Gore-Tex

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte lis 22, 2022 12:51

Visačky a cedulky orvané = nechávám si ji. Roluju ji do batůžku místo toho ShakeDry, po prvním "ostrém" použití (v dešti, bez úprav) to vyhodnotím, esli ji nechám tak nebo budu našívat hrb na záda (myslím že spíš ne).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » ned lis 27, 2022 13:02

Kopíruju tu informaci sem, protože v mém prodejním vlkně nepřežije (až to tam budu čistit/mazat)

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte pro 6, 2022 16:25

pavproch píše:po prvním "ostrém" použití (v dešti, bez úprav) to vyhodnotím, esli ji nechám tak nebo budu našívat hrb na záda (myslím že spíš ne).

Tak. První ostré použítí fčíl bylo (sice spíš už sněžilo než scalo, ale chtěl se kompletek vyzkoušet, dyž se to ráno "nepovedlo") a mám dobré zprávy nejen pro sebe, ale i pro mika: nebudu muset tu bundu prznit DIY hrbem na záda, plně naložený batůžek (noťas, blbník a jedno triko) se pod ní natěsno, ale vleze (nesmím ale moc žrát / chlastat aby mi nenarostlo panděro, no). Kalhoty taky dobrý. Ufff, tak to by sme měli. I dyž jednu věc sem neska nevyzkoušel - málo scalo nato, aby se zveku na té bundě udělala souvislá vrstva vody a já mohl zistit, o kolik líp ten Active větrá / míň zapařuje nez to ShakeDry. Spolu s oldou Říhou - "někdy příště"..... :smt035
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2022 17:31

Pro mne to neni dobra zprava, ja jsem se tesil, jak budes strihat bundy 8) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon led 9, 2023 9:14

Neska plus 6-8, scanec (ne úplně málo, ale taky ne průtrž mračen), větrno a já hodinu a kus oklikou přes kopec do prce = byl první pořádný test Active kompletku s batůžkem pod ním. V porovnání s tím nešťaštným ShakeDry je Active úplně jiná liga - schválně sem vzal pod bundu i Motus (= abych se pokusil zapařit) a.... f podstatě sem sem ne nezapařil, triko lehce zavlhlé. HEZKY, HEZKY, HEZKY! I love Active.
(neobjektivním) Parametrem dýchavičnosti hadry je pro mě stav na předloktí, dyž fučím a potím se prti kopci v dešti. V ShakeDry mokro, kondenzát stékal, Active - jen velmi lehce zavlhlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod Vexo » pon led 9, 2023 13:01

tak to je znama vec, ze shakedry nenasakuje, tudiz kapky tecou proudem. Mozna si ho mel castejc klepat do sucha (shake dry) aby ti to vic dejchalo :D v nejakym clanku psali, ze tim ze kdyz ma laminat vhodnou tenkou vrstvu na membrane, tak odparovani/schnutni/dychani muze fungovat lepe - nicmene clanek neporovnaval SD a Active.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pon led 9, 2023 17:55

@oodoow: nevzal sis ten pp ShakeDry? Jestli jo, jake jsou dojmy?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » pon led 9, 2023 18:29

Vexo píše:Mozna si ho mel castejc klepat do sucha (shake dry) aby ti to vic dejchalo

Právě že ten SD nedělal kuličky ani když byl nový, dyž scalo byl zvenku celoplošně mokrý = blbě dýchal, logicky. A vytřepávat bundu = svlíknout ji, což v dešti není zrovna optimální.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » úte led 10, 2023 9:55

Jak píšu vedle - neska zase v Active, stejné pocity jako fčera: větrá to dobře. Ač je pochodování v Active mnohem (řádově) přijemnější něž v tom nešťastném zapařujícím SD, taxi NATO prostě nezvyknu, budu to na sebe dycky navlíkat nerath. Ale dyž ščije jinak to nende.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod sobb » stř led 11, 2023 0:22

mike píše:@oodoow: nevzal sis ten pp ShakeDry?
Ne, má ho Laďa. Psala jsem to tu. Vyzkoušení bude až v létě nebo na podzim. Na Sever tuhle bundu brát nebudem. ShakeDry bude sloužit jako skladná a lehká záloha do batohu na jednodenní výlety.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř led 11, 2023 0:32

Jo, spletl jsem si to s prasky na nesmrtelnost :twisted:

Vyzkouset okolo baraku by to snad mohl, ne? GTX Active myslim mel nebo ma, takze porovnani prodysnosti pri beznem chozeni po vasich lesich. Jestli se v tom zapari jako pp.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Gore-Tex

Příspěvekod sobb » stř led 11, 2023 0:45

Laďa nesmrtelnej být nechce :wink:

Nemohl, na takovýto srandičky ho neužije. Navíc v našich lesích se momentálně nechodí, v našich lesích se kácí :wink: A tam bych ho v té pp bundičce ani nepustila. Na to má prastarý, špinavý, promokající a křovívzdorný Alpinus.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř led 11, 2023 1:01

To je asi dobre, oodoow po tom ztratil pamet :twisted:

:roll: neni nad vyzkumnickeho ducha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Gore-Tex

Příspěvekod sobb » stř led 11, 2023 1:07

Laďa nemá potřebu takový ptákoviny zkoumat, má dost jiných a zajímavějších věcí na práci. Na ShakeDry dojde až bude jeho čas, což určitě není okolo chalupy.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Gore-Tex

Příspěvekod ntz » stř led 11, 2023 1:43

co si myslite pls o gtx paclite-plus ?? shanim nejake nepromokave kalhoty .. koukam na tohle .. v pripade tech kalhot bych fakt chtel neco co nejlehciho, co bych nasadil pres normalni SS trekovy kalhoty jen v pripade nutnosti .... idealne celorozepinaci po stranach, at se do nich dostanu v botech .. tyhle celorozepinaci bohuzel nejsou ..

co si teda obecne myslite o nepromokavejch kalhotech ? Letos ve skotsku nebyl s nohama problem, ackoliv jsem je mel od stehen mokre (pri velkem desti), na druhou stranu zadek a rozkrok (vrsek) proste byl suchej .. do toho jsem mel nepromokave navleky (dole se nohy dost zapotily od kolen dolu, navleky ale asi sluzbu odvedly) ..

Planuju navrat do Skotska a pripravuju se na eventualitu, ze me proste zase stihne to, co loni ... beru si ale pouceni a pokusim se jit co nejlehci .. uz ssebou zadne blbosti a bagl 20kg+ ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Gore-Tex

Příspěvekod ntz » stř led 11, 2023 13:57

tak na sehnani membranovejch kalhot mam uz jen do dubna .. Skotsko upeceno jako rychlej vysadek na prelomu dubna a kvetna ... pocitame 5 dnu na tezko trail (4 noci ve stanu) v hnusnem terenu .. poucen od lonska, jedine, co mi letos chybi, je

1) membranove kalhoty (GTX Paclite-plus - viz ma otazka vyse)
2) eventuelne membranove navleky - nevim ale jestli to ma cenu za to utracet, navleky mam normalni, nozky se ale od kolen dolu trochu opotily ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » stř led 11, 2023 14:41

Já sem kdysik dávno Paclite měl, fčíl mám Active a už bych nic jiného než Active nechtěl (kdysik = neska může být Paclite jiný).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod oodoow » stř led 11, 2023 14:48

mike píše:@oodoow: nevzal sis ten pp ShakeDry? Jestli jo, jake jsou dojmy?

Nevzal, na co bych si bral PP nefunkční SD když mám svůj funkční?
Vzala si ho sobb, možná sis ty prášky měl od PP vzít radši ty... :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř led 11, 2023 15:10

Abys je porovnal a zjistil, v cem je pproblem. Ale jo, to uz jsme si vysvetlili vyse.

Mozna mel, ale prijde mi lepsi pouzit pokusneho terminatora :twisted: Jen by mohl delat lepsi reporty. Na vypadky pameti mam ve svem veku narok, ty jeste ne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » stř led 11, 2023 15:21

pavproch píše:neska může být Paclite jiný
Ano, vsiml jsem si, ze je uz Paclite (a hlavne Paclite Plus) jiny. Jaky, to nedokazu posoudit - nemam, ale - pry - nektere nedostatky stareho Paclitu jsou odstranene. Jen, jak pisu, osobne to potvrdit nemohu.
ntz píše:v pripade tech kalhot bych fakt chtel neco co nejlehciho, co bych nasadil pres normalni SS trekovy kalhoty jen v pripade nutnosti .... idealne celorozepinaci po stranach, at se do nich dostanu v botech
Hm, proc se potom nekoukas napr. po techto HP? Ty maji skoro celozipy. Nebo s celozipem napr. Rab Downpour Plus?

Proste vyber mas vetsi nez co nabizi Hanibal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod ntz » stř led 11, 2023 15:28

pavproch píše:..fčíl mám Active a už bych nic jiného než Active nechtěl ..


ja bych v podstate bral cokoliv .. akorat je tezky to sehnat a jeste tezsi to sehnat ve spravne velikosti a kombinace vlastnosti, ktere by mely mit ... u me je tedka na prvnim miste - co nejlehci (ty Paclite-plus jsem dneska videl, nechal jsem si je poslat do Hanibalu na korunni, matros skvelej - lehouckej, sustivej ..) a idealne rozepinaci alespon alespon do 3/4, abych si je mohl dat pres kalhoty bez sundavani bot (meli tam nejakej Mountain Equipment z matrose drilite, ty se mi ale jako ty Tilaky nelibily a mely i horsi strih, sice byly rozepinaci, byly ale moc uzke, ja potrebuju siroke co si obliknu jen parkrat za rok pres kalhoty a boty kdyz je potreba)

dokonce uz i premejslim, ze kdybych sehnal nejakej membranovej matros, tak bych si je snad nechal usit na miru presne podle sebe .. (iirc DA to delaj / nabizeli ..)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř led 11, 2023 15:33

apuka píše:Hm, proc se potom nekoukas napr. po techto HP? Ty maji skoro celozipy.

Celozipy to nejsou, normalni 3/4 zipy, ale jinak se mi libi. PSA od HP funguje, vaha je taky dobra. Paclite plus neznam, ale silne pochybuju, ze bude lepsi, nez PSA. Mne na kalhoty staci GTX Active, puvodni Paclite nestacil. PSA jiste stacit bude, protoze je lepsi, nez Active.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Gore-Tex

Příspěvekod ntz » stř led 11, 2023 16:31

vyreseno ... @aksam (diky chlape !!!) mi nabidl po SZ Rab Cohort XXL ktere jsou z pertex shield a jsou rozepinaci asi ze 3/4 (nad kolena) .. vzal jsem je .. super ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2033
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » čtv led 12, 2023 9:28

mike píše:Celozipy to nejsou, normalni 3/4 zipy
Psal jsem "skoro celozipy". Jsou to vice, nez 3/4, ty byvaji tak do pulky stehen. Tyto se daji (snad - nezkousel jsem) vyrazne jednoduseji oblect i s botama, dokonce i s mackama prave kvuli vyse ukoncenemu zipu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » stř pro 20, 2023 14:25

Už sem to tu kdesyk kdysik spal: Mám dva kompletky GTX Active (jeden nosím v batůžku do/z prce, druhý mám na vycházky) a na obou mám stejný problém (= to není samo sebou, proč?). Oboje kalhoty (LaS Revel resp LaS Zagros, ca 2-3 roky/ desítky použití) zepředu na stehnech plošně pouští, ne moc, ale pod nima to cítím na holém stehně resp. dneska byla mokrá kapsa na podvlečených kalhotech. Oboje kaťata nevykazují žádné viditelné poškození, jinde (ani bundy) nepouští. Kura, proč?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » stř pro 20, 2023 15:57

Protoze domembranovaly. Nekoupil jsi je nekde ve vyprodeji? Tj. jak je membrana realne stara? Tohle vypada na rozpad PU vrstvicky. Samozrejme nic neuvidis, jen to tece. Mne to udelaly kalhoty z GTX Active taky, ale po 8 letech: viewtopic.php?p=576885#p576885. Taky na nich nebylo nic videt, jen tekly a taky na stehnech vepredu.

Vyzkousej to v lavoru, jestli to nahodou nebyla kondenzace, ale spis ne. Taky by to mohlo byt tim, ze jsou dlouhodobe zaprasene, peres je?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » stř pro 20, 2023 16:17

Ne, kupoval sem je oboje nové. Kondenzace si nemyslím, že to je. Spíš bych to tipoval na dírku po ostnu ostružiny aj. pichlavého bovdela. Ale jak píšu, je to jen trochu a jen na stehnech. Dál to řešit nehodlám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod apuka » čtv pro 21, 2023 11:46

Zpusob, jak popisujes, ze "protekava" opravdu je spise problem nejakeho mechanickeho poskozeni, napr. tou ostruzinou. Muzes zkusit zjistit, kde priblizne je problem s protekanim a muzes zkusit na tom miste zalepit zaplatou, jako pokus poslouzi i obycejna izolepa a az potom protekat nebude, muzes tam dat McNett zaplatu.

Mike by mohl vedet, ze pokud u GTX Active odejde PU vrstva, tak tam ma jeste tu puvodni GTX membranu, ktera by mela fungovat dal... Takze plosne proteceni nebude dano rozpadem PU. Ta se rozpadnout muze, ale nemuze byt primym duvodem, ze bude plosne protekat, vzdyt ta tam neni na vodeodolnost ale na ochranu pred znecistenim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gore-Tex

Příspěvekod pavproch » čtv pro 21, 2023 14:34

Jaxem už tu spal: nebudu to dál řešit (ledaže by se to výrazně zhoršilo).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Gore-Tex

Příspěvekod mike » pát pro 22, 2023 4:14

apuka píše:Mike by mohl vedet, ze pokud u GTX Active odejde PU vrstva, tak tam ma jeste tu puvodni GTX membranu, ktera by mela fungovat dal... Takze plosne proteceni nebude dano rozpadem PU. Ta se rozpadnout muze, ale nemuze byt primym duvodem, ze bude plosne protekat, vzdyt ta tam neni na vodeodolnost ale na ochranu pred znecistenim.

Teorie versus praxe. Mne ty GTX Active kalhoty zacaly najednou plosne protekat v case, ktery odpovida rozpadu PU. Samozrejme nevim, co se tam presne stalo, nebudu to kuchat a zkoumat pod mikroskopem. Ale proste se to zachovalo podobne, jako boty. Furt dobry a najednou jim odpadne podrazka. Kalhoty taky normalne fungovaly a pak pri dalsim pouziti plosne tekly.

Dovedu si predstavit, ze funkci teflonove membrany znici treba ten rozpadly PU. Ona totiz funguje na principu povrchoveho napeti a na to musi byt cista. Proto tam ten PU puvodne je, aby zabranil znecisteni, ale kdyz se rozpadne na prasek, tak muze zafungovat uplne opacne. Zanese to ten prasek a voda bude hezky prosakovat.

No, to je ale jedno, pp stejne nechce nic resit, chce si jako obvykle jen stezovat :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení