Gore-Tex

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

goretex

Příspěvekod Hafi » pát říj 19, 2007 11:26

zdar, ráno jsem byl v práci na školení od goretexu, sice to byli povídačky tipu co máme říkat zákazníkům, ale myslim, že tam bylo i pár zajmavejch veci, novinky, způsoby testování nepromokavosti, prodyšnosti, atd. tak můžete hrnout dotazy, já se k tomu snad večer nebo zítra dostanu, a napíšu i co tak jenom napadne mě...ale nechce se mi to vypisovat celý, navíc tak nejak souvisle si to nepamatam :lol: a ted zas mizim od netu pryč, takže nemám ani čas. :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: goretex

Příspěvekod tuso » pát říj 19, 2007 11:38

Hafi píše:zdar, ráno jsem byl v práci na školení od goretexu, sice to byli povídačky tipu co máme říkat zákazníkům, ale myslim, že tam bylo i pár zajmavejch veci, novinky, způsoby testování nepromokavosti, prodyšnosti, atd. tak můžete hrnout dotazy, já se k tomu snad večer nebo zítra dostanu, a napíšu i co tak jenom napadne mě...ale nechce se mi to vypisovat celý, navíc tak nejak souvisle si to nepamatam :lol: a ted zas mizim od netu pryč, takže nemám ani čas. :ú


Přijď v úterý do hospy a dotazy se jenom pohrnou. :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: goretex

Příspěvekod Blaf » pát říj 19, 2007 12:25

Hafi píše:zdar, ráno jsem byl v práci na školení od goretexu, sice to byli povídačky tipu co máme říkat zákazníkům, ale myslim, že tam bylo i pár zajmavejch veci, novinky, způsoby testování nepromokavosti, prodyšnosti, atd. tak můžete hrnout dotazy, já se k tomu snad večer nebo zítra dostanu, a napíšu i co tak jenom napadne mě...ale nechce se mi to vypisovat celý, navíc tak nejak souvisle si to nepamatam :lol: a ted zas mizim od netu pryč, takže nemám ani čas. :ú


oka tak pls porovnani uziti 2L a XCRka....rozdili uziti, kde je hranice 2L a kde uz by mel byt XCR

a potom XCR X Pro 3L Pro shell...v cem je lepsi Pro shell??:)
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Re: goretex

Příspěvekod RUMcajs » pát říj 19, 2007 13:06

Hafi píše:zdar, ráno jsem byl v práci na školení od goretexu, sice to byli povídačky tipu co máme říkat zákazníkům, ale myslim, že tam bylo i pár zajmavejch veci, novinky, způsoby testování nepromokavosti, prodyšnosti, atd. tak můžete hrnout dotazy, já se k tomu snad večer nebo zítra dostanu, a napíšu i co tak jenom napadne mě...ale nechce se mi to vypisovat celý, navíc tak nejak souvisle si to nepamatam :lol: a ted zas mizim od netu pryč, takže nemám ani čas. :ú


Jak se oficialne stavi vyrobce GTX k paropropustnosti za deste? Muze se para dostat pres mokrou bundu a jestli ano, jestli to testovali, jestli jsou nejaka cisla pro porovnani atd...
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod kvik » pát říj 19, 2007 13:17

ako dlho podla vyrobcu vydrzi goretex goretexovat?
kvik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř zář 12, 2007 9:33

Příspěvekod rysy » pát říj 19, 2007 13:33

Nejake srovnani Goretexu s jinymi druhy membran (neporeznich)??
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod pripluv » pát říj 19, 2007 13:46

proč to je tak drahý? :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod dvora » pát říj 19, 2007 14:56

Přípluv píše:proč to je tak drahý? :mrgreen:


Aby mohli kluci z Goráču pořádat školení :mrgreen:
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pát říj 19, 2007 15:40

Hafi, měli jste na školení chlebíčky?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod papun » pát říj 19, 2007 16:33

No jelikoz mam zkusenosti s marketingem, tak by me zajimalo co vam radi jako prodejni strategie. Report muzeme vynechat.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod jonza » pát říj 19, 2007 17:37

Co je to skoleni?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pát říj 19, 2007 17:53

goreco?

:mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Jan » pát říj 19, 2007 18:34

Kde dostanem kúpiť nejaku cyklobundu z Paclite, veľkosti 3-4XL? Cena nerozhoduje! Vyrába niekto bundu z Paclite väčšiu ako je veľkosť vhodná pre priemerného človeka?
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Hafi » pát říj 19, 2007 23:46

tuso píše:Přijď v úterý do hospy a dotazy se jenom pohrnou. :mrgreen:

zvážím situaci až tak v úterý


Blaf píše:oka tak pls porovnani uziti 2L a XCRka....rozdili uziti, kde je hranice 2L a kde uz by mel byt XCRa potom XCR X Pro 3L Pro shell...v cem je lepsi Pro shell??:)

tak to vezmu prostě víc ze šířky...tím, že zmenili pojmenovani, nezmenili membrany. mas 2 druhy goretexu. GTX a GTX XCR - rozdíl mezi nima je v nejakym chemickym slozeni a axcr ma nejakou mrizku, ja se v tom nevyznam, mozna by vedel Yopo. Nejde říct že xcr je lepší, každý má svý výhody, obyč gtx třeba do zateplených bund, atp.
do obleceni se pouzivaji v soucasnosti 4 produktový řady, rozdělení dle použití, ale v podstatě to nic neříká o tom jestli tam je gtx, nebo gtx xcr.
    GTX performance shell - je pro takzvane univerzální použití, od mesta po lyže, hory, atd. vetsinou je tam GTX, vyjimecne i XCR. veci z tohoto maj i tak nejak civilni strih, tedy kapsy u pasu, atd. A vyrabi se bud jako dvouvrstvy laminat (nejcasteji), obcas trivrstvy a vyjimecne i Z-liner (volne vlozena membrana), ale ta neni tak moc do hor jako spis pro reklamni ucely (kdyz nekdo potrebuje mit na bunde milion nasivek, tak aby se to nemuselo podlaminovavat).
    GTX Paclite shell - proste paclite, standard je ze musi vazit do 500g, je to membrana (GTX, ale častěji GTX XCR) na vnejsi latce a zevnitr cosi karbonovýho
    GTX Soft shell - spíš teplejší věci, nižší prodyšnost. zevitř je bud přilepen flanel nebo fleece, flanel je prodyšnější a fleece teplejší.
    GTX pro shell - neni bohužel bunda na procházky jak napovídá název, ale jakože profesional. nejvyšší (čti nejdražší) řada. membrana vždy XCR, vyjimecne dvouvrstvy, ale vetsinou trivrstvy laminát. ten dvou vrstvý se v podstatě od leckterého performance liší jen střihem, popřípdě vnějším matrošem, tří vrstvý používá novou vnitřní látku, tzv. Microgrid, která je lehčí, odolnější, prodyšnější, prostě fajnovější než Trickot, což je ta stará stříbrná síť. A v tom je taky největší rozdíl.

RUMcajs píše:Jak se oficialne stavi vyrobce GTX k paropropustnosti za deste? Muze se para dostat pres mokrou bundu a jestli ano, jestli to testovali, jestli jsou nejaka cisla pro porovnani atd...


testovali, může, ale o něco míň než přes suchou...jde o to, že na vnitřní straně membrány je nějaká vrstva, která nemusí být nepromokavá a má za úkol vysát vlhkost a vtlačit jí do membrányy. A když to projde tak se vodní pára místo ve vzduchu rozpustí v tý vodě na bundě, což je sice trochu rozdíl, ale (prý) to moc nevadí. důležitý je že vevnitr je to lidský mikroklima. cisla nejsou, bo se povazuji za jednicku na trhu atedy se nechtej s ostatnimi hadat o nejaky ten metr (gram) sem nebo tam.

kvik píše:ako dlho podla vyrobcu vydrzi goretex goretexovat?

prý testují výrobky na 500 hodin praní (což je vcelku záhul), jinak ostatní membrány které vzaly na trhu a zkouseli (nemoh sdelit jmena) vydrzeli bud vyrazne min (tak max 100, polyuretanove zatery cca 50) nebo byli velmi spatne prodysny)

rysy píše:Nejake srovnani Goretexu s jinymi druhy membran (neporeznich)??


1) goretex není obecně porézní membrána ale bikompozitní, tedy je tam část porezní, část neporézní.
2) oni se nechtej moc srovnavat s jinymy, proste tvrdi, ze neexistuje situace kdy by goretex protek, a tudiz sou soucasny hodnoty (zmereny na dvojnasobku bezne reality mokrych ramen pod tezkym batohem) dostatecny. jinak dle testu co nam ukazoval (na pc) je membrana dost odolná proti tlaku vody a spíš nevydrží fyzicky vnejsi latka nez aby membrana zacla protejkat, tudiz pokud nekdo tvrdi, ze zmeril treba vodni sloupec vic nez cca 40metru, tak on nevi jak, tedy spis na co ji nalaminoval. jinak pro mereni prodysnosti, v MVTR je to desne neobjektivni, bo existuje cca 30 ruznych testu (vsechny stadrdizovany a na stejne latce lze ruznym testem dosahnout hodnot az o 20000g/m2/24hodin jinych. V RET by v soucasnosti mel byt nejprodysnejsi por shell, cca 3,5, ale prý je to hodne daný vnejsi latkou - samotna membrana ma vyrazne min a prý dokážou udelat i bundu s ret kolem dvou, ale proste nic nevydrží fyzicky.


Přípluv píše:proč to je tak drahý? :mrgreen:


protože si mysej že sou nejlepší a (asi opravdu) dávaj slušný prachy na kontrolu kvality a budování značky. btw třeba když si koupite boty tak na deset procent byly jednou plný vody...bo každá firma musí kazdou desatou bodu testovat na nepropustnost


Přípluv píše:Hafi, měli jste na školení chlebíčky?


ne, ale mel nejakou prototyp bundu s gtx pro shell (prý od nejaky firmy Norrona) a dyz jsme navrhli ze mu ji zatahnem, tak rikal, ze by se vlastne nic nestalo, pac by stejne dostal novou, ale ze nam ji nemuze nechat, prtoze sme pro nej tak jako tak poptencionalni zakaznici.


papun píše:No jelikoz mam zkusenosti s marketingem, tak by me zajimalo co vam radi jako prodejni strategie. Report muzeme vynechat.


jako ke goretexu? to nemuzu hodnotit, bo bych musel vedet vse a videt co nam z toho vybral, jako ze mame rikat zakaznikum...takhle vidim jen tu druhou cast a nemuzu porovnat.

Jan píše:Kde dostanem kúpiť nejaku cyklobundu z Paclite, veľkosti 3-4XL? Cena nerozhoduje! Vyrába niekto bundu z Paclite väčšiu ako je veľkosť vhodná pre priemerného človeka?


myslim ze sem videl neco od lafumy 3XL...anebo volej tilak...divil bych se kdyby ses nedomluvil

jeste zejtra prihodim, par novinek co me zaujali, ale ted jdu už spat...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod teoretic » sob říj 20, 2007 9:28

hafi: dík za info

t.

p.s. ale mně si neodpověděl :mrgreen:
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Hafi » sob říj 20, 2007 9:43

teoretic píše:goreco?

:mrgreen:

t.

promiň přehlídl jsem...tady
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod Dena » sob říj 20, 2007 10:32

:lol: :smt023 dobrý- sympaťák a bedna je to, kdo by býval řekl, že až tak řeší ty hadříky .. :ú :mrgreen:
@teoretic
Ad) goreco? : gore gore .. :(( .. bore bore borec boreček jo .. :ú :mrgreen: :smt035 :sorac: (jen asociace :oops: ) :prayer:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod rysy » sob říj 20, 2007 11:43

Hafi, dik za informace. *

Jeste jedna otazka. Gore tedy vyrabi dve membrany ale laminuji se na spoustu ruznych latek. Je to firma Gore, ktera vyrabi kompletni latky s membranou nebo prodava Gore jenom membrany? :roll: Maji vsechny firmy pristup ke vsem druhum materialu nebo existuji take specialky pro nektere firmy? Napriklad Arcteryx- a Tilakbundy jsou casto na pohmat trochu jine nez vetsina jinych vyrobku. Ale mozna je to tim, ze si Arcteryx a Tilak vybiraji spis ty drahe druhy materialu. Jine "budgetove" firmy chteji mit logo Goretex za co nejmensi cenu.
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Yopo » sob říj 20, 2007 13:37

Hafi píše:tak to vezmu prostě víc ze šířky...tím, že zmenili pojmenovani, nezmenili membrany. mas 2 druhy goretexu. GTX a GTX XCR - rozdíl mezi nima je v nejakym chemickym slozeni a axcr ma nejakou mrizku, ja se v tom nevyznam, mozna by vedel Yopo. Nejde říct že xcr je lepší, každý má svý výhody, obyč gtx třeba do zateplených bund, atp.
do obleceni se pouzivaji v soucasnosti 4 produktový řady, rozdělení dle použití, ale v podstatě to nic neříká o tom jestli tam je gtx, nebo gtx xcr.


Nepoznám chemické zloženie jednotlivých druhov membrány GTX, ale ja vidím rozdiel medzi klasickým GTX a GTX (XCR) v tom, že XCR sa používa skôr pre odevy do väčších extrémov (hlavne čo sa týka mechanického namáhania). Tá mriežka čo spomínaš, tak o tej som v súvislosti so samotnou membránou GTX nepočul. Mriežka (Ripstop) sa používa pri výrobe nosnej textílii (textília, na ktorú sa laminuje membrána) a slúži k jej spevneniu (zlepšuje mechanickú odolnosť).

K tomu testovaniu by som mal doplniť len toľko, že napríklad PU membrána Dermizax ZR (používa Direct Alpine) patrí k tým, čo nevydržia veľa pracích cyklov (výrobca garantuje životnosť membrány na min. 8 pracích cyklov). V skutočnosti by to malo vydržať plus-mínus 20 cyklov prania). Pri membránových veciach sa však nepredpokladá, že sa budú prať každý týždeň.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod poiko » sob říj 20, 2007 14:30

ooo,díky ti, Hafi. =D> :prayer: :supz:

konečně jsme zase o něco chytřejší a můžem machrovat nad nebohýma brigádníkama v outdoor prodejnách :lol:

pokud dodáš další info, určo budem všichni ještě radši ( viz nabídni prst, urvou ti ruku)
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod Hafi » sob říj 20, 2007 15:03

2yopo: slo mi o ten rozdil mezi gtx a gtx xcr. a ohledne mrizky jsem nemluvil o ripstopu na latce ale necem v membrane.
2poiko: napisu: az se k tomu dostanu nejak na dyl...vcera me to vycerpalo :-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod pripluv » sob říj 20, 2007 15:35

neříkej, že tebe vyčerpalo psaní :shock: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod rysy » sob říj 20, 2007 15:53

Pred rokem se hodne mluvilo o technologii spojovani ruznych materialu a Gore tomu rikal Comfort Mapping. Je to stale aktualni? Nebo to nahrazuji stale lepsi a prodysnejsi membrany a spodni vrstvy? :supz:
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod Hafi » sob říj 20, 2007 17:24

rysy píše:Pred rokem se hodne mluvilo o technologii spojovani ruznych materialu a Gore tomu rikal Comfort Mapping. Je to stale aktualni? Nebo to nahrazuji stale lepsi a prodysnejsi membrany a spodni vrstvy? :supz:

je, naopak vymysleji, spoustu dalsich variant co pospojovat...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod Blaf » sob říj 20, 2007 17:38

no a ten novy gore Pro shell (XCR) je poznatelne lepsi nez klasicky XCR....jako na prikladu treba raptor kalhot....starsi model klasicky XCR a letosni je z ProShellu
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » sob říj 20, 2007 18:52

Blaf píše:no a ten novy gore Pro shell (XCR) je poznatelne lepsi nez klasicky XCR....jako na prikladu treba raptor kalhot....starsi model klasicky XCR a letosni je z ProShellu

tam mel byt otaznik nebo to je oznamovaci veta???
jestli to je otazka, tak upozornuju ze v obou je STEJNA membrana (GTX XCR), jediný rozdíl je ve vnitrni strane laminátu (microgrid místo trickotu).
microgrid umoznuje pouziti mensich svu, je lehci a dle mereni gore odolnejsi a prodysnejsi. mereni gore bych mohl povazovat za zaujata pokud by porovnavali svuj vyrobek s cizim nebo pokud by pro ne bylo vyhodnejsi prodavat novy material (coz neni, páč cena je stejna), takze nevidim duvod tomu neverit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod Blaf » sob říj 20, 2007 18:58

Hafi píše:
Blaf píše:no a ten novy gore Pro shell (XCR) je poznatelne lepsi nez klasicky XCR....jako na prikladu treba raptor kalhot....starsi model klasicky XCR a letosni je z ProShellu

tam mel byt otaznik nebo to je oznamovaci veta???
jestli to je otazka, tak upozornuju ze v obou je STEJNA membrana (GTX XCR), jediný rozdíl je ve vnitrni strane laminátu (microgrid místo trickotu).
microgrid umoznuje pouziti mensich svu, je lehci a dle mereni gore odolnejsi a prodysnejsi. mereni gore bych mohl povazovat za zaujata pokud by porovnavali svuj vyrobek s cizim nebo pokud by pro ne bylo vyhodnejsi prodavat novy material (coz neni, páč cena je stejna), takze nevidim duvod tomu neverit.


jj byla to otazka:D jinak je to natolik lepsi ze se oplati koupit novy model z Pro shellu nez starsi ve sleve :ú
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » sob říj 20, 2007 18:58

kdyby ti to neřekli, tak to nepoznáš, bych řek' :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Blaf » sob říj 20, 2007 19:01

Přípluv píše:kdyby ti to neřekli, tak to nepoznáš, bych řek' :wink:


no v to taky doufam,ale tak kdyz uz se tu Hafi tak nabizel tak sem se musel zeptat :ú
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » sob říj 20, 2007 19:06

Přípluv píše:kdyby ti to neřekli, tak to nepoznáš, bych řek' :wink:

funkcne asi nepozna,pohodlim pozna urcite (je to mekci a lehci)...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Další

Zpět na Oblečení