Chlubítko univerzální

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » čtv pro 8, 2022 22:15

mike píše:600k? To je pres 1600 m denne, nejaky vylepseny model, ne? :shock:
Jsem to tak střelil odhadem, ale google říká: "During the year, Kilian Jornet can log some 1,000 hours and some 550,000 meters of elevation gain." Takže můj tip nebyl daleko od pravdy. Počítá se tam jenom elevation gain tedy vystoupané metry.

Dnes už mají skoro všichni měřáky s barometrem, takže to +- odpovídá. Na Pováží to všem ukázalo kolem 6800, +-5%, teď na Pražské podobný rozptyl. Takže si myslím, že to sice není úplně přesné, ale v nějakém rozptylu se z toho dá něco vyvodit. Rozhodně poznám, že když jsem míval roky se 150k tak jsem na tom byl líp než letos se 100k a to jak ve stoupání tak i v sebězích, kdy mi teď svaly odcházejí rychleji a musím se začít šetřit a zpomalit.
No uvidíme co příští rok, jestli dám zase nějaký dlouhý pobyt u hor, tak snad nastoupám víc.
Už mám zamluven únor na Kanárech rovnou u 1400m kopce od moře nahoru. :t:t

mike píše:Nerikej, ze polovinu dni ani nejdes ven Ja mam letos zatim vynechany jen jeden

Většinou se jdu jen projít a někdy jenom nakoupit, ale už se mi párkrát stalo, že jsem nevylezl vůbec. Každopádně tyhle vycházky si nezaznamenávám a ani to neberu jako nějakou fyzickou aktivitu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 22:30

oodoow píše:Na Pováží to všem ukázalo kolem 6800, +-5%, teď na Pražské podobný rozptyl. Takže si myslím, že to sice není úplně přesné, ale v nějakém rozptylu se z toho dá něco vyvodit.

To jo, neni to spatne, z GPS dat by to bylo radove horsi. Dost zalezi na vzorkovacim intervalu, takze to chce merit stejne pro sebe, aby mel clovek konzistentni vysledky (kdyz zmenim 60 sec interval na 10 sec, tak mi hodinky taky ukazou tak o 5 % vic).

oodoow píše:Rozhodně poznám, že když jsem míval roky se 150k tak jsem na tom byl líp než letos se 100k a to jak ve stoupání tak i v sebězích, kdy mi teď svaly odcházejí rychleji a musím se začít šetřit a zpomalit.

Neni to tim, ze starnes? ;-)

oodoow píše:Už mám zamluven únor na Kanárech rovnou u 1400m kopce od moře nahoru.

To zni dobre. Kde presne to je? Si rikam, ze bych Kanary v zime taky jednou mohl zkusit. (nebo Havaj, tam je 4200 m prevyseni 8-[)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » čtv pro 8, 2022 23:09

mike píše:Neni to tim, ze starnes?

Může být, už mě to tak nebavilo trénovat a dělal jsem jiný věci.

mike píše:Kde presne to je? Si rikam, ze bych Kanary v zime taky jednou mohl zkusit. (nebo Havaj, tam je 4200 m prevyseni )

Agaete na Gran Canarii. Kdyby tu byla zima se spoustou sněhu, tak bych tu zůstal, ale čekám zas teploty kolem nuly a sněhodéšť, tak to je lepší zmizet.
Kanáry jsou na zimu fajn, ale není tam právě moc míst, kde máš moře i kopec hned hezky u sebe.
Potom na jaro duben - květen je už lepší Madeira. Mnohem hezčí a zajímavější příroda.
V únoru je ale Madeira ještě moc deštivá a moře ledový.
Havaj je děsně drahá a daleko.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2022 23:21

Diky, to vubec nevypada spatne. Vyska jako Mala Fatra, ale rovnou od more :)

Havaj byl spis vtip, mam pocit, ze az nahoru se tam stejne nesmi a mozna by to ani terenem neslo. V lete muzes zkusit Aostu, tam se da z necelych 600 m pres 3500, jsem si rikal, ze to nekdy za den zkusim (a na vrcholu chcipnu ;-)). Ciste turisticky bez snehu (mozna i v bezeckych botach ;-)), na vrcholu jsem byl, ale z Aosty lanovkou do Pily.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 9, 2022 12:13

asi premigruju na jiny forum:D

pocitam jen vylety (treba i 8km) ale fakt kdyz k tomu vyjedu nekde busem, a ro jen o vikendech nebo dovolene. 20 dni dovolene mam cca na 15 dni venku ale kazdy vikend nevandruju ani nejdu na vylet.

venceni psu (4-8km) nebo hodinovej pecho presun (tak 5km) nepocitam vubec.

nicmene na to, ze podle obcasne schovivasti ntz vzhledem k memu veku jako "holcicko" ste vsichni o 10-15+let starsi nez ja, pulka z vas ma dospele deti nebo vnuky...

a rikam si, ze mych 1300 vandro/vyletu je uplne nejtrapnejsi ze vsech:D

takze proti me ste vsichni terminatori a oodoow je kral vsech terminatoru:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 12:37

Novej rok se blíží, tak to chce taky nějáký předesvzetí holčičko, třeba stát se taky terminátorem :twisted:

Mě vrchní terminátor oodoow inspiroval, příští rok zkusím taky těch 100k elevation - je to takový pěkný cíl.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2022 13:27

oodoow píše:Agaete na Gran Canarii.
Ten sešup z Tamadaby do Agaete si pamatuju, chvilkama jsme tam docela bloudili :D Jsme tehdy šli přechod napříč Gran Canárií přímo z letiště právě do Agaete.
A taky si dodnes pamatuju tu šílenou jízdu rozchrastaným autobusem podél pobřeží směrem na jih. Serpentiny nad útesama, klakson, plyn, brzda a soustředěný výraz ve tváři řidiče. Jen pár hodin předtím tam pendlovali záchranáři a odklízeli havárku.


Jinak jsem teď při dopisování mého milého deníčku ze Severu zjistila, že jsme byli na vejletě přesně 100 dní :)
S ostatníma výletama to je nějakých 153 dní, a když tak koukám na datum v kalendáři, tak to letos půl na půl doma a na vejletech už nedáme :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » pát pro 9, 2022 14:49

@sobb: čím se živíš, že můžeš jet na 100 dní na výlet?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2022 15:15

Náš soused by řekl, že listím :mrgreen: Jestli myslíš, proč můžem na dýl pryč, tak jsme na volný noze - odevzdáme zakázky a můžem odfrčet.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » pát pro 9, 2022 15:28

To je fajn. Akorát si moc nedovedu představit, co bych musel dělat, abych za nějakých 8 měsíců našetřil na víc než tři měsíce výpadku příjmů + na cesty na takovej výlet a vše okolo.. Nemáš návod? :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 15:40

Já jsem taky na volný noze a dělám pro italskou firmu (z baráku tady v Plzni, kdežto oni jsou v Miláně) vůči který jsem něják smlouvou zavázanej, ale 3 měsíce je moc, to by mi ani u nich neprošlo.

Ale různý prodloužený víkendy dělám v měsíci několikrát. Kdybych řekl že měsíc, tak mi to projde a bude to i zaplacený. Je to takovej mix jistoty a nezávislosti.

Neřeší se vlastně nic, průbězně jim něco dodávam ale plat je fixní, ale mám tu možnost zítra říct že jedu na pár týdnu pryč a nebude s tím problém, vyhovuje mi to.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » pát pro 9, 2022 15:55

Neplacenýho volna si můžu vzít kolik libo, pokud to dostatečně dopředu nahlásím. Nemusím se ptát, jen nahlásím kdy... Ale za 8 měsíců na zbývající 4 (5) nevydělám. Bych musel datlit od rána do noci, pak by se mi o špatně umístěný diakritice i zdálo. A sekal bych chyby. Ale jako teoreticky jo, taky bych mohl vydělat a vypadnout, ale takovej pracovní zápřah bych nedal.. Takže prakticky nemůžu. Leda mít něco lépe placené
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » pát pro 9, 2022 16:12

sobb píše: Ten sešup z Tamadaby do Agaete si pamatuju, chvilkama jsme tam docela bloudili :D

Jo, to je přesně ono, je to tam odspodu poušť a najednou v cca 1000m začne prales. Krom toho je tam taky jedna špatně značená, napůl rozbitá a zakázaná ferrata, ale ten komentář tam je tak děsivý, že jsem se tam zatím neodvážil. :D

sobb píše:Jsme tehdy šli přechod napříč Gran Canárií přímo z letiště právě do Agaete

To musela být dobrá štreka, pořád nahoru dolů, ne? Já šel takhle GR131 skrz Tenerife, to bylo hodně pěkný a pestrý. První půlka poušť, druhá půlka deštný prales a k tomu výhledy na Teide.

Jinak jsem taky na volné noze, když nechci tak nedělám. V podstatě dělám jenom tehdy, když je nabídka: "za málo práce hodně peněz". Tím se pak za kratší čas vydělá na delší období flákání. Ale zrovna v Agaete nestojí měsíční nájem víc než v Praze, takže se dá klidně dělat odtamtud a odpo po práci jít na procházku k moři nebo do hor.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 16:49

sobb píše:Náš soused by řekl, že listím

Potvrzuju :twisted:

oodoow píše:Jinak jsem taky na volné noze, když nechci tak nedělám. V podstatě dělám jenom tehdy, když je nabídka: "za málo práce hodně peněz". Tím se pak za kratší čas vydělá na delší období flákání.

Mne by taky stacilo delat par mesicu v roce, ale s tim by firma nesouhlasila a lepsi pomer prace/penize bych nejspis nesehnal. Protoze mne plati hlavne za zkusenosti a schopnost resit problemy, jenze kdyz prijdou, tak obvykle spechaji. Na volne noze jsem sveho casu fungoval, ale tam se plati za vykon a v mem veku uz to s vykony neni tak slavne. V podstate uz skoro neprogramuju, jen do toho kecam ostatnim 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod oodoow » pát pro 9, 2022 16:58

za chvíli se ten kód už bude jenom diktovat a AI to bude psát za tebe
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 17:07

Mawenzi píše:a rikam si, ze mych 1300 vandro/vyletu je uplne nejtrapnejsi ze vsech

Proc? V tvem veku jsem mel rocni cil 1000 a obvykle to bylo okolo 1500. Pocital jsem jen celodenni tury, coz byly prevazne nedelni vylety a Alpy.

Zmenil jsem to az pred 5 lety, kdy jsem se rozhodnul chodit denne, abych na home office neshnil. Zacinal jsem na nejakych 5 km, ted je to spis 10. Pocitam si to, jelikoz je to cileny pohyb pro pohyb. V podstate jako maji lidi behani, ale ja behat nehodlam, a tak chodim, proti vetsine lidi rychle. Docela mne prekvapilo, jaky to ma vliv na kondici. Jednak se mi zrychlily ty celodenni trasy tak o 25 % a jednak jsem bez namahy zhubnul. Predtim jsem pribiral tak kilo za rok navzdory tem 1500 km a ted jde vaha postupne dolu a navic se telo celkove vylepsilo. Prijde mi, ze pravidelna mensi zatez je lepsi, nez narazova vetsi.

Mawenzi píše:takze proti me ste vsichni terminatori a oodoow je kral vsech terminatoru:D

Ja beru jako terminatora nekoho, kdo je schopen ujit/ubehnout za den pres 100 km (a jit si pak vecer zabehat ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 9, 2022 17:10

Tomas píše:Mě vrchní terminátor oodoow inspiroval, příští rok zkusím taky těch 100k elevation - je to takový pěkný cíl.


Těch 100K znamená co? Sto tisíc?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 17:11

oodoow píše:za chvíli se ten kód už bude jenom diktovat a AI to bude psát za tebe

Mozna nejaky JavaShit, ale opravdovy kod tezko ;-)

Delame firmware blizko hardwaru a tam si to moc nedovedu predstavit. Zrovna resime problem, kdy se pri velke zatezi jednou za par desitek minut ztrati interrupt od DMA. Nekde ve stovkach tisic radku kodu jsou race conditions... Jenom zjistit, jak ten problem spolehlive vyvolat a izolovat, na cem zavisi, zabralo tydny (on to prevazne neni nas kod, ale Linux kernel a 3rd party hw drivery).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 17:12

Dromedaro píše:Těch 100K znamená co? Sto tisíc?

100 km nebo 100 tisic metru. Vyskovych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 9, 2022 17:16

Jako, že má někdo za rok překonáno 100 výškových kilometrů? Já si to nějak nedovedu představit, jak moc velký výkon to je.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 18:10

No úplně málo to není, to je pravda. Každý den 280 výškových metrů nahoru po celý rok, je to vcelku mazec. Mám 40k a to jsem se úplně neflákal, ale tohle je výzva (aspoň pro mě).
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod pavproch » pát pro 9, 2022 18:30

Ty jo, sem terminátor (a to ne quli železu v kyčli) - moje každodenní cesta do prce je (náhoda) přesně 280 výškových. :twisted:
Jinak já si to teda nijak nepočítám ani nemám přístroj který by to zapisoval, jen si (postaru = inkóstovým perem do papírového blbníku) zapisuju dny na bajku quli servisním in(g)tervalům.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Etheric » pát pro 9, 2022 18:38

Já už to přestal počítat.... Podle množství spotřebované obuvi soudím, že letos mám nachozeno mezi 5-6 tisíci kilometry, nic moc výkon tedy. Už tomu nepřidám, mrzne = nucená zimní pauza
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 18:45

@PP: v tom případě jsi jasný terminátor.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Hafi » pát pro 9, 2022 18:52

ale ty to mas asi jen v pracovní dny ;-)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Tomas » pát pro 9, 2022 18:53

Dává ještě kolo o víkendu, tam to taky dá :wink:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2022 19:11

Etheric píše:Nemáš návod? :)
Asi nemám. Žijem celkem skromně, doma i na cestách. A navíc jsme zjistili, že čím delší cesta, tím levněji nás to ve výsledku vyjde. Obzvláště cesty na Sever, kde je drahej alkohol a tak na něm ušetříme, páč ho nekupujem :D

oodoow píše:To musela být dobrá štreka, pořád nahoru dolů, ne?
Nebylo to nijak strašný. Ale my měli dost času, dělali jsme různé zacházky na zajímavá místa, pohodička, sem tam siesta, žádný rychlý pochod.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 9, 2022 19:33

ja chodim 4x tejdne cvucit, dovoleny zakonnyxh 20 dni a plat pod medianem. mela sem se koukam lip ucit:D

takze me staci ciste 70% vikendu venku, jinak nestiham regenerovat. k tomu denne cca 5-8km chuzi po meste (nejezdim treba 3-5 zastavek salinou, kdyz nespecham, serou me lidi) a jeste treba s psama. vecer nemam ani cas casto zapnput pc, takze dalsich 5-10km fakt nedam... :D

ale mam od zari ty korkikoidy a zda se mi, ze se mi zlepsil vykon do kopce, ze porad nelapam po dechu a nesipam pridusenim, a prijde mi, ze pokud nebudu mit zas 2 mesice vyhrezlou krcni plotynku a pocovidovy "umru po rozcvicce zacatecnicke lekce", ktery trva cy 4 tydny co chodim do prace, tak mooozna i 1800 bych chtela dat pristi rok

dromedaro
100 k prevyseni je hodne, si muzes 150x vylezt na snezku z pece rocne... skoro obden a na svatky mas volno :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 21:01

Tomas píše:Každý den 280 výškových metrů nahoru po celý rok, je to vcelku mazec. Mám 40k a to jsem se úplně neflákal, ale tohle je výzva (aspoň pro mě).

Ani ne, ja udelam asi 200 na svych dennich 8 - 12 km a jako prevyseni mi to vubec neprijde. Proto si to ani nepisu, proste chuze ve zvlnenem terenu, kde se prevyseni ztrati. Kdyz jdes nejakou dobu do kopce, tak je to neco uplne jineho. Kdybych si tohle pocital, tak tech 100k za rok mam v pohode, ale prijde mi to jak nesmysl. V kopcich se taky vic projevi batoh. A pohorky :)

pavproch píše:Ty jo, sem terminátor (a to ne quli železu v kyčli)

Ty nejsi terminator, ale kyborg. Terminator budes, az ti vymeni mozek za kremikovy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2022 21:09

sobb píše:Obzvláště cesty na Sever, kde je drahej alkohol a tak na něm ušetříme, páč ho nekupujem

Odvykacka. Jak dlouho mivate abstak? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec