pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř led 25, 2023 18:34

Kuju, ale.... Jaxem spal, na noc žeru malou dávku (zklidňujících a v malých dávkách nenávykových a neovlivňujících následný den) psychofarmak mj. i ten Buronil. Někdy po nich aspoň na chvíli usnu. Prášky na spaní (jsou návykové) radši ne - po nich totiž následuje "trest": prášek na spaní = 2 až 3 hodiny "off" a... následující noc absolutní nula, sem (duševně) čilý celou noc, neusnu vůbec i přes psychofarmaka (+ pak následný den "mrtvola") = to mi zato nestojí. Diazepam sem už taky zkoušel = sem po něm jak po opici, zpomalený celý den (a stejně po něm nespím, resp taky s "trestem") .
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř led 25, 2023 18:45

Ono pak už není známo nic, co by nebylo "s trestem". I ty přírodní věci maj dojezd, navíc mnoho z nich je taky návykových a ne tak úplně v mezích zákona. Jsem taky svýho času vyzkoušel úplně všechno, něco i fungovalo, ale nic z toho, co fungovalo, bohužel nešlo brát pravidelně delší čas. Ono ani ty psychofarmaka není dobrý brát dlouhodobě, byť menší dávky. Malá dávka je taky návyková, jen trvá mnohem déle si návyk vytvořit.
Po osmi letech nespavosti a marného řešení skrz lékaře a léčitele jsem našel pomoc ve skupině. Jak jsou anonymní alkoholici, tak podobně fungující skupiny jsou i pro jiný obtíže... I pro ten spánek. Vše vyřešila tvrdá změna životosprávy a režimu plus nějaká technická opatření. Ale byl to hroznej boj...
Já teda neměl spánek doyebanej z chemie, nýbrž z práce na směny, stresu a podobných volovin.. Trvalo mi dva roky, než se spánek zlepšil. Celý dlouhý dva roky přísnýho dodržování novýho režimu, horší než dieta tvl :x ale výsledek se dostavil.
Takže ti můžu doporučit tak akorát najít si nějakou skupinu nespavců a třeba ti tam někdo něco poradí. Jsou i internetový, ale naživo je to lepší. Tady máš i menší riziko fyzický újmy, než experimentováním s různými substancemi..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 3:47

Dovedes si pp predstavit v takove skupine? Prijde mi, ze by riziko fyzicke ujmy bylo naopak velmi vysoke. Od ostatnich :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » čtv led 26, 2023 6:57

Úplně v pohodě. Krása těch skupin je v tom, že jsou tam fakt různí, naprosto odlišní lidé, kteří mají často společné pouze jedno - řešený problém. Můžeš tak získat pohled na věc, kterej by tě jinak nenapadl. Právě díky různorodosti ve skupinách je tolerance k různým odchylkám. Jsou tam i lidé víc zatvrzelí, než pp, i lidé víc zvláštní, než já. O tom to právě je ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv led 26, 2023 9:06

Nechte si ty skupiny... brrr. [-X
Pro první pokus s pěti hvězdičkama sem si vybral špatnou noc - ta potfora sa prostě rozhodla, že tuhle noc ne/nic i přes psychofarmaka a melatonin.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » čtv led 26, 2023 9:34

Komu není rady... Snaha byla.
Jiný řešení problémů se spánkem už neexistuje, všechno jsi vyčerpal, současná medicína si s tím neví rady. Smolík.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv led 26, 2023 11:44

Jo, tak nějak. Líp bych to nenaspal.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát led 27, 2023 16:38

V pondělí odpo du na pokec za panech dochtorem, co do mě před vánoci strkal šlauchy a sebral tam vevnitř vzorky - a protože mi je čímdáltímvíc blběji, přeju si aby z toho byl nějaký hmatatelný výstup co / jak dál - už sem to tu spal, že se děsím toho, že mi řekne "nic tam nikde není" a dá od toho ruce pryč. A já budu nahraný - co dál? Už dobře čtrnáct dnů NATO myslím 24/7 co udělám, dyž "nic" a vymyslel sem kulové. Jak mi je každý večer blběji a blběji, začínají mi docházet síly s tím furt bojovat....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát led 27, 2023 17:47

pavproch píše:Už dobře čtrnáct dnů NATO myslím 24/7 co udělám, dyž "nic" a vymyslel sem kulové.

:roll: #-o nic horsiho se snad udelat neda a samozrejme ze je ti pak blbe cim dal vic. Psychosomatika pro zacatecniky. Pozitivni zpetna vazba se vsemi negativnimi efekty. Zajdi za psychologem a/nebo nech si napsat antidepresiva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pát led 27, 2023 17:58

Žádný další psychofarmaka nebrat, zejména antidepresiva - mají víc nežádoucích, než žádoucích účinků, přičemž ty nežádoucí bývají mnohdy takový, že jsou horší, než původní problém..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát led 27, 2023 18:07

V jeho pripade je problem v hlave. Pomohly by treba elektrosoky, ale antidepresiva jsou min drasticka ;-) Samozrejme by o tom mel rozhodnout doktor.

To mas jako s prasky proti bolesti. To jsou taky vesmes svinstva, ale jsou situace, kdy pomuzou a rozseknou zacarovany kruh, kdy bolest brani uvolneni a regeneraci. Jednou se mi blokla zada, nemohl jsem ani lezet, protoze se to dostavalo do krece, tudiz ani spat a bylo to cim dal horsi. Jeden Aulin to vyresil za ctvrt hodiny, pak jsem se vyspal a po probuzeni to bylo pryc a uz se nevratilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pát led 27, 2023 18:22

Evidentně jsi to nikdy nebral. Já po AD přibral téměř 50% své hmotnosti, šílenost. Potil jsem se jako prase, měl jsem nepříjemný napětí v rukách, rozhozený vidění a další "bonusy", přičemž původní problém ty "léky" nevyřešily, zato přidělaly tolik dalších, že jsem se z toho dostával několik let. Fuj. A to jsem měl údajně šetrný, nový léky, zkoušeli jsme víc druhů... Sodoma gomora. To už je lepší fetovat, ani ten fet nemá tak drastický dopady, jako ty legální "léky". Tím samozřejmě nechcu nikoho navádět, nefetujte, ale antidepresivům a antipsychotikům se vyhněte velkým obloukem, je to hrozný svinstvo.

Srovnávat analgetika a psychofarmaka je úplně mimo...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát led 27, 2023 18:26

Mám názor (na AD) shodný s eth.
@mike: Tvůj rozbor mých myšlenkových pochodů je zcela mimo mísu. Howgh.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pát led 27, 2023 18:33

@pp: moc dobře vím, jak se cítíš. S mými zdravotními obtížemi si taky medicína neví rady, taky řešení neexistuje. A to bych byl v určitých případech ochoten podstoupit experimentální léčbu, byť s velkým rizikem. Ale bohužel, řešení neexistuje.
Tak či onak, do smrti nám ty těla vydrží... :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob led 28, 2023 12:56

pavproch píše:
pavproch kdysik píše:Melatonin sem už taky zkoušel - absolutně bez efektu.

Před asi 2 dny sem v telce zahlíd reklamu na nějaký (zřejmě) nový druh melatoninu forte - "ten s pěti hvězdičkama", už ho mám a bude pokusování č. 2. Moc šancí tomu ale (už předem) nedávám. Jo, a píšou doporučené dávkování 1/2 tablety, budu žrát rovnou jednu celou.

Takže průběžné (jak jinak než negativní) zprávy - po třech nocích na melatoninu s pěti hvězdičkama = potvrzení toho, co sem tu už o melatoninu spal - absolutně bez efektu, v noci "nespím" úplně stejně jako bez něj. Druhý den ale nejsem zpomalený, jak tu mike strašil, že budu. Koupil sem pikslu o 100 bobulích, ešče jich ale pár zežeru než to vyhodím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Medak » pon led 30, 2023 12:15

Já rozhodně nechci zlehčovat něčí problémy a podobně, ale sorry vole plís ... s přístupem "Je mi na hovno, nic na to nezabralo a nezabírá a ať vyzkouším co vyzkouším, tak to stejně nepomůže a bude mi jen a jen hůř" ti fakt nebude fungovat lautr nic a nikdy. Když tedy pominu věci z produkce následníků pánů Selliera a Bellota.
S tímhle přístupem by to vzdal i poměrně populární synek tesaře z Nazaretu.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon led 30, 2023 12:19

Jo, naději (že bude líp) sem už dávno ztratil a opotřebil, fčíl už si enem přeju ať není ešče hůř. A zásoby se tenčí..... [-o<
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon led 30, 2023 17:01

Mno...

Dobrá zpráva č. 1: Nikde tam (trávicí trakt z obou konců) není žádný nádor, vřed aj. sfinstvo, není tam ani žádný Heliobacter pyroli neb jiné breberky.
Dobrá zpráva č. 2: Pan primář od toho nedal ruce pryč, budou další vyšetření
Dobrá zpráva č. 3: Dostal sem podrobné vysvětlení mému strojařskému chápání srozumitelné = pan primář je asi taky strojař (vysvětlil to mj. grafem)
Dobrá zpráva č. 4: Na další strkání šlauchů do mě přijde čas až za 10 let.
Blbá zpráva č. 1: Ta další vyšetření (UZ) budou až za 2 měsíce (předtím ešče krev atak)
Blbá zpráva č. 2: Na 99% tam nikde nic nebude (jeho slova) = bude to funkční porucha bez fyziologické příčiny.
Blbá zpráva č. 3: Esli je to ad 2 a problémy narůstají od chemie (= 5 let), tak zbavit se jich bude trvat ešče dýl. Chjo no.
Blbá zpráva č. 4: Budu žrát další prášky, prý takové, které se nebudou "hádat" s těma psychofarmakama co už žeru.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » pon led 30, 2023 17:13

pavproch píše:Blbá zpráva č. 4: Budu žrát další prášky, prý takové, které se nebudou "hádat" s těma psychofarmakama co už žeru.

Kvůli tomu spánku? Jaký jsi dostal? To by mě zajímalo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon led 30, 2023 17:53

pavproch píše:Dostal sem podrobné vysvětlení mému strojařskému chápání srozumitelné = pan primář je asi taky strojař (vysvětlil to mj. grafem)

To mne zajima. Podel se :)

pavproch píše:Na 99% tam nikde nic nebude (jeho slova) = bude to funkční porucha bez fyziologické příčiny.

To byla i moje diagnoza pred mnoha lety. Nejdriv mne rozhasili svyma hokus pokusama a pak od toho dali ruce pryc takhle. Takze mi nezbylo, nez prejit na alternativu a lecitel to vyresil bylinkama. Pricemz u mne to rozhaseni nebylo zdaleka tak drasticke.

Doufam, ze ti vysvetlil, jaky ma na traveni dopad negativni mysleni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pon led 30, 2023 18:29

@eth: du Ti naspat SZ
@mike: svislá trávení, vodorovná čas = je to ve vlnách, přičemž špičky těch (některých, ne všech) vln mohou přesáhnout práh citlivosti jedince = je Ti blbě. Přičemž ten práh se v čase může (i skokově) změnit (= významně snížit) např. tou chemií. A je to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon led 30, 2023 22:07

Jako ze traveni jen tim, ze pracuje, presahne tu hranici a ty to pocitujes tak, ze je ti blbe? Zajimave. Rikal, jestli s tim umeji neco udelat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte led 31, 2023 9:25

Jo, chce to posunout ten práh citlivosti zase nahoru, nebyl specifický jak, jen že to trvá dýl než jeho (samovolné) posunutí směrem dolů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 15:59

Zrovna tohle je docela zajimave, divim se, ze ses nezeptal. A ze lecba trva dyl, nez vznikal problem, je bohuzel u takovych veci pravda. Uz jsme ti to psali driv. Cinani tvrdi, ze dvojnasobek casu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte led 31, 2023 16:15

Já sem se vyptával (trochu), on NATO odpověděl že co nasadí/vyzkouší je odvislé od výsledku té (budoucí) krve a sona. Ale že je šance, že to ty prášky na žaludek co mi fčíl dal (a které budu žrát už od fčíl i dyž na tu krev a sono du až na konci březence) mohly spravit nebo aspoň zmírnit. Uvidíme. Du polknout první z těch pilulí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 16:29

Co konkretne je to za prasky? Ciste ze zvedavosti.

Tak snad to aspon trochu pomuze. Bylo by to skvele pro tebe i pro forum ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř úno 1, 2023 12:24

Fčera večer první pilule na žaludek, neska ráno druhá = hurá, není mi po nich blbě. Ale (znatelně) líp taky ne (což je samozřejmě moc brzo cokoli hodnotit, dyž to "zkažení" trvalo měsíce/roky), žrát to teda budu. Uvidíme za nějaký ten týden/měsíc esli mi bude (znatelně) líp.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » stř úno 1, 2023 22:57

Taky jsem se rozhasil v zažívání, žáha, těžko, nevolno, na nic nepřišli, tak první volba pomoci byl nejobyčejnější a nejběžnější Helicid. Není proplácen a 10mg je volně v prodeji.
Účinek/úlevu cítím už po dvou dnech, takže pár dní to beru a pak mám týden dva klid.
Což je asi individuální.
Spouštěčem problémů může být kafe.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv úno 2, 2023 16:41

V kafi (piju logrové) to (žeje mi blbě) nebude, je mi úplně stejně blbě i dyž sem celý den bez kafe. Navíc kafe si dávám nejpozději ve 2 odpoledne, později už ne a blbě mi (navážno) začne být až večer. Ale dík za tip.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv úno 2, 2023 16:54

Kafe zvysuje vylucovani zaludecnich stav tj. dela presne to, proti cemu mas ty prasky. Efekt se klidne muze projevit se zpozdenim, to ti prece ukazoval doktor na tom grafu. On se te na kafe neptal?

Jinak vlastni, nastesti uz hodne stara zkusenost. Prasky tohodle typu pomuzou rychle na akutni problem, u chronickeho muze trvat tydny, nez si vubec neceho vsimnes. Chce to trpelivost. Ta ti sice nebyla dana, ale muzes to brat jako challenge, jak se moderne rika :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví