Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
37%
Ne
24
63%
 
Celkem hlasů : 38

Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

Příspěvekod Michal Bazilišek » pon dub 23, 2007 15:19

Ahoj, mám dotaz ani ne tak na tyto výrobky, ale spíše na jejich cenu. U nás jsem si vybral Therm-a-Rest Trail Lite, pro mě o délce 183 cm a 119 cm synovi. K tomu ještě pro manželku dámskou verzi o délce 168 cm. Cena těch větších se pohybuje těsně pod 2.000,- Kč a 119 cm jsem viděl za 1.650,-. Ale přímo na stránkách výrobce jsou ceny o dost nižší (při přepočtu). Zajímalo by mě, jestli máte zkušenosti s nákupem v zahraničí a s případnou pozdější reklamací. Jak vůbec takový nákup funguje, kolik stojí doprava atd. Vyplatí se to? Díky za informace :D .
Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod Michal Bazilišek » pon dub 23, 2007 15:33

Michal Bazilišek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř led 10, 2007 14:53
Bydliště: Milovice

Příspěvekod Bedrich » pon dub 23, 2007 17:12

No co se tyce nakupu v zahranici, tak je to v pohode, akorat musis zaplatit kartou, no reklamaci, to pochybuju, todle ti pride ze statu, asi to pujde, ale nevim s ohledem na postovny se to snad ani nevyplati.Jinak ja si ze statu vobjednavam i kontaktni cocky, protoze u nas je to vsechno predrazeny a je to tady do 3 dnu.
Uživatelský avatar
Bedrich
účastník
účastník
 
Příspěvky: 849
Registrován: pon pro 26, 2005 8:35
Bydliště: Liberec

Příspěvekod ToM » úte dub 24, 2007 11:08

Zkusil bych v první řadě kontaktovat mejlem Vertical sport, a zkusit se domluvit třeba na nějaké množstevní slevě. Co vím, tak je s nima dobrá domluva. A případná reklamačka by byla jednodušší... T.
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod dkdkdk » pon bře 21, 2011 15:25

Nevím proč, ale TAHLE pěnovka není v EU english verzi stránek (na stránce k přepnutí nahoře vpravo) . Že by nebyly určeny pro EU trh? Každopádně jsou v ČR k dostání, takže jestli se někdo rozhoduje pro koupi RidgeRestkyRegular, může mrknout i po této. Rozdíl v ceně mezi obyč a Solite s ALU vrstvou je asi 50,- :)
dkdkdk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: čtv říj 8, 2009 19:56

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » pon bře 11, 2013 9:04

Ahoj, tak v postupném vylepšování mé výbavy jsem se dostal ke karimatce. Byl jsem obdarování kupónem do Hanibalu, takže bych nejraději koupil tam. Vím, že nechci samonafukovací karimatku, takže jsem racionálním výběrem dospěl k TaR Z-Lite SOL. Nějaké jiné rovnocenné tipy za přibližně stejnou cenu? Pak mě již zaujala jen TaR Ridge Rest Solar, která je levnější a má větší tepelný odpor za cenu vyšší hmotnosti a asi i velikostí.

Rád opět vyslechnu vaše rady a připomínky :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 11, 2013 12:52

Ridgerest ve verzi DeLuxe tu má myslím Sip a její muž.
Klasickou Z-lite zase tady nosí Timo.

Tak hledej...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » pon bře 11, 2013 13:09

Kdybych nasel, tak se neptam ;) Ta Solar je dřívější DeLuxe?

EDIT: jojo, pod označením DeLuxe jsem již našel dost materiálu
Naposledy upravil axi12 dne úte bře 12, 2013 17:25, celkově upraveno 1
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 11, 2013 14:00

Jo, mělo by to tak být.
TaR Ridgerest - Ridgerest Solite - výška 1,5cm
TaR RidgerestDeluxe - Ridgerest Solar - výška 2,0cm
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod aksam » pon bře 11, 2013 16:52

axi12.... ridgerestku deluxe (2cm) mám, karoška je to výborná, odolná ,skvěle se na ní spí v zimě. Jediná nevýhoda je, že není tak skladná, mám navíc long verzi, nosím ji zvenku na báglu, vevnitř zabere spoustu místa. Z-lite by mohla být skladnější, když se dá lépe složit, ridgerestku jen zaroluješ.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » pon bře 11, 2013 17:47

Ta Z-Lite zas tak skladnější není, obvod pásku, který to bude na batohu z venku obepínat, je 19cm... a já ji stejně dovnitř cpát nebudu (na Guide45+ to dávám vždy ven)... takže asi vezmu tu DeLuxe, který je levnější a líp izoluje, akorát je o 100g těžší

nějak nechápu, proč když mají obě 2cm a ta Z-Lite má ještě tu hliníkovou folii, izoluje méně než ta DeLuxe, která je ještě levnější :evil:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Trafikant » úte bře 12, 2013 16:35

To bude třebas celkovým zpracování a "střihem" té karimatky a zejména vzduchových komor.

Jinak Z Lite jde krásně rozložit na půl a pak se na batohu nosí mnohem lépe, ale je to věc vkusu, měl sem Ridge Rest a přešel na Z Lite.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54


Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod vonkreuz » úte bře 12, 2013 16:57

Však Z-lite Sol je "jen" o 3€ dražší než klasická Z-lite. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod wawrik » úte bře 12, 2013 17:02

Však to... 40 (alebo 43) € za kus EVA plastu je jednoducho bláznivá cena, nech sa na to pozriem z akejkoľvek strany. A to som človek, čo si za technológiu alebo funkčnú špecialitu celkom ochotne priplatí.

Edit: Apropó, akú má životnosť tá ALU vrstva? Neodrie sa to po pár mesiacoch?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod axi12 » úte bře 12, 2013 17:23

Hm... tak jsem se v tom pomotal ještě více.

TaR Z-Lite (skládací bez folie) - 440g - 2cm - R: 2,2 - cena: 898,-
TaR Ridge Rest Solar (dříve DeLuxe) - 540g - 2cm - R: 3,5 - cena: 899,-
TaR Ridge Rest SOLite (dříve nevím co) - 400g - 1,5cm - R: 2,8 - cena: 901,-
TaR Z-Lite Sol (skládací s aluminiovou folii) - 410g - 2cm - R: 2,6 - cena: 1 016,-

Ta možnost u skládacích rozložit na polovinu je docela fajn, ale to pak bude 26cm a to se mi již na Guide 45+ nevejde mezi ty oka. Asi se teď rozmýšlím, zda obětuji trochu pohodlí a izolace za 150g (tzn. Solar x SOLite)... ty skládací jsou docela mimo hru, protože mají relativně malou izolaci, váhově jsou ještě těžší než SOLite.

Jinak, Jarilo, ty máš tu Z-Lite Sol, že? Jak se ptal výše wawrik, jak dlouho vydží ta aluminiová vrstva?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Trafikant » úte bře 12, 2013 22:14

Nemám ji tak dlouho, abych to mohl posoudit.

Zrovna u TaR mi vůbec nevadí zaplatit za kvalitu, výrobu v USA / Irsku, doživotní záruku a za přínos firmy na poli vývoje.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod vonkreuz » úte bře 12, 2013 22:36

@axi - už jsem byl několikrát nucený spát jen na batohu nebo té nouzové Deuter karimatce z batohu plus k tomu hadry co jsem měl navíc a dalo se to.
Takže i když si vezmeš tu tenčí rolovací Ridgerest SOLite, tak si pod zády mužeš vypomoci tou nouzovou karimatkou z Deuteru. Samozřejmě ji pak zaroluješ dohromady do té klasické matrace a do batohu ji budeš cpát až doma v klidu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod martin7539 » sob zář 7, 2013 14:47

cauky. vybieram karimatku a zisla by sa mi troska pomoc. rozhodujem sa medzi THERMAREST ProLite Plus http://www.cascadedesigns.com/en/therm- ... 12/product a THERMAREST NeoAir XTherm http://www.cascadedesigns.com/en/therm- ... rm/product. prolite plus je samonafukovacka ale je trosku tazsia. neoair xtherm je nafukovacka ale zase o malinko lahsia.. taktiez neviem zvolit aj velkost (sirka, dlzka). budem mat spacak sir joseph looping 500. no neviem ci pri tej strednej velkosti je postacujuca sirka 51cm. alebo lepsie zobrat large..
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod fps » pon zář 9, 2013 18:50

jestli chceš pohodlnější? tak kup THERMAREST NeoAir XTherm, jestli jí chceš používat v zimě? tak kup THERMAREST NeoAir XTherm, a velikost zvol podle toho jak si široký, nejlépe když se změříš v daném spacáku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod martin7539 » pát zář 13, 2013 2:52

takze dnes som kupil nafukovacku THERMAREST NeoAir XTherm.. teda to je riadna palka (ako ta cena)...ale ako to najlepsie skladovat????? asi v nafuknute hmm??????
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 13, 2013 6:09

Jako spacák - vyfouklé a buď v úložním prostoru pod postelou nebo třeba přeložené na pul v posteli nebo v skrini.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Skipp » pát zář 13, 2013 6:11

Taky tak, otevřený ventil a položené pod postelí.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod oodoow » pát zář 13, 2013 8:20

@martin7539: Mám už asi 4 roky neo air a skladuji ji zabalenou do toho malýho obalu, co k tomu byl. Samonafukovačku je možná lepší nechávat rozloženou, ale s nafukovačkou se nic nestane, když ji necháš zabalenou (aspoň zatím se nestalo).
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod apuka » pát zář 13, 2013 8:24

vonkreuz píše:Jako spacák - vyfouklé ... nebo třeba přeložené na pul v posteli nebo v skrini.
Teda nevim, mne se jeste zadny spacak nepovedlo vyfouknout :lol: :lol: :lol:
Prelozene napul - podle mne se ponekud nici latka i vnitrek v miste prelozeni. Takze bych takto nskladoval napr. pul roku v kuse.
My doma skladujeme samonafukovacku "samonafouknute" (tj. nedofoukat) s uzavrenym ventilem, vlozeny do obalu z masestru, co jsem si nekdy usil na spani na normalni karimatku (aby neklouzala) a nastojato rovne, na bok polozeny za sedaci soupravou. A drzi se bez problemu uz asi 7 let. Mozna i "nafukovacka" by se nejak podobne mohla dobre skladovat. Kdyz ji poskladas, vlhkost vevnitr by se mohla drzet zkondenzovana v ohebu a tam "nahlodavat" vnitrek. V nafouknute se precejenom rozlozi do vzduchu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod martin7539 » pát zář 13, 2013 11:13

ok, many thanks :lol:
martin7539
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 22, 2013 23:44
Bydliště: Dublin, Ireland

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod mike » pát zář 13, 2013 19:18

oodoow píše:@martin7539: Mám už asi 4 roky neo air a skladuji ji zabalenou do toho malýho obalu, co k tomu byl. Samonafukovačku je možná lepší nechávat rozloženou, ale s nafukovačkou se nic nestane, když ji necháš zabalenou (aspoň zatím se nestalo).

Presne tak. Nemam sice nafukovacku v obalu, ale vyfouknutou, stocenou a volne lozenou ve skrini. U samonafukovacky je to jine, ta je lepsi nechavat rozlozena s otevrenym ventilem. Myslim, ze i vyrobce to takhle pise. V nafukovacce neni zadna pena, ktera by se mohla dlouhou kompresi znicit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 22, 2013 19:15

zvazuju koupi therm-a-rest women neoair xlite pripadne evazotky...
no a muj dotaz (mozna se to tu nekde probiralo, ale uz su slepa v tudle nocni hodinu) - jak takova vec v konktaktu se psem? jakoze muze ji snadno protrhnout psi drap nevhodne umisteny? nebo nejaky prebehnuti nebo vrteni se na ni je v pohode? (a taky sem tu svini pristihla, jak si chtela v kufru auta dobre ustlat a vzala do huby konec nafukovaciho lehatka k vode a ve snaze ho potahnout ho svina prokousla, tak sem dost znejistela v tomto ohledu, ackoli u obyc karimatky se mnou jako zatezi se o posouvani nikdy nepokusila co vim).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod oodoow » ned zář 22, 2013 19:30

@Mawenzi: Já bych to asi neriskoval, je to docela drahá záležitost a i když mi neo airka slouží už roky, tak působí hodně křehce a vyžaduje šetrné zacházení. Od pohledu jsou nafukovačky ještě křehčí než samonafukovačky. Je to cena za lepší sbalitelnost a komfort. Mít psa, koupím tu evazotku anebo ridgerest solite od thermarestu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Karimatky Therm-a-Rest

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 22, 2013 19:35

hm, díky... já doufala, že zas tak náchylný by to být nemuselo, ale vpodstatě si mi potvrdil obavy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Další

Zpět na Spacáky a karimatky