Nemembránová SS bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » úte lis 22, 2022 10:24

Každý to máme jinak - já jsem zato (jak krásně větrá) nesmírně ráth.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod dkay » pát led 6, 2023 19:07

Párkrát tu na fóru byl diskutován Pertex Equilibrium a podle toho co se o něm traduje jsem měl chuť ho vyzkoušet. Když jsem zjistil, že můj oblíbený chlupatý slon udělal před lety v rámci své série k výročí 150 let od vylezení Matterhornu krásnou bundu z Eq, šla rychle na wanted list. Chvíli to trvalo, ale jeden zachovalý kousek si ke mě nakonec cestu našel. (fotka je někde z netu, nechtělo se mi s tim smolit :) )
zermatt.jpeg


  • Nevím jak moc se v minulosti lišily podšívky používané pod Eq, ale tady je jen teňoučký lining z materiálu velmi přijemného na kůži. Je to moc tenké na to abych tomu říkal mikroflís, ale je to super.
  • Prodyšnost je fantastická. Testnul jsem to dnes na své oblíbené trase na svižné procházky (kopec included) a máloco z toho co jsem kdy měl na sobě dokázalo udržet tak stabilní/konstatní klima kolem těla. Měl jsem pod tím jen 15 let starou síťku od Klimatexu, aby šel pot co nejrychleji do bundy.
  • Větruodolnosti jsem se bál, ale nakonec spokojenost. Čekal bych že vzhledem k prodyšnosti ten kompromis bude větší, ale pár poryvů bylo a dalo se, i když rozdíl oproti méně prodyšným bundám tam poznat je. Něco za něco.
  • Váha je docela vysoká, což už se tu u Eq taky někde řešilo, ale já nejsem gramař, resp. do situací kde bych musel být bych ji netahal.

Suma sumárum, spokojenost. Mít to jako primární větrovku, tak bych byl nervózní, ale jako součást garderoby do specifických podmínek a jako sběratelský kousek super \:D/
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » pát led 6, 2023 23:13

Ja jsem vetrovku z Pertexu EQ mel. Vsechno, co pises, je pravda, ale pro mne se ukazala temer nepouzitelna kvuli male vetruodolnosti. Nosim vetrovku casto na triko s kratkym a pak to bylo jako bych na holych rukach nic nemel, citil jsem kazdy zavan vetru. Vyresil jsem to tim, ze jsem ji zapomnel ve vlaku a nekdo ji ukrad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pát led 20, 2023 15:03

Zase sem byl vystrašen - ráno mi při oblíkání bundy (ArcTeryx Epsilon LT ca 2016) zahaproval zips (fčíl sem ho ale asi milionkrát zkoušel a už nehapruje - možná sem ráno měl jen gramlavé ruce). Preventivně sem se ale díval (pro přypadek nenávratné poruchy zipsu) na nabídku Arc a překvapení - několik let název Epsilon v nabídce nebyl a najednou už zase je - Arc Epsilon 2022 - ta bunda 2022 je ale narozdíl od té mé 2016 nějaký hybrid nebo co....
The heavyweight 220gsm Wee Burly™ Double Weave outer is durable, resists wind, repels water, and stretches for comfort on the move. Lined with Octa® Loft insulation, it’s warm, soft, and comfortable.
I dyby zips na stávající umřel - tohle NECHCU. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » pát led 20, 2023 16:46

Rozbity zip jako znamena nutnost vymeny bundy? Vzdyt si ho dokazes vymenit i sam, ne? Ja teda rozbite zipy nechavam menit u svadleny, vetsinou odejdou driv, nez bunda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod dkay » pát led 20, 2023 19:23

pavproch píše:I dyby zips na stávající umřel - tohle NECHCU. Škoda no.


Pokud jsem správně pochopil, tak jsi z Moravskoslezského kraje. Někde tady je velmi schopná malá galanterie, kde přešívají zipy na čemkoliv.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » sob led 21, 2023 13:20

Kuju.

Až/jestli ten zips opravdu umře, tak nevím, jestli se mi do výměny chce jít. Už sem to mockrát (DIY švadlena) zkoušel a výsledek byl dycky "divný" - už to prostě nikdy nevypadalo a nefungovalo jako OEM. Profi švadlena s overlockem to asi udělá líp než se mi kdy podařilo ale i tak, nevím. Až/jestli umře, budu to muset pořešit. Fčíl už zase funguje takže to nebudu řešit fčíl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pon úno 20, 2023 16:26

Jaxem naspal vedle, neska sem si udělal radost výprodejovým kouskem ze zeleného čtverečku - "LaS Chill" (jako náhrada za dosud používaný Mmt Nair) - a víte co rozhodlo (že si ji nechám)? - Ne to, že velikost pasuje jak hrneček na prtelku, ne barva (černo-šedá), ne že je to - jako vše od LaS - supr v detailech/provedení, ale že má poutko na pověšení (= nebudu ho tam muset DIY šmudlit)..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » stř úno 22, 2023 16:33

Neska odpo sem měl (poprvé) na sobě ten Chill - jako vše od LaS co nosím, je to materiálem / příjemností při nošení dokonalé - prostě LaS. Už se těším až bude ještě víc jaro a budu ftom choditdo/z prce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 18:56

Jak je na tom Chill s větruodolností? Na obrázku vypadá jako Mantis, ale z obrázku tloušťka a konstrukce toho materiálu poznat není. Dík
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » stř úno 22, 2023 19:09

Je extra prodyšná (jako ten Nair) = sebemenší větřík profoukne. Což je pro mě obrovské plus.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Etheric » stř úno 22, 2023 19:47

Přitom na těch fotkách, popisech a relativně i hmotnostech to vypadá všechno stejně. Já bych je za tohle nakopal :evil:
Prostě objednám pět mikin naslepo a uvidim, co mám dělat, když mám všechny použitelný obchody moc daleko :|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pon bře 20, 2023 9:37

pavproch píše:Neska odpo sem měl (poprvé) na sobě ten Chill - jako vše od LaS co nosím, je to materiálem / příjemností při nošení dokonalé - prostě LaS. Už se těším až bude ještě víc jaro a budu ftom choditdo/z prce.

Neska první "ostré" použití - cesta do prce (hodinu a půl proti kopci i zkopce), plus 5 až plus7, polooblačno, bezvětřo, na sobě LaS stride (kr. rukávec) + ten Chill = OK, ani zima ani horko, akurváth. Pod batůžkem na zádech jen lehce zavlhlo, ne mokro.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » sob dub 29, 2023 11:46

Jak píšu vedle, neska byla vycházka místo bajku, plus 12, křaťasy+ třičko kr.rukávec, NATOm Borealis a supr. Jak tady apuka spal o tom, že ho Borealis studil, tak první půlhodinu sem měl taky takový (skoro) pocit, paxem se zahřál a už nestudil. A nestudil ani dyž mě lehce pokropilo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Zdéňa » sob dub 29, 2023 17:27

Borealis je na kolo skvělý. Jen mě mrzí že jsem nekoupil tu verzi bez kapuce když byla. Mám dvě barvy a jsou to nejčastější vrstvy.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » sob dub 29, 2023 17:45

Zdéňa píše:Borealis je na kolo skvělý. Jen mě mrzí že jsem nekoupil tu verzi bez kapuce když byla.
Pises, jakoby uz nebyla... Stale se vyrabi.. Dokonce i specialni verze na kolo, mirne lehci a s vice na cyklistiku orientovanym strihem. Obe verze se daji koupit i u nas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod ret255 » stř kvě 3, 2023 13:25

apuka píše:Jak jsem si ted koupil (soucasny) Borealis Tour a vcera jsem v nem byl venku prvnikrat, vsiml jsem si zajimavou vec. Uz doma v byte, kdyz jsem si bundu oblekl jsem mel pocit, ze silne ochlazuje. Venku to same - ne ze by v nem byla zima nebo profoukalo, "jen" ten material na mne ucinkoval hodne "chladive". Dnes jsem ji odkladal z vesaku a kdyz jsem si ji vzal do rukou, mel jsem stejny pocit.
Ventus ("stary" Borealis) zadne podobne pocity nevyvolaval.
Hmm, neviem kolko tych materialov je, no ja mam stale doma Ventus s kapucou kupovany z ultralight outdoor gear v 2017 a teda chladivy je a presne tento pocit ze ubera tepotu z tela pri nom mam, ked uz je teplejsie tak sa to da zniest, neprijemne je to ked je uz chladnejsie, pri jesennom pouziti, kedy vazne ze na moj vkus neprijemne chladi. Neviem ci zalezi hlavne od jednotlivca, no tie nazory sa tu na vlastnosti borealis kedysi ventus dost rozchadzaju, material bol pouzity Matrix TM ako pisu aj teraz, tenky strecovy ss s dobrou priedusnostou.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » pát kvě 12, 2023 10:10

Mawenzi píše:etheric
nicmene pokud ti k nicemu nebyl borealis tak ta echo hooded bude na vyzkouseni stejna... je to proste dost podobnej /stejnej/ typ bundy


Já teda hlavně nechápu jak tady vznikla diskuse která porovnává bundy typu Echo s větruodolnýma flískama typu Stormfleece. Jsou to uplně drasticky odlišné kusy oblečení.

Echo (a pravděpodobně i Borealis) je "kanonický" lehký softshell - standardní nemembránový dvojitě tkaný polyamidový materiál bez příkras, hybridity a v nízké gramáži. Přiměřená prodyšnosti při zachování vysoké větruodolnosti, včetně jízdy na kole. Příjemnost na kůži samozřejmě nesoutěží s fleecem, ale taky je o celou galaxii lepší než různé lesklé šusťákoviny a podle mě i PQA. Když se zpotí, studí - asi jako úplně každý materiál :roll: Pro mě super bunda na chůzi ve větru někde mezi 10 a 15C, sjezd na kole, sestup z kopce atp...

Stormfleece je sice do jisté míry větruodolný ale s Echo nebo Borealis nemůže soutěžit. Na kolo bych si ho nikdy nevzal. Místo toho je to ale luxusně zateplený materiál, prostě fleece.

Ethericu, přijde mi že ti tyhle lehké SS nevyhovují prostě jen proto že jsi je jako člověk s posunutou termoregulací zkusil v teplotách ve kterých je nosí většina lidí a tak ti přijde že flíska je lepší. Kdybys ty bund y zkusil v odpovídajících teplotách, třeba by ti vyhovovaly.

Jinak jsem teď z druhé ruky vzal Monturu Free Tech, protože jsem chtěl něco váhově a prodyšností srovnatelného s Echo Hooded ale bez kapuce která mě při větší rychlosti na kolech vadí (mám HP Embrace, ale ta nejde sbalit do zadní kapsy na dresu - moc rigidní a těžká, v zimě ale super toplayer). Když jsem ji doma zkoušel profouknout, překvapilo mě že to šlo o poznání hůře než Echo... na druhou stranu má ale na bocích a v podpaží UL SS prozměnu o dost prodyšnější než Echo, což jsem nevěděl. Uvidíme.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 12, 2023 10:57

dkay
minule na vylete se erikovi moje echo libila a mel prani si ji nekdy priste na vylete vyzkouset, ale kdyz se tady zminil o borealisu negativne, tak sem mu na to jen reagovala, ze v tom pripade je echo podobnej typ bundy = asi nema ani smysl, aby o jejim zkouseni premyslel.

odpovidajici teploty... ja chodila rano v tilku a echo, etheric v torridu. Pak teda presel na stormfleece, kdyz ja uz byla jen v tilku minimalne hodinu :D takze je mozny, ze takova teplota pro etherica by klidne mohla byt 25+ a pak ten odvod potu treba nemusi byt tak dobrej. nevim. Ja ve ventus chodila na horach kdyz bylo na slunicku tak kolem 25-30 a chtela sem regulerne umrit :D

ten stormfleece mi prisel jako vetrkovkomikina, neco co by pro me bylo paradni do teplot kolem 0, mozna -5 + 5/10 rozsah nebo tak jarnich 10 na postavani do mesta, pro erika asi dobrej kompromis.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod Etheric » pát kvě 12, 2023 12:51

dkay píše:Ethericu, přijde mi že ti tyhle lehké SS nevyhovují prostě jen proto že jsi je jako člověk s posunutou termoregulací zkusil v teplotách ve kterých je nosí většina lidí a tak ti přijde že flíska je lepší. Kdybys ty bund y zkusil v odpovídajících teplotách, třeba by ti vyhovovaly.

Vůbec, nejsu sebevrah, to bych zmrzl hned. Zkoušel jsem v "mojí" teplotě, v různých teplotách a prostě velký špatný.

Tu Monturu jsem chtěl zkusit, ale odradily mě ty boky, přes který budu cítit chlad
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Větrovky

Příspěvekod Etheric » sob kvě 13, 2023 18:32

Mawenzi píše:pro erika asi dobrej kompromis.

Spíš plnohodnotný řešení ;)
Nic lepšího, než ty víc větruodolný mikiny, jsem pro tento rozsah teplot počítajíc s větrem ještě nenašel. Ale samozřejmě se nebráním tomu vyzkoušet cokoliv nové, třeba bude existovat něco, co bude fungovat ještě líp.

Jinak to bylo celkem vtipný, jak Mawe šla v tílku, úplně rozhicovaná, rudý tváře, a já souběžně stejným tempem v Torridu a bylo mi úplně parádně :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 14, 2023 6:36

mysleno jako kompromis mezi vetrovkou a mikinou, ne pro tebe.

ty navic kompromisy nemas rad, takze pochybuju ze by si v takovym priapde byl spojojenej:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod Zdéňa » pon kvě 15, 2023 10:39

apuka píše:
Zdéňa píše:Borealis je na kolo skvělý. Jen mě mrzí že jsem nekoupil tu verzi bez kapuce když byla.
Pises, jakoby uz nebyla... Stale se vyrabi.. Dokonce i specialni verze na kolo, mirne lehci a s vice na cyklistiku orientovanym strihem. Obe verze se daji koupit i u nas.

Díky moc, už jsem našel i ty cyklo (i když cenově nadsazené). Mě tam chyběla nějaká výrazná hezká barva, proto jsem do toho nakonec nešel. Ty verze s kapucí mám dvě a nedám na ně dopustit. V podstatě je nosím celý rok.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » čtv kvě 18, 2023 13:05

Tady dneska už nepršelo, jen ráno sem tam kapka, ale pořád trochu sychravo, studený SV vítr, teplota ráno 7, teď lehce nad 10 °C, pocitově sotva 8 °C; měl jsem celý půlden co dělat venku v terénu, na sobě noname triko coolmax s kr. rukávem, pak mikinu Millet Lokka III, na tom Borealis, kombinace naprosto ideální při pohybu/aktivitě. Při přestávce (odpočinek, zapisování, sezení) přišel na řadu napůl rozepnutý Xenair - vše bylo, jak má být...
:t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » čtv kvě 18, 2023 20:25

Etheric píše:Tu Monturu jsem chtěl zkusit, ale odradily mě ty boky, přes který budu cítit chlad


Tak jsem ji dneska konečně trochu testnul. Tady v podhůří Beskyd slušný duben dneska, nula slunce, 8 °C, SV vítr a vlhkost bambilion po té průtrži co se přes republiku přehnala... takže pocitovka žádná hitparáda.

Dal jsem svoje procházkové kolečko s převýšením na kterém základní vlastnosti bund vždycky zmapuju, měl jsem na torzu pouze midweight merinosyntetiku Progress NORDIC LS-M a tu Monturu. To triko od Progressu jsem vzal schválně protože bych to mohl jít i v něčem o fous méně hřejivějším a protože tak jako ta bunda i to triko má v podpaží a na bocích malinko nižší gramáž než na zbytku. Chtěl jsem amplifikovat vlastnoti té bundy, trochu ji přitlačit ke zdi a uvidět jak se s tím popere...

Trasa je okruh, takže jsem měl možnost dostat i nálož větru ze všech stran a musím říct že ty prodyšnější panely mi nijak nevadily. Je to dané tím, že oproti zbytku bundy nejsou až tak drasticky rozdílné, jak jsem si na to nedávno tady stěžoval v případě DA Alphy, která přesně ve stejných místech nemá izolaci vůbec žádnou (vs. slušná porce Alphy jinak). Ta Montura je celá velmi lehký SS, vnitřky rukávů a boky prostě ještě o něco lehčí a funguje to dobře. Celková váha dobrá, konce rukávů bez nesmyslných ok na palce a lemované extrémně jemným a příjemným mikrofleecem. Super lehká softshellka na teplejší měsíce.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2023 11:00

Quido píše:trochu sychravo, studený SV vítr, teplota ráno 7, teď lehce nad 10 °C, pocitově sotva 8 °C; měl jsem celý půlden co dělat venku v terénu, na sobě noname triko coolmax s kr. rukávem, pak mikinu Millet Lokka III, na tom Borealis, kombinace naprosto ideální při pohybu/aktivitě. Při přestávce (odpočinek, zapisování, sezení) přišel na řadu napůl rozepnutý Xenair - vše bylo, jak má být...
Nepsavals jeste ne tak davno o nekterych bundach, ze Ti jsou "akurat" v mene teplem zakladnim obleceni a vyrazne nizsich teplotach?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod Quido » pát kvě 19, 2023 14:25

apuka píše: bundach, ze Ti jsou "akurat" v mene teplem zakladnim obleceni a vyrazne nizsich teplotach?

kterou myslíš... jestli Xenair, tak ano, ale s úplně jiným podvlečením a v úplně jiném gardu, téměř opačném... a to dělá ten rozdíl...
...právě proto jsem to zkusil a teď o tom píšu, co dělá stejný oděv zase v jiném "složení", když mám Xeniar jako základní 2. vrstvu, je tu úplně něco jiného, než když ji mám jako zateplovací "odpočinkovou" vrstvu, a to zase v jiných podmínkách... sám jsem byl zvědavý a toto je čerstvý poznatek, takže jsem vlastně pro sebe zvýšil rozsah použití; každopádně, toto jsou podmínky v běžném terénu, ve vyšších horách, kde stále a poměrně fučí to asi bude zase trochu jiné, jenže tam jsem teď zatím neměl tu příležitost...
Naposledy upravil Quido dne pát kvě 19, 2023 21:19, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » pát kvě 19, 2023 16:01

dkay píše:Super lehká softshellka na teplejší měsíce.


Ještě jsem ji dneska zkusil v cca 15C (v lese méně), pod ní pouze polypropylenovou "síťku". Pofukovalo a už bylo cítit že se slunko za těmi mraky chystá na víkendovou šou (takový to jak je zataženo, ale stejně to bez slunečních brýlí nejde). Prostě počasí kdy si buď vezmu už jen vestu nebo při vyšší intenzitě jen triko, bundu už žádnou. Monturu jsem většinu cesty měl alespoň kousek rozepnutou, ale bylo cítit že ty boční panely dělají takto na hraně přesně to co dělat mají - nevařil jsem se a profuk větru veškerý žádný \:D/
Jsem na ni hodně zvědav v kombinaci s PA baselayerem, až bude zas kosa.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát kvě 19, 2023 16:10

Fajn, ale tohle je vlakno o vetrovkach a co koukam, tak ta Montura ma 322 g a to uz vetrovka fakt neni. Na SS tu mame jina vlakna. Vyber si nejake a ja to tam presunu, jo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » pát kvě 19, 2023 18:26

Tak třeba "Nemembránová SS bunda bez kapucy".

Btw, Borealis má 300g, zde nesčetněkrát zmiňovaná Echo Hooded taky přes 300... just sayin' ¯\_(ツ)_/¯
Přijde mi že tenhle tvůj způsob neškáluje. Neřeknu kdybych tu řešil půlkilové bundy, ale u té spodní hranice toho co je ještě softshell to IMHO zbytečně moc hrotíš.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení