Rottenmannské Taury

Itálie, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Slovinsko, Německo, Lichenštenjsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rottenmannské Taury

Příspěvekod martinnakole » ned črc 20, 2014 18:19

Ahoj, bavili jsme se s kamarádkou, že bysme vyrazili první víkend v září na cca čtyřdenní přechod Rottenmannských Taur, nechcete se někdo ještě přidat? Hřebenovka má asi 50 km a 5 km stoupání a nejspíš tam bude pár docela výživných úseků, ale zase žádné horolezení. Zatím to vypadá na cestu vlakem, z Prahy se tam dá dostat za 1000 tam i zpátky.

Čtení a fotky pro inspiraci zde:
http://www.cimbi.cz/cestovani/rottenmannske-taury-2/
http://www.zzz.cz/cesty/index.php/1802
Naposledy upravil mike dne úte led 3, 2023 17:12, celkově upraveno 2
Důvod: zobecnen nazev
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Rottenmannské Taury na začátku září

Příspěvekod mike » pon črc 21, 2014 3:15

Jsem to ze zvedavosti letmo prolitl a jedna poznamka: na Hochswung bezte po znacene stezce, at to zpocatku vypada jakkoliv hrozne. Je sice strma a zavratna, ale jinak (za sucha) bezpecna a vetsinou nejsou potreba ani ruce. Obchazet to jinudy je pitomost, strme to bude stejne nebo jeste hur a navic tam neni stezka.

Pohled na prvni stoupani, fotka jako obvykle zplostuje. Vys je to pak uz lepsi.
hochschwung2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rottenmannské Taury na začátku září

Příspěvekod Sakub » pon črc 21, 2014 8:30

SZ :t:t
Sakub
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 7, 2010 15:36

Re: Rottenmannské Taury na začátku září

Příspěvekod fps » pon črc 21, 2014 8:53

martinnakole píše:z Prahy se tam dá dostat za 1000 tam i zpátky

to máte co za slevy že to bude jenom tak málo? nás to stálo cca 1600kč na hlavu, Praha hl.n. - Linz - Selzthal, měli jsme slevu pro tři na jeden lístek, 25% IN karta Rail plus, za včasný nákup, tam a zpátky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Rottenmannské Taury na začátku září

Příspěvekod martinnakole » pon črc 21, 2014 9:20

Fps: Praha - Summerau 310 czk (bez in25 resp. skupinovky), Summerau - Rottenmann 9 eur. To cely dvakrat. Tech 9 eur po Rakousku je se SparScheine (musis jet min 150 km a kus cesty IC, EC nebo RailJetem), na tyhle trase jdou za tuhle cenu ty listky koupit i tri dny predem.

Update: jinak koukal jsem, ze se da takhle dostat treba i pod Dachstein. Kazdopadne nevyplati se kupovat si vcasny mezinarodni jizdenky od CD, lip proste vyjde klasicka CD jizdenka na prvni zastavku za hranice (Summerau) a pak uz ta Rakouska SparScheine Ticket.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Rottenmannské Taury na začátku září

Příspěvekod mike » sob lis 26, 2022 20:18

Fotka z konce rijna 2022:
rottenmann.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Trail v okoli Hochschwung (Alpy)

Příspěvekod ntz » úte led 3, 2023 14:27

Ahoj,

mate nekdo nejakou zkusenost pripadne trail na 2-4 dny v okoli tohodle ?

https://en.mapy.cz/turisticka?source=os ... 70022&z=16

libi se mi dost ta hrebenovka ... videl bych to nekdy na kveten, jakejkoliv input, fotky ze staryho vyletu apod vitano :)

diky a zdar !!
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trail v okoli Hochschwung (Alpy)

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 14:33

Mam, sel jsem to ted na podzim, uz podruhe. Neco jsem k tomu napsal i s fotkama. Hledej. V kvetnu tam nejspis jeste bude snih a dost bych se bal lavin. Idealni cas na tohle je zari a rijen, nekdy i listopad, nez napadne snih.

(pozdeji to sloucim do spravneho vlakna)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trail v okoli Hochschwung (Alpy)

Příspěvekod ntz » úte led 3, 2023 14:42

diky @miku, neco jsem nasel, viewtopic.php?f=56&t=15067&p=568122&hilit=hochschwung#p568122 ...

Kluci se kterejma jsem byl ve Skotsku by letos chteli neco bliz, dostupne autem, nekdy prelom kvetna a cervna ... ty Alpy jsou podle tebe nevhodny ? Chteli by neco kratsiho, na cca 2-3 noci venku (tzn 3-4 noci celej vylet, pocitam ze den 0 prijedeme v noci/navecer, den 1 hike, den 2 hike, den 3 hike, den 4 posledni den hike a vecer / odpol odjezd domu ..)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trail v okoli Hochschwung (Alpy)

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 14:51

Prelom kvetna a cervna uz by jit mohl, zalezi jaka bude zima. Jestli tam jeste bude snih, tak hrozi zakladove laviny, jsou tam hladke travnate svahy. Bez snehu je to v pohode. Akorat tam nejspis obcas budou kravy az na hrebeni :) Na jare jsou teda dalsi vec bourky, jdes furt po hrebeni a neni z nej moc kam utect. Takze jen s dobrou predpovedi, ktera je na podzim pravdepodobnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trail v okoli Hochschwung (Alpy)

Příspěvekod ntz » úte led 3, 2023 14:55

A da se tam prosimte zakempovat nekde venku ?
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trail v okoli Hochschwung (Alpy)

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 15:01

Jo. Jestli nejste prasata a nenechate po sobe bordel, tak ti muzu mista napsat. Ale nerikej to apukovi 8)

(pozdeji, ted nekam jdu)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trail v okoli Hochschwung (Alpy)

Příspěvekod ntz » úte led 3, 2023 15:04

jasne :D ... my ted nikam jeste nejedeme :D .. jinak co se tyce prasat, tak te muzu ujistit, ze po nas nezustane ani zlomena sirka (kdyz nepocitam zahrabanej bobek) ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 17:15

Nakonec jsem zrecykloval stare vlakno a presunul to do nej. Vyse je i nejake info a fotky.

Fajn, budu ti verit ;-) Bobky az tak nevadi, tech je tam dost od zvirat, opravdu jsou misty pastviny az na hrebeni. Papir a vlhcene ubrousky by ovsem vadily.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod ntz » úte led 3, 2023 18:23

mike píše:Papir a vlhcene ubrousky by ovsem vadily.


papir zahrabavam s bobkem ... pod drnem by to nemelo vadit ... o.O
Naposledy upravil sobb dne úte led 3, 2023 20:33, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácena citace
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 22:07

Tady je nase podzimni trasa: https://mapy.cz/s/gocahatoko. Nastup na hreben po ceste 941 nedoporucuju, cesta je v podstate zrusena, znaceni dole uplne chybi a krome leta je kus udoli uzavreny, jelikoz tam manik chova jeleny (prevezl nas traktorem, abychom mu je nevyplasili :)). My jsme sli tudy protoze jsme prijeli vlakem po poledni a chteli jsme se dostat co nejkratsi cestou na hreben. A pak ver mapam.cz :)

Nejlepsi nastup je asi od Hohentauern pres Edelrautehütte a vrchol Grosser Bösenstein. Druha moznost je jit ze severu pres Rottenmanner Hütte a po bocnim hrebeni. Ten je ale divocejsi a narocnost roste, nejtezsi usek je sestup z Sonntagskarspitze, tam je i nejake jisteni, kdysi jsem tu daval fotky. Schudne jen za dobrych podminek a pocasi, tobe bych to nedoporucil.

Na spani je idealni sedlo Perwurzpolster, viz ma trasa. Je tam videt i sestup pro vodu smerem na jih. Musi se do docela prudkeho svahu, kde prameni potok. Je to posledni pouzitelna voda na dlouhou dobu. Podruhe jsme spali pod Große Windlucken, jak je na trase okruh, to jsme za soumraku hledali pouzitelne misto. Nakonec jsme nasli i s vodou, ale myslim, ze od jara tam vsude budou kravy a ani voda tedy nebude pouzitelna. Navic je tam hodne peknych mist podmacenych. Asi by bylo lepsi zustat na hrebeni, mista se tam najdou, problem je jen ta voda. Pro tu asi bude potreba zajit kus niz a mozna bych pouzil i filtr, podle tech krav. Celkove se na hrebeni najde spousta mist na spani, chybi jen ta voda. Obcas jsou tam teda mala jezirka, ale z tech bych pil jen v nouzi nejvyssi i po prefiltrovani. Mozna jsem na to moc haklivy, chci tekouci vodu.

Na konci neni potreba jit jako my do udoli, klidne se da nad Planneralm zabocit na SZ a pokracovat po bocnim hrebeni zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod sobb » úte led 3, 2023 22:30

Na přelomu května/června ještě budou zbytky sněhu, takže problém s vodou by být nemusel. Ale zas můžou být jiné nepříjemnosti :D Záleží jaká bude zima. A jak rychlý bude nástup léta. Chce to sledovat sněhové zpravodajství i počasí. Může být ještě dost zbytkového sněhu. Anebo může bouřit. V ideálním případě bude ještě sníh (a riziko lavin) a do toho bouřky. Poslední roky toto spojení bohužel nebývá tak výjimečný, jak by jeden předpokládal. Když už, tak je do těchto končin pomalu lepší vyrazit ještě v předjaří, ovšem s patřičným zimním vybavením a na místa, kam si člověk troufne. Anebo pak ideálně v pozdním létě či na podzim, jak navrhuje mike.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 22:36

Pravda, snih vodu resi, poprve (2011) jsem druhy vecer snih na veceri roztapel. Zimni vyprava by mohla byt zajimava, ale asi by se muselo vylezt na Hochschwung primo ze severu, to vypadalo docela schudne a pry tudy chodi skialpinisti. Po hrebeni z vychodu bych si asi netroufnul, leda dva cepiny a macky po prednich hrotech :) Je to jednak dost strme a jednak misty celkem exponovane. Popravde by se mi tam nechtelo ani bez snehu za mokra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod apuka » úte led 3, 2023 23:03

mike píše:Ale nerikej to apukovi
Apukovi to klidne rict muzes :wink:. Je to ve Styrsku a tam je prenocovani nad pasmem lesa oficialne povolene - krome pastvin, coz je zakazano v celem Rakousku. Coz muze byt problemem, protoze vice-mene vsude, kde se chodi kravy past (v techto horach asi vetsi cast) je pastvina :wink:. (V lese - presneji po horni hranici lesa - je to taky striktne zakazano v celem Rakousku, i kdyby majitel pozemku s tim souhlasil; a tam to nevidi moc radi.)
mike píše:Nastup na hreben po ceste 941 nedoporucuju, cesta je v podstate zrusena, znaceni dole uplne chybi a krome leta je kus udoli uzavreny, jelikoz tam manik chova jeleny (prevezl nas traktorem, abychom mu je nevyplasili :))
Hm, shodou okolnosti tesne predtim, nez jsem tento prispevek cetl jsme se bavili se synem ohledne neceho uplne jineho (skialpy) a jsme se dostali i k tomu, ze pry v Rakousku maji zakon, ze pokud nekde nekdy byla nejaka davneji pouzivana cesta na pohyb (tj. znacena nebo neznacena stezka, cesta, ...), tak i kdyz uz byla mezitim "zrusena", i kdyz prechazi soukromym pozemkem, tak se nesmi zakazat pohyb po ni, ani majitel ani nikdo jiny. Presneji receno, pokud po ni pujdes (pesky!), tak neporusujes zadny zakon a nikdo Te nesmi za to stihat, resp. pokutovat nebo Te z cesty vykazat. (Nejspise to neplati pro zemedelske pole v case, kdy bys mohl poslapanim nicit urodu a nevim, jak je to s oplocenym pozemkem - nejspise tam se nesmi, ale toto jsme nerozebirali.) Probirali to primo v jeho Alpenverein sekci v ramci pravnich aspektu turistiky v A.

Takze pokud v tom udoli nekdy vedla znacena stezka c. 941, tak cestu muze majitel pozemku zrusit, ale nemuze zakazat prechod - pokud pozemek nema cely oploceny, coz nevylucuji. Resp. spise ocekavam, kdyz tam chova jeleny, asi jim udelal uzavrenou oboru aby neutekly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod sobb » úte led 3, 2023 23:03

mike: My to chcem někdy zkusit po hřebeni buď od Planneralm anebo právě tu skialpo klasiku od Gullingu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod mike » úte led 3, 2023 23:18

Ono to asi jde obema smery, ale prijde mi nejak prirozenejsi jit na zapad ;-)

apuka píše:Takze pokud v tom udoli nekdy vedla znacena stezka c. 941, tak cestu muze majitel pozemku zrusit, ale nemuze zakazat prechod - pokud pozemek nema cely oploceny, coz nevylucuji. Resp. spise ocekavam, kdyz tam chova jeleny, asi jim udelal uzavrenou oboru aby neutekly.

Jestli to bylo cele uzavrene nevim, ale pres cestu byla cedule se zakazem vstupu. Rikal, ze je to sezonni a v lete je cesta otevrena, uz si ale nevzpominam, od kdy. Samozrejme nikde predtim zadne upozorneni nebylo, takze kdybychom ho nepotkali, zjistili bychom to az po par hodinach cesty udolim a uhnout nebylo kam. Taky tam ale nebyly zadne rozcestniky a znacky, ty zacaly az na konci udoli za jeleny a byly evidentne stare. V sedle nahore ale odbocka na 941 porad je.

Naprosto netusim, jestli to uzavrel svevolne a jestli na to ma nebo nema pravo, jen popisuju stav. Nastesti jsme ho potkali a on nas prevezl, protoze na traktor jsou pry jeleni zvykli, na turisty ne. Co bychom delali, kdybychom dosli k uzavere, fakt nevim, bylo uz moc pozde na to se vracet a jit jinudy.

Jinak hodne stesti, jestli se chces v horach hadat s mistnima ohledne zakonu, mivaji pusky :D Ja se radej nejak domluvim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod apuka » úte led 3, 2023 23:41

mike píše:Jinak hodne stesti, jestli se chces v horach hadat s mistnima ohledne zakonu, mivaji pusky :D Ja se radej nejak domluvim.
Ja se s nima taky nehadam ale radeji domlouvam - ale tady jsem se snazil zprostredkovat pravni stav veci. S vedomim, ze o tom mnohdy mistni nic netusi.

Syn o tom mluvil v souvislosti s tim, ze na nekterych sjezdovkach v A nechteji moc poustet skialpinisty slapat po sjezdovce - pricemz tam to plati nejak podobne a uz bylo par soudnich pri, kde "sjezdovkari" prohrali a soud primo vyhlasil, ze na vystup po starych skialpinistickych/lyzarskych stezkach maji pravo skialpiniste jezdit, i kdyz na nich mezitim nekdo postavil sjezdovku. Dokonce by pry meli i zabezpecit jejich bezpecny pruchod po te stezce a kdyby na nejakemu skialpinistovi "spadl na hlavu" lyzar na sjezdovce, kde predtim vedly serpentiny stare stezcky , mohl by provozovatele sjezdovky zalovat za neposkytnuti zabezpeceni.

Vubec nechci rict nic o smyslnosti/nesmyslnosti techto narizeni - ale byt skialpinistou, tak bych asi radeji slapal primo nahoru na kraji meprehledne cerne sjezdovky (nebo kousek vedle, kdyby to slo) nez sverepe delat serpentiny napric cele sjezdovky a cekat, ze bude mit provozovatel nade mnou "ochrannou ruku".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod ntz » úte led 3, 2023 23:53

@miku .. asi to pujdu sam treningove a vemu to maximalne nalehko, takze pujdu jen s 400g kompaktem ... vidim to nejak takhle ... mam v tom gpx i 3 body, kde bych asi zakempoval .. pripada ti to OK ? Hracka to asi nebude .. o tom zadna .. budu muset jeste neco natrenovat ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod mike » stř led 4, 2023 1:24

Nepripada mi to OK. Mas na zacatku ten bocni hreben, co jsem psal. Mozna to das, ale ja bych tam nikoho nezkuseneho v Alpach neposlal. Neni to o treninku, ale o zkusenostech.

A pak to spani... Prvni je nesmysl, to je asi nechladnejsi misto okolo cele trasy, jestli nekde bude snih, tak tam. Na podzim to byl ledovy kotel, kam nejspis vubec nesvitilo slunce a sestup dolu muze byt taky vyzivny. Myslim, ze je to tady (29.10.2011):
gefrorenersee.jpg

Nejlepsi misto na spani je Perwurzpolster, ja jsem tam tedy poprve dosel a to byl konec rijna, takze uz za tmy. Touhle trasou. Doporucoval bych dojet odpoledne do Rottenmannu, do vecera dojit na chatu, tam prespat a rano vyrazit na hreben. Nebo dolu, kdyz nebude idealni pocasi.

Druhe nevim, nahoru k Moarsee jsme nedosli, ale rekl bych, ze bylo vyschle a kdyz nebude, tak tam budou kravy. A baziny vsude okolo. Ono to v realu vypada o dost jinak, nez ve skutecnosti. Ale nekde se tam asi neco najde. Treti nevim, tenhle hreben jsem nesel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod ntz » stř led 4, 2023 10:46

mike píše:.. ja bych tam nikoho nezkuseneho v Alpach neposlal. Neni to o treninku, ale o zkusenostech..


ok, diky, budu to jeste dal promejslet ... tohle se bude dit nekdy v cervnu, az bude hezky .. ja nezkusenej v Alpach rozhodne jsem, pac jsem byl v Alpach asi 3x v zivote (v lete na chozeni) a vubec obecne pri svych outdoor aktivitach moc chozeni (po hrebenech) v zivote nedal ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod mike » stř led 4, 2023 14:50

Hlavni hreben je v pohode, za dobrych podminek chodak, narocnejsi je jen vysvih na Hochschwung od vychodu, ale ten jestli nedas, tak nemas v Alpach co delat ;-) Ten bocni hreben je zradny v tom, ze ten obtizny usek je az na konci a je to sestup z vrcholu do sedla. Je to myslim lezecka II, castecne zajistena. Nic hrozneho, nekolik kratkych useku, ale napoprve a natezko by to mohl byt problem. Zvaz sam, kdysi jsem tu daval fotku toho nejdelsiho, zkus dohledat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod mike » stř led 4, 2023 17:01

Nasel jsem fotky z toho sestupu: viewtopic.php?p=393793#p393793. Zvaz sam, jestli se na to citis. Natezko a dolu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod ntz » stř led 4, 2023 17:34

@mike .. moc si to neumim predstavit, ale jeste nikdy jsem odnikud nespadl, delal jsem X-let vejskovky, driv jsem lezl dobre, ted (letos v lete) naposled jsem sokoval mlade chlapce z nasi party kdyz jsem jako opilec bez zavahani (ale na druhem - na prvni me nechteli pustit) oblezl asi 3 cesty na papousci skale (to je ta na zacatku krumlova), furt to tam je, nicmene kdybych sel sam, tak uz bych se tak komfortne necitil ... je to na sedak a takove to feratove Y (brzdu) ?

nosim v baglu na takovehle akce 20-30m paracordu, abych mohl bagl v pripade potreby privazat a spustit prvni a nebo naopak vytahnout za sebou .. (ps. a uz jsem tohle dokonce jednou pouzil :))
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod mike » stř led 4, 2023 21:27

Jestli jsi driv lezl, tak by to melo jit. Na sedak to neni, ledaze by te nekdo jistil shora. Nejake jisteni tam myslim je, ale neni to ferata, takze brzda asi k nicemu. Neni to dlouhe a kdyz jsem to slezl natezko ja, tak bys asi mel taky :)

Spustit bagl by se nekdy hodilo, ale taky se muze stat, ze se ti po uvolneni lana skutali do udoli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rottenmannské Taury

Příspěvekod ntz » stř led 4, 2023 22:48

mike píše:Spustit bagl by se nekdy hodilo, ale taky se muze stat, ze se ti po uvolneni lana skutali do udoli ;-)


stat se muze vsechno, proste to musis udelat tak, aby se neskutalel :) .. spis bych se bal, ze si nekde fiknu tu snuru .. (nosim ssebou I nebo IA, ktera je nejslabsi ale zaroven nejlehci .. do Alp bych si ale asi vzal typ III, viz. ++ kupuju zde)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1960
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Další

Zpět na Alpské státy