Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » pon led 30, 2023 15:24

Já chtěl zkusit materiál Polartec Power Dry, o kterém se tady hodně diskutuje a to triko je z něj (sice to není asi ten původní, zde nejoblíbenější). Za mě ten materiál funguje.

Pro mě je největší výhodou poměrně civilní vzhled, není to na první pohled elastické sportovní tričko. A je mi příjemné na těle i při delším nošení. Je těžší než ostatní umělá trika, co mám.
Nejvíc se mi osvědčilo na výlety, kdy mi dobře fungovalo jako základní vrstva pod zateplenou bundou v teplotách okolo nuly.
Při běhání jsem ho testoval, ale zřejmě ho na pravidelný běh zas tak moc používat nebudu, protože na ten mi budou stačit jiná levnější trika, co už mám.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Misi » pon led 30, 2023 18:19

Diky za info
Ta oblibenost zde bude zrejme způsobena tim ze ten mat.bude dobre fungovat. Trochu me teda udivuje ze tech trik na trhu je dost malo.
Vyvteda mate vel.L na tech 178cm a 100cm ?


Diky
Misi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 21, 2016 8:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » stř úno 1, 2023 19:47

DrZkaza píše:Tak tu máme další potenciální Polartec Power Dry do sbírky - QUIKSILVER
TERRITORY

Díky, tohle mi nedalo, vzal jsem ho 2x. Quiksilver jsem hodně nosil jako náctiletý, bylo to kvalitní, vše od nich hafo vydrželo. Uvidím, jak to bude teď. Každopádně dvě tyhle trika za 1500 je luxus :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Misi » čtv úno 2, 2023 20:33

Tak až vám triko přijde napište sem vaše prvotní dojmy a zda je triko elastické, asi se také přidám do klubu a triko koupím, akorát řeším zda vel.L nebo Xl.
Diky
Misi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 21, 2016 8:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » čtv úno 2, 2023 20:40

Do jistý míry pružný bude, bablna to není, ale lycra zas taky ne.. Su zvědav na velikosti, od týhle značky jsem naposled kupoval před 15 lety, už může být vše jinak. Uvidím, až to přijde, nejspíš další týden, nic jako odeslání hned nebo druhý den neproběhlo..
Edit: tak proběhlo, teď mi přišla SMS že zítra doručí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Misi » čtv úno 2, 2023 21:44

Dle fotek co jsem nasel na webu tak triko vypadalo celkem dlouhe a i strih by mohl byt kolem těla, což by pro me mohlo byt ok. Takze ny snad vel.L. mohlo byt vhodna. Xl bude urcite v pohode akorat si myslim ze kdyz bude moc velke/volne nebude fungovat tak dobre jak triko na telo.
Az vam triko dojde hodte sem nejake postrehy
Diky
Misi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 21, 2016 8:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » čtv úno 2, 2023 22:03

Quiksilver nikdy neměl trika vyloženě na tělo, to ani nechcu, nesnáším to. Všechno co mám je spíš trochu volnější, než upnutý a úplně v pohodě. Zas to taky samozřejmě nesmí být plápolavá plachta..
Zítra ti tak maximálně můžu říct, jestli to Sko je normální Sko, nebo spíše větší či menší, to by ti mělo pomoct, jestli vzít L nebo XL
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Misi » pát úno 3, 2023 9:17

Drtivou většinu funkcnich tricek ma vel L. takze tady to bude asi taky L.kazdopadne i kdyz mate objednano vel.S budu rad za jakékoliv postrehy.hold vyber velikosti na dalku je dost casto loterie a nechce se me triko vracet a resit vymenu
Diky za odpoved
Misi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 21, 2016 8:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pát úno 3, 2023 9:28

Sko odpovídá většině mých S, maximálně + 1cm navíc všechny délky. Má klasickej střih, tj že se od podpaží dolů nezužuje. Materiál se zdá fajn, teď jen vyzkoušet v praxi
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Misi » pát úno 3, 2023 11:28

Takze triko uz vam asi dorazilo.tak se asi taky pridam do klubu a vezmu ho ve vel.L. akorat zda cerne nebo sede. Cernych mam dost tak mozna to sede
Diky
Misi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 21, 2016 8:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod soyer21 » úte úno 7, 2023 19:52

Mám dotaz na vlastníky trika High Point CODE 2.0 SS MAN, vzhledem k velikostní tabulce váhám mezi L a XL. Jakou velikost máte vy, jak vám tričko sedí (je upnutější, volnější). Pro info mé rozměry 183 cm, hrudnik 102, pas 87, boky 106
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2023 21:26

Mam 180, hrudnik 110, pas 92, boky nevim. XL mi sedi akorat, ne vylozene upnute, ale ani volne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » čtv úno 9, 2023 22:51

198/88kg 102/93/100 a mam SS L - hodne upnute, ale nebrani v pohybu. V te tabulce maji nejakou chybku pas XL 62-100 nebude uplne trefa.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 18:06

Ať to není jen Polartec. Vzal jsem k objednávce na zkoušku tohle tričko
https://www.lasportiva.com/en/sunfire-t ... -l46629630
Bylo za fajn cenu, ale jaký bude, to netušim. Vim jen, že bude skvěle padnoucího střihu, jako vše od LaS.


Máte někdo tip na lehký či vysloveně ultralehký podvlíkačky? Jsem zjistil, že mám jen jedny, ze kterých jsem oddělal cedulky, takže netušim, co je to za značku a nemůžu tak podle nich koupit druhý. Ale nevadí, určitě se takových dělá více. Požadavky - kvalitní funkční materiál, nízká hmotnost a nízká "hřejivost". Díky za tipy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 17, 2023 18:17

Nedoporučuji syntetické od Craftu. Přesně takové jsem si pořídil, ale dlouho nevydržely ani běžné a občasné nošení. Rozpáraly se v rozkroku tak, že už jsou to v podstatě jen dvě nohavice, ale nosím je dál, protože to pod kalhotama není vidět a protože stály snad 1200Kč. Další díl ze seriálu, jak si Dromedaro myslel, že si značkovým a dražším oblečením polepší. Podvlíkačky z Dekáče za pár stovek už několik let bez problému.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 18:37

Lol, on někdo Craft bere za lepší značku? :lol:
S Craftem su nespokojen. Když už, tak Sensor.. Ale mně je fuk, jestli ty podvlíkačky budou stát 3k. Musí být kvalitní materiálem a zpracováním a lehký. A nesmí být červený..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon dub 17, 2023 18:43

https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/prvni-vrstva/funkcni-pradlo/code-2-0-leggins-man.html¨

craft mi nesmí přes práh, mám k té firmě averzi, aniž jsem kdy od nich cokoliv měl, takový iracionální odpor, ale je dobré dát na intuici :-), poslední dobou mě překvapuje, že se na závodech objevují už i jejich boty.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 18:51

"Vysoce funkční první vrstva ze značkového úpletu Polartec Power Dry,...
.. Materiál: Polartec Delta 115 g/m2

TECHNICKÉ PARAMETRY
Materiál: Polartec Power Dry 126g/m2
Hmotnost: 131 g (velikost L)"

Už kvůli tomuto je nekoupím ](*,)
Moc důvěry ve mně nebudí, když výrobce ani neumí popsat svůj výrobek :roll:
Polartec Delta 115g netuším, jak moc teplý to může být. Navíc je to Delta 115g? Kdo ví... Potřebuju co nejlehčí, tenoučký
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon dub 17, 2023 18:55

ach jo, tak udělali v popisku drobnou chybu....můžeš jim napsat, ať si to tam opraví.............

z toho materiálu mám od nich 3 funkční trika - je to nejlepší materiál na odvod potu, co jsem kdy měl....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 18:59

Kdyby jednu chybu a kdyby drobnou. Nemůžu pak věřit tomu, co píšou.
Já su na tohle už vysazenej, páč kolikrát jsem objednal dle popisu X, ale přišlo mi Y a někdy i Z..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon dub 17, 2023 19:07

místo píčování na netu jim napiš a máš to vyřešené.......nicméně pochybuju, že jinde seženeš lepší model pro své potřeby

zůstalo jim tam v té části info z předchozí verze těch kalhot, to je celé.....když se podíváš na jiné jejich výrobky z toho materiálu, tak tam to mají přesně popsáno....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 19:10

Kdybych měl psát každému, kdo má v popisu chybu, nedělám nic jiného..
Jak mám ale vědět, co je to za materiál?
Gatě HP jsem ještě nezkoušel. Jen triko a mikinu, oboje bylo obrovský
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon dub 17, 2023 19:17

stačí si o něm najít info .....třeba v popisku u jiných výrobků z něho.......nebo si ten materiál rovnou rozkliknout a zjistit si více, měl jsem za to, že práci s netem ovládáš...:-)

https://www.highpoint.cz/hp-podpora/mat ... delta.html
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 19:21

Jo, ale nevěděl jsem, jestli je to Delta nebo Power dry, když píšou oboje..
Raději koupím od někoho, kdo si to umí správně popsat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon dub 17, 2023 19:28

dělej jak chceš........ale jsi zbytečně arogantní........

v té firmě se o tyhle věci starali lidé, kteří nedávno tragicky zemřeli, no a firma měla co dělat, aby to celé ustála, ty věci pak za pochodu řešili, a holt jim u jednoho nového výrobku zůstalo v systému kousek starého infa.......samozřejmě tě to jako zákazníka nemusí zajímat, a raději dáš přednost výrobku nadnárodní firmy ušitého někde v tramtárii, hlavně když mají dobrý popisek.......

bez zbytečné arogance se tyhle věci dají velmi snadno řešit.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 19:38

To není arogance, jen mi fakt vadí, když v tom výrobci v popisku dělají bordel a pro tyto stupidní chyby vážně nemám pochopení. Pak si raději koupím něco z tramtárie, u čeho ten popis sedí. Stejně ten materiál cestoval po celým světě a naše Anča ve finále není zárukou kvalitního šití, tak je to fuk...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod milarepa » pon dub 17, 2023 19:47

a co to tedy je?

Dostal jsi všechny informace, znáš celý kontext té situace, víš jak tyhle rodinné firmy fungují, jak si tam dost zakládají na vztahu se zákazníkem a na kvalitě zpracování.....a furt si pojedeš to svoje.....

já jim tam aspoň napsal, at mají zpětnou vazbu a mohou to opravit........no a ty si kup šunt z Asie, a oba budeme spokojeni
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon dub 17, 2023 19:59

Tyyjo, tolik prispevku o necem, co se dalo vyresit jednim postem na webu, ktery by dal stejne prace, jako kazdy z tech prispevku? :D No aspon ze to tak nakonec dopadlo.

Fakticky: z tohodle materialu mam tricko, ktere je fajn na leto, ale na povlekacky mi uplne vhodne neprijde. Material funguje skvele v horku, ale podvlekacky mi prijdou spis do chladu a tam moc dobre nefunguje. Teda, ja to asi nemuzu moc posoudit, jelikoz si nevzpominam, kdy jsem na sobe mel podvlekacky naposled, minimalne 10 let ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » pon dub 17, 2023 20:16

Ten "šunt z Asie" bude ze stejnýho materiálu z Asie jako ten český výrobek a Lin Xi to zvládne ušít jako Anča... Nemusím podporovat český firmy za každou cenu. Já nemám k HP žádný vztah.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod dkay » pon dub 17, 2023 21:25

Mawenzi píše:dkay
tak su zvedava na recenzi te aklimy, to triko je barevnym slozenim hodne mimo muj vkus (sem si jeste myslela, ze to cernozeleny je OK nez sem ho otocila zezadu:D


No, jak jsem čekal, to že to má vysoký obsah merina to limituje při hodně potivých aktivitách. Ty síťované části odškálují hodně, ale ta hruď co je pletená jako normální triko umí po nasycení potem studit. Na středně a málo potivé aktivity ale super.

Co mi ale mezitím udělalo o dost větší radost je paradoxně starší a o dost levnější kousek stejné firmy, který má to hrubé síťování uplně všude, ale hlavně je vyroben ještě před tím než jim v Aclima ruplo v kouli a naskočili na ten vlak "všechno z merina" - je z kombinace rhovylu a modalu. Ten rychle zaujal přední příčky v žebříčku mých baselayerů do chladu.

Etheric píše:Ten "šunt z Asie" bude ze stejnýho materiálu z Asie jako ten český výrobek a Lin Xi to zvládne ušít jako Anča... Nemusím podporovat český firmy za každou cenu. Já nemám k HP žádný vztah.


Podporou české firmy podporuješ tuzemskou ekonomiku a potažmo Evropu a západní civilizační okruh. Nemusíš mít k HP vztah, podporuj je z čistě sobeckých důvodů -- nenapadá mě jediný důvod proč by pro tebe nebo tvé blízké mělo být jakkoliv dobré když byť jediná zbytečná koruna navíc odejde do Číny.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení