softshell kalhoty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod karitapepe » čtv lis 8, 2012 12:04

to já si dnes koupil v Lidlu za 300 kč běžecké softshellové kalhoty , kurňa a jaký jsem ostravský fešakona :D
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Simi » čtv lis 8, 2012 13:34

karitapepe píše:to já si dnes koupil v Lidlu za 300 kč běžecké softshellové kalhoty , kurňa a jaký jsem ostravský fešakona :D

Za ty prachy to vypada skvele nehlede na to, co to vlastne je za softshell. Jak moc jsou prilehavy? Z tech obrazku to neni uplne jasny. Jestli nejsou uplne na telo, tak pro ne jdu a beru je na lezeni v ne uplne teplym pocasi...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Focker » čtv lis 8, 2012 13:48

Ja jsem si je koupil taky, ale stalo me to mnoho nervu, a sms sefovi, ze vse, co se rika o duchodcich rano v supermarketech je pravda a prijdu pozdeji :-p
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.
Focker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř lis 1, 2006 12:16
Bydliště: Opava

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod karitapepe » čtv lis 8, 2012 14:46

Simi-já je mám uplé akorát přes lýtka,přes stehna je mám volné,myslím,že se ještě vytahají.Zitra s nima vyběhnu Lysou a dám vědět,jak se chovaly.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod karitapepe » pát lis 9, 2012 10:38

tak jsem s nimi uběhl 5 kilasků, na běh dobrý,trošku více jsem se potil na stehnech.Kalhoty jsou zpevněné na stehnech(připadá mi to jako microfleace) a tam hůře dychají.Jinak jsou dobře prodyšné.
Materiál je docela dost pružný,ale mě trochu tahají mezi nohami, a proto bych si je nevzal na stěnu.
Na chůzi a běh ve chladnějším počasí úplně dostačujíci :t:t
Teoreticky by se dali použít pod membránovky pro zimohřivce :lol:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod pawn » pát lis 9, 2012 12:24

Měl jsem možnost si je dneska rano v Lidlu prohlednout a po pravde jsem neshledal zadny rozdil mezi mymi stavajicimi bezeckymi/bezkovymi kalhotami Rogelli a timto. Samozrejme za tu cenu jsou super (ty moje staly okolo litru), ale se sofshellem to podle meho nema spolecneho vubec nic. To jen podporuje moji teorii, ze pod termin "softshell" se v podstate schova jakakoli umelina.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod karitapepe » pát lis 9, 2012 13:20

pawn -softshell je akorát na těch stehnách,jinak to je průhledná umělina :P ,na druhou stranu,být celé ze softshellu,tak se v nich uvařiš,ty aspoń jsou prodyšné O:)
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod budo » pon lis 2, 2020 9:38

Ahoj vsem. Mam letité gate DA Mountainer. Uz by to chtělo nové a lákají mne softshellky, které jsem nikdy neměl. Hlavně pro použití na podzim a v zimě na sychravé počasí. Hodne kupuji v Decathlonu. Jejich nejlepsi za 1500 mne nepřesvědčily. https://www.decathlon.cz/kalhoty-trek-9 ... 01897.html Jsou na můj vkus slabé, asi jako DA Badille.
Simond za stejnou cenu se mi hodne líbily. https://www.decathlon.cz/kalhoty-alpi-id_8386810.html Silnější material, technictejsi střih a provedení. Ale jsou prilis krátké. To bude z důvodu, že jsou na skialp.

Žádám tedy o tipy na SS gateze silnějšího SS aby se daly nosit v sychravém počasí bez další spodní vrstvy a hlavně bez membrány.
Nebo zajímavý model ekvivalentní k DA Mountainer, ale spíš bych raději softshellky, které jsem nikdy neměl a lákají mě.

Zaroven ted na FB běží hodne reklama na www.revolutionrace.com Ale to jsui už vyšší ceny, kolem 2,5-3k.
Nevim o nich nic. Nekdo ano? Dekuji.

PS: Jo, cenový strop bych viděl kolem 2,5 max, ale kdyby bylo něco za 1500, budu radši.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Lipon » pon lis 2, 2020 13:38

mám z Rockpointu Ternua (asi Wilbur, to teď úplně nevím), mají zevnitř počesání, jsou teplejší, nosím je až tak okolo 5°C a níž, v zimě na běžky a sněžnice, když je jó kosa, tak pod ně beru ještě spodky

mám asi 3 roky a spokojenost
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod zdenki » pon lis 2, 2020 21:08

budo, jestli chceš silnější ss než Badille, tak ty Rab Torque, co ti nabízí na FB budou určitě spíš tenčí. Už podle hmotnosti. To by asi chtělo spíš ty Winter Torgue. Ale jinak je ten Matrix fajn materiál, mám z něho ss vestu..
Kolik měříš..? V Hudy mají sice trochu přes limit, ale pořád za pěknou cenu 2994,- DA Cascade Plus, ale jen XL (barva Blue). Ty jsou sice na holeni z tenčího matroše (jako Cruise), to vyřeší na zimu vyšší ponožky, ale zbytek už je to co požaduješ. Měl jsem klasické XL na sobě a jestli máš aspoň 180cm, tak bych je zkusil. Podle mě by fajn seděly i na nízkých botách, jak potřebuješ. Mají dole totiž háček na uchycení nohavice za tkaničku..
https://www.hudy.cz/cascade-plus-pants- ... ize=141486
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod apuka » úte lis 3, 2020 10:34

Cascade Plus nema tenci latku pouze na holeni. A prave ve vetsi zime muze vadit, ze "tahne". Proste je to treba si odzkouset.

Ten Simond je opravdu fajn, nosim jej rad a jsem s nima spokojeny. Ale prekvapuje mne, ze se Ti zda kratky - podle mne ma cca prumernou delku nohavic, co srovnavam s beznou delkou jinych podobnych kalhot. Mozna mas spise Ty delsi nohy nebo uplne obycejne Ti nesedi. Je ale pravda, ze napr. nektere Ternuy byly o hodne delsi, jen nevim, jestli jsem zkousel Regular nebo Long. Jinak ale nejsou primarne na skialpy ale spise na alpinizmus - vzdyt se i jmenuji Alpinist :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod milarepa » čtv pro 31, 2020 22:36

mám dost věcí od High Pointu, a protože jsem s nimi obecně velmi spokojen, tak jsem si od nich koupil i softshellové kalhoty Excellent Pants
https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni/kalhoty-panske/softshellove-kalhoty/excellent-pants.html

mám je už nějaký čas a velká spokojenost, pohodlné, pěkný střih, špičkové provedení, udrží vítr na uzdě a lehčí deštík ustojí. Chodím v nich i v zimě, no a když je fakt kosa, tak pod ně dám merino spodky od Rabu a pohoda. Kalhoty od října do dubna

P.S na 4campingu se teď v akci dají koupit za hodně dobrou cenu
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Softshellové kalhoty

Příspěvekod LukH » ned led 1, 2023 23:14

Prosím poradíte?
Je to zjm. na hiking, cca říjen až duben - podle zimy s použitím podvlíkaček či bez. Počítám častěji bez, páč raději lehké chladno na nohách než paření...
Počítal jsem do 4, popř. 5 tisíc, ale není to úplně striktní.
Díky moc.
Naposledy upravil sobb dne ned led 1, 2023 23:40, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno do příslušného vlákna
LukH
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 25, 2018 18:49

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » pon led 2, 2023 6:35

s kalhotama od DA chybu neudelas
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod LukH » pon led 2, 2023 11:42

Máte někdo některé konkrétní odzkoušené? Dá výběr je veliký :-)
LukH
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 25, 2018 18:49

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Etheric » pon led 2, 2023 12:04

Všechny jsou kvalitní a s vynikajícím záručním i pozáručním servisem, vyber si z nich model, kterej ti bude technicky vyhovovat /pokud takovej v nabídce najdeš/. Sám si musíš vyzkoušet, co ti jak přijde teplý, prodyšný atd...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod pavproch » pon led 2, 2023 12:13

pavproch píše:Neska (při vycházce vmrazu) sem se zase kochal, jak příjemné ty kalhoty na tělo v mrazu sou...
pavproch píše:Už sem to tu spal víckrát - posledních několik zim nosím (mám dvoje - jedny černé do práce a jedny modré na vycházky) kalhoty LaSportiva Ode (jsou určené na skialp). Žádné příjemnější zimní kalhoty sem prozatím neměl.

... tak mě napadlo se podívat, esli sou ešče f prodeji (třetí ale opravdu nechcu/nepotřebuju)... a zelený čtvereček je má poslední kusy M a L ve výprodejové akci.
Doporučuju koupit!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod ntz » pon led 2, 2023 14:30

Ja za sebe mohu doporucit zkusit Rab Torque .. Nejlepsi na tech kalhotech je, ze jsou lehce "stretchove" a to je proste naprosto k nezaplaceni ... ne-stretchove kalhoty bych (uz) nebral .. krom toho maj i zesilena kolena a vnitrni stranu, aby se neprosoupaly ... Mam je letos nove (od jara) a davam jim dost zahulit, byl jsem s nima ve Skotsku a na dalsich kratsich dobrodruzstvich a jsou skvele ... leze mi sice par niti hlavne v rozkroku ze svu, ale zatim drzi a tohle pujde opravit az na to dojde ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod LukH » pon led 2, 2023 17:15

Pavproch: koukal jsem na ně, protože jsi je v jiném vláknu hodně chválil, ale jsem XL řízek :-)
Ntz: kouknu na ty Raby, streč vítán u kalhot a s RABí bundou letitá spokojenost (i když před rokem mi jedno praní totálně zničilo kšilt - mám pocit, jako by byl udělaný z výkresu)
LukH
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 25, 2018 18:49

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod ntz » pon led 2, 2023 17:31

LukH píše: .. ale jsem XL řízek :-)


ja XXL rizek ;) (195/110) ... jakekoliv nestrecove (kalhoty) jsou pro me fakt nepohodlne ... raby mam XXL a delaj dokonce i prodlouzenou verzi Long, ja mam verzi Regular a je mi to OK (o kousinek delsi by asi neskodily, je to ale OK i v nizkejch botach, v pohorach uplne no-problem)

ps. vzdycky jsem si myslel, jakou mam antickou idealni postavu, jedna pani ale v nejakem obchode mi rekla, ze mam kratky nohy a dlouhy telo ... to mi nasledne potvrdila moje zena, s tim, at se pry podivam na svyho kluka, ze je moje kopie a ze ma taky kratsi nohy a dlouhe telo ... kua :D .. to vysvetluje, proc mi jsou blbe batohy a tricka a bundy musim mit delsi, aby mi nelezl pupik .. takze me XXL Regular sedi dobre
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Vejvar » pon led 2, 2023 17:46

Já mám super zkušenost s DA badile, postupně jsem koupil troje a přes zimu je nosím skoro pořád a všude :wink:
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod apuka » pon led 2, 2023 21:07

Mawenzi píše:s kalhotama od DA chybu neudelas
LukH píše:Máte někdo některé konkrétní odzkoušené? Dá výběr je veliký
Souhlasim s uz napsanym, ze je treba si je dobre prohlednout a vyzkouset.

Bacha na to, ze vetsina DA SS kalhot jsou "technicke", poskladane z vicero ruznych materialu a v zime muze byt neprijemne, ze bude tahnout zima nekam, kde Tve nohy to necekaji (napr. pod kolena zezadu nebo z boku). Proste jsou vytvorene na nejakym zpusobem fungujici telo a pokud do toho spadne i to Tve, budes nadmiru spokojeny. Pokud ale ne, tak ...no..., budes spokojeny min - nebo budes obcas nadavat docela hodne. Ale technicky jim z funkcniho hlediska (krome uvedeneho) lze jen maloco vytknout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod LukH » úte led 3, 2023 12:11

Díky moc všem za tipy, nebráním se dalším :)
Vyrazím zkoušet...
LukH
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 25, 2018 18:49

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Lipon » úte led 3, 2023 14:25

Mammut Courmayer
drobek nejsem, tyhle mi sedly, v pase se dá štelovat suchými zipy, o něco silnější než třeba Tilak Crux
měl jsem s tenkými merino spodkami při cca. -5 ráno, kolem 0 přes den a bylo mi akorát
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Quido » sob úno 11, 2023 22:57

Prave jsem na kotaroch vyzkusal nove porizene (ve 40% sleve) ss kate Millet ALL OUTDOOR III (tyhle kate mi bezvadne sednou) bez podveleceni ... picasi protivne, zatazeno, sem tam i cosik spadlo, dole +1 a na kotaru -2 °C, cerstvy studeny vitr, takze pocitove tak -5 i mene, kate zcela OK, neprofoukly ani N, pri stoupani se mi lehce zapotila stehna, ale kate dobre dychaji, toz jsem byl v pohode...
Na zimni prechody ve vetsi zime by mi asi stacilo je podvlect nejakym Odlo ci merino od Devoldu (na chozeni nesnasim kate s izolaci, muzu jedine ss, nicmene hrubsi ss by pro mne byly jen na par dni v roce, tak to pro mne nema cenu, tyhle uziju s prehledem i na jare a na podzim), cili naramna spokojensot :t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Kedlubna » pát bře 10, 2023 14:27

Ahoj, mel by nekdo tip, jak dodelat bocni vetraci zipy na stehnech na lehcich kalhotach, tak jako byvaji na tezsich skialpinistickych (15 cm na kazde strane)? Konkretne Rab Torque, kalhoty jsou docela neprodysne, takze hlave na slunicku bych rad v kopci vetral. Nechal si to nekdo udelat? Kde? Jaky zip konretne? Ja si jednou nechaval u svadleny neco opravovat a s temi stretchovymi latkami z nylonu to pro ni nebylo uplne ono. Diky.
Kedlubna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned pro 28, 2014 18:31

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 10, 2023 14:40

kedlubna
ja si to nechavala delat do turistickcyh kalhot, zeptala sem se svadlen po okoli (ale zas brno je docela velky). zip sem nechala na ni, jen jsou tam dve veci - kdyz to neni podsity, muze to skrabat, takze vim, ze me to svadlena vyresila takovou sitovanou latkou, ktera pri otevreni zipu neodhalovala holou nohu, ale byla fakt tenoucka a dirovana.

delala mi to tenkrat do dvou turistickych kalhot, a bylo to super, ale pak sem pribrala, kalhoty sly z domu a je to dobrych 10let... takze bych proste obvolala svadleny. rab torque jsou klasicky SS, to by zas nemelo zadnou svadlenu extra zaskocit, takze je otazka, jaky ma zkusenosti ta, co ti uz sila, jesli na to ma masinu a nesije vic z pevnejsich veci...

takze za me obvolat a pozeptat se. ta moje pouzila bezny zipy z galanterie, urcite nic spesl a taky to bylo funkcni a dobry...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod oodoow » stř čer 7, 2023 18:12

Má někdo tip na lehké prodyšné kalhoty z pertexu? Něco jako pertex větrovka, ale na nohy. Nejlíp dvě kapsy jedna vlevo a jedna vpravo na bocích bez zipu. Něco jako tyto, ten pytlíček k ním být nemusí. :-)

Jestli je tu lepší téma, tak to přesuňte.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2023 7:14

https://www.pinguin-shop.cz/kalhoty-bag ... omen-prio/
Mám vetrovku Humi i kalhoty v brašně kola a jsou nepřekonatelné. Na Fler.cz je paní a sije sustakove věci. Zkus ji nakontaktovat. Sila mi větrovky z padakoviny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: softshell kalhoty

Příspěvekod oodoow » čtv čer 8, 2023 8:56

Jo, taky jsem měl Humi větrovku i gatě, ale obojí se už dávno roztrhalo.
Máš odkaz na tu paní? Možná to využiju.
Ty gatě nevypadaj špatně. Maj teda skoro dvojnásobnou hmotnost než ty od Humi, což mě trochu znervózňuje, aby nebyly z nějakého divného materiálu. Možná ten rozdíl váhy dělají ty zipy. Každopádně 195g je pořád slušná váha.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení