Cestovní lékárnička

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vozím s sebou na cesty alespoň základní lékarničku:

Ano
72
99%
Ne
1
1%
 
Celkem hlasů : 73

Cestovní lékárnička

Příspěvekod pripluv » stř črc 19, 2006 10:14

Jak jsem starej, tak jsem zodpovědnej, proto jsem si vybavil lékárničku. Jednou jsem ji i kdysi použil, a protože v úterý odlítám velkým ocelovým ptákem kamsi na východ, rozhodl jsem se ji aktualizovat. U poloviny léků jsem zapomněl, na co jsou a vlastně vůbec nevím, jestli tam mám vhodnou skladbu všeho, rozepíšu tedy, co tam mám a Vás prosím (ideálně Tusa, Šíp je na severu, že?), aby mi za:
a. řekli, co ještě vhodno doplnit, co popřípadě vyhodit.
b. řekli, co se na co používá (pokusím se do závorek napsat, co si myslím, na co je).
c. kolik kusů od každýho?

Takže, má lékárnička (v malým obalu o lékárničky od Deutera - ta menší):
a. léky: paralen (horečka), ibuprofen (bolesti), endiaron, imodium, normix (sračka - tady hodně potřebuju poradit co a jak), acylpiryn (krk), diluran (výška), smecta (tý se nevzdám, ta mě na Elbruse doslova zachránila), framykoin (na všechno), oční kapky (oči).
b. obvazivo: obvaz č. 2 2x, trojcípej šátek, leukoplast, náplasti cca 30x.
c. ostatní: sichrhajsky, skalpel, dýchací rouška, repka, pár sirek a škrtátko, píšťalka, survival destička.

Nakonec podotýkám dvě věci:
a. že jsem to tu fakt hledal, ale vyhledávání nic nenašlo.
b. že nehodlám léčit domorodé obyvatelstvo, jenom sebe a maximálně zbytek skupiny (což je ještě jeden člověk a u něj si to ještě rozmyslím).

Díky a směle do toho :wink: :shock: * ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tomas » stř črc 19, 2006 10:35

Je to asi zvlastni a mozna docela riskantni, ale lekarnicku jsem s sebou nikdy nenosil :| Mno, letme pokusy nosit s sebou alespon nejake zakladni medikamenty tu byly, ale po par turach jsem se opet vratil k memu ciste minimalistickemu pristupu. 8)
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod homerr » stř črc 19, 2006 10:49

docela pěkně je to udělaný na stránkách ČSH

lékové vybavení je tady:

http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=pa ... article=45

a tady to co by měl mít asi každý...

http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=pa ... rticle=132
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tesil » stř črc 19, 2006 11:00

co se týče léků, nechám radit povolanější odborníky, já sám nosím lékárničku s tím co jsem našel na netu, ale mám dva dotazy: k čemu je dobrá smecta a jak dlouhou a tlustou repku kdo nosíte s sebou?
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod pripluv » stř črc 19, 2006 11:08

tesil píše:K čemu je dobrá smecta?

Na sračku. Doslova zabetonuje střeva. Údajně se mám rozmíchat s vodou a pak to do sebe nasypat, já jsem aplikoval tak, že jsem to nasypal do pusy (krku), pozor, nesmíš se nadechnout, nebo zabetonuješ už dutinu ústní a zapít. Poznal jsem až nad Prijutem 11 a díky bohu za to.

tesil píše:Jak dlouhou a tlustou repku kdo nosíte s sebou?

2 mm cca 3 m. Naposledy jsem tím zašil mačky :wink: . V lékárničce ji mám proto, že repku nosím všude možně po kapsách, futrálech, poutkách ... dycky se hodí. Je ne k zaškrcování rány :(( .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » stř črc 19, 2006 11:14

Mám dvě lékárny:

letní: v podstatě cos napsal + septonex + tužka + kus papíru + biwak foile
zimní: zase to samé + lavinová sonda + lepidlo na pásy+lavinová lopatka + rescue bag (součást báglu VauDe)

A k oběma plaskačku halůzkové.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » stř črc 19, 2006 11:15

tesil píše:Jak dlouhou a tlustou repku kdo nosíte s sebou?


V obou lékárnách náhradní tkaničku do pohor/vnitřní botky lyžáků (cca 2metry) + v zimní lékárně cca 8 metrů 6-tky repky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Vašucek » stř črc 19, 2006 11:17

Nějak se v tom nevyznám, ale teď mi hodně pomohl fenistil gel (jmenovalo se to trochu jinak ale v principu to samé) hned první den jsme podcenili slunce, fakt hodně jsem si spálil holeně jak jsem v té lodi celý den seděl a pak jsem nemoh skoro ani chodit jak to pálilo! :roll: a to nekecám! Nejhorší bylo když jsem měl na sobě gumáky, to pak dřely holeně o ně a já skoro umřel! Tehdy jsem na noc namazal nohy fenistilem a do rána bylo po problému! Je to malé, celkem účinné a i na ty štípance to není k zahození! Není to sice lék, ale každá rada dobrá takže tak ;)

Možná bych, ale udělal lépe kdybych se ráno namazal opalovacím krémem :(( :ú
Uživatelský avatar
Vašucek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 10, 2006 8:09
Bydliště: Třinec binéc

Příspěvekod pripluv » stř črc 19, 2006 11:17

Tomas píše:Je to asi zvlastni a mozna docela riskantni, ale lekarnicku jsem s sebou nikdy nenosil...

Já taky ne. A pak se kamarád vzal sekerou po holeni :| ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tesil » stř črc 19, 2006 11:18

Přípluv píše:....Jen ne k zaškrcování rány :(( .

jojo, tomu se potom říká uškrcení :) dík.
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod pavproch » stř črc 19, 2006 11:18

Update: a ještě k oběma lékárnám: pyskomaz faktor 30 + krém faktor 25 + nivea v malým pudle + buzola
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » stř črc 19, 2006 11:20

pavproch píše:Mám dvě lékárny:
letní ... zimní ... A k oběma plaskačku halůzkové...

Já mám zas lezeckou a cestovní. A pleskačku švestky (ta na východ ale nepojede, musím si vystačit s vodkou).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » stř črc 19, 2006 11:21

Jo, krém už vozím taky (taky jsem k tomu musel dojít přes poměrně bolestivou zkušenost), F30 a lůj na rty F30.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Bedrich » stř črc 19, 2006 11:27

Jo ja jeste malou tubu Pantenolu kremu....
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Tomas » stř črc 19, 2006 11:49

Přípluv píše:
Tomas píše:Je to asi zvlastni a mozna docela riskantni, ale lekarnicku jsem s sebou nikdy nenosil...

Já taky ne. A pak se kamarád vzal sekerou po holeni :| ...


To zaboli :|

Kazdopadne vetsinou jsem v terenu sam, tudiz eventualnim urazem ci jinou komplikaci trpim pouze ja sam :?
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tuso » stř črc 19, 2006 12:16

Někde na fóru šipka psala co do lékárny, ale přiznám se, že to je fakt výčet hodný doktora - mohla by si na horách založit ambulanci. K tomu co má Přípluv, bych ještě vzal Carbotox /Carbosorb a pod/- prostě uhlí, něco proti alergii /Alerid,Zodac,Claritine,.../. Jinak Paralen nemusíš nosit, když máš Ibuprofen- ten taky snižuje horečku. Já sebou ještě vozím hydrokortison a adrenalin, ale pokud neumíš píchnout jehlou do žíly, tak ti to je k ničemu.No a potom Dermabond -už se to tu rozebíralo, lepidlo na čisté, malé rány. No a kdybych jel do méně civilizované země- Kaukaz,Altaj a pod. tak jednoznačně nejaké antibiotika /Zinnat,Zinacef,Augmentin,.../-podle toho kdo je případně alergický na penicilíny tak Dalacin/Klimicin.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chonga » stř črc 19, 2006 12:53

taky mám malou lékarničku, obsah plus mínus stejný, s expirací bude u některých položek asi problém :((
a k tomu s sebou větěinou mám živou zdravotní sestru :wink:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » stř črc 19, 2006 13:37

tuso píše:...Carbotox /Carbosorb a pod/- prostě uhlí...

Aha, to jsem myslel, že Imodium, Endiaron a Normix by mohli stačit
tuso píše:...něco proti alergii /Alerid, Zodac, Claritine,.../...

Aha, Zirtec by mohl stačit, hej?
tuso píše:Jinak Paralen nemusíš nosit, když máš Ibuprofen- ten taky snižuje horečku...

Aha. Někdo říká, že je to větší záhul na játra a tak, někdo že ne. Ale asi to bude jedno, takhle jednou za čas :wink:
tuso píše:No a kdybych jel do méně civilizované země- Kavkaz, Altaj a pod. tak jednoznačně nejaké antibiotika /Zinnat, Zinacef, Augmentin.../...

A za jakých okolností se toto žere? Jak jako laik poznám, kdy nasadit antibiotika? :((
Jinak díky...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » stř črc 19, 2006 13:46

-aktivní uhlí do sebe absorbuje škodlivé látky-používá se i u otrav- třeba houbama. Endiaron ti třeba zabere jenom na průjem, který je způsoben nějakou baktérií, ale v zizích zemích můžeš dostat tzv. funkční průjem- z nezvyklé stravy nebo vody, případně z nějakého svinstva ve vodě. A na to je nejlepší právě uhlí a Smecta.
- Zirtec může být-
-Paralen- větší záhul na játra, Ibuprofen- větší záhul na žaludek, máš pravdu, že když to bereš jednou za čas, tak je to jedno. Vzhledem k váze a velikosti klidně nos oba.
-antibiotika bych si vzal :
-a/ poraníš se a zhruba od 2.dne pozoruješ kolem rány zarudnutí, výraznou bolestivost, otok- může to být jenom po píchnutí- odborně se tomu zánětu říká flegmona.
-b/ klasické projevy nemoci- horečka, bolesti hlavy, v krku, problémy s dýcháním, třesavky, zimnice.
Toto všechno se týká situace, že nebueš moct vyhledat odbornou pomoc- buď, že jsi daleko a nebo nemáš důvěru- což bych teda v Rusku asi neměl- mají sice skvělé lékaře, ale celkový stav v zemi se asi moc nemění, takže můžeš narazit na nějakýho hňupa. To můžeš narazit i v Alpách, ale tam aspoň dodržují nějaká pravidla ohledně hygieny, základní péči a podobně.
Kdybys ještě něco potřeboval ,napiš.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » stř črc 19, 2006 13:52

Praktická poznámka k účinnosti Ibuprofenu:

Kámoš na lyžích trefil smrk a vyhodil si rameno.
Dostal dvě 400-vky Ibuprofen, zavázali sme ho do kanadek a stahovali závějema 2hodiny/5km/1000 m přenížení do doliny. Ani neceknul, i dyž chvílema oral piščiskem a jinými částmi těla včetně vyhozenýho ramene v závěji.

Potom následovaly 3 hodiny ve Fiatu Uno ve 4 lidech s báglam, lyžema a vykloubeným ramenem.
Teprve potom (doma v CZ, páč neměl pojistku) mu ho tam dochtoři nahodili zpátky.

Celou dobu ani necek.

Ibuprofen funguje......

PS: o rok později z něj vylezlo, že s tou účinností Brufenu to bylo triošku jinak: na svahu, než sme se k němu dobabrali s lékama a kanadkama dostal 2 deci ferneta.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tuso » stř črc 19, 2006 14:00

pavproch píše:Praktická poznámka k účinnosti Ibuprofenu:

Kámoš na lyžích trefil smrk a vyhodil si rameno.
Dostal dvě 400-vky Ibuprofen, zavázali sme ho do kanadek a stahovali závějema 2hodiny/5km/1000 m přenížení do doliny. Ani neceknul, i dyž chvílema oral piščiskem a jinými částmi těla včetně vyhozenýho ramene v závěji.

Potom následovaly 3 hodiny ve Fiatu Uno ve 4 lidech s báglam, lyžema a vykloubeným ramenem.
Teprve potom (doma v CZ, páč neměl pojistku) mu ho tam dochtoři nahodili zpátky.

Celou dobu ani necek.

Ibuprofen funguje......

PS: o rok později z něj vylezlo, že s tou účinností Brufenu to bylo triošku jinak: na svahu, než sme se k němu dobabrali s lékama a kanadkama dostal 2 deci ferneta.....


2 x400 Brufenu musí zabrat tak jako tak, ale v kombinaci s Fernetem to byla skoro anestezie.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod uplne jinej martin » stř črc 19, 2006 14:06

Já ve svý lezecko-cestovní (nosím ji skoro stále v batohu, jednak jako tréningovou zátěž :-) a vono i vobčas se to hodí) mám teda:
léky:
framykoin zásyp (dlouho po exspiraci)
zodac (alergie)
imudon (krk)
panadol (univerzál)
ibalgin (dtto)
endiaron (sračka)

a infa z příbal letáků a dávkování vytisknuto malým písmem přehledně na papíru (já sám vim, ale až bude někdo nepoučenej lékovat mě...)

Framykoin a Imudon je tušim na předpis.

hardwarově:

rukavice sterilní (nevíš v kom se budeš hrabat)
Pehacreppy (fáč elastickej nesteril)
Gáza sterilní - fáče, s i bez polštářku
škrtidlo
kompresy sterilní i nesterilní (v podstatě nastříhanej přeloženej fáč, sterilní kvůli tomu, že se dělá v balíčku po dvou, nesterilní po sto bo padesáti kusech)
jehly (černý) na třísky
cívková náplast -tejpka
náplasti kusovky
obinadlo
3cíp šátek
rouška
žiletka
škrtidlo malinký se kterym se podle testu autolékárniček MFD nic neuškrtí
jodisol/betadine
pinzeta
kondom


zabaleno podle příbuznosti do zipových pytlíků GM electronic a to vše do síťovaného pytle od Rejoicek.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod pavproch » stř črc 19, 2006 14:14

uplne jinej martin píše:
hardwarově:

kondom



Moje 1/2 by o takovýdle měla zájem.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » stř črc 19, 2006 16:28

tuso píše:Kdybys ještě něco potřeboval, napiš.

Co na dezinfekci rány, když nechci tahat jodisol (nebo jak se ta potfora jmenuje) a ni žádnej ten velkej sprej? :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » stř črc 19, 2006 17:39

Přípluv píše:
tuso píše:Kdybys ještě něco potřeboval, napiš.

Co na dezinfekci rány, když nechci tahat jodisol (nebo jak se ta potfora jmenuje) a ni žádnej ten velkej sprej? :((


Malinkatou lahvinku Betadine. Je plastová, jenom o něco větší než krabička sirek.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod uplne jinej martin » stř črc 19, 2006 18:33

Přípluv píše:
tuso píše:Kdybys ještě něco potřeboval, napiš.

Co na dezinfekci rány, když nechci tahat jodisol (nebo jak se ta potfora jmenuje) a ni žádnej ten velkej sprej? :((

Vypatlej jodisol a napusť do toho Betadine. IMHO jodisol je snad jediná "cestovní" desinfekce.

pavprochu, jak je stará? :oops: (momentálně shánim nějakou babu-horolezkyni (moc se to nedaří). btw, v nouzi jako škrtidlo a nebo nádoba na vodu...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod strider » stř črc 19, 2006 18:48

pripluv: proc ne jodisol? myslis ten malinkej v flakonku cca 5 na 1 cm? prijde mi uplne idealni na cesty, tedy pokud na nej nejsi alergicky...

tuso: vozim taky adrenalin a hydrocortison, jeste k tomu mam dithiaden, ale trochu te opravim, neni to k nicemu kdyz to neumi pichnout do zily... aplikace je , hydrocoprtison: intramuskularne, intravenosne
adrenalin: podkozne, intravenozne
dithiaden: intramuskularne, intravenozne

injekci pod kuzi nebo do svalu zvladne trosku sikovnejsi laik

k tomu acylpirinu: nejenom na hrdlo, ale taky na omrzliny v zime, a obsahuje to acetylsalicylovou, z cehoz vyplyva pouziti pri srdecnich potizich

jinak homerr to napsal nejlip, v tom soupisu na horosvazu je to idealne, tak si to porovnej a kdyztak o neco dopln...
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod tuso » stř črc 19, 2006 19:44

strider píše:tuso: vozim taky adrenalin a hydrocortison, jeste k tomu mam dithiaden, ale trochu te opravim, neni to k nicemu kdyz to neumi pichnout do zily... aplikace je , hydrocoprtison: intramuskularne, intravenosne
adrenalin: podkozne, intravenozne
dithiaden: intramuskularne, intravenozne

injekci pod kuzi nebo do svalu zvladne trosku sikovnejsi laik

...


Když máš alergickou nebo anafylaktickou reakci, tak intramuskulární injekce je k ničemu. Prvním příznakem anafylaktického šoku je kolaps svalových cév, aby se udržel oběh- tudíž co píchneš do svalu se nikam nedostane. Já vím, že na krabičce to je napsáno, ale třeba adrenalin se píchá v kritickém stavu pod jazyk, u dětí do holenní kosti. Kolik laiků má na tohle žaludek? Můžeš mi věřit, externě jezdím s RLP.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod strider » čtv črc 20, 2006 19:24

dobre, to by platilo spis ale pro ten hydrocortison a dithiaden prece, pokud se bavime o anafylaktickem soku...
ten adrenalin spis vozim pokud by se resuscitovalo, nebo by byl clovek v crashi nebo necem podobnym
ale uznavam, ze to intravenozne je urcite ucinejsi

psal jsem to jen jako moznost

p.s: ja bohuzel zatim s rychlyma sipama nejezdim, pouze medik, tak se omlouvam ze ti fusuji do remesla, zkusenostmi nepotrisnen :-)
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Příspěvekod tuso » čtv črc 20, 2006 20:53

strider píše:dobre, to by platilo spis ale pro ten hydrocortison a dithiaden prece, pokud se bavime o anafylaktickem soku...
ten adrenalin spis vozim pokud by se resuscitovalo, nebo by byl clovek v crashi nebo necem podobnym
ale uznavam, ze to intravenozne je urcite ucinejsi

psal jsem to jen jako moznost

p.s: ja bohuzel zatim s rychlyma sipama nejezdim, pouze medik, tak se omlouvam ze ti fusuji do remesla, zkusenostmi nepotrisnen :-)


Já zase musím uznat, že je lepší podat to muskulárně než vůbec. Já to beru spíš profesně -muskulárně bych to nedal,ale je dost doktorů,kteří nedělají intenzivní medicínu a ti aplikují HCT i.m.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Outdoor a zdraví

cron