pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 6, 2023 14:16

Nemůžu, chtěl bych, ale "ta" mrznoucí ruka mi ftom brání. Je to taky problém (řešitelný?), ale momentálně na druhé koleji - napřed musím zjistit cotoje a pak poléčit to "blbě".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 6, 2023 14:41

Fčíl mi přistál jeden spam - na homeopatika, což mi připomělo: v mojí hlavě je slovo "celostní" na úrovní "homeopatika" = NEVĚŘÍM ani ň.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon úno 6, 2023 15:14

pavproch píše:... chtěl bych, ale "ta" mrznoucí ruka mi ftom brání. Je to taky problém (řešitelný?), ale momentálně na druhé koleji - napřed musím zjistit cotoje a pak poléčit to "blbě".
Vidis, v techto dvou vetach jsi vyjadril presne, jak by to v medicine byt nemelo - a jak by TI toto premysleni spravny doktor (kdyby o tom vsem vedel) dovolit nemel.

Proste - mas spoustu "separatnich" problemu, na ktere se "separatni" reseni nenachazi, tak okamzite musi naskocit pokus se na vsechny problemy podivat najednou, "celostne" a zkusit najit nejaky "prusek", ktery by ukazal na zakladni pricinu.

Lidsky organizmus a lidske telo nejsou poskladane samostatne organy a casti, ktere funguji naprosto samostatne, ale je to slozity organizmus vzajemne se ovlivnujicich soucasti.

Ale je to Tvoje telo, Tvuj zivot...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pon úno 6, 2023 15:37

@pp: ale já mluvím o normálním lékaři s titulem MUDr., kterej bere tělo jako celek, jakože všechno souvisí se vším, ne o šarlatánovi, léčiteli, komukoli takovým...
Pak teda nekňuč že je ti zle, když ti tu jsou nabízeny i jiný, západní, nešarlatánský metody, a ty je odmítáš. Proč, máš snad co ztratit? Neřeknu, kdyby šlo o nějaký šarlatánství, ale tohle je normální medicína, jen s rozdílem, že tato se o pacienta zajímá.
Neuvěřitelný, jak takto inteligentní člověk může mít tak stupidně zatvrzelý přístup. Připomínáš mi závisláka, kterej odzkoušel vše možný a už předem ví, že žádný jiný způsob mu nemůže pomoci. Bohužel, v tomto případě opravdu nepomůže. Aby ti mohl někdo pomoct, musíš si nejdřív chtít nechat pomoct
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 6, 2023 16:34

Ne!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 6, 2023 16:51

Dyž už sem tady neska spal o "té" ruce, taxem nani fčíl odpoledne myslél/připoměla se: Ráno v -10 hodinu a půl do prce (hrubé rukavice) a ruka (kupodivu) nezmrzla, odpoledne (-3, sluníčko) hodinu z prce (ty samé rukavice) = zmrzla tak, že ešče fčíl (hodinu už sedím v přetopeném kutlochu) nerozmrzla/mravenčí. Sfiňa jedna.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon úno 6, 2023 17:03

...ale Ty to stale vidis tak, ze "je to od zimy"... ](*,)

Dam Ti este jednu radu, i kdyz vim, ze to by bylo to predoosledni, co bys delal. Kup si notisek a zapisuj si kazdy den, co Ti kde "fungovalo spatne / bylo Ti blbe / trapilo Te / ...", pripis okolnosti (napr u ruky teploty, delku pobytu venku, rukavice, cos mel), ...

No a az priste nahodou pujde k "dochtorovi", tak mu to dej si precist (coz by asi bylo to posledni, co bys delal)...

Je to mysleno naprosto vazne.

Kdybys k tomu pridal i svuj jidelnicek, asi by mel mike pravdu a Ty bys mel po vsech trapenich, bo by Te doktor vlastnorucne uskrtil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod ratel » pon úno 6, 2023 18:08

pavproch píše:Ne!

A ne a ne a neeene...

Mám vnučku co zrovna začala chodit do školky a s tou se teda dá líp domluvit....
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 6, 2023 18:28

@apuka: Přesně tohle už dělám asi rok spíš dva. A nic z toho nejsem schopen odvodit (závislost pocitů na něčem) a dochtory "pocity" nezajímají. A nepište mi, že celostní dochtory zajímají, to mě nezajímá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon úno 6, 2023 18:38

Ref "ta" ruka (o další dvě hodiny v 23st C) = pořád je studená, lehce bílá. Ale neska (co sem přišel z prce) mi je vůbec na celého člověka zima....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2023 22:12

pavproch píše:Problém mám, vím o něm, akorát nevím, co toje = snažím se NATO přijít pomocí tradiční české (specializované) medicíny.

Tradicni medicina ma pro to, co delas, diagnozu. Sebeposkozovani.

Nech si URL tohodle vlakna vytesat na nahrobek. Jako memento.

@ostatni: kaslete na nej, jen ho v te jeho stupidni tvrdohlavosti utvrzujete. Komu neni rady, ten do ni pada.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Zdéňa » úte úno 7, 2023 7:29

Já k tomu dopíšu už jediné.
apuka píše:Proste - mas spoustu "separatnich" problemu, na ktere se "separatni" reseni nenachazi, tak okamzite musi naskocit pokus se na vsechny problemy podivat najednou, "celostne" a zkusit najit nejaky "prusek", ktery by ukazal na zakladni pricinu.

Lidsky organizmus a lidske telo nejsou poskladane samostatne organy a casti, ktere funguji naprosto samostatne, ale je to slozity organizmus vzajemne se ovlivnujicich soucasti.

Přesně tak. Nepsavost, ruka, zažívání (a ještě bychom určitě něco našli) nejsou tři problémy, ale jeden hlavní, který je třeba řešit komplexně.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte úno 7, 2023 7:42

Nevím, jak do toho zapadá ta ruka, ale třeba /ne/spavost a psychická pohoda celkově se zažíváním souvisí dost.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 7, 2023 9:01

Jj, nad tím se už zamýšlím a hledám dlouho - esli mezi těma mýma problémama není souvislost příčina/následek. Prozatím marně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte úno 7, 2023 9:12

Jsi skalopevne presvedceny, ze Ty jsi ten spravny, kdo tu souvislost ma hledat? Nebo to je ta "ceska medicina"?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 7, 2023 9:25

Hledám s pomocí českých (specializovaných) dochtorů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 7, 2023 9:37

pavproch píše:a dochtory "pocity" nezajímají. A nepište mi, že celostní dochtory zajímají, to mě nezajímá.

Tohle je svým způsobem kouzelné :-)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 7, 2023 12:53

Co je NATOm úsměvného? Prostě tomu nevěřím ani ň.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 7, 2023 13:08

Píšu kouzelného, ne úsměvného.
Jak si stěžuješ, že Mudr. doktory nezajímají tvoje pocity, ale nechceš slyšet o doktorech, které by tvoje pocity zajímaly.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 7, 2023 14:51

Nebo můžeš pořídit odšťavňovač a vyzkoušet zeleninové a ovocné šťávy. To prý taky umí divy. Na netu je spousta návodů.
Já teď mám od kamarádky půjčený drahý odšťavňovač, protože prvotní nadšení už u ní opadlo a moc ho nevyužívá. A sleduji na sobě, že na to trávení mi to také pomáhá. I vzhledově, když kouknu do mísy... . Samozřejmě u ovoce a zeleniny, které podporují trávení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 7, 2023 15:28

Zeleniny žeru "tuny" (komplet, ne jen šťávy bo vláknina) a nehodlám NATOm nic měnit,
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2023 16:05

Zdéňa píše:Nepsavost

Nepsavosti bohuzel netrpi. K nasi velke smule.

Zdéňa píše:nejsou tři problémy, ale jeden hlavní

Jo, hlava. Tady pomuze jen transplantace mozku. Nebo amputace.

Tohle vlakno je nazorna ilustrace uslovi, ze kdyz je blba hlava, trpi cele telo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 7, 2023 16:31

Nech si ty svoje PINDY! Už mě séreš, furt enem kritizuješ ale ABSOLUTNĚ NIC z těch Tvých blábolů nedává smysl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2023 16:58

Napodobne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte úno 7, 2023 18:12

Moucha taky furt naráží do skla ve snaze dostat se ven a nedojde jí, že tudy evidentně cesta nevede, furt se bude snažit proletět tím sklem, namísto aby se vydala hledat jinou cestu..
Jenže ona má aspoň naději, že ju někdo přiklopí kelímkem a ven vyhodí :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » úte úno 7, 2023 18:42

Ale budiž. Pak mám ještě jedno řešení. Najdi si nutriční terapeutku, to jest odbornice západní medicíny a přístupu. Svěř se jí se svými obtížemi, ony jsou zvyklý řešit rozhozený lidi, řeší i více zničený těla, než to tvoje...
A nezapomeň uvést jídelníček, který jsi postoval tu..
Ona ti může dát dokupy pajšl, zná tuhle problematiku, sestaví ti individuální stravovací plán, samozřejmě dle západního vzoru, žádný zázračný preparáty a potraviny, ale vyvážená strava přesně tobě na míru.

Nebo chceš označit i tento obor za šarlatánství? A co třeba psychiatrie, psychofarmaka a podobně, o tom se ví kulový a je to známo, tohle ti třeba šarlatánstvím nezavání?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte úno 7, 2023 18:47

První co sem našel.... tfuj!
Du sito objednat.

EDIT: Objednáno, rád se utvrdím ve svém názoru na alternaticní meducínu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 8, 2023 10:30

Léčit se (sám sebe) pomocí ingfernetu je nebezpečné, já vím..... ale.... zadal sem do vyhledávače už po několikáté dvě slova (= co mě fčíl trápí nejvíc) a gůgl (kupodivu) mi vyplivnul jeden (pro mě nový) odkaz, který dřív ve výsledcích nebyl = a to počtení tam mi dalo vodítko, kam se zaměřit (= co by mohlo být v mém stařeckém těle v nepořádku). Už sem objednaný k obvoďačce (fpátek to na ni vybliju, mám pro ni nachystané zprávy od toho gastro dochtora, tak to spojím). Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Zdéňa » stř úno 8, 2023 12:52

=D> Léčit se ano, ale jsou pocity, které doktor neví a je potřeba to správně interpretovat. Tohle může pomoci :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv úno 9, 2023 18:33

Ten pocit "blbě" má vývoj - ale ne k lepšímu. Vypozoroval sem, že když mije celý den "blbě", tak večer se to už nijak zvlášť nezhorší. Dyž mije celý den "málo blbě", tak večer (asi za trest) jemi doslova na umření. Neska třeba.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví