rucne site topanky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

rucne site topanky

Příspěvekod craft » pát bře 23, 2007 12:35

nemate niekto skusenosti s topankami www.vmakara.szm.sk/???su to rucne site.co nanich poviete ??oplati sa donich ist?
craft
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 23, 2007 12:24

Příspěvekod Rujir » pát bře 23, 2007 12:47

Su to klasicke popradky, aj ked p. Makara sa osamostatnil, tak kvalitu si vraj drzi. Takze ak chces poriadnu, rucnu pracu, topanku co vydrzi tri generacie a nevadi ti, ze zo zaciatku bude tvrda ako spanielska cizma, tak do toho kludne chod. Nemal by si byt sklamany. Toto vsetko som pocul - nic z toho nie je osobna skusenost, na druhu stranu mi to vraveli ludia, co netrepu do vetra. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod rysy » pát bře 23, 2007 17:18

Rujir píše:Su to klasicke popradky, aj ked p. Makara sa osamostatnil, tak kvalitu si vraj drzi. Takze ak chces poriadnu, rucnu pracu, topanku co vydrzi tri generacie a nevadi ti, ze zo zaciatku bude tvrda ako spanielska cizma, tak do toho kludne chod. Nemal by si byt sklamany. Toto vsetko som pocul - nic z toho nie je osobna skusenost, na druhu stranu mi to vraveli ludia, co netrepu do vetra. :wink:


Vypadaji podobne jako Podtatran: http://www.webpark.sk/podtatran/member.html , kdo je tedy vlastne vyrabi, VD Podtatran nebo pan Makara???
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Rujir » pát bře 23, 2007 19:08

Z toho co viem, tak su to nezavisle jednotky s tym, ze Makara povodne pracoval pre Podtatran co su klasicke "preslavene" Popradky.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod rysy » pát bře 23, 2007 21:23

Rujir píše:Z toho co viem, tak su to nezavisle jednotky s tym, ze Makara povodne pracoval pre Podtatran co su klasicke "preslavene" Popradky.


Je docela zajimave, ze pouzivaji i stejne nazvy jako "JAMES". Loni jsem si prohlizel nove Popradky primo v podnikove prodejne Podtatranu (ulice 1. maja, Poprad), ale nemaji ani vsechny bezne velikost. Pry to spis sijou na objednavku. Pocet prodanych kusu je ale asi velmi omezeny. James 2 jsou klasicke vysoce kvalitni boty na hory. Jenom se divim, ze nemaji vetsi uspech. Ani v Popradu je zadny outdoor-obchod neprodava, aspon jsem je nikde nevidel. A treba Sport Rysy ma obrovsky vyber bot. Nevim proc se nesnazi podporit domaci firmu. Je to asi stejny pripad jako Hudy a Tilak. :smt071 :smt100
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Hafi » pát bře 23, 2007 21:38

rysy píše:
Rujir píše:Z toho co viem, tak su to nezavisle jednotky s tym, ze Makara povodne pracoval pre Podtatran co su klasicke "preslavene" Popradky.


Je docela zajimave, ze pouzivaji i stejne nazvy jako "JAMES". Loni jsem si prohlizel nove Popradky primo v podnikove prodejne Podtatranu (ulice 1. maja, Poprad), ale nemaji ani vsechny bezne velikost. Pry to spis sijou na objednavku. Pocet prodanych kusu je ale asi velmi omezeny. James 2 jsou klasicke vysoce kvalitni boty na hory. Jenom se divim, ze nemaji vetsi uspech. Ani v Popradu je zadny outdoor-obchod neprodava, aspon jsem je nikde nevidel. A treba Sport Rysy ma obrovsky vyber bot. Nevim proc se nesnazi podporit domaci firmu. Je to asi stejny pripad jako Hudy a Tilak. :smt071 :smt100

ja myslim, že to je v necem jinem. Hudy tlacil na tilak na snizeni velkoobchodky, coz tilak odmit a hudy mu rek (stejne jako kdysi jurkovi a myslim ze i prime), ze jestli na to nepristoupi, tak ho nebude prodavat a tilak se vzpricil pac se citil dos silny na to aby dokazal prodat dost bund i mimo hudace, ale treba jurka to tenkrat malem polozilo. A myslim, ze je i spousta firem, ktere se hudymu nepostavili a radsi ustoupili, tipoval bych treba DA. Zatimco pripad sport rysy a popradek bude trochu jinde, proste sport rysy je velky obchod, kam zakaznik prijde vybere, vyzkousi, koupi. Nebyva tam nutnost spešl objednávek, jako třeba dělaj menší obchůdky i u nás. Zatmco v rockpointu proste vsechno maj. No a Podtatran nejspis nema dostatečnou vyrobni kapacitu, aby stihal v dostatečném množství dodávat do velkých obchodů.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod rysy » pát bře 23, 2007 21:54

Hafi píše:
rysy píše:
Rujir píše:Z toho co viem, tak su to nezavisle jednotky s tym, ze Makara povodne pracoval pre Podtatran co su klasicke "preslavene" Popradky.


Je docela zajimave, ze pouzivaji i stejne nazvy jako "JAMES". Loni jsem si prohlizel nove Popradky primo v podnikove prodejne Podtatranu (ulice 1. maja, Poprad), ale nemaji ani vsechny bezne velikost. Pry to spis sijou na objednavku. Pocet prodanych kusu je ale asi velmi omezeny. James 2 jsou klasicke vysoce kvalitni boty na hory. Jenom se divim, ze nemaji vetsi uspech. Ani v Popradu je zadny outdoor-obchod neprodava, aspon jsem je nikde nevidel. A treba Sport Rysy ma obrovsky vyber bot. Nevim proc se nesnazi podporit domaci firmu. Je to asi stejny pripad jako Hudy a Tilak. :smt071 :smt100

ja myslim, že to je v necem jinem. Hudy tlacil na tilak na snizeni velkoobchodky, coz tilak odmit a hudy mu rek (stejne jako kdysi jurkovi a myslim ze i prime), ze jestli na to nepristoupi, tak ho nebude prodavat a tilak se vzpricil pac se citil dos silny na to aby dokazal prodat dost bund i mimo hudace, ale treba jurka to tenkrat malem polozilo. A myslim, ze je i spousta firem, ktere se hudymu nepostavili a radsi ustoupili, tipoval bych treba DA. Zatimco pripad sport rysy a popradek bude trochu jinde, proste sport rysy je velky obchod, kam zakaznik prijde vybere, vyzkousi, koupi. Nebyva tam nutnost spešl objednávek, jako třeba dělaj menší obchůdky i u nás. Zatmco v rockpointu proste vsechno maj. No a Podtatran nejspis nema dostatečnou vyrobni kapacitu, aby stihal v dostatečném množství dodávat do velkých obchodů.


To mas asi pravdu. DA a Hudy je ale asi trochu mimoradny pripad. Hudy je pro DA asi ten uplne hlavni distributor. Dnesni Podtatran jiste neni to co byl pred 10 lety a ma jiste velice omezenou kapacitu vyroby. Ale pres to si myslim, ze takove boty "Handmade i Slovakia" nejsou spatnou reklamou pro domaci obchod jako Sport Rysy. Napriklad mnoho cizincu hleda takove "handmade" - vyrobky a maji na to penize. Pro normalniho CS/SK milovnika hor je ale dnesni cena prece jenom sok. Cast ceny ale vysvetluje rucni vyroba na objednavku.
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Hafi » pát bře 23, 2007 22:34

rysy píše:To mas asi pravdu. DA a Hudy je ale asi trochu mimoradny pripad. Hudy je pro DA asi ten uplne hlavni distributor.

no prave...a proto ho muze i lehce vydirat, pac hudy moc dobre vi, ze bez DA nezkrachuje, ale DA bez hudyho by to mělo hodně nahraný...Takže když hudy řekne, že chce u všeho snížit nákupku třeba o deset procent, tak DA celkem nemá na výběr...
rysy píše:Ale pres to si myslim, ze takove boty "Handmade i Slovakia" nejsou spatnou reklamou pro domaci obchod jako Sport Rysy.

jasne ale když tam prijde zakaznik a oni nebudou mit velikost (ne jednou, ale opakovaně), navíc výběr bude po čísle a ne po půlkách,..., tak to pro takovy obchod je naopak velmi spatna reklama. navíc by jich asi tolik neprodali, cena neni ideál...tak prostě si spočítali, že se to nevyplatí a já se tomu ani nedivim
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod ToM » sob bře 24, 2007 9:24

Neptejte se, odkud to vím, ale minulý rok měl Hudeček nějaký podíl v Direct Alpine. Ale tento rok už to koupil celé, takže je to jejich firma, a nikde jinde ji už asi nekoupíte... A docela tím vyšplouchl ostatní prodejce. T.
Je OT, vím :oops:
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod papun » sob bře 24, 2007 12:12

Tak panove, sem to konzultoval ze strycem, ktery dela boty cely zivot. A 100m od baraku mam firme v ktere dela a sijou to v podstate taky rucne. A clovek si muze vymyslet i jaky chce matrosk a vsechno. V podstate si poskladam celou botu.

http://www.flexiko.cz/dalsi.php?id=fishing

A ty vysoke se daji primo na firme koupit za 800,- a v obchode je prodavaji za 1.800,- i vic.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod craft » sob bře 24, 2007 13:43

o.k a ma zmysel ist do takychto topanok v dnesnej dobe??alebo je to drahy prezitok (za 6000 az 7000 sk) a radsej nieco lahsie a lacnejsie napr. za 3000sk s membranou????????
craft
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 23, 2007 12:24

Příspěvekod tulak » sob bře 24, 2007 15:05

ani se mi to nechce psát, ale popradky byly vždy dražší než kupované v obchodě a byly vždy šité na míru ...... nechce se mi to psát, ale když pohorky v obuvy stály 230,- Kčs, tak popradky byly za 800,-Kčs. duplexy stály 950,- Kčs ......... :weedman:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Rujir » sob bře 24, 2007 16:51

craft píše:o.k a ma zmysel ist do takychto topanok v dnesnej dobe??alebo je to drahy prezitok (za 6000 az 7000 sk) a radsej nieco lahsie a lacnejsie napr. za 3000sk s membranou????????


Tazko povedat. Vela zalezi od osobnych preferencii, od toho na ake treky chodievas a pod. Ak by si ich mal kupovat v obchode len tak od oka, tak je to celkom diskutabilne, ale ak si ich das usit na mieru, tak to uz je celkom slusna vyhoda, aj ked zit sa bez toho samozrejme da. Inak v pripade Popradiek mas proste istotu, ze budu kvalitne usite (ziadna Cina, ziadna pasova vyroba a plnenie noriem), v pripade akehokolvek problemu alebo potreby vymeny podrazky mas servis na Slovensku a pod.

Inak kvalitnu topanku za 3000,-Sk nekupis. Moje LaSportivy Himalaya, ktore su vlastne takymi talianskymi Popradkami (akurat ze z pasovej vyroby) ma stali takmer 5000,-Sk. Priplatis liter a mas neznicitelnu topanku, ktora ti na slovenskych horach moze vydrzat cely zivot. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod bajkal » sob bře 24, 2007 17:22

Rujir píše:
craft píše:o.k a ma zmysel ist do takychto topanok v dnesnej dobe??alebo je to drahy prezitok (za 6000 az 7000 sk) a radsej nieco lahsie a lacnejsie napr. za 3000sk s membranou????????


Tazko povedat. Vela zalezi od osobnych preferencii, od toho na ake treky chodievas a pod. Ak by si ich mal kupovat v obchode len tak od oka, tak je to celkom diskutabilne, ale ak si ich das usit na mieru, tak to uz je celkom slusna vyhoda, aj ked zit sa bez toho samozrejme da. Inak v pripade Popradiek mas proste istotu, ze budu kvalitne usite (ziadna Cina, ziadna pasova vyroba a plnenie noriem), v pripade akehokolvek problemu alebo potreby vymeny podrazky mas servis na Slovensku a pod.

Inak kvalitnu topanku za 3000,-Sk nekupis. Moje LaSportivy Himalaya, ktore su vlastne takymi talianskymi Popradkami (akurat ze z pasovej vyroby) ma stali takmer 5000,-Sk. Priplatis liter a mas neznicitelnu topanku, ktora ti na slovenskych horach moze vydrzat cely zivot. *



presne tak ako pises..
hand made su skutocne casom overene boty ktore ti mozu vydrzat aj cely zivot..
mas tu doma servis aj ked si myslim ze ho velmi nevyuzijes lebo tieto boty-ja osobne ich nemam ale par ludi v mojom okoli ich ma-su fakt trvanlive
mna tiez prestavaju bavit kadejake modernejsie vlozky neviem ake texy..a podobne..aj ked mam asi 7 rocne lowy ktore su no slusne povedane rozj...ne....no prepustia vodu ,,je v nich v zime kosa ale mam ich rad...
tak uvazujem a pomaly sporim na popradky-teda makary alebo podtatran
ale urcite ich na dalsi rok kupim
a ci do nich ist alebo nie tak samozrejme ze ano:)
bajkal
bajkal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 7, 2007 17:03

Příspěvekod chonda » sob bře 24, 2007 17:48

craft píše:o.k a ma zmysel ist do takychto topanok v dnesnej dobe??alebo je to drahy prezitok (za 6000 az 7000 sk) a radsej nieco lahsie a lacnejsie napr. za 3000sk s membranou????????


Já jsem o nich poměrně hodně uvažoval a nakonec jsem došel k závěru, že mají smysl pouze a jen tehdy, jestli si je necháš ušít na míru...Jinak dostaneš stejně kvalitní boty levněji, navíc s drobnostma navíc, který docela potěší (Vibram, drážky na rychlomačky, gumová obsázka)...A pro lidi, kteří mají vyloženě atypickou nohu to je asi jediná možnost...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod rysy » sob bře 24, 2007 18:46

ToM píše:Neptejte se, odkud to vím, ale minulý rok měl Hudeček nějaký podíl v Direct Alpine. Ale tento rok už to koupil celé, takže je to jejich firma, a nikde jinde ji už asi nekoupíte... A docela tím vyšplouchl ostatní prodejce. T.
Je OT, vím :oops:


A presne to neni zadna dobra zprava. Prodavac u Hudy potom nemuze a nesmi objektivne poradit. Musi doporucit DA (proti DA jinak nic nemam), i kdyby vedel, ze Ti muze nabidnout neco lepsiho. Ale musi doporucit to, na cem Hudy maximalne vydela. A to se mi proste nelibi....
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod rysy » sob bře 24, 2007 18:52

craft píše:o.k a ma zmysel ist do takychto topanok v dnesnej dobe??alebo je to drahy prezitok (za 6000 az 7000 sk) a radsej nieco lahsie a lacnejsie napr. za 3000sk s membranou????????


JRozhodujici je, na co takove boty chces.
Pred 4 nebo 5 lety byla ale cena jina. James 2 od Podtatranu stal 5000 Sk a pri 1Sk=0.60 Kc to vyslo na 3000 Kc. Ted to vyjde na vic nez 5000Kc ....
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Hafi » sob bře 24, 2007 19:13

rysy píše:
ToM píše:Neptejte se, odkud to vím, ale minulý rok měl Hudeček nějaký podíl v Direct Alpine. Ale tento rok už to koupil celé, takže je to jejich firma, a nikde jinde ji už asi nekoupíte... A docela tím vyšplouchl ostatní prodejce. T.
Je OT, vím :oops:


A presne to neni zadna dobra zprava. Prodavac u Hudy potom nemuze a nesmi objektivne poradit. Musi doporucit DA (proti DA jinak nic nemam), i kdyby vedel, ze Ti muze nabidnout neco lepsiho. Ale musi doporucit to, na cem Hudy maximalne vydela. A to se mi proste nelibi....

Je i neni, totez je v rockpointu, ale spis to dle mych informaci a zkusenosti funguje tak, že při rovnocenném výběru doporučí oficialne preferovanou znacku. Ale pokud ti muze nabidnout neco lepsiho, tak doporuci to a pokud je dobrej, tak to doporuci i za pedpokladu, ze je to levnejsi...(coz delaj hlavne brigadnici, ktery z toho nemaj procenta)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Spasitel » úte kvě 15, 2007 9:09

Tak toto je pre Salamuna. Pri modeli Alpinka ma p. Makara napisane:
Celoročná obuv vhodná na turistiku od jari do jesene.
To ma co znamenat? :P :?

Moje LaSportivy Himalaya, ktore su vlastne takymi talianskymi Popradkami (akurat ze z pasovej vyroby) ma stali takmer 5000,-Sk. Priplatis liter a mas neznicitelnu topanku, ktora ti na slovenskych horach moze vydrzat cely zivot.
Sory ale nedaj sa vysmiat. Pred 4 rokmi som si ja kupoval LS Himalaya a moj znamy, velmi skuseny horal prave popradky. Bol velmi sklamany, lebo vo firme to domotali a poslali mu ine topanky, ktore mu nesedeli, a potom ked sa ich musel zbavit tak s tym mal problemy (vzali mu ich na komisionalny predaj a neviem ci nahodou nemusel cakat na peniaze a medzitym zaplatit plnu sumu za druhy par :(( ) Okrem toho mi povedal, ze kvalita koze uz nie je to co byvala. Ked som porovnal jeho s mojimi Himalayami, tak tie moje vyzerali minimalne rovnako dobre, ak nie lepsie.

Teraz po 4 rokoch su tie LS Himalaya stale v pohode, som rad ze som si vybral tie a nie popradky. Akurat by ma zaujimalo, ci ti nepremokaju, kedze mas take iste ako ja, lebo mne v mokrom snehu strasne premokaju a to su natrete voskom Edelrid Dry Leder... :( Toto je jedina vyhrada, inak podosva aj zvrsok vydrzali vela v tvrdom terene, s mackami, s tazkym batohom.

Priplatis liter a mas neznicitelnu topanku, ktora ti na slovenskych horach moze vydrzat cely zivot.
Sotva, jedine ze chodis malo.


o.k a ma zmysel ist do takychto topanok v dnesnej dobe??alebo je to drahy prezitok (za 6000 az 7000 sk) a radsej nieco lahsie a lacnejsie napr. za 3000sk s membranou????????


Tazko povedat. Vela zalezi od osobnych preferencii, od toho na ake treky chodievas a pod.
Kazde su na ine pouzitie, po lesnych chodnikoch hadam nebudes chodit v tom tazkom tvrdom vibrame ked mozes mat lahke pohodlne makke topanky za polovicnu cenu. Tie popradky to je na skaly a do suti.
Spasitel
 

Příspěvekod Rujir » úte kvě 15, 2007 9:44

Spasitel píše:Teraz po 4 rokoch su tie LS Himalaya stale v pohode, som rad ze som si vybral tie a nie popradky. Akurat by ma zaujimalo, ci ti nepremokaju, kedze mas take iste ako ja, lebo mne v mokrom snehu strasne premokaju a to su natrete voskom Edelrid Dry Leder... :( Toto je jedina vyhrada, inak podosva aj zvrsok vydrzali vela v tvrdom terene, s mackami, s tazkym batohom.


Kludne ti odpoviem aj ja, aj ked to nebola otazka adresovana mne. Nemam problem s premokanim. Ak prave neodflaknem impregnaciu, tak sa im este asi nestalo, ze by premokli. Teda stalo, ale ked som si zabudol navleky a naprsalo do nich zhora. :wink: Jo a pouzivam G-Wax.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Spasitel » úte kvě 15, 2007 9:55

Ale hej, teba som sa chcel spytat, lebo som videl ze tam spominas rovnaky typ topanok ako mam aj ja. Dik za odpoved.
Ja teda nechapem, ale mne premokaju brutalne (pred par tyzdnami v tatrach som vybral vlozky a normalne vyzmykal...), mal som podozrenie ze to preslo cez tie svy na podrazke. Slak ma z toho triafa. Niekedy ta asi pozvem na pivo a povies mi co robim zle, aj ked teda ja topanky nefenujem, ale neni mozne aby to bolo tym inym kremom, lebo to je taka husta vazelina ze to neni mozne aby cez to cosi preslo :( Ide ma z toho porazit, dokonca som teraz kvoli tomu kupil druhe topanky a himalaye vyradil na pouzitie mimo casu ked je mokry sneh...
Spasitel
 

Příspěvekod Rujir » úte kvě 15, 2007 11:19

Zaujimave. Ja som v nich absolvoval uz vela tur a mnohe aj v mokrom snehu a zatial ziadny problem. A tie svy mi pridu tak drsne nasite, ze im absolutne verim, aj ked Himalaye su asi jedine topanky, ktore maju podrazku len prisitu bez pouzitia lepidla. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Spasitel » úte kvě 15, 2007 11:26

myslis ze tam lepislo nie je? Podla mna asi je, lebo otec si sam opravoval vibramy (ale nie LS) a tusim hovoril ze to odrezaval a potom lepil.
Spasitel
 

Příspěvekod Rujir » úte kvě 15, 2007 11:43

Spasitel píše:myslis ze tam lepislo nie je? Podla mna asi je, lebo otec si sam opravoval vibramy (ale nie LS) a tusim hovoril ze to odrezaval a potom lepil.


Kedysi sa niekde viedla debata prave o nahrievani topanok v rure a ktorysi aktivny chalanisko napisal do LS, aby sa opytal pri akej teplote sa rozliepa lepidlo na Himalayach a odpovedali mu, ze prave na nich ziadne lepidlo nie je. Aj ten list odcitoval, takze som mu uveril. Ale este som si to neoveroval... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Spasitel » úte kvě 15, 2007 11:54

OK, moze byt... Aspon sa teda hadam lahko bude dat vymenit podrazka, ked tuto aktualnu dorazim, ale ta este asi par sezon vydrzi.
Musim skusit ten vosk co spominas, aj ked ten co som pouzival sa mi moc pacil. Uvidime, mozno nastane zmena. Dik za rady.
Spasitel
 

Příspěvekod Rujir » úte kvě 15, 2007 12:38

Spasitel píše:OK, moze byt... Aspon sa teda hadam lahko bude dat vymenit podrazka, ked tuto aktualnu dorazim, ale ta este asi par sezon vydrzi.
Musim skusit ten vosk co spominas, aj ked ten co som pouzival sa mi moc pacil. Uvidime, mozno nastane zmena. Dik za rady.


Byt tebou tak hlavne zmenim metodiku nanasania. To nahrievanie naozaj brutalne pomoze. S nanasanim na studeno sa to neda porovnat.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Spasitel » úte kvě 15, 2007 13:13

ja som myslel ze tie kapce :P to citia, ze moje srdce hori laskou k nim, a ze to teda mozem aj nastudeno :mrgreen:
Ale tak polepsim sa! *
Spasitel
 

Příspěvekod Borek » úte kvě 15, 2007 13:40

Naozaj neviem,ako je to s kvalitou "Popradiek" teraz,ale keď som začínal chatárčiť na Malej Fatre (1980) tak tieto topánky fasovali chalani z Horskej služby a nebolo nič lepšieho v tej dobe. Pretože som mal možnosť sa k nim dostať,tak som o tom trochu špekuloval,ale boli to veľmi tuhé topánky ktoré sa jeden rok rozšľapávali a potom slúžili až do truhle. Boli aj dosť ťažké,ale neviem,ako by som to zrovnal s terajšími modelmi.Každopádne boli vtedy šité zo super kvalitnej kože,t.j.z chrbátovej-tuhej a odolnej.Nie ako dnes,že jedna topánka je z chrbátovej kože a je "fest"a druhá z "podpažia" a je deravá ako sito.
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Příspěvekod Schnappi » úte kvě 15, 2007 14:10

Spasitel píše:Tak toto je pre Salamuna. Pri modeli Alpinka ma p. Makara napisane:
Celoročná obuv vhodná na turistiku od jari do jesene.
To ma co znamenat? :P :?

No řekl bych, že jde o klasický reklamní slogan - "obuv na celý rok pro použití od jara do jara". Co se ti nezdá? :)
Spasitel píše:
Moje LaSportivy Himalaya, ktore su vlastne takymi talianskymi Popradkami (akurat ze z pasovej vyroby) ma stali takmer 5000,-Sk. Priplatis liter a mas neznicitelnu topanku, ktora ti na slovenskych horach moze vydrzat cely zivot.
Sory ale nedaj sa vysmiat. Pred 4 rokmi som si ja kupoval LS Himalaya a moj znamy, velmi skuseny horal prave popradky. Bol velmi sklamany, lebo vo firme to domotali a poslali mu ine topanky, ktore mu nesedeli, a potom ked sa ich musel zbavit tak s tym mal problemy (vzali mu ich na komisionalny predaj a neviem ci nahodou nemusel cakat na peniaze a medzitym zaplatit plnu sumu za druhy par :(( )

A to je ten tvůj známý nereklamoval? Nač komisní prodej, když dostanu jiné zboží, než jsem chtěl, tak prostě vracím boty, beru prachy, na to nepotřebuju ani moc zkušeností... :((
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Spasitel » úte kvě 15, 2007 14:32

A to je ten tvůj známý nereklamoval? Nač komisní prodej, když dostanu jiné zboží, než jsem chtěl, tak prostě vracím boty, beru prachy, na to nepotřebuju ani moc zkušeností...
Az tak nepoznam podrobnosti, ale myslim ze preto, ze mu asi povedali ako v obchode, ze mal si pred pouzitim topanky riadne vyskusat a ked nesedeli tak ich mal vratit nepouzite (lebo si dal urobit par na mieru a pokial viem tak mu omylom poslali par pre niekoho ineho, co si on hned nevsimol...) A tiez preto ze ten moj znamy je pacifista *
Spasitel
 

Další

Zpět na Boty