pavprochovo geronto-vlkno

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte pro 20, 2022 14:04

Kura, začínám být z toho čtvrtečního špárání se ve mně pěkně nervózní, ale co už rozhodnutí "dát dochtorům šanci aby mi pomohli od blbě" bylo správně, musím se zkousnout.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte pro 20, 2022 18:50

Zas jemi blbě (= potvrzení, že rozhodnutí bylo správné), bohužel ale z toho blbě mám černé myšlénky - průšvih bude, když nic nenajdou = nepomůžou mi od toho blbě. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » stř pro 21, 2022 0:30

mike píše:Zrovna na bolest hlavy obvykle staci paracetamol nebo ibuprofen, ale chce to spravnou davku, coz pro chlapa 200 mg ibuprofenu neni.


Jj, ibáč. Ale dávkování může být skutečně individuální, asi nejsu chlap. Jen 61kg.

Taky jsem měl dříve podivné stavy, jakoby podráždění nosní dutiny, nebo divná bolest hlavy a slabá nevolnost. Skoro jistě to souviselo s hrudní páteří a 200 ibáče fungovalo zázračně.
Naštěstí tohle mám dávno za sebou a taky jsem musel na to přijít sám. Nepoužívám polštář v leže na zádech.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř pro 21, 2022 1:01

Bezne se davkuje podle vahy a 61 je na chlapa fakt malo ;-) Nasel jsem:

Dávkování ibuprofenu závisí na věku a tělesné hmotnosti pacienta. Maximální jednotlivá dávka pro dospělé a dospívající by neměla překročit 400 mg ibuprofenu. Více než 400 mg ibuprofenu jednorázově nemá lepší analgetický účinek.

Jj, pater se muze projevovat ruzne a nekdy naprosto necekane. Sveho casu mi od krcni patere trnul jazyk.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv pro 22, 2022 12:24

No nic no, "sťourání se ve mně z obou konců" mám za sebou (a neska už nesmím řídit brmbrmbrm, bo mě přitem zdrogovali) a... hurá, výsledek (zjevný nález gastro- i kolo-skopie) sem dostal hned a nic tam není. Což je i zároveň nehurá. Druhé nehurá je, že s tím "blbě" budu muset vydržet (minimálně) dalších 6 týdnů, bo výsledky rozborů vzorků, které cucli a vystřihli, budou až na konci ledence. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » čtv pro 22, 2022 15:23

No hura, ze ses k tomu konecne odhodlal :smt023

Zazraky ale necekej, za 6 tydnu budes maximalne na zacatku. V pripade, ze na neco prijdou a zacnou to resit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát pro 23, 2022 13:15

Krucinálfagot.... už sem to tu spal víckrát, že mám to svoje trávení strašně citlivé na sebemenšíí odchylky od zažitého denního stereotypu ... to projímadlo (před čtvrtkem) mi teda dalo = hladovka, požití projímadla a vyprazdňování = odchylka od standarduu = to sem nějak dal (zřejmě adrenalin/endorfin z očekávání "špárání se ve mně"), ale neska (= den po výkonu, čuli už zase standardní stereotyp a klid) jemi od rána tak strašně blbě (umocněno tím, že neska rest-day a to je mi dycky hůř).... od dochtorů se dalších rad dočkám až za dlouho, musím s tím něco dělat, ale co?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pát pro 23, 2022 21:15

Trvalo ti snad nekolik let, nez ses vubec odhodlal jit na vysetreni a najednou na to spechas? Mohls tam jit driv ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned pro 25, 2022 14:15

Do prkýnka.... ve čtvrtek sem v nemocnici FM potkal asi tři lidi (= úplně sem se vyhnul, kupodivu, plným čekárnám), vyšetřován sem byl separé, až potom sem byl hodinu na "vylehávacím" pokoji a vedle mě (za plentou) byla nějaká kuckající bába. No samozřejmě, tři dny (inkubační doba) a už mě bolí v krku. Mně drbne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » pon pro 26, 2022 0:39

Polovina lidí má teď nějaký moribundus. Dřív, nebo později. Každý.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon pro 26, 2022 14:41

Jo, zrovna sedim v Pendolinu a nekolik lidi ve vagonu hlasite kasle a smrka. To mam z toto, ze jsem vlezl do vlaku smer Ostrava. Burantrain :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » pon pro 26, 2022 15:52

mike píše:To mam z toto, ze jsem vlezl do vlaku smer Ostrava. Burantrain
Jo, kdybys jel pres Brno (a jeste lepe pres Linz a Viden), tak by to tak nebylo :twisted:.

Ted je to takove vsude - od Prahy (i v metru a tramvajich) po Ostravu (i dale na Slovensko, az na Vychod), od Innsbrucku po Viden (a dal az do Polska). Potvrzeno primo z prvni huby, pardon ruky...
Co horsi, je to moribundus, ktery si chce hrat - se casto tvari, ze uz odchazi, ale za par dnu je zpet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » pon pro 26, 2022 16:04

Prestoupil jsem v Olomouci do EC smer Puchov a neni. Navic tu jde lip WiFi. Akorat teda EC s komfortem osobaku #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » sob pro 31, 2022 15:29

pavproch píše:Do prkýnka.... ve čtvrtek sem v nemocnici FM potkal asi tři lidi (= úplně sem se vyhnul, kupodivu, plným čekárnám), vyšetřován sem byl separé, až potom sem byl hodinu na "vylehávacím" pokoji a vedle mě (za plentou) byla nějaká kuckající bába. No samozřejmě, tři dny (inkubační doba) a už mě bolí v krku. Mně drbne.

...a má to (očekávatelné) pokračování - po pár dnech / týdnu mě přestalo bolet v krku (hurá), zato chrchlám jak starej tuberák. Chjo, starý rozštelovaný opotřebený důchodce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod lojzmen » pon led 2, 2023 0:42

Ne, chrchlání hlenů po (asi) bakterióze na průduškách, s kašlem, je normální průběh současné vlnky nemocí.
Ověřeno na asi šesti nemocných okolo mne. Dobu chrchlání má každý jinak.
Při těžším průběhu mají postižení antibiotikum.
Zdá se, že nejčastěji se to přenáší ve škole.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » pát led 6, 2023 18:33

Neska kuntrola hemto-onko (náhradní termín za prosinec) = potfora zřejmě scípla, vše OK (hemato-onko) - akurváth jemi furt blběji a blběji. Ale co už, sem tu a dejchám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte led 10, 2023 12:42

Do prkýnka.... do 30. ledence (kdy mám jít pro výsledky vzorků, co ve mně sebrali + na pokec s gastrologem) je strašně daleko, mně je blbě čím dál tím víc, častěji a fčíl už (skoro) celý den (dříf to bylo dycky jen večer) = co já s tím budu dělat? Je to zlé, nevím, chybí mi nápady. Sem v deprézi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod apuka » úte led 10, 2023 15:36

Ozvat se doktorovi? :-k
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte led 10, 2023 16:14

@pp: poucit se. Jak dlouho jsme ti tady psali, at to resis zavcas? Furt jsi nechtel a ted to najednou specha. Kdybys to udelal, mohl jsi mit vysledky uz davno.

Jinak jo, ozvat se doktorovi, at ti napise neco na potlaceni priznaku. "Mne je blbe" muze znamenat spoustu ruznych veci a tady nikdo nevi, co vlastne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte led 10, 2023 16:27

Nojo, ale jakýmu dochtorovi (a bude na mě mít čas hned)? U obvoďačky sem už byl, ta od toho "dala ruce pryč"..... navíc mě neska při cestě z prce přepadla další negativní myšlenka - dyž se nějak do/přežiju k tomu 30. ledenci, pudu ke gastrologovi, ten mi řekne "nic tam není" a dá od toho ruce taky pryč, taxem fřiti úplně. Mám deprézi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » úte led 10, 2023 16:34

V tom pripade si nech predepsat antidepresiva. To dneska myslim muze i obvodacka. A je klidne mozne, ze ti pomuzou, protoze nejspis cast z potizi si zpusobujes sam svyma negativnima myslenkama a stresem z nich. Pozitivni zpetna vazba, ktera ovsem nema pozitivni efekt.

A ano, rozhodne necekej zadny zazrak, ze ti 30. reknou, co ti je a na miste to vyresi. Kdyz budes mit stesti, budou vedet, kde zacit a pak to asi bude na dlouhe lokte.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » čtv led 12, 2023 14:33

Chjo no, tak už zase "to" kuleno. Celý týden pochoduju a dobrý, nezlobí/ilo. Neska ráno taky. Ale neska po obědě f klidu (= sedím u PC) zase začalo bolet tak, že na nic jiného nedokážu myslet. Grrr! (Což má jednu malou pozitivní stránku: nemám čas myslet nato, jak je mi "blbě" - jako že mi blbě je i přes to kuleno).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned led 15, 2023 12:57

No to sem zvjedaff. "To" kuleno od čtvrtka (fklidu a ze schodů) bolí jak čert, na bajku dalo ale víceméně pokoj, zítra ráno budu pochodovat do prce, jaké to s ním bude?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte led 17, 2023 18:25

Chjo no. Problém lze vytěsnit/zahlušit větším problémem. Před ca hodinou mě (a to sem byl fklidu, bez pohybu) začalo "to" kuleno tak strašně bolet, že nemám čas si vůbec uvědomovat, jak je mi (už zase = večer) blbě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř led 18, 2023 9:37

Fčera odpo a večer peklo v kuleně, v noci (fklidu) bolelo míň ale furt, ráno sem užuž myslel, že ranní cestu do prce vzdám, ale nakonec sem pajdajíc vyrazil a.... po pár stech metrech se to nějak rozešlo = odpochodoval sem to celé bez pajdání. Fčíl dobrý, uvidíme jak odpoledne. Chjo no.

EDIT odpoledne: Kuleno OK, sem příjemně překvapen. Má to ovšem ten (negativní) efekt, že už zase mám čas se (myšlenkama) věnovat tomu, jak mi je blbě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » ned led 22, 2023 16:40

Geronta (NEdoktora, enem Ynženýra) zase neska přepadla myšlenka.... už roky (od chemie) mám strašné problémy se spaním (starý člověk nechce spát/usnout, žere proto psychofarmaka na noc a dyž už usne, tak o tom ani neví = REM fáze nenisu), od chemie mi je taky (odpoledne a večer) blbějš a blbějš a dyž přijde rymečka či jiná bolístka, trvá to strašně (ale opravdu strašně) dlouho než sa z teho vylížu ... fčera sem 3x házel sních a přitem namohl celýho starýho člověka, ale hodně namohl levé zápěstí a dlaň (= bolelo fest). Neska v noci to bylo zase bez pocitu usnutí a ruka neska bolí ešče víc než fčera = tak mě napadlo, esli všecky ty moje problémy nemají příčinu ftom, že tělo (dyž už usne, tak) vůbec neregeneruje. Ale už ňa nenapadlo k tomu Á i to následné Bé: Čo s tým?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » úte led 24, 2023 12:46

"To" kuleno nemá rádo (žádná novinka, to samé už tu bylo každou zimu) chůzi/balet po ledovatém/kluzkém. Fčera i neska ráno po kluzkém do prce (fčera Blizzardy s hřebama, neska blizzardy bez hřebů) a výsledek je stejný - fčíl fklidu bolí fest: Bez ohledu NATO esli mám na nohou hřeby nebo ne, tak z kopce po kluzkém člověk prostě nějak jinak našlapuje než na NEkluzkém = následně "to" kuleno bolí. Ale dycky sa potom zase "rozejde" a při pohybu dá (celkem) pokoj. Aspoň že tak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod pavproch » stř led 25, 2023 16:21

Tonoucí se stébla chytá.... už sem to tu spal mockrát, že mám dlouhodobé problémy se spaním....
pavproch kdysik píše:Melatonin sem už taky zkoušel - absolutně bez efektu.

Před asi 2 dny sem v telce zahlíd reklamu na nějaký (zřejmě) nový druh melatoninu forte - "ten s pěti hvězdičkama", už ho mám a bude pokusování č. 2. Moc šancí tomu ale (už předem) nedávám. Jo, a píšou doporučené dávkování 1/2 tablety, budu žrát rovnou jednu celou. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod mike » stř led 25, 2023 16:38

Z toho budes akorat zblbly jeste vic, nez normalne :twisted: Kdybys nebyl pako a nevyhodil tenkrat ty konopne kapky, tak jsi mohl mit davno vyreseno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pavprochovo geronto-vlkno

Příspěvekod Etheric » stř led 25, 2023 16:54

Než experimentovat se spánkovým hormonem, nebylo by lepší vzít si na noc třeba Rivotril, Neurol, Diazepam, nebo přímo prášky na spaní? Předpokládám, že léky jako Buronil, Tisercin atp fungovat na pp organismus nebudou, ale ty výše zmíněný by mohly.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví