Zádové brašny na psa

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod teoretic » stř říj 19, 2005 13:08

Reinhard - psal jsem ti mejla..
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod LudaS » stř říj 19, 2005 14:02

Pánové zpět k původnímu tématu- protože taky trošku přemýšlím jek využít přebytečné energie teď už i svého Labradora (ky) (6let) k přemisťování břemen docela mě tahle diskuse zaujala. Jen se zeptám na Váš názor ohledně vlivu nošení psího batohu na možnost kloubních onemocnění ... Diky
LudaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte srp 10, 2004 10:28

Příspěvekod Reinhard » čtv říj 20, 2005 6:27

LudaS píše:Pánové zpět k původnímu tématu- protože taky trošku přemýšlím jek využít přebytečné energie teď už i svého Labradora (ky) (6let) k přemisťování břemen docela mě tahle diskuse zaujala. Jen se zeptám na Váš názor ohledně vlivu nošení psího batohu na možnost kloubních onemocnění ... Diky


Názor relativního laika - vím pouze v teorii, v praxi to nemám ještě ozkoušeno, ten můj moula je moc mladej:
Nevím, co by ti řekl veterinář, ale podle toho, co vím, tak pokud psa dlouhodobě nepřetěžuješ a nedáváš - li mu v dospělosti na dlouhé pochody více než 1/3 (max.- 1/2) jeho váhy, tak by to mělo být v klidu. Na skutečně dlouhé pochody na více než 15km denně v těžším terénu bych mu asi dal i míň. Neměl by takovou zátěž nosit v mladším věku, dokud nemá dokončenou osifikaci kloubů. Ale jinak co se týká pracovních a tažných plemen (ale i labradorů apod...) v dospělém věku, pokud to skutečně nebudeš přehánět, tak by se to na psovi nemělo projevit. Navíc - např. DKK - dysplazie kyčel. kloubů - je dědičnou záležitostí, jestli nošení brašen projevení se DKK urychlí, to nevím, to je otázka na veterináře. Záleží také na individuální konstituci psa, ale běžně velkej a osvalenej labrador by měl být OK. Znáš svého psa, tak přece voko neni rajče, voko vidí... :ú :ú :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ps: maykl bude vědět víc, má tu svojí smečku debilů :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :finga: :supz: :supz: :smt006 :smt082 :prayer: :prayer:
Naposledy upravil Reinhard dne čtv říj 20, 2005 7:02, celkově upraveno 2
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Reinhard » čtv říj 20, 2005 6:28

teoretic píše:Reinhard - psal jsem ti mejla..


Na jakou adresu?? Jednu jsem musel zrušit kvůli spamu...
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Návštěvník » čtv říj 20, 2005 7:24

Reinhard píše:
teoretic píše:Reinhard - psal jsem ti mejla..


Na jakou adresu?? Jednu jsem musel zrušit kvůli spamu...


to nevim, na tu, kterou tu mas uvedenou u tvyho nicku

t.
Návštěvník
 

Příspěvekod LudaS » čtv říj 20, 2005 10:29

Jasně - díky za odpověď
LudaS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte srp 10, 2004 10:28

Příspěvekod Tomík » stř lis 7, 2007 19:42

maykl píše:
Rujir píše:[
Takze viete mi povedat aky je rozdiel medzi malamutom a huskym? Aj malamut patri do kategorie debilov? To by som ju potesil, keby som jej baskervilla zacal prezyvat debil... :mrgreen: :twisted: :mrgreen:


Jo, malamut taky spada do kategorie debilů. A rozdíl mezi haskym a malamutem je moooooooc velký.


Veliký rozdíl to je... ale patří taky do kategorie debilů. Jo. Pod to se můžu podepsat...
:D
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod conny » stř lis 7, 2007 20:09

Tomík píše:
maykl píše:
Rujir píše:[
Takze viete mi povedat aky je rozdiel medzi malamutom a huskym? Aj malamut patri do kategorie debilov? To by som ju potesil, keby som jej baskervilla zacal prezyvat debil... :mrgreen: :twisted: :mrgreen:


Jo, malamut taky spada do kategorie debilů. A rozdíl mezi haskym a malamutem je moooooooc velký.


Veliký rozdíl to je... ale patří taky do kategorie debilů. Jo. Pod to se můžu podepsat...
:D


jo kolega mal jedneho - 3x boli pod nozom, lebo pes zhltol: hlavicku z babiky, tenisovu lopticku a este neviem co.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Dena » stř lis 7, 2007 21:24

:shock: [-( :lol:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod sobb » čtv lis 8, 2007 8:19

Tomík píše:
maykl píše:Jo, malamut taky spada do kategorie debilů. A rozdíl mezi haskym a malamutem je moooooooc velký.

Veliký rozdíl to je... ale patří taky do kategorie debilů. Jo. Pod to se můžu podepsat...
:D

... ale úžasných ... :ú :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Tomík » čtv lis 8, 2007 11:04

sobb píše:... ale úžasných ... :ú :mrgreen:

Ále jó... Proč ne :lol:
Prostě debil úžasný!
Ke všemu dvakrát ročně línající a to ve velkém :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod sobb » čtv lis 8, 2007 11:08

Tomík píše:
sobb píše:... ale úžasných ... :ú :mrgreen:

Ále jó... Proč ne :lol:
Prostě debil úžasný!
Ke všemu dvakrát ročně línající a to ve velkém :-)

... už jsem přemýšlela o hřejivém svetříku (ten náš chlupatec nejni lepší) :wink: :ú ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Tomík » čtv lis 8, 2007 11:22

@Sobb: jo, kdybych ty malamutí chlupiska střádal... myslím, že za rok by na svetýrek bylo :-)
Sou to debilové, a ještě dokážou zaneřádit chlupama úplně všechno... Vím o nich své, ségra měla chovnou stanici.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod sobb » čtv lis 8, 2007 11:32

Tomík: už nemá? jak se jmenovala? ... (ta stanice :wink: )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Tomík » čtv lis 8, 2007 11:41

sobb píše:Tomík: už nemá? jak se jmenovala? ... (ta stanice :wink: )

Už nemá. Teď chová smečku vlastních dětí v pražském bytě, takže se jí tam pes nemůže vejít (hlavně proto, že za psa považuje cokoliv od malamuta a většího). A jak se jmenovala její chovná stanice fakt nevím. Já jen vím, že kdykoli si ségra pořídila nový objev (nebo průser, to záviselo od nálady), tak mi zbývalo na krku něco zvěře. Obvykle dva až pět pejsánků. Naštěstí jí tenhle koníček nevydržel dlouho, ale na to, abych získal odstup ke všem sestřiným aktivitám to stačilo :twisted:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod sobb » čtv lis 8, 2007 11:46

Tomík: vždyť máš sympaticky podnikavou sestřičku :twisted: ... a navíc Ti umožnila nahlédnout do tajemství psí duše (mimo jiné) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Tomík » čtv lis 8, 2007 12:00

Sobb: ano, mám úžasnou a podnikavou sestřïčku. Kromě vhledu do psí duše jsem díky ní poznal opravdu všelicos. Tak třeba složité vyjednávání s úřady... když seděla v Egyptě (její tehdejší manžel kšeftoval s něčím, co nebylo zcela košér, jenže jeho, jako američana z toho vytáhli konzulární úřadníci velmi rychle...). Jsou pochopitelně věci, kterých si na sestře cením. Třeba faktu, že jsem si zvykl na to že každej další průser může být - a zpravidla je, ještě horší než ten předchozí. Ale připravila mě o spoustu srandy. To já musel být ten zodpovědný starší a moudřejší, který ty průsery žehlí (zatímco ségra si užívá té srandy, že průsery dělá - to jsem jí záviděl).
A musím uznat, že svoji kriminální kariéru završila (než se definitivně usadila a vzala si, nastojte, otce svých vlastních dětí) trestným činem, o kterém by člověk řekl, že patří opravdu mezi ty kurioznější. Dopustila se trestného činu mnohomužství. A i to jí nakonec prošlo, neb bylo přihlédnuto ke všem polehčujícím okolnostem - mj. k tomu, že ve skutečnosti šlo pouze o administrativní zádrhel - prostě se rozváděla přes oceán, a příslušní úředníci nestihli vyřídit papíry tak rychle aby rozvod nabyl právní moci před její plánovanou svatbou. A tu odkládat nechtěla, s pocitem, že když už má druhé dítě na cestě, tak kvůli tomu přece nebude nechávat přešívat šaty. Myslím, že ten argument o šatech bylo to, co na paní soudkyni (kromě skvělých posudků ze sociálky, školky atak, jako na výborně pečující matku) zabralo nejvíc :twisted:

P.S. asi by bylo na místě doplnit, že ségra má tak trochu omluvu. V podstatě má jistou míru ztřeštěnosti v popisu práce, neb je psycholožkou.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod conny » čtv lis 8, 2007 12:19

Tomík píše:P.S. asi by bylo na místě doplnit, že ségra má tak trochu omluvu. V podstatě má jistou míru ztřeštěnosti v popisu práce, neb je psycholožkou.


myslim, ze si pleties pricinu a nasledok a radsej sa nepytaj, co by bolo, keby nebola psychologicka ale napriklad architektka. :twisted:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Tomík » čtv lis 8, 2007 12:26

conny píše:myslim, ze si pleties pricinu a nasledok a radsej sa nepytaj, co by bolo, keby nebola psychologicka ale napriklad architektka. :twisted:

Jo. Vlastně souhlasím... Je to následek... Neznám mikoho normálního, kdo tohle studoval (asi je značná psychcká labilita, sebevražedné sklony a pravděpodobně i nepříčetnost podmínkou přijetí).
A představa že by byla architektkou, ještě není tak hrozná. Prostě by něco malovala, a ono by podle toho jen nešlo stavět... Horší by bylo, kdyby byla stavbyvedoucí a hodlala uplatňovat svoji (obávám se, nekonečnou) invenci.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod conny » čtv lis 8, 2007 12:43

Tomík píše:A představa že by byla architektkou, ještě není tak hrozná. Prostě by něco malovala, a ono by podle toho jen nešlo stavět... Horší by bylo, kdyby byla stavbyvedoucí a hodlala uplatňovat svoji (obávám se, nekonečnou) invenci.


videla som jednu scenku: citovo labilna architektka diskutuje o streche noveho domu s projektantom - ukazkovy drsnak.
architektka navrhuje riesenie, na co projektant hulaka:
- a zavesim to na snurku, co nam spusti z neba panboh!
civovo labilna architektka stkajice utika.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Tomík » čtv lis 8, 2007 12:59

conny píše:...civovo labilna architektka stkajice utika...

No, přesně tak jsem si to představil :-)
Prostě to je vlastně ten lepší případ. Nakonec škodu nenadělá, neb narazí na realitu. Ale jímá mě děs, když si uvědomím, že se z podstaty své profese má hrabat lidem v hlavě...
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod zampion » čtv lis 8, 2007 13:12

psychologie je ještě v pohodě, horší by to bylo kdyby byla psychiatr... Prášky jsou holt prášky. Psycholog nic moc posrat nemůže, je to taková pseudověda. Minulý rok jsem z ní dělal zkoušku v rámci úvodních zkoušek, přednášeli nám přímo na fildě, nějaká slečna z bohnic z protialkoholní a chodil jsem tam jen proto, že měla docela fajn historky :) Nicméně zkouška to byla k.sky těžká, o tom žádná.
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Příspěvekod Tomík » čtv lis 8, 2007 13:21

@zampion: máš pravdu, mohlo by být ještě výrazně hůř... Mohla třeba vystudovat jadernou energetiku a osluhovat reaktor... s jejím nekonečně invenčním přístupem si nedokážu představit.
Ale na druhou stranu, už takhle mi to přijde dost děsivý - tak nestraš, že mohlo bej hůř... :twisted:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod conny » čtv lis 8, 2007 13:29

zampion píše:Psycholog nic moc posrat nemůže, je to taková pseudověda.


no tak tomu ver, ze moze.
uz len, ze spravne neodhadne depresivneho pacienta - a maler je na svete.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod poldík » čtv lis 8, 2007 13:32

Tomík píše:@zampion: máš pravdu, mohlo by být ještě výrazně hůř... Mohla třeba vystudovat jadernou energetiku a osluhovat reaktor... s jejím nekonečně invenčním přístupem si nedokážu představit.
Ale na druhou stranu, už takhle mi to přijde dost děsivý - tak nestraš, že mohlo bej hůř... :twisted:
a pak by mohla být druhej Toptunov :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod zampion » čtv lis 8, 2007 13:34

Depresivní pacient jde k psychiatrovi, repspektive ho tam pošle jiný lékař. Psycholog pomáhá jen vyslechnutím, radama, mají sice jistou metodiku léčení ale to jen silně v uvozovkách. Sami psychologové říkají že nejsou schopni se shodnout ani na teorii natož na praxi. To jsou ty vědy kde nejde nic dokázat :) I samotný základy psychologie jsou hodně vratký... Sám studuju antropologii a filosofii ale i tam je snazší argumentace a prokazování. Psychologové určitě pomáhají, ale je otázka jak moc za to může psycholog a jak moc sám pacient. Chodím k psychologovi = bude mi líp. Ale nechme týhle debaty. Nerad bych aby to vyznělo že nějak haním psychology.
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Příspěvekod Tomík » čtv lis 8, 2007 13:43

Jsme zase OT
Sypu si popel na hlavu...

ZÁDOVÉ brašny pro psy... Kde je sehnat a jaký!
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod jedik » čtv lis 8, 2007 14:11

zampion: pracuji ve firme, ktera se psychologii primo zabyva, takze mam docela presnou predstavu, jak to funguje v praxi a opravdu od metodiky zalezi az nakolik se protina prace psychologa a psychiatra. Mame mnoho partnerskych psychologu, kteri leci a ne jen naslouchaji a radi (ale kde je ta hranice?). A co se tyce prokazovani i psychologicke metody muzou byt dokazovany napr. matematicky.

PS: a znamenam si u tebe druhy cerny puntik :mrgreen:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tomík » čtv lis 8, 2007 14:14

@Jedik: systém černých puntíků je dobrý.
Znamenám si u tebe černý puntík za OT :twisted: :mrgreen: :twisted:
A u sebe dva, poňváč jsem to začal... :oops:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod jedik » čtv lis 8, 2007 14:40

Tomiku, na tebe uz mam pripravenou cervenou tuzku :D
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení