Scarpa Nepal Pro GTX nebo HangWag Alaska GTX ??

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Scarpa Nepal Pro GTX nebo HangWag Alaska GTX ??

Příspěvekod ferda » pon lis 26, 2007 21:34

Ahoj, potreboval bych poradit s vyberem bot. Cenove a padnutim na nohu vyjdou nastejno, jen by me spis zajimali nejake zkusenosti a pod. Zase je mi jasne, ze je asi malo liid, kteri dlouhodobe zkusili obe znacky.

Alaska GTX

http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?nGoodsID=59523

Nepal Pro GTX

http://www.eliass.net/seznam.asp?seznam=0&id_nomen=0100000000009850&typ_atributu=BOTYF

Dekuji za rady a postrehy. Popr jiny typ v podobne kategorii a cene.
Od bot ocekavam hlavne vydrz v mokrem snehu, hodne km v lete po horach a kvalitu zpracovani.
ferda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 26, 2007 21:27

Příspěvekod jedik » pon lis 26, 2007 21:45

Pridam svou byt jen jen odposlouchanou zkusenost se Scarpami Ladakh, ktere stoji asi o 300,- vic nez Nepaly a maji myslim akorat lepsi podesev (dle letosniho Scarpiho katalogu). Vsichni, co jsem se jich ptal i zkusenosti, ktere jsem nasel na netu, mluvili jednoznacne pro ne. A vlastne jedine, co jsem se o nich doposlechl/docetl, tak bylo to, ze ty boty jsou extra drzaky, takze bych se at uz jich nebo potazmo Nepalu vubec nebal.

Dokonce me jeden prodavac v Eliassu obstedril hezkou historkou, kdy si je pry prisel koupit nejaky pan po asi 11 letech, protoze stare uz proste proslapal, ani je nezkousel, rekl 44.5, zaplatil a sel :D
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod glass » pon lis 26, 2007 21:57

koukam, uz se tu ten tip objevil :wink: pokud ti oboje boty dobre sedi, bude to asi tezke rozhodovani. ja puvodne posilhaval taky po tech Alaskach, ale docela me odradila tahle recenze. takze davam svuj hlas Scarpam, ale Ladakhu. na Sportlife jsme se bavili s prodejcem Scarpy a doporucil nam prave tyhle (reklamace pry temer nejsou). jinak je ma kamos a je s nimi 100% spokojeny. uz jsem to tu, tusim, psal. ta spokojenost z nej vyzaruje tak, ze me pristi pohory budou nejspis taky Scarpy :wink:
glass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte lis 13, 2007 9:43
Bydliště: uplne placata Hana ;-)

pro prave nepaly

Příspěvekod ferda » pon lis 26, 2007 22:05

scarpy ladakh bych taky rad,ale na noze mi sedi o dost hur, je to trosku uzsi bota a hned je rozdil poznat
ferda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 26, 2007 21:27

Re: pro prave nepaly

Příspěvekod Ježo » pon lis 26, 2007 22:07

ferda píše:scarpy ladakh bych taky rad,ale na noze mi sedi o dost hur, je to trosku uzsi bota a hned je rozdil poznat


Jo, tak to máme podobně. Zdraví majitel Scarpy Nepal (bez GTX)...

M.

P.S. Na Scarpy nemůžu říct špatného slova, ale totéž ani na ty HanWagy... Prostě bych šel do těch, které ti lépe sednou.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Blaf » pon lis 26, 2007 22:10

kamos ma ty alasky a chvali si je.....ma je 5let nosi je casto a max spokojenost
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Re: pro prave nepaly

Příspěvekod ferda » pon lis 26, 2007 22:11

jezo píše:
ferda píše:scarpy ladakh bych taky rad,ale na noze mi sedi o dost hur, je to trosku uzsi bota a hned je rozdil poznat


Jo, tak to máme podobně. Zdraví majitel Scarpy Nepal (bez GTX)...

M.

P.S. Na Scarpy nemůžu říct špatného slova, ale totéž ani na ty HanWagy... Prostě bych šel do těch, které ti lépe sednou.



povez mi neco vic o Nepalech :) prosim..neznam nikoho ve svem okoli kdo by vedel vic ..jen jeden kamarad s Ladakhama,ale podle jeho superlativ - nemuze byt objektivni :)

jak moc pouzivas, teren a tak ..

ps. omlouvam se za otravne dotazy
ferda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 26, 2007 21:27

Re: pro prave nepaly

Příspěvekod Ježo » pon lis 26, 2007 22:25

ferda píše:povez mi neco vic o Nepalech :) prosim..neznam nikoho ve svem okoli kdo by vedel vic ..jen jeden kamarad s Ladakhama,ale podle jeho superlativ - nemuze byt objektivni :)

jak moc pouzivas, teren a tak ..

ps. omlouvam se za otravne dotazy


Za dotazy se netřeba omlouvat, jsme na fóru. A odpovím rád a hodně oceňuju slůvko "prosím".... :) :smt023 (sám bych se to měl taky naučit)

takže...

Terén: prakticky všechno od vycházek do lesa po Alpy 3500m n. m. První větší akce byla Skotsko, kde jsme dva dny po sobě doslova vylévali vodu s pohorek a zvládly to perfektně. (Měl jsem trochu strach, aby se nepotrhala kůže, ale před použitím jsem je řádně navoskoval (proto taky bez GTX) a až jsme se dostali do civilizace, tak taky a zvládly to bez problémů.

Vlastnosti: Perfektně se rozchodily (vlastně se ani moc rozcházet nemusely) a i po delší době ve skříni nemám problém v ní ujít i hodně dlouhé štreky. Mám pocit, že kůže trošku povolila, jsou to takové bytelné papuče (nemůžu srovnávat s HanWagy). Ale jinak v pohodě. Co se týče maček, tak na nějaký přechod ledovce se na ně řekmínkáče dají nandat, na nějaké delší akce bych nejspíš volil něco bytelnějšího (ale tady dost záleží na konkrétní akci). Podrážka: po roce je už trochu ošoupaná, ale řekl bych, že je to přiměřeně použití. To ukáže čas.

Zatím jsem s touto koupí spokojen (HanWagy mi nesedly). Stejně je ale na tom i moje ex-přítelkyně, která si koupila Hanwagy. (Srovnání podrážek ale nemá smysl, protože já jsem mnohem aktivnější...)

Pokud bys měl ještě nějaké dotazy, ptej se...

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: pro prave nepaly

Příspěvekod glass » pon lis 26, 2007 22:27

ferda píše:scarpy ladakh bych taky rad,ale na noze mi sedi o dost hur, je to trosku uzsi bota a hned je rozdil poznat


pak tedy hlas pro Nepal 8)
glass
nováček
nováček
 
Příspěvky: 57
Registrován: úte lis 13, 2007 9:43
Bydliště: uplne placata Hana ;-)

Re: Scarpa Nepal Pro GTX nebo HangWag Alaska GTX ??

Příspěvekod Hafi » pon lis 26, 2007 23:53

ferda píše: Popr jiny typ v podobne kategorii a cene.

mozna jsi nasel, mozna ne, jen prihodim alternativu (s kterouzto mam zkusenost a v podstate se nejak vyrazne nelisi od alasek)
lowa tibet
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(


Zpět na Boty