Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » ned led 29, 2023 18:20

Od mala nezavazuju a nic se nezouvá. Po koupi zavážu tak akorát a tak to zůstane, dokud boty nevyhodim. Žádnej problém. Jo a většinou zavazuju tak, že poslední dírku či dvě nechám bez tkaniček. Nohy mám "normální" tj žádný zvýšený klenby, nárty či jiný deformace
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » ned led 29, 2023 18:57

zvysena klenba nwbo nart ale neni deformace
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » ned led 29, 2023 19:03

Ta noha je křivá, tudíž zdeformovaná :D
Ale to je fuk..

Měřil jsem čas jako apuka. Obutý zmáčknout tlačítko a obutý vypnout. 15,87s a šlo by to i rychleji. Zas tak často tohle nedělám, abych v tom měl trénink :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » ned led 29, 2023 21:41

Tak to jsi dobry - ja svoje nizke boty taky nerozvazuji/zavazuji (teda vetsinou, kdyz v nich jdu jen po meste), ale jen obout mi je trva alespon tech 15 (spise vice) vterin.
Jinak si ale neumim predstavit, jak muzes chodit slozitejsi tereny, napr. strmejsi svahy a traverzy nebo podkakovat pos kamenech a korenech v botach obouvanych tak, jak pises. Ty totiz nemohou vubec drzet nohy - ani ty (podle Tveho hodnoceni) "nedeformovane" ...

Etheric píše:
Mawenzi píše:zvysena klenba nwbo nart ale neni deformace
Ta noha je křivá, tudíž zdeformovaná
Jen pro Tvoji informaci, to opravdu neni ani "kriva noha" ani deformace. To je normalni stav, klenba i nart mohou byt rozne a neni to "chorobna odchylka" ale "typy klenby". To, ze se tomu rika normalni/zvysena/snizena je dane jen gaussovskym rozdelenim.

Pletes si to s plochou nohou a (myslim, tak nejak se tomu rika) lukovitou nohou - ale tyto stavy jsou neco uplne jineho, to uz je "abnormalni" odchylka klenby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » pon led 30, 2023 5:05

Tak pojď na tu Milešovku, ukážu ti, jak nezavázaný boty drží ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » pon led 30, 2023 5:38

zrovna na milesovku vede vyslapana cesticka, chce to bahno az po hranu boty, to sou nejspolehlivehsi zouvace:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » pon led 30, 2023 7:02

Nemám s tím vůbec problémy. Chce to akorát vychytat utažení, aby se bota při chůzi nezouvala a aby se nemusela rozvazovat a zavazovat. Jestli to záleží i na dalších faktorech, nevim. Mně to takto funguje celej život a vždycky jen kroutím hlavou, když vidím někoho zavazovat. To by mi mohlo :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod GreyMouse » pon led 30, 2023 12:52

Mawenzi píše:greymouse
ty kalhoty vypadaji dobre, mozna se na ne zajedu mrknout (aka mam vanocni poukazku do dekace a kdyz nic nevymyslim, koupim si aspon dehydro :D) akorat kalhoty v decathlonu mi nesedej obecne vubec ty jejich strihy, ale tyhle sem jeste nezkousela :D

No, nechci tě strašit, ale počítej, že spíš nebudou sedět ani tyhle. Já je mám volnější než ta modelka na fotkách a upevnění řeším páskem, ale na větší stažení si myslím, že je látka moc tlustá. Co jsem v Decathlonu zkoušela, tak s ženskou postavou typu hruška zrovna nepočítalo. Ale na druhou stranu... dcera má jinou postavu než já (větší rozdíl mezi pasem a boky) a ty zimní kalhoty (novější verzi než ty moje) s oblibou nosí. Ona je ta látka trochu elastická, třeba najdeš velikost, kdy pas nebude nesnesitelně široký a na bocích se látka roztáhne tak, že to nebude nepohodlné.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Vexo » úte led 31, 2023 21:42

Odzkouseno, tak napisu par prvnich postrehu od pritelkyne.
mammut winter hiking - nejbytelnejsi, pripominaji trochu lyzarske gate, pocitove nejprijemnejsi, ale 38 jsou v urcitych detailech o neco sirsi nez by bylo treba a krabati se.
decathlon sh 500 x-warm - nakonec 38 byly k sehnani, ale jsou naopak mensi, tesne, material napodobuje vyse zminene
prana hallena - prijemny material, jemnejsi poces nez u zbytku, znat je to hlavne na nohavicich, ale 8 nepatrne volnejsi v pase.
montura thermo leginy - strihove tady neni co resit, sedly hned, tak zalezi jak moc v realu profouknou a budou hrat, nejspis tedy zustanou a pak se uvidi jestli bude reparat u nejakych predchozich. Prodysnost u vsech SS shodna, s malymi obtizemi se da dychat, u legin bez obtizi, ale nemuselo by to jeste vadit na bezne pouziti.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 1, 2023 6:48

vexo
tak su zvedava, jaka s monturou bude spokojenost, ja je nosim rada a (ne)profukavost v beznych podminkach mi prijde OK, pripadne resim tou sukni na stehna, pokud mi uz hodne "omrzaji" - ale ja trochu trpim na koprivku z chladu na stehnech, takze to neni uplne srovnatelny.

jinak sedly taky hned, takze jak pises, tam nebylo co resit.

prana se mi libily vic, ale ten strih zda se je asi fakt zvlastni, kdyz u tebe doma stejny problem s velikosti pasu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod lojzmen » stř úno 1, 2023 23:13

GreyMouse píše:
Vexo píše:Nejake tipy na damske zimni outdoor gate, kdyz je okolo nuly a niz a nemusely se nosit spodky? Moje predstava je nemembranovy ss s flisovym vnitrkem...

Mám několik let z Decathlonu patrně předchůdkyně těchto (ze současné nabídky mi přijdou nejpodobnější) a jsem s nima spokojená. Kdybych sháněla nové, půjdu se na tyhle aspoň podívat, i když na obrázku vypadají hůř než ty moje staré (ten záhyb nad zipem kapsy je divný, moje nic takového nemají).


Tyto kalhoty v pánském provedení jsou pro nesmírně štíhlé lidi, prostě Decathlon velikosti.
Jak to je v dámských velikostech?

Konkrétně, kalhoty jsou velmi upnuté přes můj zadek, což je u zimních gatí závada a byť na štítku je volba/možnost kratších novavic, short verzi nikdo nikdy neviděl.
A nespoléhejte se 100% na info e-shopu, v Ostravském Dekáči jsou navíc i v khaki barvě.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod ret255 » čtv srp 24, 2023 7:56

Aka je taka ok gramaz na zimne nohavice, ak sa bavime o zateplenych nohaviciach, mam vyhliadnute dvoje, jedny maju 40g silver a druhe 80g gold active.

Este presne neviem ako ich budem pouzivat, no predstavu mam, ze by som v nich mozno aj chodil, ak by bolo chladnejsie, ze ich nebudem mat len na zatelenie, kedze tento koncet nejak moc nepouzivam. Nosil som prism bundu a ta mala 40 a 80g izolacie a tych 80g bolo tak akurat na zimne podmienky a aktivny pohyb v mraze, neviem vsak ako je to pri nohaviciach ci to uz nebude moc.

Chlad mi na nohy v zime nejak nevadi, no vadi mi mokry zadok, kedze sa mi sem tam podari to nejak z bundy transportovat prsne tam a ten potom chladi.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » čtv srp 24, 2023 8:45

Active izolace na zateplení po čas bez pohybu je nesmysl. Oproti neactive izolaci v tom rychleji vychladneš. Značně rychleji.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2023 3:27

Povedlo se mi ted udelat srovnani zateplenych kalhot a klasickeho vrstveni. Chodim od leta na vychazky v novych Ternua kalhotach, jelikoz stare lepsi, co uz se nedelaji, si setrim na hory. Jak se ochladilo, zacalo mi v nich byt neobvykle chladno, latka je nejaka tenci a min izoluje. Jelikoz bylo jeste nad nulou a bylo bahno, nechtel jsem si brat zateplene zimni a misto toho jsem zkusil spodky. Bylo to nepohodlne, ale za par dni jsem si zvyknul. Pak konecne zacalo mrznout a nasnezilo, a tak jsem vytahnul zimni zateplene kalhoty (nahore SS, pak izolace a sustakova podsivka) a mam porovnani obou zpusobu.

Nebe a dudy. Ve vrstveni se da, ale zateplene kalhoty jsou jiny level. Jednak jsou pohodlnejsi, ale hlavne maji vyrazne sirsi komfortni rozsah teplot. Pri vyssich teplotach je mi min horko a pri nizsich min zima. Ve spodkach jsem se bud lehce prehrival nebo mi naopak bylo chladno. V nedeli jsme byli cely den venku, teploty asi tak -3 az -8, intenzivni pohyb i pauzy bez pohybu a furt jsem byl v pohode. V tom vrstveni, co jsem nosil predtim, bych asi prezil, ale do pohody by to melo daleko.

Ma to jediny problem, ale zasadni. Kde takove kalhoty sehnat, kdyz je nikdo nedela... Lyzarske jsou nepouzitelne, jelikoz vsechny maji membrany, ktere funkcnost kompletne zabijou.

Taky jsem si pritom overil, jak jsou teple kalhoty dulezite pro celkovy tepelny komfort. Kdyz jsem nosil ty Ternuy bez spodek, jelikoz stare ve stejnych teplotach stacily, tak mi bylo chladno i kdyz jsem mel teplou primaloftku. A to bylo nad nulou. Spodky to vylepsily, ale az zateplene kalhoty to vyresily. Pri podstatne nizsi teplote nosim stejnou primaloftku rozepnutou a je mi fajn.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 16:41

mike píše: jak jsou teple kalhoty dulezite pro celkovy tepelny komfort.... ale az zateplene kalhoty to vyresily.


Čím sem starší, tím víc sem zimomřivka (= musím nahoře vrstvit víc), ale KUPODIVU tímhle (chlad od nezateplených kalhot - aktuálně moje "zimní" LaS Ode - skialpové, jedna vrstva) netrpím. Aspoň něco (= nemusím uvažovat resp. zkoušet zateplené kalhoty). Geront.

Ale ruce, to je úplně jinak - tam trpím fest: Třeba neska (-1 max -2), na rukách Rab Cresta, hodinu a půl in(g)tenzivní pohyb (chůze) a bylo mi na ně (pravá víc) chladno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 16:44

Nech si ušít bundu naopak - mrdu izolace na ruce a tenkou vrstvu na tělo. By ti fungovat mohlo a někdo zaručeně udělá..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 16:46

Mně vrstvení nahoře funguje/mám ho ráth - nebudu to (= zateplenou kundu) ani zkoušet, nemám důvod.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 16:49

Prej nemám důvod :lol:
Těch důvodů už jsi tu popsal..... Navíc tobě může být fakt jedno, že dáš za experimenty xy tisíc, bolet tě to nebude ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 16:50

Ne!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2023 16:59

pavproch píše:KUPODIVU tímhle (chlad od nezateplených kalhot - aktuálně moje "zimní" LaS Ode - skialpové, jedna vrstva) netrpím.

Jak to vis? Mne nebyla zima na nohy, ale bylo mi chladno celkove. A naopak, se zateplenyma kalhotama mi neni na nohy nijak extra teplo, proste tak nejak normalne prijemne, ale celkove je mi vyrazne tepleji.

Psal jsem to mj. proto, ze mne prekvapilo, jak vyrazny rozdil to dela. Starsi trekove kalhoty jsou teplejsi a tam se to tak neprojevovalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 17:04

Zkoušet to (zateplené kalhoty) nebudu. Nechce se mi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2023 17:15

Kdo chce kam, tomu nepomuze ani svecena ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 17:17

Já prostě jsem zabetonovaný v pozici: šusťák-izolace-šusťák nemůže nikdy fungovat srovnatelně s jednovrstvou tkanou látkou BEZ membrány. A nehodlám si tento svůj názor zkoušet měnit nějakýma pokusama.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte pro 5, 2023 17:22

Vsak taky srovnatelne nefunguje. Funguje mnohem lip :twisted: A nahore nemam sustak, ale SS, relativne robustni, klidne by z nej mohly byt trisezonni kalhoty. Toho jsem se trochu bal, ale neni to vubec spatne. Jen jsou ty kalhoty tezsi, nez je nutne, ale s aktualnim "vyberem" jsem rad i za ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 17:24

Já mám prostě blok NE.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » úte pro 5, 2023 17:33

mike píše:Kdo chce kam, tomu nepomuze ani svecena ;-)

Přesně tak. Kdyby se všichni drželi tohoto schématu, ještě skáčeme po stromech
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8079
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » úte pro 5, 2023 19:09

pavproch píše:tímhle (chlad od nezateplených kalhot - aktuálně moje "zimní" LaS Ode - skialpové, jedna vrstva) netrpím. .....Ale ruce, to je úplně jinak - tam trpím fest: Třeba neska (-1 max -2), na rukách Rab Cresta, hodinu a půl in(g)tenzivní pohyb (chůze) a bylo mi na ně (pravá víc) chladno.

Mám to stejně, na nohy chlad moc nevnímám, ale celkem rychle mi promrznou ruce (prsty a dlaně).
Má to tak většina lidí, jediný mike trpí tím, že mu je zima na nohy, ale zase se mu hodně přehřívá hlava. :-)
V zateplených gatích bych se uvařil, leda by měly podélné větrací zipy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 5, 2023 19:18

tak to vam zavidim, ja chodim v bavlnenejch tenkejch kalhotech do prace abych v kanclu nechcipla vedrem a tech -10 fakt mega cejtim i kdyz du pecha ze zastavky, natoz kdyz 10 minut stojim a cekam na spoj :D citelne mam tak ledovy stehna a zadek, ze trva dalsi hodinu, nez naberou pokojovou teplotu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9379
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte pro 5, 2023 20:40

pavproch píše:Ale ruce, to je úplně jinak - tam trpím fest: Třeba neska (-1 max -2), na rukách Rab Cresta, hodinu a půl in(g)tenzivní pohyb (chůze) a bylo mi na ně (pravá víc) chladno.
Nechces zkusit do rukavic dat elektricky ohriva rukou jako napr toto?

Ja jsem minuly tyden koupil na Vanoce(spise na vyzkouseni) manzelce v Lidlu (vyrazne levneji). Doma jsem zapnul - a zjistil, ze by to mohlo dobre fungovat. Ma tri stupne vyhrivani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2023 2:47

oodoow píše:Mám to stejně, na nohy chlad moc nevnímám, ale celkem rychle mi promrznou ruce (prsty a dlaně).

Kdybys mel nohy v teple, tak ti ruce nepromrznou. Je fuk, ze chlad nevnimas, objektivne tam je.

oodoow píše:V zateplených gatích bych se uvařil, leda by měly podélné větrací zipy.

Jak jsem psal, v zateplenych kalhotach je min teplo a zaroven min zima, nez v kombinaci spodky + normalni kalhoty. Zipy nejsou potreba, naopak, jsou na skodu. Tohle je holt jedna z veci typu kdo nevyzkousel, neuveri. Samotneho mne prekvapilo, jak velky rozdil to je. Vrstveni ma komfortni rozsah par stupnu, pak se bud zacnu prehrivat nebo naopak vychladat, zateplene kalhoty bych odhadnul aspon na 20 stupnu a to na hole telo. Vrstva vzduchu chycena v izolaci umi divy :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení