DIY Smart tube

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Hafi » ned kvě 13, 2007 22:59

schnappi píše: Smart tube nebo jak se to jmenuje (a dost o tom začínám uvažovat )

no urcite je to lepsi naz camel, bych rek...prave (jakože tak prubezne v ramci odreagovani od uceni cely tento vikend...dycky chvili testuju, u cehoz se nehorazne nachlastam a pak pul dne beham...) se to snazim doma vyrobit, precijenom normalni smart tube stoji myslim 400, tady to zatim vypada tak kolem 50 korun, ale momentalne resim jeden mensi problem (a docela by me zajimalo jak to je reseny u smart tube)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » pon kvě 14, 2007 8:09

Hafi píše:
schnappi píše: Smart tube nebo jak se to jmenuje (a dost o tom začínám uvažovat )

no urcite je to lepsi naz camel, bych rek...prave (jakože tak prubezne v ramci odreagovani od uceni cely tento vikend...dycky chvili testuju, u cehoz se nehorazne nachlastam a pak pul dne beham...) se to snazim doma vyrobit, precijenom normalni smart tube stoji myslim 400, tady to zatim vypada tak kolem 50 korun, ale momentalne resim jeden mensi problem (a docela by me zajimalo jak to je reseny u smart tube)


Jaký? Smart Tube mám, takže můžu poradit.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pon kvě 14, 2007 8:55

tuso píše:Jaký? Smart Tube mám, takže můžu poradit.


Ako si s nim spokojny? Rozmyslam, ze by som to kupil alebo zbastlil. Inak na svetoutdooru.cz v diskusii niekto uviedol nejaky velmi strohy navod, ako sa s tym vysporiadat ala DIY.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » pon kvě 14, 2007 9:11

Rujir píše:
tuso píše:Jaký? Smart Tube mám, takže můžu poradit.


Ako si s nim spokojny? Rozmyslam, ze by som to kupil alebo zbastlil. Inak na svetoutdooru.cz v diskusii niekto uviedol nejaky velmi strohy navod, ako sa s tym vysporiadat ala DIY.


Ja s ním spokojný som, pretože som ho dostal zadarmo. 400Kč by som za to asi nedal. Trochu viac musíš ťahať, než s Camelbakom, ale inak je to dobré. Hlavne to, že ho prakticky nemusíš čistiť. PETku vyhodíš a vezmeš novú.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » pon kvě 14, 2007 13:18

tomu cloveku co to popisoval v diskuzi ne svetu outdooru jsem psal a on mi poslal dost sikovnych informaci...ja mu naopak poradil jak vyresit naustek, coz on resil dost nouzove.

takže na Tusa: hlavnim problemem smartube vuci camelbaku je ze kdyz piju tak se mi drti flaska podtlakem, coz camel taky ale tam to nevadi. Reseni ktere mi poradil onen pan spociva v zpetnym ventilu pro akvaristicke kompresory. Stoji par desitek kč a jde sehnat v akvaristice.
V principu udelam do vicka dve dirky, jednu pro saci hadicku, druhou pro tento ventil, presneji pro hadicku k tomuto ventilu. Ventil je takovy ze nepusti vodu ani jednim smerem a vzduch pusti jenom jednim smerem, tj do lahve. Problem na ktery sem narazil je v tom, ze to proste nestiha. Takze kdyz plynule piju, tak se flaska zmackne...a pak se casem nafoukne, teda zalezi na tom jak moc byla deformovana a jestli na ni nepusobi vnejsi tlak, treba naplne v batohu...Smart tube ma tento ventil taky, ale nejaky jiny (tady je videt ve vicku na obrazku vlevo dole), zajimalo by me jak funguje a jestli stiha nasavat vzduch...

Jinak jako varianta me napadlo reseni, nedavat tam ten ventil vubec a nechat tam jen tenkou dlouhou vzduchovaci hadicku, kterou bych omotal a pripevnil k ty vnejsi hadicce a nechal volne ukoncenou. Cim by by se do flasky dostal dostatek vzduchu a sance ze by se voda dostala tak vysoko je mala a navic by se stejne takto vylila mimo batoh (pokud by byla pridelana k te hlavni hadicce).

Anebo treti moznost-muj vlastni napad-tu vzduchovaci hadicku vyvest ven a tam k ni pripevnit takovou mackaci pumpicku (driv to bylo u doktora na mereni tlaku nebo cojavimceho) a to bych pred pitim parkrat zmack, ve flasce by vznik pretlak a tak bych se napil aniz bych musel sat...tedy pohodlneji :lol: ale momentalne nevim kde sehnat tu pumpicku (páni doktoři!).

A pro ty co bz chteli original a 400 je moc, je tu tato varianta, ale i tak dost drahy...a navic vlastnorucne je to lepsi sranda...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod patentik » pon kvě 14, 2007 13:27

Tak jako "pumpicka" by ti mohl poslouzit obycejny laboratorni balonek
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » pon kvě 14, 2007 13:29

@hafi: ani na origoš ST to ventil nestíhá- láhev normálně podsaješ a potom se dofoukne. Proto vlastně na rozdíl od Camelbaku musíš vyvinout větší podtlak při pití.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Spasitel » pon kvě 14, 2007 13:43

chalani vidim ze vy ste absolutne lenivi ludia, ked spekulujete tolko ako sa vyhnut manipulacii s batohom nutnej na to aby ste vybrali flasu a z nej vam samospadom (!!) natieklo do ustnej dutiny pozadovane mnozstvo tekutiny. Vy si to chcete do ust pumpovat nejakym balonikom za jazdy! :smt119 Nehoraznost!! (to by ma inac zaujimalo ako vy praktizujete sex, ked len s pitim robite taku vedu! To zvycajne vyzaduje predsa este ovela viac usilia, alebo tiez mate dake zlepsovaky?)
:smt082

No ale mam pre vas v talone napad: akoze som Spasitel (to je pes u Simpsonovcov) tak prirodzene moj navrh pochadza z tohto prostredia - spominate si, aku siltovku obcas nosi Homer? Taku z reklamnych predmetov na pivo duff, ma to taky pas nad hlavou akoby zo sluchadiel, ale nameisto reproduktorov su tam umiestnene 2 ks plechoviek piva. Z nich vedie trubicka priamo do tlamy uzivatela tej ciapky.

Co vy na to, nie je to to najspravnejsie riesenie aj pre vas?
(teda nehovorim ze tam ma byt to pivo, to uz je vasa osobna vec...)
:smt115 :partyman:

(za toto mi budete urcite neskonale vdacni)
Spasitel
 

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 14, 2007 13:43

Hafi píše:takže na Tusa: hlavnim problemem smartube vuci camelbaku je ze kdyz piju tak se mi drti flaska podtlakem, coz camel taky ale tam to nevadi.
Nevím, můj Camelbak se při pití podtlakem nedrtí, zůstává tam čím dál větší vzduchový prostor, což mne také překvapilo :((
Hafi píše:A pro ty co by chteli original a 400 je moc, je tu tato varianta, ale i tak dost drahy...a navic vlastnorucne je to lepsi sranda...
České DIY je pěkná věc, ale má své hranice. 250( 232,50 po Hudy slevě) Kč bych asi neřešil a koupil to. Ale přišel bych si to odzkoušet s PET-kou.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pon kvě 14, 2007 13:51

@ Hafi: osobne sa mi najviac zda to druhe riesenie. Prve je na draka a tretie je prilis sofistikovane. Behat s balonikom ori xichte a musiet ho mackat... No neviem, neviem... Inak vsimol si si, ze aj na poharoch, v ktorych fasujes kafe ako take-away je vzdy dierka, prave kvoli tomuto?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » pon kvě 14, 2007 13:56

Spasitel píše:No ale mam pre vas v talone napad: akoze som Spasitel (to je pes u Simpsonovcov)


@ Salvator: psi štěkají, karavana jde dál :P
@ all: z láhve se nejlépe pije pivo, z hrdla do hrdla. Je to nutno učit děti hned v mládí, jak pít z láhve a pouštět dovnitř :ú a problém je vyřešen :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » pon kvě 14, 2007 15:42

patentik píše:Tak jako "pumpicka" by ti mohl poslouzit obycejny laboratorni balonek

jo to je vono, jen me nenapadlo to hledat v laboratornich potrebach ( :oops: a to jsem to pred par tydny pouzival ve skole pri mereni nejaky ulohy)

tuso píše:@hafi: ani na origoš ST to ventil nestíhá- láhev normálně podsaješ a potom se dofoukne. Proto vlastně na rozdíl od Camelbaku musíš vyvinout větší podtlak při pití.

tak to sme na tom stejne...a tose mi nelibi, sem myslel ze to je nejaky sofistikovanejsi

Spasitel píše:Vy si to chcete do ust pumpovat nejakym balonikom za jazdy!

ne, za chuze...pro cyklistiku to neni idealni reseni

zbuddy píše:Nevím, můj Camelbak se při pití podtlakem nedrtí, zůstává tam čím dál větší vzduchový prostor, což mne také překvapilo :((

a kudy se tam ten vzduch dostava? to je divny...maximalne ze bys mel nejakej netesnici nahubek a po napiti by ti klesla voda zpet do batohu a za ni se tam dostal i vzduch...ale to by bylo docela neprakticky
Rujir píše:@ Hafi: osobne sa mi najviac zda to druhe riesenie. Prve je na draka a tretie je prilis sofistikovane. Behat s balonikom ori xichte a musiet ho mackat... No neviem, neviem... Inak vsimol si si, ze aj na poharoch, v ktorych fasujes kafe ako take-away je vzdy dierka, prave kvoli tomuto?

no me to s tim balonkem prislo jako zajimavej napad...na beh nebo kolo nic moc, ale na hory by to slo, proste budu mit z batohu vyvedeny dve slepeny trubicky a na konci budou rozdeleny...a jeden kousek vemu, 2-3x zmacknu a pak si dam druhy do pusy a samo to natece..jen to je takovy masivni
A s tema kelimkama...to sem si vsim...jenze ty to nemaj vodeodolny...nepocitaj s tim ze je zmacknes, prevratis, atd. S cimz s eu flasky v batohu pocitat musi...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod chonda » pon kvě 14, 2007 17:35

A co takhle umístit na nějakou destičku těch ventilků víc a to potom propojit hadičkou s normálním uzávěrem petky? Bylo by to ale dost velký, i když by třeba už 2-3 stačily...
EDIT: Případně použít vršek+nádobu od toho mlíka v petce (takový to litrový), který má dost široký hrdlo - to ale zase ztrácí hlavní výhodu té univerzálnosti...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Hafi » pon kvě 14, 2007 17:43

chonda píše:A co takhle umístit na nějakou destičku těch ventilků víc a to potom propojit hadičkou s normálním uzávěrem petky? Bylo by to ale dost velký, i když by třeba už 2-3 stačily...
EDIT: Případně použít vršek+nádobu od toho mlíka v petce (takový to litrový), který má dost široký hrdlo - to ale zase ztrácí hlavní výhodu té univerzálnosti...

ty ventily z akvaristyky jsou technicky jna konstrukce,a slo by v pohode dat jich vic na to vicko a by to tam neplandalo, tak to paskou stahnout k ty hlavni hadicce...jestli by to bylo lepsi nevim-muzu to zkusit-mam ty ventily dva protoze se prodavaj v baleni po dvou (respektive jeden stoji 54, dva 59)
2rujir: tak variantu 2 jsem po testu doma oznacil za nevhodnou..snadno se do hadicky dostane voda a ac nevytece, tak ji ucpe a pak to netahne uz vubec. a dlouho trva nez to vyschne. to by musela ta vzduchova hadicka moc velka a to by bylo neprakticky masivni...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » stř kvě 16, 2007 10:17

takze par dalsich poznatku kouzelnika pokustóna:
misto toho akvaristickyho filtru by slo pripojit vicko od mattoni sport, co se tyce dopousteni vzduchu tak zatim nejidealnejsi co sem zkusil, sice se lahev zmackne ale hodne malo a okamzite se dopusti, a cim vyssi podtlak, tim rychleji, takze nikdy nedojde k uplnym zdrceni lahve, k cemuz dochazelo u toho akvaristickyho vehiklu. navic jelikoz je to vicko, tak logicky nepropusti vodu, jenze jen do ty doby dokud nedojde v lahvi k pretlaku. Takze kdyz hodim batoh na kapsu s flaskou, fouknu do saci trubicky, nebo mam zabaleno tak, ze nani neco tlaci, tak to proste vystrikne. Ale kdybych to tam pripojil hadickou dlouhou aspon tak 20cm, aby sem to vytah ven z batohu, tak tam v podstate at si to strika jak chce.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » stř kvě 16, 2007 10:57

Hm, to sice není špatný nápad, ale ventilek na Mattoni Sport (a taky některých jiných minerálkách, z hlavy např. Rajec) je stavěný na maloobjemovou láhev - na 1,5l a 2l PET už neudrží skoro žádný tlak na láhev :( Řekl bych, že nejjednodušší bude vrazit 250 do toho nesmyslu od Source a získaný volný čas věnovat místo přemýšlení nad udělátky nějaké vysoce výdělečné činnosti :D
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » stř kvě 16, 2007 11:07

jo a ne. Varianta s ventilem funguje stejne jako original smartube (a nejspis i ta vec s chudyšportu) a vyrova tohoto trva radove hodinu i se shanenim komponentu. A jestli mas za hodinu cca 200kč tak mi prosim porad kam chodis na brigadu:-) Cas mi zabira to ze se snazim udelat to dokonalejsi nez smartube 8)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Rujir » stř kvě 16, 2007 11:10

Hafi píše:Cas mi zabira to ze se snazim udelat to dokonalejsi nez smartube 8)


:smt023 :smt023 :smt023

Len sa pekne snaz a my si to potom okopirujeme. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Schnappi » stř kvě 16, 2007 11:20

Já neříkám, že je špatné vyrobit to podomácku. Jen si myslím, že výrobek už je vymyšlen, tak je jen třeba ho sestavit; Mattonka je slepá cesta - v zásadě proto, že ti pustí oběma směry. Ventil je výhodný v tom, že je jen jednosměrný. Takže z toho plyne, že potřebujeme ventil, který bude mít dostatečně malý odpor, aby stíhal vyrovnat i menší podtlak :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » stř kvě 16, 2007 11:27

schnappi píše:Já neříkám, že je špatné vyrobit to podomácku. Jen si myslím, že výrobek už je vymyšlen, tak je jen třeba ho sestavit; Mattonka je slepá cesta - v zásadě proto, že ti pustí oběma směry. Ventil je výhodný v tom, že je jen jednosměrný. Takže z toho plyne, že potřebujeme ventil, který bude mít dostatečně malý odpor, aby stíhal vyrovnat i menší podtlak :)

jenze takovy ventil v konstrukci jako je ten akvaristicky byt nemuze, bo funguje na principu, ze je tam tak malinka skvira, ze s ni voda neprojde a vzduch jo...jenze diky tomu toho vzduch projde hodne malo, takze reseni je bud vice ventilu (objemne a navic vic nez dva bych tezko pridelal)), nebo ventil s delsi skvirou(nevim ze by se delal).
Btw, kdyz uz sme na outdoorforu, idealni by mozna byl ventil s gtx membranou, moh by mit relativne vyrazne vyssi plochu, a vzduch propusti, vodu ne :D
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » stř kvě 16, 2007 11:31

Já bych bral jedině blocventový :D
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod patentik » stř kvě 16, 2007 12:12

Hafi píše:idealni by mozna byl ventil s gtx membranou, moh by mit relativne vyrazne vyssi plochu, a vzduch propusti, vodu ne :D


co vim tak existuji a pouzivaji se "filtrani papiry" ktere jsou s GTX membranou - pokud k nim ale nemas pristup tak je lepsi zainvestovat primo do te smart tube :wink:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » stř čer 13, 2007 21:41

tak jsem to nejak dokoncil (ne ze bych to delal celou dobu :) ), mama to ted v rumunsku testne a pak dodam cosi fotek a navod k priprave :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Petras » čtv čer 14, 2007 1:11

Hafi píše:tak jsem to nejak dokoncil (ne ze bych to delal celou dobu :) ), mama to ted v rumunsku testne a pak dodam cosi fotek a navod k priprave :mrgreen:

A není to trestné provádět pokusy na rodičích :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Rujir » čtv čer 14, 2007 10:20

Hafi píše:tak jsem to nejak dokoncil (ne ze bych to delal celou dobu :) ), mama to ted v rumunsku testne a pak dodam cosi fotek a navod k priprave :mrgreen:


Ale nezabudni na to pliz. Celkom mam zaujem o zbastlenie niecoho podobneho. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hafi » čtv čer 14, 2007 22:47

Rujir píše:
Hafi píše:tak jsem to nejak dokoncil (ne ze bych to delal celou dobu :) ), mama to ted v rumunsku testne a pak dodam cosi fotek a navod k priprave :mrgreen:


Ale nezabudni na to pliz. Celkom mam zaujem o zbastlenie niecoho podobneho. *
no se zabudnutim nebude taky problem jako s casem...nepochybne az mamu uvidim pote co prijede tak se ji zeptam, jak to s tim slo, ale ona se vraci pristi nedeli a ja doufam ze uz v patek odjizdim. pak se tu objevim az nejak pred pulkou cervence, takze tak nejak...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » úte črc 10, 2007 17:38

takze: mama zkusila a pry to funguje dostatecne-jen to neni vhodne na dlouhe napiti, chce to vzdy tak max 3-4 loky a pak tomu dat treba dve minuty cas na dofouknuti. ale jelikoz tam je stejny ventil jako u smartube original tak to musi byt stejny i tam.
dam mensi popis, fotky nejdriv za tyden, protoze proste mi nejak blbne pocitac a nejde mi pripojit fotak, ctecku karet mam na tabore a nemam tedy jak stahnout fotky do pocitace, takze sem dam jen par co jsem uz fotil kdysi
Takze je potreba:
    toto. to je základ, prodáváse i za podobnou cenu od jiny firmy baleni dvou techto ventilu, takze pak jde mit dve smartube za podobnou cenu. to je i nejdrazsi cast. k dostani v akvaristice nebo chovatelskych potrebach pod nazvem zpetny ventil.

    hadicka, v zavislosti na vysce cloveka a mistu kde bude nosit lahev, myslim ze 130cm by melo stacit kazdemu, prumer vnejsi chce aspon tak 8 mm aby se nedrtila podtlakem, ja mel myslim 9 nebo 10 mm. stoji kolem 15kč/metr, k dostani např. v mototechně.

    hadicka vzduchoaci akvaristicka, takovy tenky cosi, co má průměr tak 3 mm a je to dost měkký a jde to nasadit na ten filtr. blbý že toho stačí cca 2cm, pro pohodlné vtažení do víčka se hodí asi 10 cm, já na pokusy zničil asi pul metru ale nejmensi baleni jsem nasel petimetrovy...ale tech 5 metru stalo 10kč, takze to nejak nevadi. ke koupi tam co ten ventil.

    vicko od pet lahve, doporucuju tvrdsi, idealni je od cocacoly nebo neceho takovyho, dobra voda a mattoni nebrat, maximalne na pocatecni pokusy. Pri vyrobe je to jedno, ale ty tvrdsi maj delsi zivotnost zavitu.

    vicko od pet lahve se sacim mechanismem, jde pouzit mattoni sport, ale mnohem lepsi je nejaky od detskych dzusiku nebo buhviceho kde je takovy to co se vysune dopredu a pak to tece (viz foto).

    gumova manzeta 30/10. ke koupi v potrebach pro instalatery. z jedny strany se na te z vnejsku da nasadit trubka o prumeru 30mm, z druhy strany se do toho zasune trubicka o prumeru 10mm. cena kolem 20kč.

    kus lepici pasky

tot vse.
za prvy, do vicka nekam ke strane vypalim (zhaveno nad sporakem) necim kovovym (treba hlavickou hrebiku) diru o neco mensi nez je prumer velke hadicky, dulezite je natrenovat aby to melo co nejvic kruhovy otvor a zaroven aby to melo hladke okraje. navic se snazim aby dira byla spis na strane. velikost diry chce tak nejak vyzkouset kdy je dost velka aby se to do ni dalo narvat a soucasne to neteklo kolem.

do volneho prostoru udelam druhou dirku (mensi, treba hrotem toho hrebiku, tak aby se tam dala narvat ta mala hadicka, ta je dost mekka, takze muze byt docela mala ta dira.

pak vorezu okraj velky hadicky aby byl do spicky k jedny strane, narvu to do diry co to jde, z druhy strany chytim kombinackama a vytahnu. pokud to nejde tak je mala dira, pokud to jde snadno, nebo dokonce bez klesti, tak je moc velka. ten orizly konec je samozrejme dolu a protahnu to tak aby byl na hloubku dna flasky (a jelikoz je serizly tak se neprilepi na dno)

pak uriznu cca 10 cm ty tenky hadicky taky seriznu do spicky, prelozim ji podelne na pul (lip tam tak jde narvat), nastrcim a vytahnu (na kleste tam uz je malo mista, lepsi je pinzeta). pak ji neolikrat popotahuju dokud se nesrovna do kulata (z toho slozeni). a uriznu tak aby dole necumela z vicka a nahore aby byl tak 1cm.

naslinim jednu stranu ventilu (tu kterym smerem ukazuje to zuzeni vevnitr) a nasadim do tenke hadicky.

plandajici ventil prilepim paskou k trubicce

na druhy konec tlusty trubice (co si davam do pusy) nasadim tu manzetu a do manzety (do ni tedy jinak nez to kdosi zamyslel, kdyz ji vyrabel) nacpu ono vicko s cucatkem. mozna kdybych mel treba manzetu 20/10 tak by tam to vicko slo dat na ten vnejsi prumer...

a je to!

tady je tech par fotek toho systemu co strkam do pusy, to vicko nemam nafoceny a ted mi to nejde stahnout.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » úte črc 10, 2007 18:45

Ještě aby to šlo stáhnout, když to nemáš nafocený :twisted: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » úte črc 10, 2007 19:08

Přípluv píše:Ještě aby to šlo stáhnout, když to nemáš nafocený :twisted: .

sem to nefotil protoze vim ze mi to nejde stahnout :twisted:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Dena » úte črc 10, 2007 19:27

tak nefotit, pls [-o< 8-[ a .. nestahovat- stačí že ti jde tak psaní- Hafi- Koxiku- spisovateli .. :shock: :smt023 =D> :yawinkle:
.. to měla být pochvala za tvůj výtvor :) , já už bych s tím dávno sekla, než bych to tam celé pácla .. :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Další

Zpět na Ostatní vybavení