Poprve do Alp, jak na to

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » stř led 23, 2013 8:28

Na ledovec se podíváme, ale na vrchol s mojou se nechystám. Na nějaký kopec kolem taky vylezem. Auto budeme mít, tak není problém někam dojet. Když bude hnusně, tak se mrknout do Solnohradu. No myslím, že týden bude málo :)
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř led 23, 2013 18:10

Jj, na ledovec se da vyjet lanovkou a tam uz je to jen takova prochazka po vyrolbovane ceste. Teda, aspon to tak bylo kdyz jsem tam kdysi davno byl ;-)

Jestli bude pekne, tak bude tyden tak akorat. Meli jsme to takhle prave poprve v Alpach v tehle oblasti a stacilo, pak jsme nemohli par tydnu chodit 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » stř led 23, 2013 22:57

Nahoru chcem lanovkou. Auto nechám na parkáči, nahoře se projdem a zpět k autu pešo
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř led 23, 2013 23:05

Tak to aby sis vzal padak ;-) Mozna se pletu, ale mam pocit, ze z tehle strany je jen lanovka a tezsi feraty. I kdyby to nejak slo, tak mi to neprijde jako dobry napad. Sestup je vzdycky horsi a proc si zbytecne likvidovat kolena? Zpatecni lanovka nebude o moc drazsi, nez jednosmerna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » čtv led 24, 2013 10:05

Viděl jsem na netu, že dolů vedou nějaké trasy, ale jestli to jsou feraty, tak to raději pojedu lanovkou. :)
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » čtv led 24, 2013 17:18

Radej se koukni poradne. Jedna je mozna bez feraty, ale zas je tam strme snehove pole nebo zbytek ledovce. Treba ti nekdo poradi, sam jsem tam byl akorat tou lanovkou a velmi davno. Ale ta hradba je impozantni a prevyseni asi kilometr, takze uz jen proto mi to neprijde jako dobry napad. Kdyz tak naopak, nahoru po svych a dolu lanovkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » ned led 27, 2013 19:18

Je možné že zpáteční jízdenka vlakem pro 2 ze Schladming do Salzburgu vyjde na cca 70 EUR? Díval jsem se na rakouske dráhy a nějak se mi ty ceny nezdají.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Ricci70 » pon led 28, 2013 7:32

Chufu ... je to možné. Vlaky jsou na západě strašně drahé. Vloni jsme letěli do Pyrenejí, takže letadlem s AirFrance z Prahy do Toulouse za 6600 Kč zpáteční, z Toulouse do Lourdes vlakem 2,5 hod za 110 € zpáteční ... jsme brečeli.

Páč to bylo na začátku, tak jsme spali v parádním malém, starobylém hotýlku za 18€ za oba, včetně snídaně ... ale ten vlak nás dostal :oops:
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod kropt » pon led 28, 2013 9:22

@chufu: Vřele doporučuji k návštěvě ledovou jeskyň - EISRIESENWELT nad Werfenem (hned u dálnice na Salzburg). Hodí se právě na dny se špatným počasím a pokud vynecháte lanovku tak je to i solidní tůra. Jen to chce být na místě hned při otvíračce, než najedou autobusy zájezdů - to tam pak bývá docela dost lidí.

Jinak co se týče Salzburgu tak se neboj tam jet i autem - byl jsem tam už mnohokrát a nikdy se nestalo, že by byl nějaký větší problém s dopravou a k parkování (pokud chceš vidět centrum) doporučuji parkoviště u Augustiniánského pivovaru, které je sice placené, ale nikdy nebyl problém tam sehnat místo na zaparkování a není vůbec drahé - a do centra je to jen kousek procházkou kolem řeky.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » pon led 28, 2013 12:58

No ty vole to jsou teda pálky. A já myslel, že jsem tam něco špatně zadal. Mám rád vlaky, tak jsem se chtěl projet rakouským vlakem. Ale budu muset jet jihokorejským vozem.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » pon led 28, 2013 20:37

Vsak je to taky cena bez slevy. V Rakousku maji snad vsichni, co jezdi vlakem, slevovou kartu na 50%. Stoji tusim 99 Euro na rok a asi se jim vyplati.

V Rakousku obvykle kupuju jizdenku tesne za hranice, pak se da uplatnit 25% sleva na IN kartu (Rail Plus).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod dudy » pon led 28, 2013 20:41

chufu píše:...Ale budu muset jet jihokorejským vozem.


Buď rád, že nemusíš severokorejskym. :twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » pon led 28, 2013 21:53

:mrgreen:
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » pon úno 4, 2013 19:58

musí být do Alp nějaké spešl pojištění nebo stačí cestovní?
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod kropt » pon úno 4, 2013 22:36

Pokud feratíte, nebo lozíte po skalách tak určitě AV a nebo alespoň připojistit na rizikové sporty. Jinak stačí obyčejné cestovní - jen pozor na výšku - některé pojišťovny mají omezení v max nadmořské výšce ( co si pamatuju tak 2500 m většinou). A taky je třeba si uvědomit že případný zásah horské služby je hrazen pouze v případě, že dojde ke zranění - takže pokud se někde ztratíte v mlze, zvrtni si prvně kotník než zavoláš pomoc. Já osobně si sjednávám online pojištění u Generali (neber to jako reklamu, jen u nich mám auto, tak nějak ze setrvačnosti dělám i tohle - navíc mají pohodlný online system) a na dny, kdy plánujeme nějaké náročnější tůry nebo ferraty si tam přihazuju i ty rizikové sporty. Jestli dělám dobře nevím, neb jsem ještě nikdy žádnou pojistnou událost na horách neřešil ( :prayer: )
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod [b2e] » pon úno 4, 2013 23:06

K AV jeste aktualne tohle: viewtopic.php?p=359912#p359912
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » úte úno 5, 2013 4:55

Mám klasické cestovní pojištění. Akorát se teda musím podívat na plnění. Já myslel jestli tam není něco jako na Slovensku, když se připojišťuji pro zásah HZS.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte úno 5, 2013 9:30

Na "klasicke" chozeni (mimo ledovce) po znackach staci pojisteni lecebnych vyloh, na ferraty, ledovce, mimo znacky je treba pripojisteni rizikovych sportu. Je treba pozorne si precist podminky, jak se tady zminilo, hlavne co se tyce vysky. Nektere pojistovny to maji do 2000, jine 2500, jine 3000 nebo 3500. Ja jsem mel zasah HS vzdy v cene, i pouze vyhledani - taky je treba se podivat na podminky. Ale kdyz budes potrebovat HS, vzdy se to da zavest min. vycerpani. dezorientace v dusledku vycerpani nebo na ohrozeni na zdravi a zivote v dusledku nepriznivych podminek - a na to vsechno to urcite platit bude. Pokud se Ti pouze nechce s kopce slezt taky dolu a rad bys na to vyuzil vrtulnik a jsi vesel a zdrav, tak to je jina :D.
Jeste na jednu vec bacha: "klasicka" turistika je VZDY bez horolezeckych pomucek, tj. kdyz uz mas sedak, nebo lano (i kdyz na obyc. ceste, ne ferrate, jenom kvuli pocitu bezpecnosti), tak uz to je rizikovy sport!!! (Alespon ja jsem to resil dotazem na vice pojistoven a vsechny takto odpovedely.)
Ja jsem posledne mel k Alpenvereinu Allianz (Generali mi vubec podminkami nevyhovovalo) - ono Alpenverein je dobre na zasah HS, ale pokud se neco stane, ma malou pojistnou castku, tak (s malym prehnanim) na obvazani nohy obvazem a mas tusim 70EUR spoluucast vzdy. Tam se pocita s pouzitim Evropskeho zdravotniho prukazu, tj. vice-mene pouze statni nemocnice a lekari + dalsi spoluucast. A v tom nejhorsim pripade prevoz ostatku zustava na Vas (a to muze byt pekna palka...). Tech 300-360KC na tyden / os. pro VHT "bez horolezeckeho nacini" do 3000m.n.m. (prip. 394-500 pro rizikove sporty, tj. i VHT /ne horolezectvi, ale neni tam podminka "bez vybaveni"/ 3000-5000m.n.m) se mi nezdalo tak hodne...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » úte úno 5, 2013 17:33

apuka píše:...ono Alpenverein je dobre na zasah HS, ale pokud se neco stane, ma malou pojistnou castku, tak (s malym prehnanim) na obvazani nohy obvazem a mas tusim 70EUR spoluucast vzdy. Tam se pocita s pouzitim Evropskeho zdravotniho prukazu, tj. vice-mene pouze statni nemocnice a lekari + dalsi spoluucast. A v tom nejhorsim pripade prevoz ostatku zustava na Vas (a to muze byt pekna palka...).

Alpenverein pokud vim hradi i prevoz ostatku. Hradi i prevoz zivych. Mne zajistili prevoz z Aosty do Milana a prevoz z letiste domu. Jeste by mi meli uhradit i letenku, az se dokopu k tomu, abych jim o to napsal.

Prijde mi, ze AV + EHIC je v zemich EU celkem dostacujici. Ano, muze byt nejaka spoluucast, ale tech 70 Euro je jen kdyz pouzijes AV a pro osetreni by se mel prednostne pouzit EHIC. Pak mas stejnou spolucucast, jako mistni, a to mi prijde celkem fer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Kuba Turek » stř úno 6, 2013 10:35

chufu píše:No ty vole to jsou teda pálky. A já myslel, že jsem tam něco špatně zadal. Mám rád vlaky, tak jsem se chtěl projet rakouským vlakem. Ale budu muset jet jihokorejským vozem.


Slevy, slevičky. Regionální karty, turistické karty, rodinné slevy, víkendové slevy... Atd. Zavolej si nebo napiš do nějakého tamního infocentra a oni Ti pošlou přesnou cenovou nabídku. Takhle jsme třeba jeli na jakousi Elbe-Labe jízdenku ve třech lidech, se třemi koly rychlíkem z Drážďan do Prahy asi za sedm stovek korun. A kdybychom jeli ten den ještě nazpátek, platili bychom jenom o stovku navíc.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 736
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod axi12 » stř úno 6, 2013 10:58

700 dohromady za všechny tři? :shock:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » pon čer 24, 2013 15:20

Tož v sobotu konečně vyrážíme. Jelikož budu mít půjčené auto (moje je nějaké nemocné), tak mě zajímá jestli není lepší mít s sebou nějaký papír o půjčení, plnou moc či neco jiného. Keby mě kontrolovali carabibnieri, tak ať nejsou nějaké potíže.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod TooMooX » pon čer 24, 2013 18:22

:wink: http://aktualne.centrum.cz/finance/doprava/clanek.phtml?id=642779
Měl by tam být ověřený podpis... Notářský to prej vyjde na ranec, ale že se to dá ověřit i na úřadě.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » pon čer 24, 2013 19:08

Jo už sem si to stáhl. No je to tatovo auto, tak na notářský podpis kašlu. Když tak řeknu, že jsem hodně omládl :D

No a na ověření ani nebudu mít čas
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod zoul » úte čer 25, 2013 9:55

Na poště ověří podpis během pár minut za pár kaček.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » úte čer 25, 2013 13:19

Chufu, nekasli na overeni podpisu, mohlo by se Ti to hodne vypomstit. A na cizacke policajty se nesnaz vymyslet, mohou Ti na miste zabavit auto a jeste se muzes octnout ve vezeni s podezrenim na kradez - i kdyz je to auto tveho taty.
Za overeni das nejakych 50 Kc na libovolnem CzechPointu (posta, obecne urady) a ani u notare samotne overeni podpisu neni drazsi. Ja bych doporucoval jeste radeji udelat smlouvu o pujceni i nemecky nebo anglicky (muze byt na stejnem papire, staci par vet ze pujcuji auto xxxxx osobe yyyy... na obdobi ... takto zaplatis jenom za jeden podpis), aby tomu rozumeli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » úte čer 25, 2013 13:38

K tomu ověření podpisu musí být přítomni oba dva? Otec totiž bydlí jinde a já si pro auto jedu v pátek večer. Takže nemám jak
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Skipp » úte čer 25, 2013 14:56

Ty jo, já s tátovým autem projel Chorvatsko, Itálii a Rakousko a nic takového jsem neměl. :shock:
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod chufu » úte čer 25, 2013 16:47

Tak pokud tě nikdo nikde nestaví nebo nenarazíš na nějakého hňupa, tak je to bez problémů. Ale nějakej blb si Tě bude chtít vychutnat a co pak? Budu někde trávit čas čekáním?
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod Skipp » úte čer 25, 2013 17:13

No právě, docela čumím jaký jsem měl štěstí. Pravda, policie mě ani jednou nestavěla.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

PředchozíDalší

Zpět na Alpské státy

cron