skladovanie spacaku?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

skladovanie spacaku?

Příspěvekod Grafi » pon led 1, 2007 21:06

nazdar, nazdar...
planujem kupit spacacik na zimu.... ale niekde som cital, ze treba ho co najmenej skladat a rozkladat, a v podla moznosti treba ho skladovat roztiahnutý.....?
co je na tom pravdy? a ak je tomu naozaj tak, tak potom ako vela ublizi spacaku skladovanie v puzdre v poskladanom stave? ovplyvni to zivotnost nejako intenzivne alebo len nepatrne? S pozdravom
Grafi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob bře 4, 2006 18:11

Příspěvekod pripluv » pon led 1, 2007 21:19

Spacák skladovat zásadně roztáhnutý, ideálně v horizontální poloze (pod postelí, na skříních, ...) Někdy to technicky nejde, já to dělám tak, že je smotám (volně, takže tak dvakrát okolo obvodu) a položím na skříň. Nemačkat, nekompresovat. Láme se peří (případně se valchuje dutý vlákno) a životnost a hřejivost spacáku rapidně klesají!!!
Warmpeace třebas dodává i skladovací vaky.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonda » pon led 1, 2007 21:24

Já bych řekl, že ta horizontální poloha je hlavně pro peří, dutý vlákna bych řekl že jdou skladovat klidně i svisle...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Astrozzy » pon led 1, 2007 21:49

chonda píše:Já bych řekl, že ta horizontální poloha je hlavně pro peří, dutý vlákna bych řekl že jdou skladovat klidně i svisle...


Myslim ze suhlasim + skus vyguglovat "LOFT" napr tu

Ja mam spacak (vlakno) lahucko skruteny a z lahka polozeny v perinaku tak aby "dychal".

Som este zabudol ak to bude paperak (alebo aj vlakno) v dobrom obchode by ho mali mat vylozeny vo vystretom (vysiacom) stave prave pre ten loft.
Nie ze ti predaju spacak ktory rok lezal stiahnuty v kopresnom obale niekde na sklade.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod Schnappi » pon led 1, 2007 21:53

Jen jsem vždycky tak zlehka uvažoval nad tím, jestli trvale sbalenému spacáku fakt tak prudce klesá životnost... Má ten tlak takový vliv? Není spíš nejhorší časté vybalování a balení?
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Astrozzy » pon led 1, 2007 22:00

schnappi píše:Jen jsem vždycky tak zlehka uvažoval nad tím, jestli trvale sbalenému spacáku fakt tak prudce klesá životnost... Má ten tlak takový vliv? Není spíš nejhorší časté vybalování a balení?


Z mojho pohladu to ani nie je o tej zivotnosti ako strate funkcnosti.
Videl a skusal som spacak od TS (vyrobene este za cias stareho dobreho TS) na -20C myslim a bola to uz len splasnuta deka na leto prave pre nevhodne skladovanie a tusim aj pranie.
Dalej je to otazka moznosti ak mas priestor ten spacak skladovat aspon trochu roztiahnuty tak je to lepsie ako ho "dusit" v kompresaku.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod vorec » pon led 1, 2007 22:27

Tiez sa pripajam k nazoru, ze spacaciku treba dopriat pri skladovani trochu volnosti * Ten moj tiez odpociva volne rozhodeny pod postelou :smt023
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod pripluv » pon led 1, 2007 22:38

Jeden příklad:

Máme s Hankou Coleman Peak 6.25 (úplně stejný, jen se zipem na spojení :twisted: ). Kupoval jsem je v jeden den. Já vyjedu častěji a na dýl, proto ten můj spacák je pořád někde sbalenej v báglu a tak. Skladujeme je vedle sebe a ten můj je o víc než třetinu slehlejší. A taky neuvěřitelně zasranej :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon led 1, 2007 22:47

Astrozzy píše:Videl a skusal som spacak od TS (vyrobene este za cias stareho dobreho TS) na -20C myslim a bola to uz len splasnuta deka na leto prave pre nevhodne skladovanie a tusim aj pranie.


Tak presne taky mam doma. :roll:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod ToM » pon led 1, 2007 22:59

Přípluv píše:Jeden příklad:

Máme s Hankou Coleman Peak 6.25 (úplně stejný, jen se zipem na spojení :twisted: ). Kupoval jsem je v jeden den. Já vyjedu častěji a na dýl, proto ten můj spacák je pořád někde sbalenej v báglu a tak. Skladujeme je vedle sebe a ten můj je o víc než třetinu slehlejší. A taky neuvěřitelně zasranej :mrgreen: ...

Budu hodně OT, ale mám radost, že se našel někdo, kdo vlatní spacák Coleman (mám 6.20 - jaro až podzim). Bylo mi divné, že se o těhle značce nikdo nezmiňuje :oops:
Tak D, Přípluve... :D
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod Schnappi » pon led 1, 2007 23:53

Osobně tedy taky spacák skladuji rozbalený, jen si tak vždycky v duchu říkám, jak moc špatně by mu bylo v pytli - když přehlédnu svůj kolejní brložek a polovičku z něj zabírá tlustý oranžový Deutřík :ú Ale na to je mi až příliš drahý (taky že byl :) ), než bych ho cpal do kompresáku. :wink:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Borek Tomis » úte led 2, 2007 10:12

Spacaky skladujem tak,že som si kúpil tzv.prádlové koše a v ňom mám spacák úplne zvolna lahučko položený.Nemám totiž priestor na to,aby som ich zavesil a v koši nie su stlačené a je im tam fajn.
Borek Tomis
 

Příspěvekod pripluv » úte led 2, 2007 10:16

Já měl na spacáky vždycky takovej ten velkej lodní kufr (dřevěná truhla), jenže to je teď plný batohů a karimatek, tak spacáky šly na skříně :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » úte led 2, 2007 10:45

ToM píše:že se našel někdo, kdo vlatní spacák Coleman


Ja mam s Colemanama dobrou zkusenost... Maji stejny zipy jak Prima, takze se daji spojit :twisted: :twisted: :twisted:

Jinak ja svuj spacak vzdycky po akci volne otocim a hodim do skrine na vsechny ruzny veci, co maji rodice... Ale dbam na to, aby byl nahore...

Jo a po akci se vzdycky vyplati ten spacak roztahnout a dat vyvetrat na balkon * * *
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » úte led 2, 2007 10:50

Vilík píše:Jo a po akci se vzdycky vyplati ten spacak roztahnout a dat vyvetrat na balkon * * *

Někdy i na tejden :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » úte led 2, 2007 10:54

Přípluv píše:
Vilík píše:Jo a po akci se vzdycky vyplati ten spacak roztahnout a dat vyvetrat na balkon * * *

Někdy i na tejden :mrgreen: .


jj... tak tretrina delky akce... * * * zvlast, kdyz je to tabor, kde mam kazdou noc ohen v typku...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » úte led 2, 2007 11:19

to ToM: tak tě taky potěším, máme se ženou coleman bambusa18 a skladuje me je tak, že v komoře mám u stropu háčky a hned jak spacáky vybalíme, tak je na ně zavěsím.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod ToM » úte led 2, 2007 11:24

tulak píše:to ToM: tak tě taky potěším, máme se ženou coleman bambusa18 a skladuje me je tak, že v komoře mám u stropu háčky a hned jak spacáky vybalíme, tak je na ně zavěsím.

vy jste tak hodní :D
málem jsem se cítil méněcený
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod conny » úte led 2, 2007 11:34

ja mam spacak zaveseny v skrini na vesiaku.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Mařena » úte led 2, 2007 12:02

conny píše:ja mam spacak zaveseny v skrini na vesiaku.


Taktéž já. Když jsme si nechávali do ložnice dělat vestavěné skříně, tak jsme na to už mysleli a nechali si tam prostor pro zavěšení spacáků
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod aviador » úte led 2, 2007 12:15

Přípluv píše: Nemačkat, nekompresovat. Láme se peří (případně se valchuje dutý vlákno) a životnost a hřejivost spacáku rapidně klesají!!!


Já sem někde slyšel že dutý vlákno se má narozdíl od peří do obalu namačkat, prtotože při skládání by docházelo ke stejným ohybům vlákna a k jejich lámání. Ale nevim co je na tom pravdy :((

Skladovat doma samozřejmně rozbalený :D
Uživatelský avatar
aviador
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob pro 23, 2006 13:43
Bydliště: Prachaticko

Příspěvekod conny » úte led 2, 2007 12:18

aviador píše:
Přípluv píše: Nemačkat, nekompresovat. Láme se peří (případně se valchuje dutý vlákno) a životnost a hřejivost spacáku rapidně klesají!!!


Já sem někde slyšel že dutý vlákno se má narozdíl od peří do obalu namačkat, prtotože při skládání by docházelo ke stejným ohybům vlákna a k jejich lámání. Ale nevim co je na tom pravdy :((

Skladovat doma samozřejmně rozbalený :D


spacaky sa vseobecne maju do spacaku naprat ako to pride do ruky. skladanie je marnenie casu a nerobi im to dobre.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Kocajz » úte led 2, 2007 12:23

Tak tak spacák do kompresního vaku narvat a řádně utáhnout - naskládat tam snad ani nejde. Samozřejmně by tam mněl být co nejmíň. Doma ho nechávám rostaženej na volný posteli. Taky není špatný někam ho pověsit.
Optimismus pramení z nedostatku informací.
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod mandys » úte led 2, 2007 12:33

Taktéž já. Když jsme si nechávali do ložnice dělat vestavěné skříně, tak jsme na to už mysleli a nechali si tam prostor pro zavěšení spacáků


parádní by asi byla fotogalerie našich outdoorovejch skříní :-) moje teda vypadá hustě když se otevře - nalevo visej dva spacáky, vzadu karimatky, vedle pověšenej lezeckejmatroš, na dně se válí lano a jinej sajrajt, na druhý straně věci na kolo, v nástavci bágly, a dole samý funkční prádlo.

ani nevim kde mám normální oblečení :-) jenom mezi tim všim visí oblek, ten musí už bejt taky pěkně načichlej přírodou :-)
Uživatelský avatar
mandys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon pro 11, 2006 13:12
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » úte led 2, 2007 12:39

Moje audórová skříň je celej byt. Spacáky a karimatky v ložnici, železo, lana, helma a tak v chodbě, batohy v děcáku (budoucím :wink: ), pár krámů v obejváku, ešus, vařič a tak v kuchyni ... no a víc prostor nemám. Jo, ještě ve sklepě mám kolo, běžky, pádla, budoucí pulky a plynovou masku :mrgreen: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » úte led 2, 2007 12:52

spacáky mám pod postelí, přeložený :((
zbytek po bytě kde se dá :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » úte led 2, 2007 19:34

tak u nás je to jednoduché - prázdný pokoj /již 7 let plávanovaný jako dětský/ je jakési skladiště. máme tam batohy, spacáky, karimatky, sušák na prádlo.... TAky tam máme outdoorové oblečení/přeci ty špinavé gatě a bundy nedám do skríně/, věci na cyklistiku..... Když přijde nečekaná návštěva tak se tam přemístí bordel z celého bytu a dveře se zamknou...
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod vorec » úte led 2, 2007 20:29

šíp píše:Když přijde nečekaná návštěva tak se tam přemístí bordel z celého bytu a dveře se zamknou...
Hehe :lol: tak to mate dobre 8) Bratranec mal na tieto ucely vyclenenu skrinu...
...az raz to tie dvere nevydrzali :(( :evil: :x
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod šíp » úte led 2, 2007 20:44

vorec píše:
šíp píše:Když přijde nečekaná návštěva tak se tam přemístí bordel z celého bytu a dveře se zamknou...
Hehe :lol: tak to mate dobre 8) Bratranec mal na tieto ucely vyclenenu skrinu...
...az raz to tie dvere nevydrzali :(( :evil: :x


ovšem otrlé návštěvy tam ale ubytováváme na zemi /například dkyž byl Brněnský srazík na jaře/ :mrgreen: :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tina » úte kvě 15, 2007 14:09

mam 3sezonny perovy spacak, a zaujimalo by ma co je lepsie - skladovanie nalezato volne polozeny, alebo v tom specialnom velkom pytli co mi k tomu dali na skladovanie?
a este jedna otazka, mam dost maly kompresny obal, spacak tam narvem, ale je to potom uplne tvrde (ked si na to sadnem s mojimi 60kg tak sa to vobec nezdeformuje), takze je tam fakt poriadne postlacany. samozrejme v tomto obale je len kym je hodeny v ruksaku a premiestnuje sa takze v nom stravi mozno 2-3 dni do mesiaca. moze to zhorsit vlastnosti spacaku?
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Spacáky a karimatky