Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Chara-din » čtv srp 2, 2012 8:17

Gorgiano píše:Prvni zkusenost s Dallape Paganella, byl jsem snima tyden na ukrajine a to bez rozchazeni a bez jedineho puchyre, ze zacatku tvrdsi, ale dost pohodlne boty! Doporucuju!


Ahoj, po velmi krátké a negativní zkušenosti s Alaskami od Hanwagu (nechal jsem se zlákat velkou slevou v Hudy), jsem se 100% rozhodl pro klasické pohory. Tohle forum jsem pročet celé už dvakrát a některé pasáže i vícekrát, výsledkem je, že můj výběr padl právě na boty Paganello. Pořád ale trochu váhám, jestli ta bota není příliš nízká. Mohl by jsi mi, prosím, změřit výšku boty zevnitř od paty nahoru (jakoby podél achilovky)?

Ještě by mě zajímalo, jak dobře podešev tlumí nárazy při chůzi natěžko z kopce?
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pon srp 6, 2012 18:05

Diskuse na tema Hanwag Alaska presunuta sem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod cztweety » ned srp 12, 2012 11:04

Tak jsem po dlouhem koumani co koupit, koupil Meindl Lhotse. Boty sedej paradne a krasne se v nich chodi.
Ale ouha co se stalo po cca 150 km na Male Fatre :( Ted premejslim, jestli boty vratit uplne a vzit jiny, ci je klasicky reklamovat a doufat, ze to opravej a bude to OK...

Obrázek
Geocaching - sport se srdcem GPS.
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem?“
Uživatelský avatar
cztweety
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned čer 11, 2006 21:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod sx02 » ned srp 12, 2012 11:27

Obávám se, že použitý boty ti už zpět nevemou. Nechal bych to opravit - Lhotse používá moje ženuška k naprosté spokojenosti. Až mi doslouží Islandy půjdu také do Lhotse (Islandy jsou na mě možná až moc vysoký)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » ned srp 12, 2012 11:39

hele, odborníci na kusy hověziny.... :mrgreen: pls, počebuju poradit.... nějaké bezvoskové impregnovadlo typ Limmer Boot Grease (co si mike tak pochvaluje), ale sehnatelné tady v CZ/SK.... kuju
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28426
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod budo » ned srp 12, 2012 11:46

Přijde mně to stejná bota, jako moje LS Himalaya

grcrusher píše:Ahoj, tak mám doma CARE' ALTO Art.2000 od Dallapé. Jen bych uvedl na pravou míru, že bota není nijak tepelně izolovaná, pouze má polstrovaný jazyk a oblast kotníku. Žádné 'custom' úpravy výrobce nedělá. Každopádně jde o suprkvalitní, ručně šité, klasické těžké pohory. Byly doma za týden od objednání. Velikost mojí nohy je 42,5, nechal jsem si poslat 43, jsou mi cca o 1cm větší na délku, což považuji za ideál. Boty jsou parádní a probíhá zajíždění. :t:t Díky Vici za inspiraci, konečně mám Boty. Jinak bych skončil u Popradek a to jsou fakt měkotiny, je likož je má táta a teď je možnost porovnat :)

Obrázek
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » ned srp 12, 2012 19:23

@pp: ze zrovna tobe vadi objednani z US #-o Klidne bych ti jednu pixlu venoval, ale uz jsem dal dve tatovi a znovu budu objednavat az tak za rok.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » ned srp 12, 2012 19:24

prostě to zkůšam, než písnu přes rybník, no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28426
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2012 0:37

mike píše:Teda panove, vy s tim nadelate...
apuka píše:At se na mne nikdo nezlobi, toto prece neni normalni. Aby kuze po sedmi kilometrech lehounke cesty se tak zmenila... Tentokrat vsak alespon na obou botech... Zajimave, ze manzelka ma stejne nove boty (pouze o par cisel mensi), ji se kuze ani po mnohem vetsim pouziti (uz cca 50 km v Beskydech) tak nezmenila.

Tipuju, ze manzelka ma na rozdil od tebe spravou velikost. Tohle udelaji boty, ktere uplne nesedi a je v nich moc volneho mista. Pak se kuze samozrejme prolomi tam, kde se ohyba a ma prostor. Neni to nic tragickeho, kdyz to neudela ve spatnem miste. Staci botu vyplnit silnejsi ponozkou. Jinak mi to prijde naprosto v pohode. Ano, tohle nubuk dela a pak to vydrzi stejne, dokud neosoupes podrazku.

Miku, kdyby to takto zustalo, jeste bych to bral, ale snad zitra dam (do temy o B/C botech) fotky, jak vypadaji tyto botky o dalsich 15-ti dnech pouziti v Zillertalu, po Berliner Hohenweg. No... rozhodne nevydrzel nubuk stejne, a to je jenom nejakych 100 km navic.
Na to B-Hw jsem si schvalne na tech 7-mi chatach sledoval botky, co se tam susily - byly tam nubukove s i bez "prolomeni" a to novejsi i starsi v obou kategoriich, ruzne znacky. Takze to nebude obecna vlastnost samotneho nubuku.
Jeste podotykam,ze velikost bot (nejsou moje ale syna) je spravna, neni tam zadne volne misto - zkouseni jsme venovali cca 3 i vice hodiny natrikrat a byly o jedine B/C Meindly, ktere mu nebyly uzke prave u ohybu (ani "nizke" z vrchu), krome Wide Islandu, ty byly prilis siroke a tlacily patu. Vzdy se zkousely i ruzne velikosti. A snurky byly radne zatahle. ponozky se pouzivaly z merina od Meindly, dostatecne hrube.
Vetsi byly botky spise manzelce :) .
Mimochodem, co je fotka Hanwagu s podelnym "prolomenim" kuze ve vlaknu o Alaskach - kdyz je kuze po malem pouziti opravdu prolomena, je to problem spatne kuze a po prezkouseni rukou (staci zkouset ohybat prolomenou a neprolomenou botu na stejnem miste) je ta "zmena" dobre citit. A podle vyjadreni ze servisu HW z DE je takove opravdove prolomeni zavadou. Mimo jine Ti takova kuze zdaleka nebude tak drzet nohu/kotnik jako "zdrava".
Naposledy upravil apuka dne pon srp 13, 2012 3:13, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16699
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2012 0:43

cztweety píše:Tak jsem po dlouhem koumani co koupit, koupil Meindl Lhotse. Boty sedej paradne a krasne se v nich chodi.
Ale ouha co se stalo po cca 150 km na Male Fatre :( Ted premejslim, jestli boty vratit uplne a vzit jiny, ci je klasicky reklamovat a doufat, ze to opravej a bude to OK...

To Ti vydrzely jeste docela dlouho :D.
Reklamuj je "klasicky". Kdyz Ti ji uznaji, nezapominej ze to mas v prvnich sesti mesicich, tj. muzes zadat i vymenu za nove nebo i zruseni kupni smlouvy, je to na Tebe, ne na prodejci (prakticky). Jenom bys to mel nechat primo napsat do reklamacniho protokolu (je povinnosti prodejce uvest tam Tebou zadany zpusob vyrizeni).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16699
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pon srp 13, 2012 1:12

Jj, do 6 mesicu muzes uplatnit tzv. rozpor s kupni smlouvou. A predem rict, jakym zpusobem chces vec vyridit (vymena, vraceni penez...). Kdyby ti chteli vnutit opravu, nemusis s tim souhlasit a kdyz to udelaji bez tveho svoleni, maji smulu. Ty ovsem trochu taky, protoze se nejspis budes soudit a proto je asi lepsi se predem jasne dohodnout. Bacha, p(r)odavac nemusi mit o takove veci ani tuseni nebo se tak muze tvarit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pon srp 13, 2012 20:33

pavproch píše:hele, odborníci na kusy hověziny.... :mrgreen: pls, počebuju poradit.... nějaké bezvoskové impregnovadlo typ Limmer Boot Grease (co si mike tak pochvaluje), ale sehnatelné tady v CZ/SK.... kuju

co třeba Sil-Proof http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=111
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pon srp 13, 2012 20:40

vůbec by nebylo špatné dát to o těch Meindl Lhotse jinam, tady to asi nebude časem nikdo hledat, ale jinak jasná reklamace
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pon srp 13, 2012 20:45

budo píše:Přijde mně to stejná bota, jako moje LS Himalaya

ale jsou to Dallapé podle té nášivky, oni vůbec ty klasiky vypadají všechny skoro stejně, prostě osvědčený dyzajn
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod cztweety » úte srp 14, 2012 8:31

Botky jsem donesl do prodejny a klasicky je reklamoval. Prodavac se omlouval.
Meli by vymenit celou obsazku, tak uvidime, ze prej do 14ti dnu daji vedet.
Geocaching - sport se srdcem GPS.
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem?“
Uživatelský avatar
cztweety
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned čer 11, 2006 21:45

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv srp 16, 2012 9:48

mam několik dotazu k majitelům bot Garmisch Beck a Garmisch Pioneer
- do jaké kategorie bot by jste je zařadili, jak jsou tvrdé v kotníku, a jak v podrážce
- jak je to s velikostmi, mam v ponožkách nohu dlouhou 300 mm, bude to 46 nebo 47, oni nedělají velikost bot po půlce
- co vám bylo doporučeno k ošetření bot od výrobce
- oboje mají podrážku Vibram montagna http://www.vibram.com/index.php/us/INDU ... Block-Sole
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pát srp 17, 2012 14:36

Chtěl bych něco lehčího, a měkčího k mim Meindl Perfekt, nejlépe kategorii B/C, tak jsem udělal v Praze exkurzi po prodejnách kde mají klasické celokožené pohory, ale těch prodejen bohužel moc není.
Nejdříve jsem zkusil prodejnu Meindl, kde jsem zkusil Meindl Badile, boty mi sedli, a vypadají i dost dobře, ale co mě odradilo je to že mají vnitřní část jazyka z látky, jinak je celé futro kožené, podrážka je podle mě B/C kotník B, chtěl jsem zkusit hlavně Meindl Ortler, ale ty jsou bohužel jenom na objednávku, nevím zda nejsou moc nízké, na to aby drželi pořádně kotník? a nebo zda nemají taky vevnitř látku pod jazykem? jestli někdo máte Meindl Ortler, tak bych byl rád za vaše názory na ně.
Pak jsem byl v Jun, jediná prodejna v Praze která vede turistické boty od Garmisch, což je docela neuvěřitelné, volal jsem do Garmisch, tam mi to sami zdělili, bohužel v Jun z Garmisch končí, protože mají dlouhou dodací dobu, zkusil jsem Garmisch Pioneer Oliva, starší model, byli mi 46, vypadají docela dobře, podrážka Vibram montagna, kůže vypadala taky dost dobře, kategorie B/C, akorát jsem je nedokázal vůbec utáhnout na prvních okách v ohybu, taky přišití jazyka ke svršku není moc dobře vyřešen, určitě je to slabé místo kde můžou promoknut, protože části jazyka co jsou přišity ke svršku, jsou ze slabé kůže, ne z té co je dělán svršek boty, ale možná jsou nové Garmisch Pioneer anf. bajo už lépe propracovaný?
Pak jsem měl bohužel jenom v ruce Garmisch Beck, taky starý model, měli už jenom malé velikosti, ty vypadají celkově hodně dobře propracovaný, a bude to asi stejná kategorie co Meindl Perfekt, tedy C? akorát ta kůže je nubuk, kdybych už neměl Meindl Perfekt, tak bych Garmisch Beck zakoupil, a možná časem i zakoupím nejenom abych podpořil ČR výrobu, ale taky protože Garmisch Beck vypadají moc pěkně.
Jestli někdo máte ňáky tim na turistické celokožené klasické boty kategorie B/C které se dají u nás koupit, tak napište.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mart » sob srp 18, 2012 18:33

po xxxx modelech "kuze" + gtx (všechny zklamaly- garmont dakota, meindl lhasa, hanwag alaska...vsechny v podstate to same-vysoupane gtx, silne zmekceni cele boty, rozpad svu....) taky hledam neco poradnyho:
meindl perfect - asi ne, posledni leta mi prijde ze sel meindl celkove dolu
makara obuv - stary popradky to asi taky nebudou
hanwag bergell - cena silena, ale kamarad je ma a drzej...
www.calzaturedallape.it/ - neco od italu, prome trochu neznama ale modely vypadaj dobre az bude cesta...
Mart
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pát čer 13, 2008 11:53

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » sob srp 18, 2012 19:18

Kdybys koukal po celokožených variantách B/C či C bot, které se dělají i s GTX, ještě máš toto:
Lowa "nevim co" - je to model Tibet Pro, ale bez GTX
Hanwag Yukon - má kamarád a moc chválí
LaSportiva Pamir leather - měl jsem v ruce v Arcu a moc se mi líbily - na podzim je asi beru na krám
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » sob srp 18, 2012 19:46

vonkreuz píše:Lowa "nevim co" - je to model Tibet Pro, ale bez GTX

to jsou Lowa Baffin Pro, ty mají ten stejný podivný hliníkoví háček v kotníku na provázku, což mi na Lowa Tibet Pro hodně vadilo, přez tu měkkou kůži tlačil provázek a hliníkovým háčkem do kotníku, a díky tomuhle systému byli taky v kotníku hodně měkký, max kategorie B, kdyby to byl starý typ Lowa Tibet tak to by bylo jiné

vonkreuz píše:Hanwag Yukon

ty vypadají stejně jako hanwag alaska na první pohled stejně dobře, ale jestli mají stejné vady jako hanwag alaska? a to asi ano, protože to je stejný střih boty, a stejná kůže, tak ty bych raději nekupoval

vonkreuz píše:LaSportiva Pamir leather

ty vypadají dobře, ale co mě odrazuje je ta podrážka, ta asi moc dlouho nevydrží? nerad bych každý rok nechával boty podrážet, nejraději bych podrážku Vibram Montagna, a taky ta látková oko v kotníku s provlečenými tkaničkami mi připadá podivné, stejně jako u AKU Utah Top které jsem kdysi zkoušel, a moc mi nešli utáhnout v kotníku, ale jinak díky za ochotu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » sob srp 18, 2012 19:57

Podobný háček jako Bafiny mají i Albula GTX lady, které má přítulka a ta si nestěžuje. Taky ale má menší nohu než ty a polovinu tvojí váhy.
Pamir mají stejnou podrážku jako LaSportiva TrangoAlp, které mám už 3.rokem a i když s nima lezu v Tatrách tak vzorek je stále super. Navíc to utahovací oko je převzato z LaSportiva Nepal Evo GTX, které mám také :oops: (super kup z druhé ruky) a žádné negativum nepozoruju.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mart » ned srp 19, 2012 19:29

provázek v kotníku má kamarád u Scarpa escape a uplne natsen z toho taky neni, ma uzsi nohu a boty v kotniku optimalne nedotahne..
po nemoc dobre zkusenosti z hanwag alaska (boty padly jako ulite, pohodlicko ale vydrz nulova...) se Yokonu trochu obavam...
takze co dal obuju? zatim tapam, jediny co vim jiste - do bot GTX uz NE [-(
Mart
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pát čer 13, 2008 11:53

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » ned srp 19, 2012 20:22

fps píše:
pavproch píše:hele, odborníci na kusy hověziny.... :mrgreen: pls, počebuju poradit.... nějaké bezvoskové impregnovadlo typ Limmer Boot Grease (co si mike tak pochvaluje), ale sehnatelné tady v CZ/SK.... kuju

co třeba Sil-Proof http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=111


eeeeee.... [-X

Nepoužívat na modely vybavené GTX membránou.


:wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28426
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod myval » stř srp 22, 2012 18:41

fps píše:mam několik dotazu k majitelům bot Garmisch Beck a Garmisch Pioneer


Ahoj,

takže já mám Beck New Brown. Nachozeno 250km. Boty už prošláple a zlomené( nejsou to lyžáky), nevím jak na tom jsou MP. Nepromoknou, ale potí se. Kotník drží fest. Podrážka super, s 20kg batohem na ostré kameny a žádný problém. Tipnu C.

Přítelkyně má Pioneer Anf. banjo. Platí pro ně vše krom tvdosti, jsou o dost měkčí než Becky a taky lehčí. Tipl bych B/C.

Klidně hodím i fotky, pokud chceš.

Imppregnace:

pavproch píše:hele, odborníci na kusy hověziny.... :mrgreen: pls, počebuju poradit.... nějaké bezvoskové impregnovadlo typ Limmer Boot Grease (co si mike tak pochvaluje), ale sehnatelné tady v CZ/SK.... kuju


Používám na doporučení výrobce tohle:

http://www.banghandmade.cz/shop/index.php?page=detail&id=99&str=1&skup=7&podskup=25

Pokud by jsi objednával ten Limmer , tak bych se k tobě přidal. Bydlím ve Frýdlantě n. O. takže by předávka nemela být problém. Dopředu bych ti klidně poslal peníze na účet.
myval
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 3, 2011 14:19

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » čtv srp 23, 2012 6:38

Pozdrav z Vysokých Tater.

Obrázek
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob srp 25, 2012 20:50

Ahoj,

Tady je pozdrav z vrcholu Maja Jezerce v Alb.

Znáte ten výstup nahoru, takže netřeba dodávat? Vápenec, lezeníčko, sutě....

Meindl Perfekt krát dva, co jsme pořídili s kámošem ve stejnou dobu a meindl s obsázkou a GTX jeho ženy, cca stejně staré, ale ležely dlouho ve skříni, takže obsázka "zhnila" :^o
Zatím největší nášup na Perfekty a zvládly to výborně, po umytí a napuštění zas vypadají jako nové, žádný brutální vryp, nebo poškozený šev nebo tak něco.
Přílohy
Boty.JPG
Boty.JPG (112.55 KiB) Zobrazeno 17978 krát
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob srp 25, 2012 20:52

[quote="vici"]Pozdrav z Vysokých Tater.

Díky!
Pěkné!
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » ned srp 26, 2012 10:10

myval píše:takže já mám Beck New Brown. Nachozeno 250km. Boty už prošláple a zlomené( nejsou to lyžáky), nevím jak na tom jsou MP. Nepromoknou, ale potí se. Kotník drží fest. Podrážka super, s 20kg batohem na ostré kameny a žádný problém. Tipnu C.

Přítelkyně má Pioneer Anf. banjo. Platí pro ně vše krom tvdosti, jsou o dost měkčí než Becky a taky lehčí. Tipl bych B/C.

Klidně hodím i fotky, pokud chceš.

moc díky, je ňáký jiný rozdíl mezi novými a starými Pioneer a Beck, než jenom že je jiná kůže? jakou váhu celkově nesou ty Beck? abych dokázal odhadnout tu tvrdost, nechtěl by si Beck a Pioneer zvážit? a napsat kolik váží, a jaká je jejich velikost, dokážeš odhadnou jakou velikost boty bych měl mít na 300 mm nohu v ponožkách, vnitřek boty bych potřeboval 305 mm, to by asi měla být velikost 46? fotky by se moc hodili
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » ned srp 26, 2012 15:12

pavproch píše:
fps píše:
pavproch píše:hele, odborníci na kusy hověziny.... :mrgreen: pls, počebuju poradit.... nějaké bezvoskové impregnovadlo typ Limmer Boot Grease (co si mike tak pochvaluje), ale sehnatelné tady v CZ/SK.... kuju

co třeba Sil-Proof http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=111


eeeeee.... [-X

Nepoužívat na modely vybavené GTX membránou.


:wink:

když si to dal sem, tak jsem myslel že to je na boty bez membrány, tak proto ta moje odpověď
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » ned srp 26, 2012 16:56

fíha, to mi vlastně nedošlo, srry za zmatečné zadání :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28426
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Boty