Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » stř úno 1, 2023 23:36

Pokud máš velké ruce, jde použít metodu, že "bič" a francouzák (nebo patřičný klíč stranový, či očkový) svírají malý úhel a ty je prsty vší silou stahuješ k sobě.
Klíč stranový s "bičem" jdou určitě nadstavit/prodloužit nějakou trubkou.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv úno 2, 2023 5:23

Su taky zvědav, jak mi to půjde povolit až budu měnit. V prodejně zřejmě netuší, co je kroutící moment, třeba osu jsem měl utaženou tak, že jsem myslel, že zlomim imbus..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv úno 2, 2023 8:38

Taky (kazeta SRAM na ořechu Mavic) používám pro povolení kontramatice (prodloužený) DIY bičík a (dlouhý) klíč (myslím, že je to číslo 32) přes ořech. A taky jo, je to dycky potrat to povolit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát úno 3, 2023 12:39

Venku "zuří" paní Zima, takže bude zase zítra i pozítří "indoor" bajking... a už zase sa těším/netěším (točení nohama vs. bolavá prtel a dlouhé).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod sobb » pát úno 3, 2023 23:05

Jsme si zrovna dneska při nedobrovolné černé hodince říkali, že by ten pp vlastně při tom svým planým točením nohama mohl aspoň vyrábět elektřinu :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob úno 4, 2023 13:04

Prd. Vyrábím těplo - po třech hodinách točení nohama na trenažéru se na (trenažérové třecí) brzdě (skoro) nedá udržet ruka, jak ji zahřeju. neska sem taky tři hodiny zahříval.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon úno 6, 2023 14:08

lojzmen píše:Pokud máš velké ruce, jde použít metodu, že "bič" a francouzák (nebo patřičný klíč stranový, či očkový) svírají malý úhel a ty je prsty vší silou stahuješ k sobě.

Jo velký ruce mám, ale tohle mě nenapadlo. Zkusím to příště, ale myslím, že jsem tuhle metodu už zkoušel kdysi a nepamatuju si výsledek.

Mě připadne nejlogičtější to dělat jak to dělám, ale možná tímhle postupem to půjde líp. V tom mým postupu se tam můžeš opřít celým horním tělem a vahou, takhle to drtíš jen vlastně dlaněma/prstama, ale fungovat by to možná mohlo taky. Připadne mi ale, že na těch pákách jsi schopen vytvořit větší sílu tím mým postupem.

Jinak včera i dnes gravel, sníh slezl a je sucho/vymrzlo, teploty kolem mínus dvou až tří kolem poledne. Žádná diskotéka to teda není, ale jezdí se.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon úno 6, 2023 14:29

Tomas píše:sníh slezl a je sucho/vymrzlo, teploty kolem mínus dvou až tří kolem poledne. Žádná diskotéka to teda není, ale jezdí se.

Tady u nás je po víkendovém sněžení snad 25cm, všude bílo, ledovato = nebajkovatelno (a nevypadá to, žebyseto brzo změnilo). Takže já počítám na víkend zase s indoor bajkingem.

Neska mě ale napadlo (zkoušet to nebudu - v mrazu neyezdím, mrznu) - bude i v (opravdu) mrazivém pičasí (řekněme -5 a níž) fungovat NoTubes? Je to vodní (myslím) suspenze = zmrzne/ztuhne a funkčnost (= schopnost zalepit díry) pude do kytek..... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon úno 6, 2023 15:27

Já jsem zahlídl někde nějákou specifickou zimní směs. Nevím co přesně používáš, ale tady ve FAQu píšou jasně:

Will Stan’s sealant freeze, at what temperature?

Anti-freeze agents allow the sealant to be used in environments as cold as -20°F (-28.8°C)


Ale asi to bude mít každý mlíko trochu jinak.

EDIT: Jo, našel jsem to, ale je to asi fakt už do extrémů. Jde spíš o to jak moc to s nižší teplotou bude tuhnout (ztrácet viskozitu) a jak rychle to případnou díru dokáže zalepit.

V téhle infografice porovnávají ty jejich tři modely a jasně z toho plyne, že ty co jsou určený do nižších teplot už nelepí díry tak dobře.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon úno 6, 2023 15:49

U nás tam, kde vede cyklostezka, je vyjetá lyžařská stopa od skůtru. Všude, není před tím úniku.
Ale najdou se i blázni, viz dnes ráno baba důchodového věku, bez helmy, na kole typu Eska po zrcadlově ledovym chodníku. Někteří starší mají vážně méně rozumu, než mnohé děti... :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon úno 6, 2023 16:38

@Tomas: kuju
Používám original NoTubes od Stana - a taky u toho píšou:
Premium low-viscosity formula resists freezing to work in environments as cold as -20° F (-28° C)

Takže zodpovězeno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod lojzmen » úte úno 7, 2023 0:16

V neděli, -6, vítr 5, jsem na běžkách dával přednost cyklistovi na MTB (křižoval jsem cestu mezi Roudno a Křišťanovice).
Ujetý sníh a posyp štěrk. Jel pomalu :-)
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte úno 7, 2023 17:31

Dnes jsem po měsíci a půl asi vytáhl kolo. V duších mi za tu dobu, co stálo, ubylo 1,5bar. Zajímavý, že u každého kola na desetinu místa stejně...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte úno 7, 2023 18:26

Ti lidi fakt myslí zadkem nebo já nevim... Dnes bylo krásně jasno, ačkoliv ráno -16, ve 13 bylo okolo nuly, lyžařů nespočet a cyklistů taky hafo. 6 z 10 na tenkejch pláštích s hlaďoučkym vzorem ala Favorit. A většina jich bez helmy. Všichni tací 60+. Kua, měli by v tom věku mít už rozum, když sebou švihne na ledu, může to pro takovýho člověka mít už fatální následky ](*,)
Zbytek měl MTB a pláště povětšinou 2,4", jeden borec je měl s hřeby a jeden jel fatbike. Ale většina cyklistů jebnutí silničkáři, kteří přesedlali z asfaltu na led a zapomněli doma helmu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 8, 2023 7:16

Duše jsem foukal na 4bary a vidlici nafouknutou také podle tabulek. Teď jsem kola nafoukal na 3.5baru a vidlici trochu upustil pod tabulkové hodnoty(prý to nevadí) a jezdí se mi takto lépe. Není to tak tuhé a nejsem z toho tak vytřepaný.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř úno 8, 2023 9:14

Yezdím tubeless (2,1" vepředu i vzadu) a fučím na na 3,0 bary (v sezoně dofukuju ca co 14 dní). Vidlici (RX Sid) taky foukám na spodní hranici doporučeného tlaku (nebo spíš lehce pod ten tlak) a nemusím ji dofukovat vůbec (yezdim ji třetí rok a nafouknul sem ji jednou - dyž byla nová, od té doby nebylo třeba dofouknout).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » stř úno 8, 2023 9:34

Na ty tři bary jsem si říkal, že to taky zkusím, hlavně teď v zimě. Včera jsem párkrát nestihl vytočit a najel jsem na zmrzlé kaluže, ale nepodklouzlo.

Tu vidlici jsem měl podle tabulek na spodní hranici, ale moc se to nehýbalo. Tak o cm až dva. Sem měl pocit, že mám spíš pevnou vidlici.

Dnes odpoledne půjdu taky jezdit dokud je zmrzlo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Zdéňa » stř úno 8, 2023 10:01

Já jezdím i gravel NO-tubeless na 2,5 vzadu a 2 vpředu. Najeto nějakých 1500 km bez defektu. Jaký tlaky mám teď na HT když jsem jel po sněhu těžko domýšlet, ale tipuju tak 1-1,5 barů :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv úno 9, 2023 14:39

Já foukám gravel 700x35 pláště na 38psi/2.6baru vzadu, a 36psi/2.5 předek. Tak mi to vyhovuje a připadne ideální. Není to ani moc měkký ani moc tvrdý.

Na silnici 700x25 dávám 90psi/6.2baru vzadu a 85psi/5.8baru předek.

3 bary jsou na MTB podle mě naprostá magorárna i kdyby jste vážili 110kg. :lol: Tam musíte mít řádově míň na těch širších gumách (minimálně míň než mám já na gravelu). Viz třeba zde. Naprosto tím tlakem zahazujete komfort který tam díky objemu tý pneumatiky můžete mít.

Jinak dnes zas pěkný gravel i se sluncem/azurem i když zas stále kolem nuly, ale vypadá, že se má drobet oteplit.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv úno 9, 2023 14:45

Recese nebo "druhý takový"?

V RpR sem už několikrát viděl zarostlého chlápka, co i v zimě/mrazu chodí po městě v kraťasech a třičku. Před chvílí (venku nula) sem ale na Hňupisku zahlíd mtb-kyklistu v cyklo křaťasech a dresu kr. rukávec (a nebyl to ten dotyčný pěšák z RpR, vypadal jinak a neměl dlouhé vlasy).

:-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 9, 2023 14:53

Tomas píše:3 bary jsou na MTB podle mě naprostá magorárna

Jako, že ještě míň? Na těch 2.5baru? Já jezdím dost po asfaltu.

Dnes jsem se zase hezky projel. Má už být ale konec mrazům a oteplit se na 10C. Blato mě nebaví, tak zase kolo bude doma.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 9, 2023 16:53

Tomas píše: 38psi/2.6baru vzadu, a 36psi/2.5 předek.

To poznáš desetinu rozdíl, že takto foukáš?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv úno 9, 2023 18:30

Na základě přesvědčování od Vás tady sem loni nebo předloni - už nevím - absolvoval jeden výlet (29" x 2,1") na 1,5baru a bylo to (pro mě) peklo - nelíbilo semito ničím ani trochu, tři bary jsou (pro mě a moje vnímaní bajkingu) mnohem lepší.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv úno 9, 2023 18:44

Dle měření hadice kompresoru tam mám 2.4 vpředu, 2.3 vzadu a přijde mi to na terén v mém bydlišti tak akorát. Menší tlak je moc měkkej a ty 3+ bary zase moc šutr pocitově /při jízdě/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 9, 2023 19:09

Taky to teda projdu tu stupnici a uvidím, kde zůstanu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv úno 9, 2023 19:27

Stačí mít pumpičku a můžeš zkoušet venku, stejnej terén na různý tlaky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 9, 2023 20:09

Vidíš, to bych mohl. Akorát teda já mám pumpičku a tlakoměr zvlášť.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv úno 9, 2023 20:34

Zas tolik to snad neváží, ne? Nebo jestli máš dobrou senzorickou paměť, změříš tlak mezi palcem a ukazovákem a doma pak zpětně zjistíš, kolik to bylo :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv úno 9, 2023 20:42

Dromedaro píše:To poznáš desetinu rozdíl, že takto foukáš?

Tímhle foukam a tímhle doladím. Poznat třeba 40psi vs 36pi jde i při jízdě. Je to beton vs něco co dokáže pobrat rázy.

pavproch píše:Na základě přesvědčování od Vás tady sem loni nebo předloni - už nevím - absolvoval jeden výlet (29" x 2,1") na 1,5baru a bylo to (pro mě) peklo - nelíbilo semito ničím ani trochu, tři bary jsou (pro mě a moje vnímaní bajkingu) mnohem lepší.

To nevím kdo ti to řekl, jsi s tlakama težce nad standardem MTB. Stejně tak Etheric. Vždyť kurva jezdím daleko nižší tlak než vy na 35mm plášti. Proč ? Protože to funguje a gravelista s pevnou vidlí musí myslet na svý ruce a tělo, nemá odpruženou vidli.

S gravelem dohromady vážím kolem 100kg a za posledních 5000km jsem nepíchnul ani jednou na současných pláštích.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » čtv úno 9, 2023 21:06

Mně teda nárazy vychytá dost karbonovej rám a odpružená vidle, s tím tlakem nemám vůbec problémy, že bych cítil nárazy, při své váze do 60kg včetně vody, jídla a výbavy na celý den.. S nízkými tlaky se mi hůř jede. Nevim proč. Seru na doporučení, jak hustit, z nějakého důvodu se mi jede líp, když mám nahuštěno víc, než se doporučuje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika