Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » stř lis 21, 2012 16:58

Jasne, jenom jak se vyhnout tomu, aby te po pristani nenalozili do sanitky a neprevezli na kliniku, kde ti za trest provedou neco oskliveho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Hafi » stř lis 21, 2012 17:02

btw nevím jestli to tu není někde výše, jsem na tento bod nekoukal, tak to možná už pár let je, ale pojištění platí pro prvních 8 týdnů cesty. Ještě v roce 2009 to na tuty bylo jen 6.

...a říkejte mi klidně Kolumbus, mě to potěšilo :-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Hafi » stř lis 21, 2012 17:16

Hafi v ned pro 5, 2010 23:05 píše:btw, koukam na podminky a je tam prijemna zmena, ze pojisteni plati 8 tydnu od vycestovani, byvalo jen 6.
+je tam par zmen ohledne zvyseni pojistnych castek (vse smerem nahoru :smt023 )

no nejsem debil?! :((

ale zas je to skvělý se z jedné pozitivní zprávy radovat víckrát :-..
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » ned pro 2, 2012 19:06

taxem právě prodloužil kombinované rodinné členství OEAV a ČHS i na příští rock.... za stejnou částku jako loni... skrz alpy.cz
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Vachon » ned pro 2, 2012 22:05

Zvýhodněné rodinné členství nejde se zvýhodněným ČHS kombinovat, měl jsem pocit!?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » pon pro 3, 2012 9:17

nevím, co je zvýhodněné, ale mně stojí roční členství v obou spolcích pro celou famili přesně 2.815 českých peněz.... a za to dostávám pocit sucha a bezpečí na cestách za Hranicema a neopruzenin na našich skalkách.... takže spokojenost
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Vachon » pon pro 3, 2012 9:25

Tak to jo... Ná na to koukám z pohledu samoživitele, který má rodinné členství za 1500,- (jinak jsem taky spokojen) :lol:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod TooMooX » úte led 8, 2013 22:55

Praktické zkušenosti s využitím OEAV na Slovinsku

- Posádka zahraného vrtulníku se o moji kartičku nijak nezajímal. Kamarádka volala až zpětně z nemocnice na uvede číslo Air Tyrol. Není problém a údajně se zajímali o můj stav a vrtulník se ani neřešil.
- Dle OEAV pokud přijde faktury/upomínka za vrtulník nemám určitě nic platit a jen jim to přeposlat.
- Pokud je doba strávená v nemocnici víc než 5 dnu platí OEAV i transport domu. Zraněnému a jedné osobě blízké. V mém případě byl problém, že sice volali mému lékaři každé 2 dny, zda mě už mohou transportovat. Jen mu asi nesdělili, že sanitkou… Takže jsem musel čekat 8 dnu až do doby kdy by mě propustili i přímo domu.Teprve tehdy mi schválili převoz. Na druhý den hned OEAV přistavil sanitku Interhospital service Austria http://www.interhospitalservice.at/english/index.htm Ta mě převezla přímo domu (ne do nemocnice) Super letci jsme to po Rakouské dálce metli skoro pořád levým i 180 km/h jsem tam zahlédl /bez majáku/
- VZP caluje všechna ošetření, ale z důvodu spoluúčasti?záruk? po mě ve Slovinsku chtěli uhradit 30% něčeho. Co nebyli za celou dobu 8 dnu schopni říct !!!!!!!!! Prý mi tu částku mohou sdělit-vypočítat až při mém propuštění. Jinak mi také zabavili občanku !!!!!! OEAV nakonec nabídlo i že se za mě zaručí. Nakonec jsem ale požadovaných 30% uhradil 9500kč s tím že mi to údajně proplatí VZP. Už jsem dal fakturu na VZP ta se do nějakého měsíce vyjádři kolik z té častky mi uhradí.
a) Máte možnost si vybrat proplatit vše jako by jste byl domácím pacientem ošetřeným v dané lokalitě = jen spoluúčast vám neproplatí. Vyřízení trvá několik měsíců !!!
b) Necháte se vojebat a VZP vám zavře hubu zlomkem částky, ale dostanete to brzy.
Dle OEAV se mám o zbytek částky přihlásit u nich. Takže je i šance, že mě to nakonec nebude stát ani korunu !

// VZP prohlásila proč si to nefakturuji zrovna přímo u OEAV, když jsem se u nich (VZP) nepřipojistil. A připojistili by jste mě ? O co šlo ? O VHT a lezení ? Tak to určitě ne :-) //
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod šíp » stř led 9, 2013 9:20

Právě tu určitou spoluúčast, který je v určitých státech různě vysoká, by mělo pokrýt komerční pojištění, které jsi, jak jsem vyrozuměla, neměl. Takže se může stát, že ti VZP proplatí jen tu část, která se proplácí místním obyvatelům.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod TooMooX » stř led 9, 2013 9:55

Však ano což je fér. tj bod a)
Zase OEAV říkali, že neproplacený zbytek mohu zkusit uplatnit u nich :wink:
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod zoul » stř led 9, 2013 10:05

TooMooX píše:Praktické zkušenosti s využitím OEAV na Slovinsku


Takže už jsi sebou někde pleskl? Tělo dobrý? Podrobnosti jsou/budou?
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod šíp » stř led 9, 2013 10:10

Vlákno Výstup na Triglav:

TooMooX píše:Já si od hor určitě na chvíli (snad jen na ní) odpočinu

Přehánějí. Bylo to parádní lezení a klasické podcenění lehkého sestupu na turistickém chodníku
Druhý článek - DOZVEĎET SE VÍCE http://is.gd/iR7Qzb

moje stehení kost http://tatry99.xf.cz/t01.jpg a teď http://tatry99.xf.cz/t02.jpg a http://tatry99.xf.cz/t08.jpg
Včera mě teprve převáželi ze Slovinska. Moje fotky určitě někdy časem budou na blogu

Určitě časem popíšu celý průběh. Krásné lezení v ledu a na chodníku s v ruce s jedním cepínem v ruce a...... Jinak mapové podklady do GPS sem nechal doma v PC, ale měli jsme mapu. Defakto jsme hledali vhodné místo na bivak. Akorát přeháněj... Šlo o jednoduchý terén, ale pokrytý ledem. My to chtěli traverznout na chodník pod stěnou Triglavu. Kamarádka v p*** Pul hodiny volala na 112 a asi na 100x se to povedlo. Tak jim řekla že jsme pod M.Trig

OEAV jsou zlatí. Zaplat(i)li vrtuli. Můj transport z nemocnice ze Slovinska (včera ) http://www.interhospitalservice.at/english/index.htm dobří léééétci :-))) V nemocnici mě nutili zaplatit 30% ač se za mě OEAV chtěli zaručit. Teď pujdu na VZP a co mi z 9500kč neproplatí (spoluučast) mám opět nárokovat u OEAV :mrgreen:

PS: Zůstal tam můl cepín Petzl Quark 2 kladívko kdyby jel někdo okolo :cry:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Ricci70 » čtv led 10, 2013 10:33

Co se týká VZP, tak já vždy připojišťoval rodinu k moři, na obyč turistiku apod. a stálo to uboze málo. Jinak se dá připojistit i na rizikové / extrémní aktivity a to jsme platili např.vloni 1200 Kč na 5 dnů pro dva ... což docela raketa, proto mám pro letošek Alpenverein, zvlášť když chodíme hodně lézt do Saska a já si nikdy neuvědomil, že to je už SRN :D Nevím, asi mi ty naše Sudety pořád splývají v jedno :finga:

Richard
Nahoře/na hoře nemyslím, páč nechám vše za sebou dole. To je pro mne pravý smysl, na kopci jen být...
Ricci70
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv čer 28, 2012 14:21
Bydliště: Lužické hory and Earth.

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod [b2e] » sob úno 2, 2013 15:16

Ahojte,

ted jsem nekolik dni resil Alpenverein resp. Alpenveresin plus/versus klasicke cestovni pojisteni.
Jako doplneni k uz ubehle debate v tomto tematu vam nabizim tabulku srovnani pojistneho kryti mezi nekolika pojistovnami, ktere jsem vybral.
Mozna se vam bude hodit pro predstavu.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... ring#gid=0

Dal jsem spolu do tabulky Alpenverein a:
- AXA a Allianz - protoze jsou docela dobre se zajimavou cenou pojistneho, a jsou mezi lidmi docela popularni
- ERV (ex Evropska cestovni pojistovna) - protoze je to z hlediska kategorii, vysky kryti a kompletnosti asistencnich sluzeb nejlepsi cestovni pojistovna, ve srovnani se ji hodi mit proto, aby bylo videt "co jeste muze byt navic", je taky zdaleka nejdrazsi, proto asi neni tolik popularni

Uz to tady od nekoho castecne zaznelo, ale napisu to taky. Po procteni vsech pojistnych podminek a vysek pojistneho kryti tvrdim, ze Alpenverein jako hlavni a samostatne cestovni pojisteni muze pouzit jen neinformovany naivka.
Z informaci, ktere jsem procetl soudim, ze Alpenverein je vhodne jako DOPLNKOVE cestovni pojisteni, a je vyhodne pro cloveka, ktery alespon jednou nebo dvakrat rocne jde do podminek, kde se nevztahuje bezne kryti pojistoven (nadmorska vyska, neznacene trasy, rizikove sporty, potencialni potreba patraci akce). Samozrejme na tomhle foru jej vyuzije kazdy nebo minimalne vetsina diskutujicich. Chci ale vyvratit mytus (ktery jsem zaznamenal uz u vice VHT-aktivnich lidi), ze Alpenverein je lek na vsechno a ze staci rocne poslat 15 stovek, o nic dalsiho se nestarat a je to v suchu.
Ja osobne bych s takovou malou vyskou kryti na lecebne vylohy nevyjel ani na zajezd do Parize.
Vyska toho pojistneho kryti lecebnych vyloh u AV odpovida stejnemu pojisteni, ktere u nekterych bank dostavate zdarma ke kreditni karte.

Jedno plneni z vlastni zkusenosti:
- Operace zapesti po padu ze snowboardu ve Svycarsku: pojistna udalost za cca 1.200.000,- Kc

Dale viz produktovy list Allianzu s prikladem cen lekarskych vykonu:
- Recko: zapal plic, srdecni arytmie: 1.850.000,- Kc
- USA: bakterialni infekce, slabost, zvraceni: 690.000,- Kc
- Svycarsko: zlomena klicni kost: 240.000,- Kc
- Egypt: bolest zaludku: 160.000,- Kc
- Rakousko: rezna rana na stehne: 154.000,- Kc
- Italie: infarkt: 83.000,- Kc
- Chorvatsko: nasledky tonuti: 54.000,- Kc

A dale jak tady uz nekteri uvadeli, ze AV kryti 10.000 EUR muze stacit tak na dva dny pobytu na ARO.

V tabulce berte srovnani ceny pojistneho spis jen orientacne, ono se to totiz objektivne moc srovnat neda, kdyz kazda pojistovna nabizi jinou kombinaci kryti za jinych podminek, prip. dalsiho pripojisteni.

Pro sebe tedy zasadne beru - AV na cely rok + standardni kratkodobe cestovni pojisteni od nejake z pojistoven. Tech max par stovek me nezabije.

Otazka:
Jedna vec, ktera mi vrta hlavou, je, jak se jednotliva plneni skladaji pri pouziti dvou pojistoven, a jake podminky se u nich uplatnuji.
Priklad:
-> ve 4.500 m.n.m. resim akutni zdravotni potize, volame helikopteru -> cenu zachrany a transportu kryje Alpenverein
-> dostanu nejakutnejsi lekarskou pomoc jeste behem prevozu -> cenu lekarskych vyloh kryje Alpenverein, coz se, doufaje, vejde do 10.000 EUR
-> transportuji me do nemocnice a me cekaji dalsi komplexnejsi lekarske zakroky, volam do me druhe pojistovny... a tam mi mila pani rekne, ze se mi to stalo v nadmorske vysce, pro kterou pojistovna kryti neposkytuje...

A ja se ptam - muze se moje druha pojistovna (napr. Allianz) vykroutit z pojistneho plneni, kdyz se mi akutni stav sice stal v podminkach nekrytych jejich pojistovnou, ale ze kterych jsem se na naklady treti strany (AV) nejdriv dopravil do nemocnice a potom od nich zadam pojistne plneni na dalsi lekarske zakroky? Mate s timto nekdo zkusenost? Co si o tomhle myslite? Diky
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Hafi » sob úno 2, 2013 15:41

Zkušenost nemám, ale dle mě pokud se ti něco stane např v oblastech mimo pojistné krytí (výška, alkohol, atp...) tak máš smůlu. Což je dle mě důvod, proč je celkem nadbytečné mít "cestovní pojištění" v době, kdy se pohybuju v rámci těch výluk. Tj. má smysl buď mít pojištění včetně všech potřebných ativit (tj. alpenverein také ano, ale převážně pro krytí pátracích akcí, atp. které jinde příliš neřeší) nebo ho mít jen na ty dny, kdy nedělám nic až tak škodnýho (tam stačí vesměs nějaká kreditka, v mém případě mbank á 30/měsíc).
Bo pojištění s jinou pojišťovnou včetně všech, jejich slovy extrémních, aktivit je svinsky drahý (aktuálně řeším měsíc a půl v Jižní Americe - horská turistika, lezení) a dostal jsem se na částky vysoko nad 5000.

To se asi spokojím s kreditkou + oeav + zvážím na pár dní, kdy by to mohlo být vhodné připojištění expedic od oeav, které bys tam btw rovněž mohl zahrnout - za 40/den celosvětově je levnější než vše co píšeš (koukám na řádek s extrémními sporty, ale i na základní pojištění mimo evropu vyjde myslím AXA dráž) a má myslím lepší limity a je zcela zjevné, jak se to kombinuje s oeav.

(Btw, kdo máte účet u Axa bank, v IB jsem měl ve zprávách z banky slevu myslím 55% platnou pro sjednání pojištění do konce března - samotné pojištění může být i později. Pak už ty ceny nejsou tak tragický, resp. stojí to za zvážení ve srovnání s tím oeav připojištěním).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pon úno 4, 2013 19:43

[b2e] píše:Dale viz produktovy list Allianzu s prikladem cen lekarskych vykonu:
- Recko: zapal plic, srdecni arytmie: 1.850.000,- Kc
- USA: bakterialni infekce, slabost, zvraceni: 690.000,- Kc
- Svycarsko: zlomena klicni kost: 240.000,- Kc
- Egypt: bolest zaludku: 160.000,- Kc
- Rakousko: rezna rana na stehne: 154.000,- Kc
- Italie: infarkt: 83.000,- Kc
- Chorvatsko: nasledky tonuti: 54.000,- Kc

A dale jak tady uz nekteri uvadeli, ze AV kryti 10.000 EUR muze stacit tak na dva dny pobytu na ARO.

To je sice pekne, ale v EU taky plati EHIC, takze clovek plati jen to, co by platili mistni. Coz je sice vic, nez u nas, ale ani vzdalene to, cim strasi Allianz vyse.

BTW, pri osetreni zlomeneho kotniku v Italii jsem jim dal jen EHIC, ze ktereho si opsali udaje. Nic jsem neplatil a od te doby jsem o nich neslysel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod TooMooX » pát bře 15, 2013 12:32

Ve středu mi na VZP tvrdili, že Slovinci jsou pomalí a dřív jak za pul roku to nebude. Že jsem si neměl zaškrtávat možnost odhadu VZP. Jak zvětřili možnost jiného plnění tak mi doporučili nechat si od nich vystavit, že mi nic nezaplatí a nárokovat to rovnou na OEAV :D :D

Dnes přišel doporučený dopis a "překvapivě" :mrgreen: VZP nic hradit nebude. Tak se uvidí co na to OEAV a zda mi to tedy proplatí. Vyčetl jsem u nich jen o pevně stanovené spoluúčasti 70 eček
http://tatry104.xf.cz/VZP.jpg

Možná by se dalo u VZP uplatnit limit 5000kč na spoluúčast. Zase kdoví zda se toto do něj započítává. http://www.mesec.cz/dane/zdravotni-pojisteni/pruvodce/zdravotnictvi-a-poplatky/
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod jonas » pát bře 15, 2013 21:28

tak to jsem zvědav jak to dopadne.já jsem ta naivka co věřil na alpenverain.todle jsem ani netušil.jsem byl furt v klidu.už nejsem!kdysi jsem se připojištoval u vzp.od roku 2008 to řeším alpenverainem.a vidím že to nestačí.
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pát bře 15, 2013 21:34

Vzdyt to dopadlo dobre. Jde o nejakych 8 tisic, coz je malickost proti cene za zachranu a vrtulnik, ktere platil AV. Tam slo urcite o statisice. Navic tohle je spis problem VZP a vubec bych se nedivil, kdyby to AV proplatil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Vachon » pát bře 15, 2013 21:40

Přijde mi to spíš jako problém VZP.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Voko » čtv dub 11, 2013 18:13

[b2e] píše:A ja se ptam - muze se moje druha pojistovna (napr. Allianz) vykroutit z pojistneho plneni, kdyz se mi akutni stav sice stal v podminkach nekrytych jejich pojistovnou, ale ze kterych jsem se na naklady treti strany (AV) nejdriv dopravil do nemocnice a potom od nich zadam pojistne plneni na dalsi lekarske zakroky? Mate s timto nekdo zkusenost? Co si o tomhle myslite? Diky

Jak psal Hafi, u OEAV si můžeš připojistit léčebné výlohy za 40kč/den - limit 225.000,00E je podle mne zcela dostačující.
Dle podmínek připojištění platí pro sekci Innsbuck, já sem kvůli ČHS a právě možnosti připojištění léčebných výloh přešel od Edelweis pod Innsbruck.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod revid4 » sob dub 13, 2013 10:12

Mám dotaz na OEAV nebo nějakou alternativu
Jak instruktoři řešíte pojištění když jedete s klienty mimo ČR někam na skálu, nebo do kopců?
U OEAV je zásadní rozdíl, pokud za činnost při které se stane úraz pobíráte odměnu.
A připadá mi pod úroveň se vydávat za normálního turistu když tam budete mít na starost skupinu.
revid4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát kvě 4, 2012 14:32

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » pon srp 5, 2013 10:41

todle mi přišlo maile - může někdo kdo špráchnzí to stručně přeložit?

kuju

Zur Webversion http://www.alpenverein.at/weblication/g ... eid=101700

Hütten und Wege am Abgrund



Die alpinen Vereine bitten um Ihre Hilfe!

Liebe Bergfreunde,
Sie waren bestimmt schon einmal in einer Schutzhütte zu Gast oder sind über einen unserer Wege in die Berge gewandert? Als Alpenvereinsmitglieder bitten wir Sie daher dringend um Ihre Unterstützung. Die Zukunft der 475 Hütten und 50.000 km Wanderwege der alpinen Vereine in Österreich ist nämlich alles andere als rosig.

Mit den derzeitigen Mitteln können wir uns das bestehende Netzwerk an Hütten und Wegen nicht mehr leisten. 3/4 der Erhaltungskosten werden jetzt schon mit viel ehrenamtlichem Einsatz aus Vereinsmitteln finanziert, für das restliche Viertel sind wir unbedingt auf die Beiträge der öffentlichen Hand angewiesen. Doch während die Behördenauflagen und Erhaltungskosten steigen, hat die Regierung die Förderung für den Erhalt der Schutzhütten und Bergwege nach zweimaliger Kürzung nun erneut zurückgestuft. Inzwischen sind wir auf dem Stand von 1991 angelangt! Auch wenn Millionen Wanderer, Bergsteiger und Touristen die alpine Infrastruktur nutzen, scheint sie manchen unserer Politiker nicht viel wert zu sein.

Die alpinen Vereine haben daher die Petition "Pro Hütten und Wege" http://petition.prohuettenundwege.at ins Leben gerufen. So fordern wir von der zukünftigen Bundesregierung dringend eine Anpassung der jährlichen Förderungsmittel, um die Sicherheit der Hütten und Wege weiterhin gewährleisten zu können!

Bitte setzen auch Sie ein Zeichen mit Ihrer Unterschrift auf petition.prohuettenundwege.at http://petition.prohuettenundwege.at und sichern Sie den Fortbestand der Hütten und Wege in Österreich! Mit 450.000 Alpenvereinsmitgliedern können wir etwas bewegen.

Die gesammelten Unterschriften werden im September an den Bundespräsidenten übergeben.

Aufrichtigen Dank für Ihre Unterstützung!

Alpenvereinspräsident Dr. Andreas Ermacora




Oesterreichischer Alpenverein / Referat Öffentlichkeitsarbeit
Olympiastraße 37, 6020 Innsbruck, Tel.: +43 / 512 / 59547-11, Fax: +43 / 512 / 59547-50
redaktion@alpenverein.at, www.alpenverein.at
Mail abbestellen http://www.alpenverein.at/portal/nl/sek ... eid=101700
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Hafi » pon srp 5, 2013 10:45

:twisted:
Alpské kluby požádat o vaši pomoc!

Liebenberg přátelé
Byly určeny někdy v útulku jako host nebo pěší túru po jedné z našich cest v horách? Jako členy Klubu Alpine, proto žádáme, abyste ukázat svou podporu. Budoucnost 475 a 50000 km turistických chatách alpských klubů v Rakousku, je ve skutečnosti něco, ale růžové.

Se současnými prostředky, můžeme již nemůže dovolit stávající síť chat a stezek. 3/4 nákladů na údržbu jsou nyní financovány již hodně dobrovolné použití klubových prostředků na zbývající čtvrtletí jsme nutně závislí na příspěvcích ve veřejném sektoru. Ale zatímco regulační požadavky a náklady na údržbu vzestup, vláda dnes snížila finanční prostředky pro zachování úkrytů a horských stezek po dvakrát jednou řež. Mezitím, jsme dosáhli úrovně 1991! I když miliony turistů, horolezců a turistů používat alpské infrastruktury, zdá se, někteří z našich politiků nesmí být za moc.

Alpské kluby proto http://petition.prohuettenundwege.at nazývá petice "od chaty a cesty" v životě. Takže žádáme federální vláda naléhavě potřebuje budoucí úpravu ročních grantových prostředků k zajištění trvalé bezpečnosti chat a stezek!

Také prosím dát znamení se svým podpisem na petition.prohuettenundwege.at http://petition.prohuettenundwege.at a zajistit přežití chat a stezek v Rakousku! S 450.000 členy Klubu Alpine, můžeme něco změnit.

Shromážděné podpisy budou předány do rukou prezidenta v září.

Srdečně Vám děkujeme za Vaši podporu!

Alpine Club prezident Dr. Andreas Ermacora




Rakouský Alpine Club / Public Relations
Olympijské ulici 37, 6020 Innsbruck Tel: +43 / 512 / 59547-11 Fax: +43 / 512 / 59547-50
redaktion@alpenverein.at, www.alpenverein.at
Mail aktuality http://www.alpenverein.at/portal/nl/sek ... eid = 101700
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod jirka14 » pon srp 5, 2013 12:52

Translator? :(( No, dobrý... Raději to nebudu více komentovat...

Přeložený originál:

Alpské spolky prosí o Vaši pomoc!

Drazí horalové,
určitě jste již někdy byli na některé z našich (ochranných) chat nebo jste chodili po některé z našich značených cest, že? Jako členy spolku Alpenverein Vás urgentně prosíme o Vaši pomoc (podporu)! Budoucnost 475 chat a 50000 km horských cest OeAV v Rakousku není totiž vůbec růžová. Se současnými prostředky si bohužel nemůžeme dovolit nynější síť chat a cest udržovat. 3/4 nákladů na udržování jsou nyní financovány se spoustou dobrovolníků z příspěvků členů OeAV a co se týče zbývající 1/4 částky, jsme bezpodmínečně odkázáni na pomoc veřejnosti. A zatímco úřední náklady a náklady na údržbu neustále stoupají, vláda již potřetí snížila finanční podporu na údržbu horských chat a cest. Tím jsme se dostali zpět na stav z roku 1991! Přestože milióny turistů a horalů užívají alpskou infrastrukturu, nejeví se našim politikům moc cenná.

Alpské spolky se proto dohodly na sepsání petice "Za chaty a cesty" viz. http://petition.prohuettenundwege.at.

Tímto vyžadujeme od budoucí vlády přizpůsobení se ročním prostředkům na podporu, aby zůstala i nadále zaručena bezpečnost a existence horských chat a cest.

Prosím připojte se i Vy svým podpisem k petici http://petition.prohuettenundwege.at a zajistěte další život horských chat a cest v Rakousku! Spolu se 450000 členy spolku Alpenverein můžeme něčím pohnout!


Posbírané podpisy budou v září předány úřadu spolkového prezidenta.

Upřímný dík za Vaši podporu!

Prezident Alpenvereinu, Dr. Andreas Ermacora

:supz:
Naposledy upravil jirka14 dne pon srp 5, 2013 12:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jirka14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned dub 7, 2013 13:24
Bydliště: České Budějovice, Beskydy

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pavproch » pon srp 5, 2013 12:53

kuju Jirkovi

@hafi: :fuj: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod jirka14 » pon srp 5, 2013 12:57

pavproch píše:kuju Jirkovi...


Není absolutně za co! ...co se týče Rakouska a němčiny kdykoliv, cokoliv! :supz:
Uživatelský avatar
jirka14
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned dub 7, 2013 13:24
Bydliště: České Budějovice, Beskydy

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod DAV » pon srp 5, 2013 13:31

Jenom taková otázka do diskuze, bude se OF jako takové nějak angažovat, myslím společný účet na peníze, sponzor.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Vachon » pon srp 5, 2013 14:17

Nejsem si jistý, jestli je to jeho smyslem.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pon srp 5, 2013 16:48

Myslim, ze neni. Navic taky nejde o sponzorovani, ale o podpis petice, ktery by mel byt od jednotlivcu. Sponzorovat AV muze kazdy sam tim, ze si koupi pojisteni, coz vrele doporucuju.

Diky Jirkovi za preklad a pp za pripomenuti. Mel jsem to v patek v mailu, ale tech jsem mel po navratu z hor hromadu, odlozil to a zapomnel. Jdu se kouknout, jestli to podepsat.

edit: tak jo, podepsano, nevidim duvod to neudelat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví