Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » čtv led 26, 2023 18:24

No já nevím, bavlna je hodně studená..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 26, 2023 18:58

vubec neni, treba klasicky teplaky vubec studeny nejsou, kolem -4 je nosim venku v pohode a je v nich dobre, na popochazeni s psama, ale na postavani je planuju pres podvlikacky kde mi nestaci na podvlikacky + cwlorocky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » čtv led 26, 2023 18:59

Máš taky dost nestandartní termoregulaci. Mě bavlna studí. Je to jedinej materiál, kterej mi nefunguje vůbec na nic.. Čím silnější bavlna, tím horší. Jinak v kalhotech snesu úplně cokoliv, jen ne bavlnu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 22:13

Bavlna dobre funguje na doma, je pouzitelna do prace, ale na outdoor velmi spatne. Drzi v sobe vodu, blbe schne a mokra tuhne. A jeste smrdi. Mel jsem kdysi ponozky od BD, co v sobe mely mensi cast bavlny, sice byly docela prijemne, ale smrdely naprosto straslive uz po dvou dnech.

Mawenzi píše:prave, cetla jsem a nechapu

Zajdi si do servisu na opravu termoregulace ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » čtv led 26, 2023 23:58

Etheric píše:Máš taky dost nestandartní termoregulaci. Mě bavlna studí. Je to jedinej materiál, kterej mi nefunguje vůbec na nic.
Jseš si jist, že má nestandartní termoregulaci opravdu Maw? :) Osobně na vejlety a práci kolem chalupy nosím v základních vrstvách vlastně jen bavlnu - kalhoty, trička i mikiny. A nic příjemnějšího pro mě není. I všechny zimní kalhoty mám bavlněný. A je mi v nich teplo a pohodlně :D O domácím použití ani nemluvě, tam za mě vede bavlna jednoznačně.
Problém s bavlnou je na větších výletech, tam ji nezbývá než omezit, ale okolo komína k tomu nemám důvod.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » pát led 27, 2023 5:23

bavlnu nemam rada v podstate na tricka v lete na vylety, rifle pod -5 na vylety a pripadne ponozky na vylety.

kalhoty jsou presne k ucelu na dlouhy postavani v mraze s ubytkem nebo "blizko domu", kde necekam ani nathovani vody, ani mrznuti ani dlouhy schnuti.

mela sem jinou predstavu, ale nakonec zvitezily tyto protoze jsou opravdu prijemny a maji sirokou gumu v pase a ne klasicky poklopec. na vylet bych si je nevzala, ale tam nepotrebuju pres podvlikacky nebo zatepleny uzky kalhoty jeste druhy... a v pripade mokryho snehu muzu vzit navleky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » pát led 27, 2023 7:45

sobb píše:Jseš si jist, že má nestandartní termoregulaci opravdu Maw?

Ano, akorát ju má posunutou opačným směrem, než já. Ale zas mám výhodu v létě, že se nepřehřívám..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát led 27, 2023 9:51

Etheric píše:Apuka do toho nepůjde páč mu musí bejt jasný, jakou πčovinu napsal :D
Hm, muzes mi osvetlit, co je podle Tebe (a podle reakce i mika) "πčovin" z toho, co jsem napsal? Z kontextu mi prijde, ze to, ze si myslim, ze se celozip zateplene klahoty obleces na stavajici "v polnich podminkach" rychleji nez si prevleces jedny kalhoty za druhe. Tomi ale s mikovou reakci nedava zadny smysl, kdyz sam toto o (membranovych) celozipovych vice-mene potvrzuje.

Jinak ja bych nesel do souteze ani s Tebou v prevlekani ani s mikem na Milesovku z jednoducheho duvodu - ja nejsem honic minut/vterin/hodin a nemam zapotrebi soutezit s nikym. Taky si proto nemyslim v nicem v outdooru, ze jsem ten nejlepsi a nijak me to ani netrapi.
Navic "soutez" s tema kalhotama dava smysl jen kdyz soutezi konkretni clovek sam se sebou, aby sam videl, co je pro nej rychlejsi.

Ale s tim rozdilem prevlekani druhych vs. obleceni celozipovych nevim, jestli si uvedomujes, ze v Tebou "preferovanych" podminkach, tj. jen zima bez nutnosti macek nebo neceho jineho, v nizkych botach mas s tema celozipovyma na obleceni vyrazne mensi pocet kroku nez s normalnima kalhotama? A ze k tomu nemusis pocitat s vyzouvanim+obouvanim bot a svlecenim druhych kalhot? Kdyz si celozipove k tomu vsemu mas v batohu se skoro uplne rozeplymi zipy (neni zadny problem je takto mit), tak bys musel byt fakt nebesky rychly, abys vsechny kroky prevlekani(prezouvani stihl za dobu, za kterou se se zipovymi kalhotami budes hotovy. Kdyz nemas moc zasvinene polobotky, tak muzes jen pretahnout boty pres velkou diru, to same na druhe noze a zatahnout zipy az dolu. Kdyz mas prilis zasvinene polobotky, tak holt, musis pridat rozepnuti a zapnuti zipu na obou nohavicich. To ale rozhodne bude trvat kratsi dobu nez vyzout a obout boty.

Jo, jeste nezapomen - ja takove zateplene kalhoty mam a je pouzivam, jen nejsou (bohuzel) az k zemi jen po lytka. Takze vim moc dobre, kolik casu mi trva si je oblect. Stejne tak predtim jsem je nemel a zimu jsem resil oblecenim spodaru - "za pochodu", kdyz bylo treba. To, samozrejme trva dela nez Tvoje prevleceni kalhot, ale i kdybych vzal polovicni dobu, tak je to nekde jinde. O diskomfortu kvuli ochlazeni noh, jak tam stojis nahaty (idealne v dobre fujavici se zmrzlymi malymi snehovymi vlockami, ktere na nohou zustavaji a po obleceni se pekne roztopi pod kalhotama/spodkama) radeji nebudu mluvit. TO je rozdil docela dramatickeho snizeni teplotniho komfortu na par minut (resp. nekdy na dost delsi dobu) vs. zadne snizeni ale okamzite postupne zvysovani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » pát led 27, 2023 9:58

@apuka: řeč byla o kdysi navrhovaném závodu ty vs mike, kdy se řešil nosnej systém batohů a pohodlnost při různý zátěži. Ty máš nést robustní batoh s 20kg+ a mike ultra-sil batoh bez zad a polstrovaných popruhů s 5kg. Tvrdil jsi, že tobě se půjde líp :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát led 27, 2023 10:15

Aho, to jo, mne tady ale spise vychazelo, ze jako o "π..." pises o tom prevlekani. Proto se mi to nezdalo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » pát led 27, 2023 11:21

me by se urcite lip slo ale to neznamena rychle nebo pohodlne ani kdyz je to "lip"

navic ty ultrasil batohy a vaky na zada me dost serou kdyz je v jich jen lahev vody, radsi 20kg naklad v pradny krosne:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod GreyMouse » pát led 27, 2023 11:45

Vexo píše:Nejake tipy na damske zimni outdoor gate, kdyz je okolo nuly a niz a nemusely se nosit spodky? Moje predstava je nemembranovy ss s flisovym vnitrkem...

Mám několik let z Decathlonu patrně předchůdkyně těchto (ze současné nabídky mi přijdou nejpodobnější) a jsem s nima spokojená. Kdybych sháněla nové, půjdu se na tyhle aspoň podívat, i když na obrázku vypadají hůř než ty moje staré (ten záhyb nad zipem kapsy je divný, moje nic takového nemají).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Lipon » pát led 27, 2023 13:31

Vexo: mám už delší dobu z RP softshellky Ternua s vnitřním počesáním, už jsem tu někde o nich párkrát psal, kolem nuly akorát
pod nulu pod to vezmu buď tenší nebo silnější spodky
na velký mrazy to ale není, na to jsou zateplený kalhoty vhodnější
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát led 27, 2023 13:55

@Vexo: Par podobnych kalhot najdes v nabidce kazdeho vetsiho sportovniho obchodu. Problemem bude nejspise, ze - jak z poslednich prispevku videt - kazdy ma jine vnimani zimy/tepla i na nohy, takze se zkusenosti konkretni osoby vubec nemusi shodovat se zkusenosti jine. Taky hodne zavisi od aktivit pro ktere to ma byt a zpusobu pohybu v nich.

Nejlepsi by proto bylo zajit nekde a vyzkouset nekolik ruznych - jen je problem, ze u nas tezko najdes obchod s vetsim vyberem ruznych znacek...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » pát led 27, 2023 18:46

greymouse
ty kalhoty vypadaji dobre, mozna se na ne zajedu mrknout (aka mam vanocni poukazku do dekace a kdyz nic nevymyslim, koupim si aspon dehydro :D) akorat kalhoty v decathlonu mi nesedej obecne vubec ty jejich strihy, ale tyhle sem jeste nezkousela :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » pát led 27, 2023 22:31

Etheric píše:Ano, akorát ju má posunutou opačným směrem, než já.
Srandovní mi přišlo hlavně to, že zrovna od Tebe ta poznámka fakt sedí:D
Jinak mi, podle toho co píše přijde, že Maw má víceméně takovou celkem normální ženskou termoregulaci. Respektive, že zcela jistě není výjimkou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát led 27, 2023 22:35

Normalni zenskou tj. zadnou? :twisted: No nevim, ma pritelkyne tvrdi, ze nema zadnou a opravdu je na tom treba proti mne vyrazne hur a presto vychazi ve srovnani s Mawenzi lip. To uz je podle popisu extrem.

A ano, Etheric taky, zas opacnym smerem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » pát led 27, 2023 22:45

Každý to má jinak, takže slovo "normální" je celkem ošemetné, nicméně Maw mi jako nějaký extrém nepřijde. Ale to možná nejlépe posoudí ona sama. Mi přišla v tomto kontextu hlavně úsměvná Ethericova reakce :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát led 27, 2023 22:51

Normalni je oblast kolem stredu Gaussova rozdeleni ;-) Rekneme 1 sigma, Mawenzi i Etherica bych tipoval spis na 3 sigma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » pát led 27, 2023 22:53

Mawenzi je ženská. Tak si to přepočítej :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát led 27, 2023 22:57

Myslim prave i na zenskou. Soudim ovsem jen podle toho, co pise, treba to vyzniva jinak, nez je to doopravdy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » sob led 28, 2023 7:21

ja bych rekla, ze taky nemam zadnou, ale tim, ze teploty nad 20 stupnu mi sou neprijemny, kolem 24 uz chcipam treba uvarena v praci a doma topim na 18, tak jiste mam tu moji "standartni zenskou termoregulaci (zadnou ;)" treba o par stupnu posunutou smerem niz od jinych zen, ktery ji vlastne maji skoro stejnou, jen posunutou vic ke snaseni tepla.

Sice to neznamena, ze doma sedim nehybne v tilku, ale je mi proste prijemny na sobe mit dlouhej rukav kdyz sedim a kdyz jdu uklizet, varit, cvicit tak je mi v tilku v tech 18 dobre a nemusim sedet pohodlne bez hnuti abych se uvarila i pri ceste na zachod :D

pro me je kolem 0 proste prijemnej dlouhej rukav s SS bundou, na zastavky spis pridam... kolem -5 pro me zacina byt prijemna zateplena buda :D ta kipli adisa je do male zimy (cca -5), stejne jako torridka. BY calvana je cca tech -5 taky, i kdyz jeji trochu mensi prodysnost to zhorsuje, ale zase je odolna a vyhovuje mi celkem i reseni rukavu a tak a by calvana HD je tak na -10 :D

na noseni do prace je to jiny ale tam hodne postavam na zastavce, tam su schopna treba by calvanu mit kolem +5... ale kdyz pak musim vic chodit po meste, tak kdyz nefouka, chodim i bez bundy :D (nebo se psama mi to neva, to kdyz se zacnu varit tak uz su skoro zas na koncu vychazky tech mych duchodcu

naopak ale treba na spodni cast tela to tak nemam, tam se vic blizim prumeru, ale zas citlivost zimy na ty moje spatny kolena to srazi.

Co me naopak docela vyhovuje u tech zateplenych bund je spis schopnost izolace v hodne mokrym prostredi, nebo nemuset prioblikat pri zastavkach, ale i tak to bude platit pohodlne az par stupnu pod 0.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob led 28, 2023 9:05

Ne nadarmo se ti říká Mamut :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Vexo » sob led 28, 2023 22:42

GreyMouse píše:Mám několik let z Decathlonu patrně předchůdkyně těchto (ze současné nabídky mi přijdou nejpodobnější) a jsem s nima spokojená.
Dekuji za tip, bohuzel v nejrozsirenejsi velikosti 38 jsou vyprodane.

apuka píše:@Vexo: Par podobnych kalhot najdes v nabidce kazdeho vetsiho sportovniho obchodu.

Neni na to moc casu, radeji objedname a vyzkousime doma.

Lipon píše:Vexo: mám už delší dobu z RP softshellky Ternua s vnitřním počesáním
Objevil jsem akorat Ternua Dinesha ale take nemaji velikosti.

Vyzkousime Prana Hallena,Montura Thermo Fit a Mammut Winter Hiking.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » ned led 29, 2023 14:42

apuka píše:s tim rozdilem prevlekani druhych vs. obleceni celozipovych nevim...
Vcera jsem mel po skoro roku sebou v ruksaku zase ty prevlecne plnozipove zateplene 3/4 kalhoty (po lytka) od Mammutu. Nepouzil jsem je nakonec, ale kdyz jsem si je dnes odkladal, tak jsem si rikal, ze schvalne zkusim stopnout jak dlouho trva prevlekani. Bez nejakeho treninku, prvnikrat po roce. Taky jsem se pritom parkrat "zadrhl", hlavne jsem se trefil do zapnuti rozepnuteho zipu asi na tretikrat i kdyz to bylo dane spise horsi viditelnosti - jsem si uplne neroztahl zaluzie a slunce ani venku skoro nesvitilo, ne to jeste dovnitr.

Obul jsem si sve pevnejsi, vetsi pohorky a zkusil - kalhoty vzdy slozene se "skoro uplne" (2-3 cm pod pruznym pasem, tj. celkem 5-6 cm) rozepnutym zipem. Cas od zmacknuti stopek na mobilu, ruce jinak volne, kalhoty prichystane slozene (jak se vytahnou z batohu) na zidlicce (tj. jako na batohu) po plne zapnuti obou zipu az na doraz na spodku a vypnuti stopek:

1) bez plneho rozepnuti, jen jak byly kalhoty slozene, tj. simulace rychleho prevleceni, kdyz mam boty pomerne ciste, nemam na nich macky/lyze/sneznice. S takto rozepnutym zipem je tam obrovska dira, kam se s velkou rezernou vlezou i pohorky velikosti 47 1/3, UK12.
Cas - 16 vterin.

2) s plnym rozepnutim zipu, tj. simulace oblekani kdyz mam hodne spinave boty nebo na nohou macky/lyze/sneznice nebo "si nemohu vyskakovat" na danem miste (stand). Vzeti do ruky slozenych kalhot, rozepnuti jednoho zipu, obleceni jedne strany, rozepnuti druheho zipu a obleceni te druhe strany.
Cas - 25,5 vteriny.

Nepocital jsem cas nutny na vybrani kalhot z ruksaku a nasledne nahozeni ruksaku na zada, protoze to je stejne pro oba zpusoby. Pri prevlekani kalhot by se k tomu melo pripocitat i odlozeni druhych kalhot do ruksaku. Samozrejme ve druhem pripadu (s beznymi kalhotami nejspise i v prvnim) jeste i cas nutny na vyzuti a znovuobuti se. Mozna se muze pripocist pul vteriny za stazeni zipu az ke kotnikum v pripade kalhot plne delky. Spravne bych jeste mel odecist skoro vterinu, kym jsem po spusteni stopek dostal ke kalhotam a po obleceni zase stopnul stopky, ale takto si to alespon muze kdokoliv vyzkouset za stejnych podminek.
Kalhoty maji docela pruzny pas, takze jsem je samotne vepredu nemusel rozepinat - jinak by stacilo jen rozepnout/zapnout cvocku, cimz se udelaji o min. 5cm sirsi a to staci na vytazeni. Komu by toto bylo treba, muze k casu pro 1 pripocitat vterinu, k casu 2 nic.

@Etheric: Stale si myslis, ze bys to stejne rychle zvladal s prevlecenim?

Jeste bych tady pripomenul - ty moje kalhoty maji hodne mekky zip, podlozeny pekne sirokou a mirne vycpanou" legou, takze bych rekl, ze tento zip neni nijak neprijemne citit pri pouzivani, ani svoji jinou "tvrdosti".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » ned led 29, 2023 14:58

apuka píše:Stale si myslis, ze bys to stejne rychle zvladal s prevlecenim?

S normálními botami bych byl i o několik vteřin rychlejší :)
S pohorama nevim, nenosim, VHT nechodim a v ČR stačí normální nízký boty..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » ned led 29, 2023 16:11

Etheric
nekolik vterin sou treba 3, nebo mozna 5, to je skoro pod rozlisovaci schopnost, ale taky bys to mohl zmerit na jak to mas dlouho rozvazani a sundani bot + obliknuti + zase zavazani.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » ned led 29, 2023 16:49

Jo, taky bych rad videl cas Etherica, jak "s normalnimi botami" si prevlece oblecene kalhoty za "poskladane" (tj. vybrane ve stavu, jak to nosi v ruksaku) druhe (vcetne prezuti) a start+stop stopek na vedle polozenem mobilu za max. 14 vterin ("nekolik" znamena minimalne 2) :-). A to i kdyz si myslim, ze on nepouziva opasky.

Ale mozna on na to trenuje - ja jsem ty kalhoty oblekl na prvni pokus po roce a ani predtim jsem to nijak netrenoval. Tj. moje casy jsou pro naproste pohodove, nijak nespechajici obleceni.

@Etheric: samotne "testovani" Ti zabere max. 14 vterin :wink: + priprava (vybrani druhych kalhot ze skrine a obuti bot) mozna 5 minut.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » ned led 29, 2023 17:55

Mawenzi píše:rozvazani a sundani bot + obliknuti + zase zavazani.

Rozvázání a zavázání je přežitek a na nízký boty není potřeba, nerozvazuji, nezavazuji ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » ned led 29, 2023 18:06

ja teda nevim, ale kdyz si nezavazu boty, tak se mi zouvaji z nohy :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení