Jaký digitál...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: nový digitál

Příspěvekod chonga » úte čer 3, 2008 17:31

[quote="ij1Canon S5IS je dobrá volba, měl jsem dva roky S2 a nemohu si ji vynachválit. Uživatelský komfort má samozřejmě své hranice, ale pro obyčejného človíčka, který chce fotit dokumentační fotky, bohatě stačí.[/quote]

jj, mám S1IS a jsem spokojen (desítky giga odpracoval).
fotky, ovládání, video, zoom, rozměr, karty, baterkyco od toho čekám splnuje.
sice už je 5tka, ale 3,2 mega stačí
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pelikan » čtv črc 3, 2008 11:26

ja len taku malu radu, ked teraz niekto planuje kupit fotak, kompaktny, tak urcite canon a urcite by som siahol po starsich modeloch, ktore su lepsie ako nove..
pelikan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv črc 3, 2008 11:22

Příspěvekod George81CZ » čtv črc 3, 2008 12:24

conny: dneska uz su rychlonabijacky trva to tiez hodinku -dve - a aj baterky specialne do nich urcene - a na baterky mam dalsie zariadenia (druhy fotak, GPSku, takze je to univerzalnejsia vec).


já mám nabíječku GP, která nabije 4 2700 mAh články za asi 20 minut, takže než dopiju v hospodě pivo tak mám baterky nabité :)

Když jsem kupoval zrcadlovku, tak to byla taky jedna z podmínek (aby byla na baterky)
George81CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř led 3, 2007 17:20
Bydliště: Fryčovice

Příspěvekod patentik » čtv črc 3, 2008 21:52

sobb píše:
ZbynekN píše:Já doporučuju tu áčkovou řadu canonů. Dvě tužkovky, kvalitní fotky. Myslim, že tvému použití určitě plně vyhoví. A s chdk se rozšíří možnosti :D . Ale z těch dražších jsem pro tu S5.

zatím to na toho canona S5 docela vypadá, nejde mi o ušetření (jen ten limit 11 je konečný), takže určitě ta vyšší řada .... zatím se nic jiného nevyvrbilo, takže jsem mu nakloněna, dík za názor :wink:


s5is jsem si koupil asi pred mesicem pres pixmanii za cca 8000kc, chvili jsem uvazoval o objednani z usa kde by to bylo za cca 320USD ...nicmene pod 11000 kc se dostanes a budes mit slusnou hracicku :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Novinka - dlouho očekávaná

Příspěvekod ij1 » pon črc 28, 2008 10:48

Tak všichni, kteří hledají nějaký skladný kompaktík nechť si přečtou článek o této panasoňácké novince: http://www.fotoradce.cz/panasonic-dmc-lx3.php
Protože vlastním Panasonic FZ50, který se svými rozměry vyrovná zrcadlu, dlouho očekávám tuto novinku, kterou budu moci šoupnout do kapsy a nebudu se muset na skalkách bát že jej rozbiju. S FZ50 se opravdu blbě lozí a když mám naň našroubovanou širokoúhlou předsádku je to ještě lepší. I když fotky z ní lezou pěkné. Něco podobného očekávám i od této "krabičky od mýdla" =D> . Už aby byl v prodeji :((
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Novinka - dlouho očekávaná

Příspěvekod Rujir » pon črc 28, 2008 11:29

ij1 píše: Něco podobného očekávám i od této "krabičky od mýdla" =D> . Už aby byl v prodeji :((


Od krabicky nikdy necakaj to, co od poriadneho fotaku. :wink: Skoda toho divne rieseneho optickeho hladaciku. Mohol to byt fajn fotak...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sx02 » pon črc 28, 2008 13:08

Panove slintat muzeme, ale cenove vzhledem k tomu ze to je premiovej model si clovek muze nechat zajit chut. Bude imo stat 12+k a to neni malo :(
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod djx1 » pon črc 28, 2008 13:27

Ale ze je to elegan...fakt se mi libi.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Novinka - dlouho očekávaná

Příspěvekod ZbynekN » pon črc 28, 2008 19:56

ij1 píše:... panasoňácké novince...

Něco mi to připomíná :(( :Sigma DP 1
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod zbuddy » pon črc 28, 2008 23:26

Již nějaký pátek používám jeho předchůdce, LX2.
Akorát na Fotorádce.cz, co jsem zatím objevil, mají 2 nepřesnosti:

1. nejdřív píší, že je tam možnost externího blesku, a ve své tabulce to pak mají "neuvedeno". Je ale jasné, že ta kolejnice je tam hlavně na blesk a ne na ten zvláštní externí hledáček. (co se týče toho hledáčku, je to zajímavý nápad, ale asi dost náchylný na poškození - zejména u mne, když s foťákem jezdím a fotím i během jízdy na inline).

2. Displej je dle mne "samozřejmě " formátu 16:9, odvozen-li z LX2.

Dál se zatím nevyjadřuji, ale chci se zeptat znalců, já myslel, že blesk při první uzávěrce je jen u zrcadlovek?

Přece jen dvě připomínky k tomu foťáku:
a) ten manuálně vysouvatelný blesk je na pytel, protože člověk ho (ten blesk!!) někdy zapomene vytáhnout :evil:
b) bohužel je dnes trend dělat všechny krabičky od mýdla bez hledáčku, zvláště Panasonic; chvála bohu Canon se ještě drží... U tohoto typu by ale upřímně řečeno nebylo kam ho v té krabičce dát.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod sx02 » úte črc 29, 2008 7:39

Zbuddy: Napriklad Canoni G* rada mela taky synchronizaci na prvni lamelu.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod RUMcajs » úte črc 29, 2008 7:56

sx02 píše:Panove slintat muzeme, ale cenove vzhledem k tomu ze to je premiovej model si clovek muze nechat zajit chut. Bude imo stat 12+k a to neni malo :(


Za 12 tisic se da poridit treba i tretina dobreho teleobjektivu :mrgreen:
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod sx02 » úte črc 29, 2008 11:34

RUMcajs píše:
sx02 píše:Panove slintat muzeme, ale cenove vzhledem k tomu ze to je premiovej model si clovek muze nechat zajit chut. Bude imo stat 12+k a to neni malo :(


Za 12 tisic se da poridit treba i tretina dobreho teleobjektivu :mrgreen:

Jsi -li v USA pak i cely teleobjektiv :wink:

Nebo treba jedno levny telo...
Nebo treba jeden slusnej (= ne vylozene spatnej) zakladak atd...

Muj prvni kompakt stal 13k, od ty doby je vsechno jinak, dneska hledam k zrcadlovce neco ultramini s cenou do 3k (klidne bazar) takze s nejakym cupr kompaktem za 12k se muzou jit zahrabat. :)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Novinka - dlouho očekávaná

Příspěvekod ivod » čtv črc 31, 2008 5:57

ij1 píše:... S FZ50 se opravdu blbě lozí a když mám naň našroubovanou širokoúhlou předsádku ...
Tu předsádku máš originál od Panasonicu nebo dá použít i nějaká levnější (taky by se mi líbilo ohnisko 24,5, ale nechce se mi vyvalit za to přes 4,5tisíce :-( )
... cesta je cíl ...
ivod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv dub 26, 2007 5:31
Bydliště: Morava

Příspěvekod chonga » čtv črc 31, 2008 9:36

pelikan píše:ja len taku malu radu, ked teraz niekto planuje kupit fotak, kompaktny, tak urcite canon a urcite by som siahol po starsich modeloch, ktore su lepsie ako nove..

to je pravda, bohužel
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod ZbynekN » čtv črc 31, 2008 9:47

Současný trend přidávání megapixelů a ubírání velikosti snímače je prostě blbost :(( . Navíc u hodně kompaktů je problém chybějící hledáček, sice je malý, ale prostě je někdy potřeba. Ale všichni dělaj foťáky, který jsou in, kůl, trendy a podobný slova, který ani neznám :ú . To, že jim z toho lezou hrozný věci, to už je jedno, hlavně že je slušivej :mrgreen:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod djx1 » čtv črc 31, 2008 9:50

chonga píše:
pelikan píše:ja len taku malu radu, ked teraz niekto planuje kupit fotak, kompaktny, tak urcite canon a urcite by som siahol po starsich modeloch, ktore su lepsie ako nove..

to je pravda, bohužel

A za babku....:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ZbynekN » stř srp 6, 2008 6:19

@Lukas: Stabilizace je docela znát, udržím o něco delší časy. Hlavně ale bude stabilizace znát u teleobjektivů, tam ty dlouhá ohniska bude problém udržet na dlouhej čas. Třeba na dpreview.com máš ukázkové fotky.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod ivod » stř srp 6, 2008 6:54

Hola, hola, ptám se znova
ij1 píše:... S FZ50 se opravdu blbě lozí a když mám naň našroubovanou širokoúhlou předsádku ...


Tu předsádku máš originál od Panasonicu nebo dá použít i nějaká levnější (taky by se mi líbilo ohnisko 24,5, ale nechce se mi vyvalit za to přes 4,5tisíce :( )
... cesta je cíl ...
ivod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv dub 26, 2007 5:31
Bydliště: Morava

Příspěvekod ivod » stř srp 6, 2008 7:04

djx1 píše:
pelikan píše:... a urcite by som siahol po starsich modeloch, ktore su lepsie ako nove..

A za babku....:-)
Kdesi jsem četl, že čipy v digitálech po čase slepnou (ztrácejí citlivost bez ohledu na to, jestli se s ním fotilo nebo ne), že se (asi u dražších modelů) vyplatí jej tak po 2 letech nechat překalibrovat. Zajímalo by mě, jestli jste to už někdo na svém digitálu nějak poznali (že dělá tmavší fotky než když byl nový) :|
... cesta je cíl ...
ivod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv dub 26, 2007 5:31
Bydliště: Morava

Příspěvekod Lukas » stř srp 6, 2008 10:08

ZbynekN píše:@Lukas: Stabilizace je docela znát, udržím o něco delší časy. Hlavně ale bude stabilizace znát u teleobjektivů, tam ty dlouhá ohniska bude problém udržet na dlouhej čas. Třeba na dpreview.com máš ukázkové fotky.


Jasny, ze u teleobjektivu to bude znat vic, ale tam je to zase o jinych penezich :? Tenhle se da sehnat za 150$ tak premyslim, jestli by nestal za hrich :)
Lukas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř lis 14, 2007 15:32

Příspěvekod ZbynekN » stř srp 6, 2008 10:23

Lukas píše:
Jasny, ze u teleobjektivu to bude znat vic, ale tam je to zase o jinych penezich

Tady máš ten setový teleobjektiv, ten je cenově přijatelný, ale je to jen základ, takže nečekej zázraky
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod djx1 » stř srp 6, 2008 10:27

ivod píše:
djx1 píše:
pelikan píše:... a urcite by som siahol po starsich modeloch, ktore su lepsie ako nove..

A za babku....:-)
Kdesi jsem četl, že čipy v digitálech po čase slepnou (ztrácejí citlivost bez ohledu na to, jestli se s ním fotilo nebo ne), že se (asi u dražších modelů) vyplatí jej tak po 2 letech nechat překalibrovat. Zajímalo by mě, jestli jste to už někdo na svém digitálu nějak poznali (že dělá tmavší fotky než když byl nový) :|

Ja mam z digitalu (kompaktu) vsechny fotky tmavsi:-) A to jen kvuli tomu, abych pak z toho neco ve PS vytahl:-) Z blede digi fotky, kde jsou vypalena mista clovek uz nic nevytahne. Takze nejake slepnuti cipu mi je celkem volne.
Slysel jsem o tom, ale vzdy slo jen o dohady. Nikda jsem neslysel nejaky odborny nazor. A pak...jak dlouho ti vydrzi plastovej fotak? Ja mel 3 digitaly a ten nejodolnejsi vydrzel 3,5 roku:-) Druhy dva a ten, co ma ted zacina po roce a pul blbnout... Myslim, ze zrovna cip ma v te plastove hrace nejvetsi vydrz:-) Teda az po baterkach:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ij1 » stř srp 6, 2008 10:32

ivod píše:Hola, hola, ptám se znova
Tu předsádku máš originál od Panasonicu nebo dá použít i nějaká levnější (taky by se mi líbilo ohnisko 24,5, ale nechce se mi vyvalit za to přes 4,5tisíce :( )


Ano příslušenství mám vše od Panasonicu, ale co jsme diskutovali na Digineffu, šla tam i od Olympusu která přišla levněji
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Příspěvekod conny » stř srp 6, 2008 10:46

djx1 píše:A pak...jak dlouho ti vydrzi plastovej fotak? Ja mel 3 digitaly a ten nejodolnejsi vydrzel 3,5 roku:-) Druhy dva a ten, co ma ted zacina po roce a pul blbnout... Myslim, ze zrovna cip ma v te plastove hrace nejvetsi vydrz:-) Teda az po baterkach:-)


no jeden v rodine mame tri roky a posledny rok ho nosime vsade, kam sa bojime brat zrkadlo, teda lezenie, voda a podobne laskominy. nikda som ho nejak neopatrovala, nosila som ho prakticky bez obalu len v ladvinke a stale funguje v pohode. asi po dvoch rokoch sa obcas zasekla krytka objektivu, ale asi tam bola spina, lebo uz to nerobi.

slepnutie cipu neriesim, vzdy na automate robil prilis presvetlene fotky, takze by to bolo len vitane :twisted:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod djx1 » stř srp 6, 2008 11:02

conny píše:
djx1 píše:...

slepnutie cipu neriesim, vzdy na automate robil prilis presvetlene fotky, takze by to bolo len vitane :twisted:


Zkus merit (namackavat) expozici nekde jinde. V prirode je dobre namackavat na oblohu. Ale jen kdyz nemas slunicko za zady. Kdyz mas sluniko za zady, vetsinou automat expozici urci dobre (to jsou ty krasne pohledniove fotky s uzasne modrou oblohou :-) ).
Ale pokavad je slunicko pred tebou, nebo z boku a ty meris svetlo treba na tmavem kopci (ostris na nej, takze na nem i meris...bohuzel nevyhoda kompaktu), tak ti fotak automaticky otevre diru (ha, je tam tmavo, musim pustit vic svetla). Bohuzel kopec je pak relativne ok, ale obloha je vypalena. Lepsi je merit na oblohu a nechat kopec trosku tmavsi. Ziskas tak lepsi oblohu a ten kopec zesvetlis v PC. Pak je mozne v Photoshopu pomoci svetla/stiny vse tak nejak vylepsit (otazka 5sec). Fotky jsou pak lepsi a koukatelnejsi...minimum vypalene oblohy, pripadne takove te hnusne tyrkisove oblohy.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod sx02 » stř srp 6, 2008 11:08

Cipy ve starsich fotacich skutecne mely tendenci slepnout+byly vyrobeny vadne serie cipu, coz bylo komicke protoze pak mely problemy vsechny fotaky z urciteho obdobi, protoze vsechny cipy pochazi od asi 3 vyrobcu.

Jinak slepnuti se neprojevovalo tim ze by fotak fotil tmaveji jako spis tim, ze vypadl jeden barevny kanal, delaly se fleky apod...
Kamarad ma A70 (pokud se nepletu ca 4-5 let stary stroj), ktery jednou za 500 fotek udela prave jednu spatnou (jakoby inverzni) a pak foti paradne dal.
Sam jse mel problem s Ixusem kde mi odesel cip, ale to byla smula na kus (resenou v zaruce).

V soucasny dobe se neni ceho obavat, cipy vydrzi podstatne vic, takze zivotnosti bych se nebal. Plasty jsou na tomo podobne - spis esteticky problem. Mnohem vetsim probleme jsou spis odchazejici otocny spinace, ktery uz se samozrejme nevyplati menit.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod pripluv » stř srp 6, 2008 11:09

Canon ty čipy zadara mění :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sx02 » stř srp 6, 2008 11:13

Přípluv píše:Canon ty čipy zadara mění :wink:

No meni pouze cipy vadne z vyroby. Nikoliv ty ktere odedou starim (po zaruce)
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod pripluv » stř srp 6, 2008 11:31

Odešel mi po čtyřech letech. Byl uznán jako ten ze špatné série a měl jsem nárok bezplatně na nový.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru