Jaké vybrat funkční prádlo?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod jendakrupka » sob led 14, 2023 18:24

dkay píše:Jinak za pochodu podle mě snad ani není možné aby v Alphě byla zima, pokud to člověk fakt extrémně neustřelí (jako jen Alpha a triko v -30 atp)


Zima je mi jen občas a spíš jen na konkrétní místo, bedra, tam kde už nemám batoh. Jinak je to v pohodě. A spíš jen v úsecích, kdy jdeš třeba chvíli po rovině nebo trochu zpomalíš. Jak říkám, nic hrozného. Ale stejně si chci nějaké nové funkční triko koupit, tak jsem chtěl znát názory zkušenějších.

s PA trikem máš tu výhodu, že nemusíš mít specializovanou bundu za pětku ale využiješ portfolio jakýchkoliv dobře prodyšných bund které doma máš.


Jenže já už tu specializovanou bundu mám :D :( Nestála teda pět, byla za dobrou cenu...

Jo, jako vypadá to jako něco co si na sebe spíš oblíkne večer někdo s určitými specifickými sexuálními fantaziemi, ale prověřené trhem a horami to už myslím je


No právě se snažím si představit, jak dělám zastávku na chatě, objednám pivo, sundám si tu Alphu a zůstanu sedět jen v tomhle :D
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » stř led 18, 2023 9:42

Druhý Motus (II) mám (už na sobě), je trošku jiné než ten můj Motus I (víc pocit uměliny + zdá se být tenčí). Ale zips zipsuje. Hurá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » stř led 18, 2023 18:33

Jako dycky, byla DIY švadlena - já to fuckt nechápu, že (všichni výrobci) vyrábějí tyhlety trika BEZ poutka na pověšení. Motus II už ho má. Neska z prce byl první (částečný) fíldtest a jo, vypadá to e to bude náhrada 1:1.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » stř led 18, 2023 21:02

pavproch píše:já to fuckt nechápu, že (všichni výrobci) vyrábějí tyhlety trika BEZ poutka na pověšení.
No vidis, ja jsem zase v sobotu vyzkousel podobne triko s dlouhym a se ctvrtinovym zipem - a cely den jsem nadaval, ktery vul vymyslel prisit do trika poutko na zaveseni. Tlacilo, skrabalo, zavazelo. Navic zasite do zakladniho svu, tj. bude trochu problem s odstrihnutim. Je to material, ktereho zbytky budou skrabat jeste vice nez cele poutko.

Popravde receno, v zivote by me takove lehke triko nenapadlo nekde veset za poutko. Ani kdyby bylo na vnejsi strane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2023 3:46

Asi tak. Z mych trik to nastesti zadne nema. Kdyby to nejake melo jeste navic na vnejsi strane, tak se snad pujdu osobne zeptat designera, jestli se neposral 8) :twisted:

Poutko ma byt na bunde, protoze se vesi na vesak. Tricka vesi na vesak jen ppako :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod pavproch » čtv led 19, 2023 9:37

Neska první pořádný fíldtest (lehce po dnulou) = Motus II hřeje krapet míň něž Motus I. Ale opravdu jen o trošku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pát led 20, 2023 23:52

HP Code 2.0 spodky z power dry, ktery ale na obrazku vypada jako delta :-k a uz vubec ne jako pwdry z jejich predchozi rady.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » sob led 21, 2023 1:28

Myslim, ze to bude chyba v popisu. Verze 1.0 byla z PowerDry (divneho), tohle je podle obrazku Delta stejne jako u tricka. Asi to tam zapomneli zmenit. Napis jim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » sob led 21, 2023 22:45

uvidime co napisou, dneska uz bych se nedivil nicemu, ani tomu, ze udelaji delta spodky do tepleho pocasi, ktere chladi :D (dulezita nutnost vynechani vsech vrstev a mezivrstev!)
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Vexo » pon led 23, 2023 13:43

je to Polartec Delta.. chachá :rolleyes:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » pon led 23, 2023 16:30

Vzdyt jsem ti to psal 8)

Napis jim jeste, at si to opravi i na webu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte led 24, 2023 6:38

tak mam z vinted jeste triko taiga podle stitku powerdry a podle latky taky, odpovida strukturou tem zajo z vinted a tomu mikovu zaju.

gramaz je tensi, ty zaja jsou silnejsi. velikost celkem ujde, na sirku by mohlo byt uzsi klidne o 10cm, na Sko je to docela velky pansky Sko, spis az M.

materialove jsou vsechny ty power dry zajo i taiga vyrazne prijemnejsi nez mammut. mammuta se jdu zbavit:D (mam kvuli tem experimentum tolik hader, ze si dalaich 15 let nebudu moct koupit dlouhej rukav:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte led 24, 2023 7:27

Někdo mi vyfoukl na vinted triko Power dry, výjimečně nové s visačkou.. Achjo.. Jetý funkční prádlo po bůhví kom nekupuju..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte led 24, 2023 7:36

moje taiga byla nova s visackou:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte led 24, 2023 7:46

Tys mi to vyfoukla? :D
Smolík no, musím počkat, jestli se objeví další
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » úte led 24, 2023 10:47

Co takoveto? Tam maji i M v bledemodrem a da se to sehnat i jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » úte led 24, 2023 11:05

etheric
to ja nevim, ta taiga cerna panska S tam nova s visackou byla jedina, nevim jakej "power dry" ti nekdo jinej vyfoukl, na to jsi dal.malo informaci:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod soyer21 » úte led 24, 2023 16:42

Co tohle tričko Taimen, údajně z Power Dry, nicméně nikde na fotce logo Polartecu nevidím
https://www.taimen.com/cs/cz/product/taimen-uda-polartec-power-dry-crewe-ss_99931535/104051
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 17:40

Na fotkach vypada latka jako u Zaja, ale tezko rict. Proc to ale nezkusit, za tu cenu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Etheric » úte led 24, 2023 17:50

Tady by mě zajímalo, jak je to velikostně a ohledně dopravy, zda vše ok.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Misi » čtv led 26, 2023 7:28

Na strankach Taimen by mela byt doprava cca 10Euro. Tabulka velikosti me prijde posunuta k vetsim hodnotam.
Misi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 21, 2016 8:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Dudko » pát led 27, 2023 10:13

Tak sa sem trošku vtlačím s jednou otázočkou.

Nemáte niekto skúsenosti s tričkami 2x1? (jedna strana hrejivejšia, druhá lepšie odvádzajúca pot)
Má to nejaký zmysel, alebo je oveľa lepšie si kúpiť na každý účel jedno, príp. na zateplenie použiť radšej iné vrstvy?

Skúšal som to tu aj hľadať, no nenašlo mi absolútne nič na tento dotaz (alebo som zle hľadal).
Dudko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: čtv led 12, 2023 12:48

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod irem » pát led 27, 2023 10:34

@Dudko:
Pouzivam Sensor Double Face a pro me to smysl ma, ovsem, jestli by to vyhovovalo Tobe asi stejne nakonec budes muset vyzkouset sam :)
Subjektivne ten rozdil v "hrejivosti" stran nevnimam jak nijak velky, ale prece jen trickum zvysuje variabilitu. Pro me to ale nebyla otazka toho, jestli kupovat jedno teplejsi tricko a jedno, co lepe odvadi pot, kazdeho mam vic kusu i tak. Doubleface mam proto, ze mi jsou prijemna na kuzi a pouzivam je casto, kdyz vyrazim na par dni s co nejmensim zavazadlem - pak jen tricko podle situace otacim na aktualne lepe vyhovujici stranu.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Mawenzi » pát led 27, 2023 11:13

sensor double face tu lidi docela chvali
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Lipon » pát led 27, 2023 23:39

Přišly mi dneska nějaký trika vod Mammutu
když už jsem je měl na stole, trochu jsem je porovnal - detaily látky, tloušťka materiálu proti světlu

Mammut Aegility Half Zip
Obrázek Obrázek Obrázek

Mammut Moench Light
Obrázek Obrázek

Mammut Sertig
jak už zaznělo, na zádech má mnohem prodyšnější látku (víc síťovaná), než vepředu, viz foto přechodu mezi látkami
Obrázek

a pro srovnání Polartec Powedry
Mammut Atacazo Light, co mám asi 5 let, hladká látka
Obrázek Obrázek Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » pon led 30, 2023 10:50

DrZkaza píše:Tak tu máme další potenciální Polartec Power Dry do sbírky - QUIKSILVER
TERRITORY M, v akci bylo za necelou tisícovku. Pokud si ho nechám, časem přidám zkušenosti z použití venku.


Triko jsem vyzkoušel při běhu i při výletech a za mě naprostá spokojenost. Dle mého funguje, jak má a slušně vypadá. Na těle není úplně upnuté, což mi vyhovuje, ale zároveň je v dostatečném kontaktu s pokožkou. Přes dotykový pocit "uměliny" (hlavně z vnější strany) se nosí příjemně. Za mě ho mohu doporučit.
Pokud by ho někdo sháněl, tak na Titanu ho zlevnili a ještě do konce ledna nabízí dodatečnou slevu 20 procent.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Misi » pon led 30, 2023 11:06

Bylo by možné sem hodit par fotek toho trika ?hlavne me zajima cca gramáž trika. Uvazuju ze bych ho i vzal+teda jeste nev jakou pripadne zvolit velikost.

Diky za odpověď
Misi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 21, 2016 8:12

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod apuka » pon led 30, 2023 13:43

@Lipon: Az budes mit odzkousene Mammut Aegility HZ, napis, jak se Ti jevi.

Ja jsem jej (s dlouhymi rukavy) dvakrat vzal jako spodni tricko na Lysou a byl jsem docela prijemne prekvapeny, jak mi fungavalo. Prvnikrat hodne klidna chuze, prvni po ATB, v sobotu sice taky pomala, zato ve snehu celou dobu, delani stopy, kopani stupu, ... - a rozhodne jsem se v nem nepotil. V prvnim pripade jsem mel na tom Rab Vapor Rise (a na zastavce bundu s Polartec Alpha), ve druhem bundu PA, na zacatku a potom na cestu dolu jeste tu VR.

Co me ale prekvapilo doma, kdyz jsem se svlekl a chvili chodil po pokoji jen v tom tricku, tak mi zacala byt hodne zima, jak odvadelo vlhkost a snazilo se co nejdrive odparit. Tj. nejspise poslouzi dobre i v lete, resp. kdyz se chce clovek ochlazovat.

Jinak ma pro men hodne prekvapive docela prijemny material, ktery jsem bez problemu zvladl mit na sobe cely den. Teda az na ty nesmyslne cesulky nebo k cemu ty prisite "ocka" jsou - velka klasicka cedule, mensi delsi oko s napisem made in Vietnam (mozna to chce byt poutko) a jedno pidi bez niceho, to sere nejvice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod DrZkaza » pon led 30, 2023 14:14

Fotku materiálu a váhu velikosti M a L jsem psal u původního příspěvku z 12.1., chtěl jsem na něj odkázat přímou citací, ale evidentně to neumím.
Nejlevněji ho mají tady https://fitanu.com/cz/panske-funkcni-tr ... gJkDvD_BwE
Nejvíc fotek zřejmě zde - https://www.blackcomb.cz/tricko-quiksil ... -black-23/

Za mě jim velikostí tabulky sedí. Mám 178 cm a hrudník 100 a sedí mi dobře a je i dost dlouhé (mám delší záda). Třeba, co jsem teď zkoušel Alpha triko od Direct Alpine, tak už jsem musel mít L. Snad to při vybírání velikosti pomůže.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Jaké vybrat funkční prádlo?

Příspěvekod Misi » pon led 30, 2023 14:44

Diky za odpověď
Nasel jsem si příspěvek zpet.
Ja mam 180cm a cca 110cm pres hrud,takze redim zda Vel.L nebo Xl. U tricek s dlouhym rukavem mam totiz zkusenost ze jsou me vetsinou tesne pres hrud tim padem i vetsinou kratke rukavy.
Pokud by jste v kratkosti mohl uvest hlavni benefity tohoto trika respektive materiálu ? Pripadne i na jakou aktivitu by bylo triko nejvhodnejsi? Vesmes jsem hodne pres behani takze si myslim ze by triko bylo vhodne na beh v mírné intenzitě a asi spise do chladnejsiho prostredi

Dekuji za odpověď
Misi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv led 21, 2016 8:12

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení