Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » sob zář 10, 2022 12:27

Už sem to tu spal víckrát - posledních několik zim nosím (mám dvoje - jedny černé do práce a jedny modré na vycházky) kalhoty LaSportiva Ode (jsou určené na skialp). Žádné příjemnější zimní kalhoty sem prozatím neměl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob zář 10, 2022 12:46

V přední části je použitý větruodolný softshell, který ochrání, když počasí nebude ideální, zatímco vzadu je elastický materiál, který podpoří pružnost a prodyšnost
Zezadu nikdy nefouká a není z toho směru špatný počasí? :((
No nevim, je ten zadek znatelně míň teplej? Tohle pro mě může být stejnej průser jako bundy, který jsou zateplený jen někde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » sob zář 10, 2022 12:48

Jo, předek je (částečně) neprofuk, zadek je větrací - opakuju, materíály jsou (na dotyk) to nejpříjemnější, co sem kdy na klahotech měl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob zář 10, 2022 15:59

Příjemnej materiál je mi prd platnej, když ty zimní gatě jsou zimní jen někde.. To je jako nepromok bunda, která je nepromok jen zepředu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » sob zář 10, 2022 16:46

Imho ty kaťata nemají "chladnou" zónu, zepředu (neprofuk) i zezadu (profuk) to jsou materiály vhodné na zimní kaťata = "těplé". Ale samozřemě takhle to vidím/cítím, já, 100 soudruhů, 101 názorů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2022 7:49

Etheric píše:Našel jsem něco, co by mohlo být použitelný.... Jen ta cena.
Moc Ti to sice nepomuze, ale zitra maji v Grazu u Bergfuchsu svuj "blesi trh", kde maji mit na veci z Mammut Eiger eXtreme kolekce (kam Ty gate spadaji) 50% slevu... Ale nai to tezko rict, jestli je tam mit budou a hlavne jestli ve Tve velikosti.
Pokud bys potreboval levneji, tak ze zahranici. Neznam Tvoji velikosti u Mammutu, kdyby stacila 46, tak to mas u CAMPZ.de za 150 EUR - jen oni neposilaji primo do CR, resp. jen do D (v ostatnych "narodnich" mutacich to maji drazsi, stejne neposilaji do CR).

Jen jeden dotaz u techto kalhot - kdyz Ti vadi bocni vetraci zipy, tady zipova sitovana kapsa na stehne by Ti nevadila? Je to stejny princip, jen - podle mne - vepredu je to vyrazne vice citit nez na bocich. Ale pisu, podle mne, Ty muzes mit naprosto odlisne vnimani.
zonn píše:Pred par lety jsem koupil podobne Craft na bezky.
To je ale uplne jiny typ kalhot...
pavproch píše:Imho ty kaťata nemají "chladnou" zónu, zepředu (neprofuk) i zezadu (profuk) to jsou materiály vhodné na zimní kaťata = "těplé"
Rekl bych, ze nejvetsi problem muze byt - a to nejenom pro Etherica -, ze sice obe casti jsou teple, ale (ne)vnimani chladu zvenci bude docela odlisne. Napr. "lepe vetrajici" znamena taky vice odvadejici teplo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2022 7:54

Kdyz uz jsme u toho, pro mika by mohly byt zajimave tyto Mammut Eigerjoch IN Flex Pants nemembranove zateplene (60g Ajungilak OTI) kalhoty z Quantum Air. Z technologickeho hlediska i z hlediska provedeni urcite nevyssi spicka (je to z mammutacke "vystavni" kolekce Eiger eXtreme urcene) a mohlo by to taky neco vydrzet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » pon zář 12, 2022 8:04

@apuka: kapsy mi nevadí, to není tak velkej tuhej pruh zipu.

Kalhoty z toho Pertexu bych teda zničil zachvíli...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon zář 12, 2022 15:38

A hele, to vypada dobre, diky za tip. Netusite nekde, jestli se daji nekde v Praze vyzkouset? Podle fotek se trochu bojim, ze jsou jen na vychrtliky, ale treba se pletu. BTW, u nejvyssi spicky bych cekal v pase stahovani a ne gumu. Tohle ale stejne resim ksandama.

Teda, trochu mne desi tohle: Lehký a pružný vnější materiál Pertex Quantum Air je nepromokavý, ale to je doufam jen chyba prekladu.

edit: ano, je. The extremely light and elasticated Pertex® Quantum Air outer material is water-repellent. Tohle je od ceskeho zastoupeni Mammutu nebo co to je dost neprofesionalni.

@Etheric: neni Pertex jako Pertex a PQA, co jsem mel v ruce, vypada docela odolne. Mne rozhodne stoji aspon za vyzkouseni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2022 20:27

mike píše:Netusite nekde, jestli se daji nekde v Praze vyzkouset?
Myslim, ze v CR to maji jen u dovozce v Brne. Muzes max. zkusit pozadat v Hudy, jestli by si to k sobe od nich nestahli, ale nevim, jestli bys uspel...

Potom je jeste mozne chvili pockat, snad budou brzo znovu mit primo na v shopu vyrobce, tam Ti to poslou zdarma a mas zdarma i poslani zpet (a funguje to dobre), jen musis zajit na postu :wink:. Holt, ve svete je o to asi vetsi zajem nez u nas a je to z kolekce pro lonskou zimu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon zář 12, 2022 20:33

Hmm, ted jsem si vsimnul, ze to ma full length zipy #-o To je asi showstopper. Proc progrca delaji takove blbosti ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pon zář 12, 2022 20:50

Aha, to jsem si na te cerne barve kalhot vubec nevsiml... :twisted: Pritom to ma byt jak na kalhoty i jako jedine, samostatne kalhoty...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon zář 12, 2022 20:52

Ja prave taky ne, ale u toho druheho linku jsou zenske focene z boku a tam to videt je. Njn, holt to bude chtit jeste chvili pockat, nez vyrobcum dojde, jak to delat spravne...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » úte zář 13, 2022 7:10

Včera jsem mluvil se švadlenou a zkusím ty Mammut Winter gatě, co odkazoval apuka. Jak si je prohlížím, ten zip vychází do míst, kde by nemusel vadit, záleží jak padnou, mamut gatě neznám, nezkoušel jsem nikdy.
Kdyby ten zip vadil, prý je maličkost to vypárat a zašít.
Mohly by to být fajn teplý gatě, pro turistiku v chladu víc použitelný, než ty tenčí různý skialpový..
V Hudy maj i malý velikosti a se vstupním bonusem 2000 bodů tak už skoro budu mít tisícovku slevy hotovou, bude se hodit na takový ty věci, co moc v akcích nebejvaj, např na Cherry blossom a podobně..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » čtv zář 15, 2022 13:52

Mammut Winter gatě doma.
Chválím střih, normální kalhoty. Materiál silnej, prodyšnej sofstshell, kterej se zdá nějakej vítr ustojí.
Nemá zipy dole, což je super, normální nohavice. Ty větrací zipy na boku jestli budou vadit zjistím až po mnoha kilometrech, jak se /ne/projeví tření.
Mínus je materiál kapes, jakákoliv záděra či nerovnost nehtu se o to chytá, ale to je detail..
Za mě ok, nechám si je, když budou dřít ty zipy, nechám je vypárat a zašít.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 21, 2022 9:28

Nenašel jsem jiné vlákno, tak to dám sem, snad to nevadí.
Chci si koupit nějaké kalhoty na zimu pro běžné nošení po městě a volný čas. Nemáte někdo tip na nějaké volnější kalhoty "kapsáče"? Něco takového podobného: Kapsáče
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod gerlach » sob lis 26, 2022 23:17

Ahoj, uvažuji o koupi peřových kalhot pro vylepšení tepelného komfortu při spání venku v zimě v 3-sezonním spacáku (komfort -1°C). Nemá pro mě moc smysl kupovat čistě zimní spacák, uvažoval jsem výhledově o pořízení letního quiltu, který bych mohl použít i v zimě jako kombo s 3-sezonním, ale kalhoty se mi zdají jako lepší možnost (i zhlediska váhy) - mohu je navlíknout už při příchodu na místo a přípravě jídla/nocoviště atd. Máte někdo péřové kalhoty a používáte je podobným způsobem? Jaké máte s nimi zkušenosti, jaký máte tip a obecně cokoliv mi k tomuto tématu bude sděleno moc ocením - hledal jsem na fóru a téma péřových kalhot jsem nenašel . . . množstvím peří se mi líbí např. Montbell Light Down Pants, ale ty jsou trochu hůře k dostání. Rab dělá zase už s 2x větším množstvím peří a to už by mohlo být asi příliš . . .
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » sob lis 26, 2022 23:45

Jestli nevis, co s penezma, tak tady mas jeste lehci ;-)

Jinak Montbell se snad koupit da, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod milarepa » ned lis 27, 2022 9:12

zkusil bych polský Pajak,

https://pajaksport.pl/catalog/product/view/id/492/s/ghost-pants/category/15/#Black
https://pajaksport.pl/clothing/ghost-pro-pants#Blue

buď přes Aldu z prohory.cz, anebo přímo z PL..........z nějakého jejich outdoorového e-shopu nebo rovnou od výrobce
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 6, 2022 6:22

zeptam se tu, ackoli to neni 100% k tematu.

uz ted o vikendu mi v zateplenych leginach (ktery mi pri pohybu v pohode staci do cca -8) + celorocnich SS od WP mi pri postavani kolem 0 a lehkym vetriku byla zima.

premyslim, ze bych vzala nejaky lyzarsky kalhoty, bazary sou jich celkem plny, ale moje otazka je, zda takovy kalhoty poskytnou dobry komfort pri postavani napr. v - 10°C.

muzu mit bud silnejsi zatepleny leginy a celorocni SS pres ne, nebo tenky podvlikacky (craft fuseknit) + "ceskej ss" s chlupem vevnitr a membranou, problem je v tom, ze kdyz se prakticky nehybu, tak mi v tom zacne byt po par hodinach chladno, a hledam neco (nizkonakladovyho) co by mohlo pomoct zvysit ten tepelnej komfort.

silny leginy + ceskej SS je blba kombinace, to mi neni prijemny, nejak k sobe ty kalhoty nepasujou.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » úte pro 6, 2022 7:08

Mawenzi píše:po par hodinach chladno

To chceš na pozorování ptáků? Tak dlouho ti snad nebude kosa jen v péřovejch gatích..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod EjdouuRotacak » úte pro 6, 2022 7:39

2 Gerlach

Nejlevněji tě asi vyjdou kalhoty do spacáku - army Softie (Paratex Lite) V kompresnim obalu nezaberou skoro žádné místo.
https://www.army-surplus.cz/kalhoty-the ... -original/

My byli teď s bandou na Plešivci. V noci jsem zjistil, že mám píchlou nafukovačku, na sněhu problém. Nezbylo než si udělat lůžko z chvojí. Do rána jsem to nějak přečkal. V první vrstvě mi bylo opravdu zima, když jsem navlíkl softie byl klid.

Alternativa ke gaťkám do spacáku za '6.000", na nic jiného se to stejně nedá použít + pozorování přírody, posed, rybáři...
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2022 17:41

Kolik vazi? Na prvni pohled mi to teda jako alternativa k UL perovym neprijde ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř pro 7, 2022 9:30

Nevím, co znamená UL - pokud se jedná o péřové kalhoty v odkaze výše od Pšonka za +- 5.000kč, tak mě ty Paratex Lite přijdou jako vhodná alternativa - z důvodu ceny. (5.000 kč vs 500 kč)

Záleží, k čemu to používáte. Ono, ne každý leze po velehorách, ne každý podniká dlouhé ski-alpové přesuny a pěší pochody v zahraničí ve vysokých nadmořských výškách, tam pochopitelně rozumím výběru jiné, profi-komerční výbavy. Avšak nevidím důvod, proč by pohrdnul Paratex Lite myslivec na posedu, rybář u řeky, nebo čundrák, který jde v zimě na dva dny do Beskyd, Tater, Krušnejch hor.

V těch péřovejch gatích za "5 Palackejch" se asi nebudeš chtít producírovat v 1 ráno u ohně, v kterym hoří mokrý dřevo, že ne :mrgreen:
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 9:37

ejdourotacak

pokud chce gerlach PEROVE kalhoty s durazem ze budou LEHKE tak mu poradit tezke a umele je spis jako spatny vtip a neakceptovani pozadavku tazatele.

nekdy musis delat kompromisy, ale tady je delat nemusi, protoze na trhu moznosti jsou.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř pro 7, 2022 11:36

2 Mawenzi

Ok, díky za připomínku. Příspěvek jsem přečetl letmo, bez znalosti historie konverzace v topicu. Želbohu ani neznám místní členy osobně - tak těžko odtušit, jaké outdoor aktivitě se věnují.

Pak můj odkaz berte jako tip pro typ lidí, co třeba sedí na posedu, kuchaj tresku u jezera, nebo stojí v mrazu u ohně.
Tam to účel splní (a mě to účel splní i v těch středoevropských kopečkách s výškou spaní v 800 - 2000 m.n.m +)

Pochopitelně to necpu členům Horské služby/Instruktorům a jiným profíkům, kteří chrápou nebo mají zaměstnání ve velehorách, kde jdou teploty snadno pod - 20C
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 11:47

pokud na neco reagujes, tak to zkus cist pecliveji, jinak ta rada muze byt opravdu k nicemu.

mozna by ale treba byly fajn pro me, nevim, mw nikdo neodpovedel co je dobry na postavani aby v tom nemrzly nohy:D (jetsoi maprm ty lyzarsky kalhoty neboklido neco takovyho)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » stř pro 7, 2022 12:18

Mawenzi píše:nikdo neodpovedel co je dobry na postavani aby v tom nemrzly nohy:D (jetsoi maprm ty lyzarsky kalhoty neboklido neco takovyho)

Odpověděl jsem
Etheric píše:
Mawenzi píše:po par hodinach chladno

To chceš na pozorování ptáků? Tak dlouho ti snad nebude kosa jen v péřovejch gatích..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2022 13:07

Mawenzi píše:co je dobry na postavani aby v tom nemrzly nohy:D
Nevidím důvod, proč nevzít ty lyžařský kalhoty či něco ve stylu oteplováků, co jsme mívali jako děcka. Ostatně by to možná mohly splňovat i ty army kalhoty. Kterékoliv z nich dostatečně velké, ať můžeš podle stupně kosy dorovnávat pod nimi víc vrstev. Já si třeba do větší zimy dost oblíbila flísový kalhoty jako mezivrstvu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 7, 2022 14:31

etheric
jo tos psal, ale to neni nizkonakladovy a ani koc odolny kdyz nekde musis horsim mistem...

sobb
diky ja nikdy lyzarsky kalhoty nemela, tak sem.si nebyla jista
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení