Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr stanu

Příspěvekod kena » čtv čer 14, 2007 2:05

Dobrý den,
mohu někoho fundovaného požádat o radu ohledně koupě stanu?Rád bych stan pro 2 osoby.
Nejsem žádný profi "outdoorista" a stan chci pouze k učelu kempování a příležitostnému vodáctví.
Již jsem měl v košíku stan za cca 800Kč v Hypernově a chrochtal blahem jak jsem dobře koupil,ale nakonec jsem jej vrátil do regálu s rozhodnutím,že se přeci jen porozhlédnu po něčem jiném.
Moje představa je koupit stan,který vydrží nějaký ten liják v kempu a nerozpáře se při jeho 2 stavbě.Důležitá je také velikost (co nejmenší)složeného stanu z důvodu uložení ve vodácké konvi.
Cenová hladina kolem 2000-2500Kč+-.Stan budu využívat max. 2* do roka tak bych nerad moc investoval-na druhou stranu však nechci ve stanu při dešti "čvachtat" :-)
Děkuji moc za případnou radu a tip na koupi.

Edit by mod.: upravil jsem název vlákna, aby bylo hnedle jasné o co jde -rip-
kena
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 14, 2007 1:52

Příspěvekod pripluv » čtv čer 14, 2007 5:29

Jestli nechceš čvachtat tak se obávám, že za cenu 2.500,- něco sehnat nebude jednoduchý.

Mrkni zatím na nabídku firem Jurek, Ferrino a Pinguin, tam čvachtat nebudeš, jen jsou něco dražší. Ale některý modely zase ne nějak moc.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod kena » čtv čer 14, 2007 6:37

Díky moc za odpověd.

Jurek a Ferrino jsou pro mne musím přiznat dražší :-(
Nalezl jsem toto:
http://www.shop-sport.cz/stany_treking_ ... eek_.html# -malinký ve složeném stavu
či
http://www.sport4you.cz/stan-pinguin-bora-2-p-682.html

http://www.campingaz-coleman.cz/stany/t ... s-compact/
Dá se z tohoto vybrat?

Co říkáte na stany COLEMAN ?

Hezký den...
kena
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 14, 2007 1:52

Příspěvekod pripluv » čtv čer 14, 2007 7:06

Hannah - značka s prapodivným vývojem kvality. Poslední dobou synonymum pro nekvalitní věci nejen na OF

Pinguin - v pohodě, konkrétně u tohoto modelu mi přijde prapodivně vyřešený vstup do apsidy

Coleman - v americe supermarketový zboží, nicméně existuje jistá skupina lidí, co výrobky má, používá a je spokojena. Tento stan je z nové série a nevypadá nikterak zle (ještě jsem nestudoval hodnoty).

Jestli stan využiješ dvakrát za rok, tak to až tak řešit nemusíš, osobně bych se z těchto tří zamýšlel nad tím Colemanem. Asi.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod papun » čtv čer 14, 2007 7:32

Nuze sice je fakt, ze jsou tady zaryti Jurkari a spol. Ja osobbne vlastnim nejaky stan z Makra znacky High Peak. A nemozu si ho pochavlovat. Stal asi 1.600,- je to dvopuplast. Vsechno drzi perfektne. Mockrat uz byl v lijaku a vzdy naprosto OK a posledni dobuo ho zacinam hojneji uzivat a fakt nemam problem. Vydrzel i bourku v Alpach.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod sx02 » čtv čer 14, 2007 10:13

No takhle - na to bezny stanovani ti staci jakykoliv stan a opravdu NEMUSIS mit ani Jurka ani nic jinyho. Jediny na co bych daval vazne bacha jsou stany prave z hypermarketu. Kamarad mel prave high peaka - s mizivou odolnosti - mel tam snad primo napsano jen 500mm a skutecne takhle brutalne jako v tom stanu jsem nikdy v zivote jeste nepromokl.

Co se tyka tech znacek typu Hannah/Husky/Coleman tak bych se jich nebal. Jenom je potreba pocitat s tim ze vydrzi kratsi dobu nez trebas stany drazsi. Sam jsem ale uplne vpohode prezival nekolik let s Oregone od colemana a nez se rozpadl tak slouzil velmi dobre.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod mifr » čtv čer 14, 2007 10:22

High Peak jsou nejlepsi "supermarketove" stany vubec...Slysel jsem na ne chvalu z vice mist a osobne jsem i jeden testoval... Kdysi davno ho kladne hodnotili v testu na idnesu...Z vyberu nahore bych ja odobne sahnul po pinguinovi...take se chystam koupit stan od pinguina, ale spise model tornado - ma 2 predsine (na umisteni batohu)...popr. bora3 - kvuli velikosti - batohy by byly uvnitr...
Co ti, Pripluve, prijde divny na tom vchode? Je to tri v jednom :D
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod sx02 » čtv čer 14, 2007 10:27

No k tomu Highpeaku - rekl bych ze tam do bude asi dost model od modelu. To v cem jsem tak promokl byl 100% Highpeak - ale taky tam mel tu malou odolnost napsanou.
Jinak tady od ty firmy mam i starsi batoh a za ty prachy je fakt docela slusnej. CIli znacku bych nezatracoval ale jednotlivy modely bych fakt obezretne zkoumal.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Rujir » čtv čer 14, 2007 10:36

Ja som tiez stravil pomerne vela casu v HighPeaku a pohoda. Takze ja som mal tiez stastie na model... *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Paw » čtv čer 14, 2007 10:38

Paw
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: ned srp 29, 2004 19:53

Příspěvekod funo » čtv čer 14, 2007 10:57

Co takhle něco od Rock Empire?Trochu bys připlatil, ale máš dural, složenej je fakt mrňavej (ten pro 2) a se zárukou v "hudáči" mám dobrý zkušenosti.
funo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: stř kvě 9, 2007 10:43
Bydliště: Teplicko

Příspěvekod tuso » čtv čer 14, 2007 12:07

mifr píše:High Peak jsou nejlepsi "supermarketove" stany vubec...Slysel jsem na ne chvalu z vice mist a osobne jsem i jeden testoval... Kdysi davno ho kladne hodnotili v testu na idnesu...Z vyberu nahore bych ja odobne sahnul po pinguinovi...take se chystam koupit stan od pinguina, ale spise model tornado - ma 2 predsine (na umisteni batohu)...popr. bora3 - kvuli velikosti - batohy by byly uvnitr...
Co ti, Pripluve, prijde divny na tom vchode? Je to tri v jednom :D


Já to mám stejně na Stardustu- taky různý varianty vlézání, ale v podstatě poslední dobou ezu jenom předkem, protože ty trojuhelníčky na boku ti moc prostoru na lezení nedávaj /hlavně když máš 191cm/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patentik » čtv čer 14, 2007 12:40

funo píše:Co takhle něco od Rock Empire?Trochu bys připlatil, ale máš dural, složenej je fakt mrňavej (ten pro 2) a se zárukou v "hudáči" mám dobrý zkušenosti.


Ja mam Rock Empire Alaska a take mohu doporucit - urcite lepsi nez stan z hypermarketu - navic pro kempy urcite dostacujici
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jinryd » čtv čer 14, 2007 14:22

včera jsem se vrátil z Itálie, kde jsem spal pod tímto stanem http://www.bartsport.cz/turisticke-stan ... -durawrap-
Z pondělka na úterek celé odpoledne a noc propršelo (ale řeka Noce byla super, gajdi říkali že to mohla bejt www4+) a ve stanu bylo naprosto sucho. Je lehounkej, postavenej ho mám do 5 minut.
jinryd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: čtv bře 15, 2007 20:05

Tramp 2 či Vandr 2 DUO

Příspěvekod kena » čtv čer 14, 2007 21:26

Ahoj,
děkuji všem za přínosné odpovědi.Tak jsem se rozhodl připlatit si a zakoupit stan od fa. Jurek.
Slyším na něj jen samou chválu-i když budu pod stanem max. 2 krát do roka (vodáctví,kemp) ,tak se ta koupě asi vyplatí.(až budu koukat v kempu z hospůdky jak na něj leje).

Mám však dilema zda zakoupit stan Jurek Tramp 2 či Jurek Vandr 2 DUO.
Dohledal jsem je na internetu za shodnou cenu.Prosím o rozlousknutí oříšku.
Díky moc.
kena
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 14, 2007 1:52

Příspěvekod Hafi » čtv čer 14, 2007 22:13

jestli opravdu pouzijes tak mene nez 10 noci v roce, tak bych to resil pujcovnou...neni to tak drahy, nemusis nic resit, kdyz ho protrhnes tak si toho nejspis nikdo ani nevsimne, atd.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod pripluv » pát čer 15, 2007 5:33

Tramp má předsíňku (takže jednu kratší tyčku navíc, někomu tam překáží, někomu ne, Vandr apsidu. V předsíni se dá vařit (jde to i v aspsidě, ale nedoporučuje se, ba přímo zakazuje) a vejde se tam víc věcí. Jinak jsou nemlich stejný (snad jen, že do apsidového se leze od noh a do předsíňového zboku (přelézání toho člověka, co spí u vchodu).

Možná bych šel do předsíně...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod kena » pát čer 15, 2007 6:08

TO: Přípluv díky za radu.Mimochodem máš pekné web stránky.
kena
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv čer 14, 2007 1:52

Příspěvekod pripluv » pát čer 15, 2007 6:30

diky :oops:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chmura » pát čer 15, 2007 23:05

prosba o radu, názor, zkušenost:
dá se použít Coleman CRESTLINE 2L na přechod hor-aktualně Rumunsko:fagaraš, paring nebo retezat např.- nemám zkušenost s odolností laminátových tyček, s tou PE podlažkou...ani s náročností počasí v těchto pohořích v půli léta. Měli byste obavu se tam na něj spolehnout?

díky

http://www.coleman-cz.cz/stany---colema ... 2l-491.htm
chmura
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát čer 8, 2007 7:20

Příspěvekod packy » ned čer 17, 2007 20:28

Kamaradi si zrovna ted koupili http://www.ferrino.cz/eshop/new_view_item.php?zbozi=546-mtb Stan jsme dneska staveli venku - je uplne malinkej, lehounkej a vypada dobre. Je sice jednoplastak, ale snad v pohode. Za 14 budu moudrejsi - jedeme s nima na vodu. Smal jsem se jim, ze az zaprsi, tak do jejich "psi boudy" nahazeme bandy a budeme spat vsichni v nasem Jurku *
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod packy » ned čer 17, 2007 20:30

Jinak Colema Nevadu vlastnim - mam ho asi 8 let a maximalni spokojenost. Byl jsem s nim i ve Skotsku a neproprsel. Jen se mi ted zacaly odlepovat prelepene svy, coz je neprijemne obzvlaste na podlazce. Nemate nejaky tip, jak to opravit? Jinak je stan uplne v pohode ... tak by bylo skoda ho vyhozovat ...
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » sob kvě 9, 2009 19:58

Dobrý den. Vybýráme si s přítelkyní stan a potřebujeme poadit. Stan bude převážně používán pozdní jaro - začátek podzimu. Konkrétně na dovolený v kempu, týdení sjíždění řeky, motosrazy a sem tam výkendy u vody. Chceme nějakej "lepší". Aby se tam vešli bez problémů 2 lidé s bagáží. Finančně tak do 5000,-. Na netu jsem si prozatím vybral tyto:

http://www.maxsport.cz/apache--akce-2862.html
http://www.maxsport.cz/covert--akce-2861.html?zenid=2a50d05ab9af8dbe3c5aaf3aff034e27
http://www.jurek.cz/view.php?cisloclanku=2005092607
http://stany.eu/d/husky-baron-3os/

Z těchto u mě zatím vede Hannah Apache. Budu rád za každou radu a názor. Děkuji
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Peta » sob kvě 9, 2009 20:27

Ahoj, vítej.
s jurkem nemůžeš udělat chybu. To ti tady potvrdí téměř každý. A pokud už chceš investovat do stanu tolik, investuj do kvality!
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » sob kvě 9, 2009 20:47

Peta píše:Ahoj, vítej.
s jurkem nemůžeš udělat chybu. To ti tady potvrdí téměř každý. A pokud už chceš investovat do stanu tolik, investuj do kvality!

Tak samozřejmě "tolik" investovat nechci, ale za kvalitní stan asi budu muset... :? O tom Jurkovi čtu samou chválu, ale říkam si, že přeci ostatní stany nemůžou být tolik pozadu... Jurek oproti Hannah taky zrovna nevypadá moc vábně (o to mi samo nejde). A co vi na ten Hannah Apache nebo Husky Baron? To je v té kvalitě opravdu takový rozdíl?
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod jonza » sob kvě 9, 2009 20:57

pokud je to do kempu, ber nejaky levny prostorny. Nikdy nevis, kdy ti na stan nekdo spadne, neco znici, nebo propali diru cigaretou. Aspon te to nebude tak moc mrzet. Pocasi v CR vydrzi kazdy stan a pokud ne, tak se zbalis a jedes domu.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » sob kvě 9, 2009 21:05

jonza píše:pokud je to do kempu, ber nejaky levny prostorny. Nikdy nevis, kdy ti na stan nekdo spadne, neco znici, nebo propali diru cigaretou. Aspon te to nebude tak moc mrzet. Pocasi v CR vydrzi kazdy stan a pokud ne, tak se zbalis a jedes domu.

No, na téhle radě "bohužel" taky asi něco bude :((
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » sob kvě 9, 2009 21:11

Ale s nějakou tou "větší" turistikou chci rozhodně do budoucna začít (alespoň tak, jak čas a finance dovolí) - tak chci i něco, v čem se nebudu muset bát bouřky nebo silnějšího větru. Na motosrazy a chlastakce si budu stejně raději brát starej Tescáckej stan, do kterýho už teče a tyčky jsou opravovaný izolepou :lol:
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Re: Výběr stanu

Příspěvekod atrex » sob kvě 9, 2009 22:49

člověče všechny ty stany jsou strašlivě těžký, 3,5 - 4,2 kg, do batohu nic moc
atrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte srp 28, 2007 13:14

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mates_RR » ned kvě 10, 2009 6:48

atrex píše:člověče všechny ty stany jsou strašlivě těžký, 3,5 - 4,2 kg, do batohu nic moc


Nojo, ale není na výběr, když chci i stan do kempu, kde bude místo. :?
Uživatelský avatar
Mates_RR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: sob kvě 9, 2009 19:48

Další

Zpět na Stany