Merino vlna

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » čtv led 26, 2006 13:01

..."jak by se mi (nám) v Norsku hodilo" :twisted: !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod šíp » čtv led 26, 2006 17:39

Přípluv píše:..."jak by se mi (nám) v Norsku hodilo" :twisted: !


no manželova platební karta není bezedná, navíc účet je společný, tudy cesta nevede...
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Filltos » pát led 27, 2006 8:21

ted sem koukal u nas ve meste na vyloze obycejnyho kramu s hadrama, ze tam maj "nejteplejsi pradlo na svete Devold" tak to se tam budu muset podivat ozkouset a schvalne jak tam bude drahy :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod tuso » pát led 27, 2006 8:37

Filltos píše:ted sem koukal u nas ve meste na vyloze obycejnyho kramu s hadrama, ze tam maj "nejteplejsi pradlo na svete Devold" tak to se tam budu muset podivat ozkouset a schvalne jak tam bude drahy :)


Devold cenově neznám, ale Icebreaker je 2x tak drahý než Brynje. Vzhledem k tomu, že jak jedna značka tak druhá používá 100% Merino, tak funkčně jsou určitě stejný. Navíc u Brynje mi vyhovuje to Super THermo, IB nic podobného nedělá- Devold nevím. A ohledně toho "nejteplejsi pradlo na svete Devold" - to je vyhlášení jako víno, samozřejmě, že každý vychvaluje svoji značku. Zajeď na stránku http://www.brynje.no/public/ tam máš taky jenom chválu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pát led 27, 2006 8:44

vcera jsem koukal tady v nemecku do jednoho renomovanyho outdoorovyho casopisu, kde delali srovnavaci test asi 6 znacek - a psali tam, ze neni merino jako merino a ze icebreaker a smartwool delaj o tridu lepsi nez ostatni, co tamy byly (Brynje tam nebylo) - takze, tuso, asi preci je nebude stejny, byt to ma byt 100% Merino. - taky jsem si to do vcera myslel, ale asi holt ne :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » pát led 27, 2006 8:51

teoretic píše:vcera jsem koukal tady v nemecku do jednoho renomovanyho outdoorovyho casopisu, kde delali srovnavaci test asi 6 znacek - a psali tam, ze neni merino jako merino a ze icebreaker a smartwool delaj o tridu lepsi nez ostatni, co tamy byly (Brynje tam nebylo) - takze, tuso, asi preci je nebude stejny, byt to ma byt 100% Merino. - taky jsem si to do vcera myslel, ale asi holt ne :)

t.


Je mi jedno, kdo si jakou značku koupí. Prostě se ptali, já Brynje mám a jsem spokojený. Chápu, že záleží asi i od způsobu výroby, nejen od materiálu, ale ty testy bych bral s rezervou. GTX je taky vychválen až do nebe- nevím co užíváš ty, ale já jsem v BlocVentu ještě nezmoknul. Kdo chce vypláznout 2500.- za jednovrstvou mikinu od Icebreaker, ať si ji koupí. Já jsem pořád poslouchal, že dokud nemáš Craft, nevíš co je funkční prádlo- už ho nějakou dobu mám, ale zase až takový kvalitativní rozdíl proti Klimatexu jsem nepozoroval.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Filltos » pát led 27, 2006 8:51

tuso píše:
Filltos píše:ted sem koukal u nas ve meste na vyloze obycejnyho kramu s hadrama, ze tam maj "nejteplejsi pradlo na svete Devold" tak to se tam budu muset podivat ozkouset a schvalne jak tam bude drahy :)


Devold cenově neznám, ale Icebreaker je 2x tak drahý než Brynje. Vzhledem k tomu, že jak jedna značka tak druhá používá 100% Merino, tak funkčně jsou určitě stejný. Navíc u Brynje mi vyhovuje to Super THermo, IB nic podobného nedělá- Devold nevím. A ohledně toho "nejteplejsi pradlo na svete Devold" - to je vyhlášení jako víno, samozřejmě, že každý vychvaluje svoji značku. Zajeď na stránku http://www.brynje.no/public/ tam máš taky jenom chválu.


To byla hlaska jen toho obchodu, meli to tam napsany fixou (nebo cim) na skle :)
Uživatelský avatar
Filltos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon pro 26, 2005 11:26

Příspěvekod tuso » pát led 27, 2006 8:54

Filltos píše:
To byla hlaska jen toho obchodu, meli to tam napsany fixou (nebo cim) na skle :)


No vidíš, tím spíš. To aby tě ani nenapadlo jít nakupovat někam jinam. Ale vážně, já si nemyslím, že Devold je špatné prádlo. Prostě se tady lidi ptají na merino. Mám Brynje, proto ho můžu posoudit. Nejsem dealer ani spolumajitel firmy Brynje. Ať si každý koupí, co chce. Nebudu chválit Devold, když jsem to nikdy neměl ani v ruce, natož na sobě.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vena » pát led 27, 2006 12:56

teoretic píše:icebreaker a smartwool delaj o tridu lepsi nez ostatni

t.

a nebylo to o třídu dražší? :).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Shere Khan » pát led 27, 2006 14:42

teoretic píše:vcera jsem koukal tady v nemecku do jednoho renomovanyho outdoorovyho casopisu, kde delali srovnavaci test asi 6 znacek - a psali tam, ze neni merino jako merino a ze icebreaker a smartwool delaj o tridu lepsi nez ostatni, co tamy byly (Brynje tam nebylo) - takze, tuso, asi preci je nebude stejny, byt to ma byt 100% Merino. - taky jsem si to do vcera myslel, ale asi holt ne :)

t.

otazka je jestli to je poznat taky na funkcnosti, ze je to o tridu vyssi merino :finga:
Uživatelský avatar
Shere Khan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř pro 28, 2005 23:24
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » pát led 27, 2006 16:09

Shere Khan píše:otazka je jestli to je poznat taky na funkcnosti, ze je to o tridu vyssi merino :finga:


Asi tak. Icebreaker uz asi prekrocil hranicu, za ktoru som ochotny ist v tomto vecnom nahanani outdoor vystroje. Ak mi ho niekto daruje tak budem rad, ale kupovat si ho sam nebudem. :(( Este stale nemam macky a cepin... :wink:

Inak ten test by ma celkom zaujimal. Ako dokazali otestovat teplost roznych druhov merina, ked pocit tepla je nieco tak strasne subjektivne? Rychlost schnutia, priedusnost a pod. sa da odmerat pomerne presne (aj ked nie vzdy jednoducho), ale ako je ktore pradlo teple? Tststs... :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » pát led 27, 2006 16:37

Vena píše:a nebylo to o třídu dražší? :).


:D

ne, fakt to tam tak bylo...az pujdu priste okolo ty prodejny, kde ten casak meli a budu mit cas, tak se na to mrknu presneji, co tam psali a podle jakych kriteterii to testovali

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vena » pát led 27, 2006 16:42

teoretic píše:
Vena píše:a nebylo to o třídu dražší? :).


:D

ne, fakt to tam tak bylo...az pujdu priste okolo ty prodejny, kde ten casak meli a budu mit cas, tak se na to mrknu presneji, co tam psali a podle jakych kriteterii to testovali

t.

to by bylo fajn, ze zvědavosti bych na to určitě kouknul. Ještě nejlíp zkus zjistit jestli není ten test na netu.
dále vypadá to, že icebreaker i smartwool si tu pleteninu z Merina vyráběj sami a opravdu jsou o třídu dražší. Brynje a ostatní pravděpodobně tu pleteninu kupujou a šijou pouze prádlo. No uvidíme jestli zjistíš nějaké podrobnosti.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod teoretic » pát led 27, 2006 16:51

Vena píše:to by bylo fajn, ze zvědavosti bych na to určitě kouknul. Ještě nejlíp zkus zjistit jestli není ten test na netu.
dále vypadá to, že icebreaker i smartwool si tu pleteninu z Merina vyráběj sami a opravdu jsou o třídu dražší. Brynje a ostatní pravděpodobně tu pleteninu kupujou a šijou pouze prádlo. No uvidíme jestli zjistíš nějaké podrobnosti.


neco malo je tady

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vena » pát led 27, 2006 17:03

teoretic píše:
Vena píše:to by bylo fajn, ze zvědavosti bych na to určitě kouknul. Ještě nejlíp zkus zjistit jestli není ten test na netu.
dále vypadá to, že icebreaker i smartwool si tu pleteninu z Merina vyráběj sami a opravdu jsou o třídu dražší. Brynje a ostatní pravděpodobně tu pleteninu kupujou a šijou pouze prádlo. No uvidíme jestli zjistíš nějaké podrobnosti.


neco malo je tady

t.

Ok, díky. Test není vyloženě na Merino, ale na prádlo, které obsahuje buď vlnu nebo Merino vlnu.
Podle toho testu se Merino liší pravděpodobně pouze gramáží.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vena » pát led 27, 2006 17:11

Ináč, většina firem dokáže předvést několik nezávislých testů, kde jsou jejich produkty vychválené. Proto i v ČR je několik různých "desítek roku" apod.
Ve výsledku stejně záleží na subjektivním pocitu a zkušenostech. A pak jde o to jestli budu zkoušet Merino za 1000,- nebo za 2500.- Kč.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod teoretic » pát led 27, 2006 17:22

Vena píše:Ináč, většina firem dokáže předvést několik nezávislých testů, kde jsou jejich produkty vychválené. Proto i v ČR je několik různých "desítek roku" apod.
Ve výsledku stejně záleží na subjektivním pocitu a zkušenostech. A pak jde o to jestli budu zkoušet Merino za 1000,- nebo za 2500.- Kč.


to mas kazdopadne pravdu..

jinak tam byly i jiny vlny, ale z vetsi casti merino a proto jsem nezminoval treba ten craft.

jinak mas pravdu, ze ten cenovej rozdil cebreakeru k Brynje, kterej je nejakejch 50 procent navic, je pro vetsinu spotrebitelu velmi padnej argument :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » pát led 27, 2006 17:23

Vena píše:Ináč, většina firem dokáže předvést několik nezávislých testů, kde jsou jejich produkty vychválené. Proto i v ČR je několik různých "desítek roku" apod.
Ve výsledku stejně záleží na subjektivním pocitu a zkušenostech. A pak jde o to jestli budu zkoušet Merino za 1000,- nebo za 2500.- Kč.


to mas kazdopadne pravdu..

jinak tam byly i jiny vlny, ale z vetsi casti merino a proto jsem nezminoval treba ten craft.

jinak mas pravdu, ze ten cenovej rozdil cebreakeru k Brynje, kterej je az o nejakejch 50 procent vyssi, je pro vetsinu spotrebitelu velmi padnej argument :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » pon led 30, 2006 9:35

teoretic píše:vcera jsem koukal tady v nemecku do jednoho renomovanyho outdoorovyho casopisu, kde delali srovnavaci test asi 6 znacek - a psali tam, ze neni merino jako merino a ze icebreaker a smartwool delaj o tridu lepsi nez ostatni, co tamy byly (Brynje tam nebylo) -
t.


Tak jsem prolezl některé ty testy- celkem dobrý čtení /i když německy moc neumim, ale díky bohu za on-line slovníky/. To, že tam nebylo Brynje mě celkem nepřekvapuje- myslím, si, že ty testy fungují asi tak, že ti firma poskytne výrobek a ty ho testuješ- jinak si nedovedu vysvětlit, že v testu technických bund chyběla firma Mammut nebo Millet - souhlasíte doufám všichni, že patří mezi špičku ve svém oboru. Ale opakuji- dobré čtení a určitě se tam ještě podívám.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kire » pon led 30, 2006 10:27

možem jednu otázku?možno aj hlúpu pre niektorých . Na stranke www.vf-outdoor.cz mi tvrdia že sa dá kombinovať séria Artic s vecami Super thermo, .... Nie je to zbytočné keď má Artic sieťovinu Supertermo /ak to tak je/ :roll:
Kire
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 16, 2005 14:50
Bydliště: Rbk -SK

Příspěvekod Vena » pon led 30, 2006 11:52

Kire píše:možem jednu otázku?možno aj hlúpu pre niektorých . Na stranke www.vf-outdoor.cz mi tvrdia že sa dá kombinovať séria Artic s vecami Super thermo, .... Nie je to zbytočné keď má Artic sieťovinu Supertermo /ak to tak je/ :roll:

Jak píšeš, dá se kombinovat, ale nemusí. Rozhodně ta kombinace násobí termoefekt - kombinovat dle venkovní teploty, v zimě doporučuju. V září v Julkách jsem měl Arctic jako jedinou vrstu přímo na tělo a fajn.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Kire » pon led 30, 2006 12:19

Dik za odpoveď. Ešte by som sa chcel informovať či si už rozbehol tvoju stránku /niekde som to tu v disk. fóre čítal- že ju plánuješ/
Kire
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát pro 16, 2005 14:50
Bydliště: Rbk -SK

Příspěvekod Rujir » pon led 30, 2006 12:26

Kire píše:Dik za odpoveď. Ešte by som sa chcel informovať či si už rozbehol tvoju stránku /niekde som to tu v disk. fóre čítal- že ju plánuješ/


No jasne, ze Venova stranka uz bezi. Myslis, ze odkial mas info o Brynje? :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Návštěvník » pon led 30, 2006 12:44

No tak to mi už stačí iba bučať buuuuuuuuuuuuuu aký som vôl /nič proti kravským mužom/. Dik. Fajn stranka :oops:
Návštěvník
 

Devold a IceBreaker

Příspěvekod -ant- » pát úno 3, 2006 11:54

Zásadní :shock: rozdíl mezi merinem od Devoldu a od IceBreakeru je v tom, že Devold má vlnu z Norských oveček a IceBreaker z NovoZélandských :)
A Brynje bude mít merino asi taky z Norska :)
-ant-
 

A ještě něco pro merino a hlavně Brynje

Příspěvekod -ant- » pát úno 3, 2006 12:07

Na www.profit.cz vyšel článek o českém výrobci MOIRY (funkční spodní prádlo), který píše o tom jak začínal a na konci říká o funkčním prádle toto:

Západoevropskou špičkou v tomto oboru je podle něho firma Brynje, která si udržuje svůj vysoce kvalitní a ověřený sortiment a už jenom zdražuje. "Na Slovensku nás předstihli. Dostali zakázku od slovenské policie. Slováci šli zřejmě po funkci prádla, což je samozřejmě dobře. Brynje je ale třikrát dražší než my. Nemám proto obavy, že klienty nezískáme zpátky," uzavírá Vlček.

Docela pěkná reklama od konkurence ne? :)
celý článek je tady http://www.profit.cz/archiv.php?iEd=200504&iArt=10714&iSearch=

asi si koupím nějakou pěknou síťovku :D
-ant-
 

Re: A ještě něco pro merino a hlavně Brynje

Příspěvekod Vena » pát úno 3, 2006 12:50

-ant- píše:Na www.profit.cz vyšel článek o českém výrobci MOIRY (funkční spodní prádlo), který píše o tom jak začínal a na konci říká o funkčním prádle toto:

Západoevropskou špičkou v tomto oboru je podle něho firma Brynje, která si udržuje svůj vysoce kvalitní a ověřený sortiment a už jenom zdražuje. "Na Slovensku nás předstihli. Dostali zakázku od slovenské policie. Slováci šli zřejmě po funkci prádla, což je samozřejmě dobře. Brynje je ale třikrát dražší než my. Nemám proto obavy, že klienty nezískáme zpátky," uzavírá Vlček.

Docela pěkná reklama od konkurence ne? :)
celý článek je tady http://www.profit.cz/archiv.php?iEd=200504&iArt=10714&iSearch=

asi si koupím nějakou pěknou síťovku :D


Ano, díky Mariovi za reklamu.
A co se týče cen, každý normální člověk si je dokáže ověřit na internetu a zjistit, že u srovnatelného prádla to tak není.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

SportPrague a Brynje

Příspěvekod -ant- » pon úno 6, 2006 16:14

Ovlivnen reklamou od majitele Moiry premyslim nad prvni vrstvou ze Super Therma od Brynje. Nevite nekdo jestli nebude Brynje na letosni SportPrague ze bych si tam skusil ke ktere velikosti patrim :)
-ant-
 

Re: SportPrague a Brynje

Příspěvekod Vena » pon úno 6, 2006 17:09

-ant- píše:Ovlivnen reklamou od majitele Moiry premyslim nad prvni vrstvou ze Super Therma od Brynje. Nevite nekdo jestli nebude Brynje na letosni SportPrague ze bych si tam skusil ke ktere velikosti patrim :)

Bohužel, nebude. Termoprádlo Brynje je zatím k dispozici pouze přes internet, doufám že v dohledné době se to změní. Zkus probudit zájem u nějakého prodejce u tebe v okolí :-).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod mifr » úte úno 7, 2006 7:42

To triko Multisport se mi libi... Jak je to s velikostma? Co nosis ty, Veno? L-ko? Ja mam 183 cm a nejsem vyschlotina, ale Jitex, Klimatex i Moiru mam v M velikosti.
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení