Jakej nuz na outdoor ???

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod hoghar » stř dub 11, 2007 19:06

Rujir píše:
papun píše:model Spartan


Strasne kratka cepel. Ak to chces do hor, tak doporucujem vyberat si len z modelov 111mm. Kratka cepel je prekliatie - ani chleba si s tym nenamazes. :mrgreen: Ja odporucam tento. Mam ho a je to podla mna rozumny kompromis medzi mnozstvom funkcii (uzitocnych) a sirkou rucky.

Inak Victorinox ma tolko modelov, ze si mozes proste spravit zoznam funkcii, ktore ma tvoj noz mat a najst si presne ten. :wink:


Jak casto vyuzivas vyvrtku? Ja premyslim o tom Trailmasterovi, nejak si rikam ze tak casto do outdooru clovek nebere vino s korkovou zatkou. Nebo se to da jeste vyuzit jinak? :)
Uživatelský avatar
hoghar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte bře 6, 2007 14:53
Bydliště: Ústí nad Labem/Praha

Příspěvekod Rujir » stř dub 11, 2007 19:13

hoghar píše:Jak casto vyuzivas vyvrtku? Ja premyslim o tom Trailmasterovi, nejak si rikam ze tak casto do outdooru clovek nebere vino s korkovou zatkou. Nebo se to da jeste vyuzit jinak? :)


Jasne, ze da. Vino sa predsa berie do vlaku na skratenie cesty k horam a nie priamo na hory. Na to je to prilis tazky spas, aj keby bolo hned v PET flasi. :wink: Osobne som zvolil vyvrtku hlavne preto, lebo noz nosim len na horach a tam skor narazim na flasu ako na krizovy srob. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Schnappi » stř dub 11, 2007 19:16

Flašku s sebou do hor normálně netaháš, ale nůž máš u sebe skoro pořád (já tedy ano) a občas se prostě naskytne situace, kdy se vývrtka hodí... Křížový šroubovák jsem naproti tomu nikdy nepotřeboval. :((
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod sobb » stř dub 11, 2007 19:30

Rujir píše:... skor narazim na flasu ako na krizovy srob. :mrgreen:


Tak my narazili v horach uz na oboje, na flasku v lavinou znicene stanici lanovky v Alpach (je fakt ze to bylo pivo, takze v tomto pripade se vyvrtka nepouzila), a krizovy sroubovak se hodil, kdyz jsme se dostavali z bivaku, kde nas jeden chytrak zavrel :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Rujir » stř dub 11, 2007 19:40

sobb píše:...a krizovy sroubovak se hodil, kdyz jsme se dostavali z bivaku, kde nas jeden chytrak zavrel :twisted:


Na to aby som sa dostal zo zamknuteho bivaku nepotrebujem srobovak. Na to predsa do hor nosim tazke a pevne topanky... :twisted: A rovnake topanky by sa pouzili, keby som potom nasledne stretol toho, kto by nas tam zamkol... :twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sobb » stř dub 11, 2007 19:45

Rujir píše:
sobb píše:...a krizovy sroubovak se hodil, kdyz jsme se dostavali z bivaku, kde nas jeden chytrak zavrel :twisted:


Na to aby som sa dostal zo zamknuteho bivaku nepotrebujem srobovak. Na to predsa do hor nosim tazke a pevne topanky... :twisted: A rovnake topanky by sa pouzili, keby som potom nasledne stretol toho, kto by nas tam zamkol... :twisted: :twisted: :twisted:


No, my ten bivak znicit nechteli, byli jsme radi, ze jsme se tam mohli zabydlet, venku snezilo a bylo nechutne .... :?
A ten chlapik byl jakysi zcela zniceny, lehce zmateny a totalne zmrzly Australan, toho nam bylo spis lito a byli jsme radi ze ho nemusime zachranovat :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod rysy » stř dub 11, 2007 19:51

Gerber ma kvalitni ocel, pokud nepotrebuji naradicko, tak je napriklad tento http://www.gerber-tools.com/Gerber-Gato ... n-6069.htm dobra volba. :smt023
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Příspěvekod hoghar » stř dub 11, 2007 21:49

Rujir píše:
hoghar píše:Jak casto vyuzivas vyvrtku? Ja premyslim o tom Trailmasterovi, nejak si rikam ze tak casto do outdooru clovek nebere vino s korkovou zatkou. Nebo se to da jeste vyuzit jinak? :)


Jasne, ze da. Vino sa predsa berie do vlaku na skratenie cesty k horam a nie priamo na hory. Na to je to prilis tazky spas, aj keby bolo hned v PET flasi. :wink: Osobne som zvolil vyvrtku hlavne preto, lebo noz nosim len na horach a tam skor narazim na flasu ako na krizovy srob. :mrgreen:


no, myslim ze pivo je "lidovejsi" na zkraceni cesty. :ú ja spis ted obcas potrebuju ten krizak jelikoz po padu fotaku na zem me obcas povoluji kryty a ty jsou pridelany krizakem. takze rize pragmatickej duvod me vede k sroubovaku namisto vyvrtky :)
Uživatelský avatar
hoghar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: úte bře 6, 2007 14:53
Bydliště: Ústí nad Labem/Praha

Příspěvekod Rujir » stř dub 11, 2007 21:52

hoghar píše:no, myslim ze pivo je "lidovejsi" na zkraceni cesty. :ú ja spis ted obcas potrebuju ten krizak jelikoz po padu fotaku na zem me obcas povoluji kryty a ty jsou pridelany krizakem. takze rize pragmatickej duvod me vede k sroubovaku namisto vyvrtky :)


Vino je len pre nas fajnsmekrov... :wink: A co sa tyka srobikov na fotaku, tak na to ja potrebujem super malicky srobovak. Presne taky, aky sa zasrobovava do vyvrtky v nozoch Victorinox (primarne urceny na dotahovanie klbov na okuliaroch). S tym klasickym by som nic nedotiahol, lebo je prilis velky. :wink: :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » stř dub 11, 2007 21:57

hoghar píše: no, myslim ze pivo je "lidovejsi" na zkraceni cesty.
Rujir píše: Vino je len pre nas fajnsmekrov...

Na zkrácení cesty se hodí vše, co teče...:drinkers: :partyman: Takže vývrtka je důležitá, bo pivo otevřu čímkoli, třeba kusem klacku...:ú A minišroubováčky se také hodí, i drážkový...A ty můžou být jako samostaný bazmek, nemusí být vše na noži...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » čtv dub 12, 2007 5:33

Jenže jako samostatný bazmek nemají moc dlouhou životnost...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Klíma » stř kvě 9, 2007 12:56

A co tenhle:
Obrázek
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)

Příspěvekod Mablung » stř kvě 9, 2007 13:25

Doporučuji Victorinox. Mám typ Atlas s pilkou a kleštěmi a je opravdu bezva :wink:
Uživatelský avatar
Mablung
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon dub 16, 2007 8:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod mifr » stř kvě 9, 2007 14:02

Mablung píše:Doporučuji Victorinox. Mám typ Atlas s pilkou a kleštěmi a je opravdu bezva :wink:


s tim se neda nic, nez souhlasit :wink: (viz. muj avatar) *
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vojtos » stř kvě 9, 2007 14:42

Obrázek

Nemáte někdo zkušenosti s touhle řadou od mikovu? Cenově je dražší ne victorinox ale vypadá dobře
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Mablung » stř kvě 9, 2007 14:58

mifr píše:s tim se neda nic, nez souhlasit :wink: (viz. muj avatar) *


jojo :P přesně ten (to byl tenkrát výborný kup...)
Uživatelský avatar
Mablung
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon dub 16, 2007 8:09
Bydliště: Brno

Příspěvekod ZbynekN » stř kvě 9, 2007 18:50

Vojtos píše:Nemáte někdo zkušenosti s touhle řadou od mikovu? Cenově je dražší ne victorinox ale vypadá dobře

S Mikovem v týhle cenový kategorii neuděláš chybu, jestli Ti stačí kombinace čepel + pilka, tak ho klidně vem. Plus má kvalitní kožený pouzdro,mám stejný u mikováckýho vyhazováku
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Vilík » sob kvě 12, 2007 16:23

Vsak Mikov je vseobecne v pohode... Teda aspon me muj zatim nezradil...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pát čer 22, 2007 7:57

Vilík píše:Vsak Mikov je vseobecne v pohode... Teda aspon me muj zatim nezradil...

jasne, i zigulik te odveze, kdyz nekam potrebujes... :P

t.

p.s. vetsinou.. :)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod mtb.matysek » úte srp 2, 2011 2:01

Uz nevim jak jsem na to narazil, ale vrta mi to v hlave....proc je na tom nozi tak dlouhy "ocko"? Ma to nejaky specialni ucel? http://images2.fotosik.pl/46/5zv4ygnenaevw0t1med.jpg
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod mifr » úte srp 2, 2011 6:20

Asi aby ho majitel neztratil...A mohl ho pouzit, i kdyz ho ma nekde pripevneny...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re:

Příspěvekod spynfo » čtv čer 14, 2012 17:26

rysy píše:Gerber ma kvalitni ocel, pokud nepotrebuji naradicko, tak je napriklad tento http://www.gerber-tools.com/Gerber-Gato ... n-6069.htm dobra volba. :smt023
/ neni 400 ocel prilis mekka? Mikov ma 420 a to jsem jich par znicil (i pevnych, ne-zaviracich), jako decko. Dnes spis koukam, ktery nuz ma 440A aspon. Neni to podle tvrdosti?
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod dudy » pát čer 15, 2012 6:41

Zajímavé, že se tu řeší, v podstatě, pouze Victorinox a Mikov okrajově Gerber a nikdo nezmínil, dle mého kvalitní, švýcarskou značku Wenger. Já např. vlastním již několik let toto: http://acron.cz/wenger/noze/ranger-clip/ranger-clip-61 a krom toho, že jsem musel utáhnout šroubek clipu, naprostá spokojenost a to jede i v práci.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod jonza » pát čer 15, 2012 7:35

mozna to bude tim, ze vetsina lidi nerozlisuje mezi slovy Svycar a Victorinox. Pod tuto kategorii spada i Wenger (tusim, ze oba vlastni stejna spolecnost Victorinox).
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod zbuddy » pát čer 15, 2012 10:01

dudy píše:Zajímavé, že se tu řeší, v podstatě, pouze Victorinox a Mikov okrajově Gerber a nikdo nezmínil, dle mého kvalitní, švýcarskou značku Wenger.
Kdybys použil funkci hledat search.php?keywords=wenger&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat ,
tak bys takovou blbost nenapsal :twisted: I Tvůj Ranger se tu zmiňuje.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod Chmeld4 » pát čer 15, 2012 13:02

No vidíte ...všichni tady mluvíte o zavírákách a přitom když se mluví o noži na outdoor tak by to měl být nůž pevný, ideálně typ fulltang ( rozuměj ostří nekončí trnem zasazeným do rukojeti, ale protažené celou rukojetí ). Švýcarské armádní nože které uvádíte mají poměrně velkou tvrdost aby si udrželi ostří nicméně na osekávání větviček, na zapáčení či hrubší práci nejsou vůbec konstruované.
Takže pokud můžu radit je nejlepší varianta pevný nůž cca 12-15cm ostří + mutifunkční kleště (jako by ste si nemohli vzít cestovní otvírák na tu jednu konzervu sakra :D ) . Nicméně proti je váha a cena ....
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod deckardph » pát čer 15, 2012 13:59

No vidiš to, a já sem si vždycky vystačil se švýcarákem :-..
Asi to bude tim, že jsem si nikdy nehral na survival a nemusel sekat větve nožem nebo něco páčit a vždycky si nějak poradil (rukama, nohama, vždycky bez problémů).
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod spynfo » pát čer 15, 2012 14:11

deckardph píše:... nemusel sekat větve nožem nebo něco páčit a vždycky si nějak poradil .
...a mame tady vyherce :mrgreen: , misto kladivka kdyby tam byla sekerka :(( (vtip)
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod spynfo » pát čer 15, 2012 14:43

jonza píše:firma Wenger (tusim, ze oba vlastni stejna spolecnost Victorinox).
/ myslim, ze ne, jen obe dve firmy vyhrali Svycarskou armadni zakazku a tu si pak podelily pul na pul - tak nejak to bylo (asi z kapacitnich duvodu). Nekde na webu to JE, jako historie firmy.
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Jakej nuz na outdoor ???

Příspěvekod Aranwe » pát čer 15, 2012 14:54

on victorinox koupil wenger celkem nedavno ... max. 5let zpatky :)
EDIT: ... (fíha ... tak uz 7 :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

PředchozíDalší

Zpět na Nože