Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » pát lis 25, 2022 21:44

Z jineho soudku, Rab drive psal, ze jejich Alpha Flash je z PA Direct 120, gramaz 178g/m2, ted ovsem zmizel ofic. udaj, ze jde o PA120, ale na spouste webu to zustalo. Na muj dotaz odpovedeli lisacky, melo by to tak byt, ale zmenila se kategorizace latek ](*,)
Thank you for reaching out with your question. The Alpha Direct uses Polartec Alpha fabric with a fabric weight of 178gsm - to the best of my knowlege, this is the same as Polartec Alpha 120 but the way the fabrics are catagorised has just been changed.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » sob lis 26, 2022 9:47

oodoow píše:Mám už dlouho Rab Alpha Direct a ta má všude stejnou gramáž (aspoň myslím) a jo, pokud v ní chceš běhat, tak musí být pod nulou, jinak moc teplo. Teď ji nosím po městě a pod ní jenom triko s krátkým rukávem a je to tak akorát na pohyb.
Ja teraz aj trochu banujem, že som ju predal, lebo na behanie v zime by bola ideálna, prípadne som ju mozno mohol vykuchat, zbavit ju toho microlightu a nostit to pod nejakou ss. Na take nosenie po meste by mohla byt ok, ale ja som mal cervenu farbu, takze to by asi neslo.

milarepa píše:možná, že ty větrací panely z merina mají něco do sebe a vnější materiál je prodyšný Pertex Quantum Air.....
no radsej by som vypustil to slovo merino, ak ma nieco 26% merina, tak je to merino len z 1/4, je to nejaka syntetika, ktora nevieme ako funguje pokym sa to nevyskusa. Podstatny fakt asi bude ci to nedrzi vlhkost a ci to ma nejake teplotne vlastnosti merina bez jeho dobrej schopnosti drzat vodu a chladit, ja by som mozno este prekusal tie bocne panely, kde sa odvadza najviac tepla, no akosi mi v hlave neberie tie panely na kapuci, to je ten pertex az taky zvukotesny, ze to na tie usi nechceli dat? Preco?
Aky teplotny komfort to tam ma, ked mrze a fuka? To sa mozno dozvieme ked sa vratis z Fatry :)
Mne najlepsia na tej rab alpha direct prisla ta kapuca, cela vystlata alphou a zvonku bol microlight, ktory nepostil ziadny draft, tu je nejaky panel z tecnowoolu...
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » ned lis 27, 2022 10:11

tak mám svou novou bundu Total Alpha jacket 2.0 od HP otestovanou, už jen potřebuju zjistit, jak se chová, když durch promokne...

vyšel jsem z nádraží ve Vrútkách ve 4:30 ráno, bylo těsně nad nulou a drobně mrholilo, pod bundou jsem měl jen tenké triko s dlouhým rukávem z Polartec Delta od HP, v batohu jako zálohu DF od Sensoru a flísku Rab Filament, pro sichr ještě i membránovku, kdyby ten pertex nestíhal na hřebenech nějaký orkán :-), kalhoty odolné z dvojitě tkaného softshellu z Airvent Shell od HP....

po rovině to bylo v pohodě, ale když jsem někde za Turčanskými Klačany začal stoupat do hodně strmých kopců, tak jsem se začal mírně přehřívat....tempo ale bylo hodně ostré, šel jsem na max, bo jsem chtěl být z toho medvědího prostoru co nejdříve pryč nad pásmem lesa a chtěl tam i stihnout východ slunce, podmínky pro mě byly vyloženě jen na větrovku, ne na zateplenou bundu........ někde kolem 700 m, když jsem nabíral vodu, jsem bundu hodil do batohu a šel jen v tom lehkém triku, mohlo být kolem 0, možná lehce nad ní, ale velká vlhkost vzduchu, mrholilo a v lese nefoukalo, tak to bylo v pohodě, i když jsem s čelovkou na max viděl jen tak tak na 2 metry před sebe, spíše méně, všude kolem samá bílá pára...., nad 1000 m se začalo ochlazovat a objevil se první sníh, kolem 1200 m mi začala být zima, tak jsem vytáhl z batohu bundu, na pohorky nasadil nesmeky, a valil dále...........mokré triko od deště a potu bylo pod bundou asi do 2 minut suché, z toho jsem byl nadšený, alpha funguje jak psali...:-)..........když jsem se dostal pod Suchý, tak začalo v tom otevřeném prostoru pořádně a studeně fučet, pod kosodřevinou jsem přidal pod bundu další vrstvu - DF Sensor a nasadil teplé membránové rukavice od Dexschell, a rovnou si tam i tělesně odlehčil :-), v komfortu se vydrápal na Suchý, nahoře jsem testoval jak funguje ta termoregulace v extrémním studeném větru - a jo, cajk, postál jsem asi 10 minut, udělal nějaké fotky, sice nebylo co fotit, bo všude jen mlha a bílé hovna, viditelnost tak 10 metrů.....vyhodnotil jsem si, že bunda funguje tak, jak má a je jen třeba pod ní trefit správnou vrstvu..........dále jsem pokračoval po hřebeni v dost náročném módu, bo cesta nebyla prošlapaná, v návějích bylo po kolena sněhu a skály, po kterých se tam furt leze nahoru a dolů byly zmrzlé a zároveň nebylo občas snadné trefit kudy vůbec jít....... nepříjemné bylo, že kosodřevina pod těžkým sněhem byla slehlá až na zem, takže jsem musel pod ní bud podlézat po čtyřech nebo se na ni nějak vyhoupnout a šlapat po ní, docela to byl záhul na fyzičku....orkán se změnil v normální vítr, tak jsem sundal DF a dále pokračoval už jen v tom tenkém Polartec Delta pod budnou.....za Sedlem Priehyb se šlo lépe, terén už byl konečně chodící bez skal a kosodřeviny, v podmínkách lehkého mínus, mírného větru spojeného s prošlapáváním stopy ve sněhu jsem byl v bundě v tepelném komfortu, řekl bych těsně pod hranicí, kdy bych se začal přehřívat, i čepici jsem sundal a šel jen v kapuci, a samozřejmě v teplých membránových rukavicích..........před Kriváněm se konečně objevily první lidské stopy, tak jsem si mohl trochu odpočinout od prošlapávání stopy a furt neřešit kudy mám v těch bílých hovnech vůbec jít.............na Smilovském sedle jsem si na 20 minut odpočinul, pojedl, vytřepal z batohu kilo sněhu, a pokračoval na Chleb už hezky vyšlapaným chodníkem....v bundě tepelný komfort, vítr se přes ty panely dovnitř nedostal, a když hodně zesílil, tak jsem si jen pod kapucí přidal čepici..........na limit jsem se dostal při výstupu na Stoh, to je přísný kopec, z výšky 1200 se na 1 km dostaneš nad 1600, jde se nahoru přímo rovnou za nosem a někde nad 1350 už otevřeným prostorem, ostrý ledový vítr fučel z boku, cítil jsem, jak mi ten bok chladne, ten vítr se pod bundu dostal.......řešením by bylo přidat vrstvu, ale nechtělo se mi se s tím zdržovat, je to poslední kopec a nikde žádné závětří na převlečení, tak jsem raději přidal, ale výstup v závěrečné fázi rozhodně nebyl příjemný, byla mi zima, nahoře byl správný maras, tak jsem si jen rychle podle GPS našel směr dolů a byl rád, že tam přede mnou už někdo šel, ať nemusím rešit kudy jít, a po kolena hlubokém sněhu scházel dolů, no scházel..... dával si hlavně pozor, abych z toho prudkého krpálu neválel sudy.......furt ostře fučelo a byla mi zima........ale říkal jsem si, že na tu chvilku, než dojdu do pásma lesa se nemá smysl přioblíkat............v lese už to bylo v cajku.........někde kolem 1100 m teplota šla nahoru k nule , a kolem 900 metru začalo být nad 0 a padaly mokré hovna.............až na nádraží v Královanech jsem došel v komfortu a suchý, ještě za pozdního světla a natěsno stihl vlak po 16 hodině..........

kapuce je fajn, že není celá z pertexu, to že máš tecnowool kolem uší je bonus, máš zvukovou kontrolu, co se kolem tebe děje, a když je studený a ostrý vítr, tak si pod ní nasadíš čepici....pokud není zrovna orkán, tak ta kapuce jako izolace hlavy stačí...........boční panely jsou super, žádný problém jsem nezaznamenal, jejich limit přišel v momentě silného studeného větru z boku, ale to se dalo pořešit přidáním teplejší vrstvy......jinak fungovaly skvěle..........

ještě bundu otestuju v dešti, ať mám o ní komplexní obrázek..........mrholení a mokrý sníh zvládla s přehled
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » ned lis 27, 2022 21:46

Neviem kedy si bol v tej Fatre, ale cez vikend tu bolo vonku dost hnusne a som bol zvedavi ze ci odpises, tam hore si asi miestami ani nemohl vidiet kde ides. To bolo skor tak do kroniky o ceskych turistoch v slovenskych horach, no offence :)

Je fajn lepsie pocut, no nemyslim si, ze by ten pertex air bola az taka prekazka aby si dobre pocul, mne by prave vyhovovala ta kapuca jednoliata a so zateplenim, ciapka je ako bonus ked uz je naozaj teplo, prednostou alphy je hlavne tá termoregulácia a hlava by to vedela ocenit.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » ned lis 27, 2022 23:07

tak to byla libovka. trochu ot, ale v jakejch botach delas tyhle vypady?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » ned lis 27, 2022 23:43

šel jsem to včera, nechodím podle počasí, ale když se mi chce, tady u nás je mi v podstatě jedno jaké je počasí, někdy si záměrně vybírám to nejhorší, ať je nějaká zábava :-)

Malou Fatru docela znám, takže jsem některé úseky šel v těch hovnech víceméně po paměti, v těch skalách to bylo asi nebezpečné......ale mám limit docela vysoko :-)

s tou kapucí to je individuální záležitost, neměl jsem na to názor, ale funguje to s těmi panely dobře

šel jsem to v pohorkách Asolo Greenwood, bo jsem nevěděl v jakém stavu bude terén, a dobře jsem udělal

zítra brzo ráno jedu do Bílého Potoka za Javorníkem a dám si rychlou procházku přes Rychlebské hory do Ramzové, z nich rychle nahoru po zelené na Šerák a přes celé Jeseníky buď na Skřítek nebo do Malé Morávky, právě jsem dobalil batoh :-).....tam je terén jednoduchý, tak beru lehké inov-8 rocfly g 390, super boty na rychlé pochody, v batohu mám membránové ponožky, bo jsou tam místa, kde je hodně bažin, které se nedají rozumně obejít
https://inov-8.vavrys.cz/inov-8-rocfly-g-390-m-s-greyblackyellow-seda-000995-GYBKYW-S-01
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » pon lis 28, 2022 0:24

milarepa píše:mám limit docela vysoko :-)
To si niektorí môžu vytesať do kamena, doslova :D

Mal si tam hore aj nejaky druh maciek, boli treba?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pon lis 28, 2022 11:10

milarepa psal, ze nasazoval nesmeky.

Ja jsem byl na Velkem Krivani vcera a uz bylo trochu lepe. Dalo se smerem nahoru a po hrebeni i bez nesmeku, ale smerem dolu mela vetsina lidi (vcetne me) nesmeky nebo macky. Ale nekde i to bylo dost na h... Sle jsem dolu ze Snilovskeho, po svahu stezka se snehem, snih na stezce postupne rychle ubyval, nekde ani nebyl, ale hned dal pokracoval - po lehce zasnezenych a pod tim zabahnenych skalach se bez nesmeku dalo pekne klouzat. Tak vetsina z nas, co jsme tam sli jsme slapali po zasnezenem porostu vedle - a to byl ten nejvetsi zahul. Snih uz vlhky, za dva kroky toho bylo nalepeneho pod nesmekami tak 10 cm, dlouha slehla trava "z kopce" znamenala pri kazdem kroku nebezpeci ujeti - i s "cistymi" nemeky, ten snoh na trave pri zatizeni ujizdel, hroty se k zemi nedostaly.
Manzelka sla ze Snilovskeho dal na Poludnovy Grun a dolu do Vratne - z PG udelali hezkou serpentinavou stezku, uz je to tam v pohode. Az nad sjezdovku, kde serpentiny konci - a zacina blato. Asi tam rozjezdili pri delani stezky, bo tam neni ani trava a cesta je asi krok dopredu - skluz metr dolu. Zastavit - skluz metr dolu. Podobne stezka z chaty na Gruni do Vratne na mnoha mistech 10 cm skveleho kluzajiciho malofatranskeho bahna... Sla to dvakrat dele nez normalne. Stezovali se na to i jiny, co tudyma dosli dolu.

Takze milarepa nejspise udelal hodne dobry tah tim, ze sel z Jihu a dolu jeste min zabahnenou stezkou, nahoru zase jeste nejspise za mrazu. Na druhe strane by to mel vyrazne vyzivnejsi :-).

K teme:
Mne od zacatku prijde ta kapuce uplne pitoma. Vyrobce tvrdi, ze tam to "merino" dal kvuli susteni vnejsi latky. Nevim, jaky tam maji PQA, ale existuji verze, ktere susti rozhodne min nez stary Microlight, tak tam mohli dat z takoveho. Kapuca nema smysl, kdyz si pod ni musi clovek pri silnejsim vetru dat cepici. PA je v ni skvela prave kvuli tomu, ze tam udrzi mikroklima a pritom odvede vlhkost.
Taky v "recenzi" rad vidim, ze nejsem sam, kdo si vsiml schopnosti PA hodne rychle "vytahnout" a odvest ven vlhkost z vrstvy pod ni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » úte lis 29, 2022 0:38

Nejsem si jist, jestli Alpha umi dobre vytahovat vlhkost - rozhodne ji umi skvele posouvat dal, drzet na povrchu, tim, jak hreje tak spodni vrstva ma potencial rychle uschnout, ale treba takove HP Code 2.0 LS, ktere jsem nosil pod DA alpha trikem a vetrovkou, bylo vlhke temer po cele plose vc. rukavu, kdyz jsem sundal Alphu. Vysvetluji si to tim, ze zatimco PA odpuzuje vlhkost, PD ji pritahuje, aby se v lete dostavil chladivy efekt, tak tady to slo trochu proti sobe. Ale ne ze by mi to nejak vadilo na komfortu, nevedel jsem o tom, dokud jsem to nesundal. Treba to milarepa vidi jinak ze svoji zkusenosti, drobna poznamka k tomu byla.

Milarepa: A jak je to strihove s HP Total Alphou 2.0? Muzes porovnat velikostne ku HP Active nebo Minima? Je fit dostatecne na telo diky tem stretch panelum?
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » úte lis 29, 2022 7:30

dkay píše:vyznávat systém dvou vrstev se může rychle zvrhnout v zatraceně drahý koníček

Proč? To může být klidně i naopak, jak koukám na ty ceny, kdybych si měl koupit věci na klasický vrstvení, abych pokryl všechny teplotní rozsahy, vyšlo by mě to dráž, než systém dvou vrstev... Samozřejmě beru vpotaz top věci. Průměr, nedejbože podprůměr, je pro mě nedostatečnej..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte lis 29, 2022 8:06

Vexo píše:treba takove HP Code 2.0 LS, ktere jsem nosil pod DA alpha trikem a vetrovkou, bylo vlhke temer po cele plose vc. rukavu, kdyz jsem sundal Alphu. Vysvetluji si to tim, ze zatimco PA odpuzuje vlhkost, PD ji pritahuje, aby se v lete dostavil chladivy efekt, tak tady to slo trochu proti sobe.
Myslim, ze je to technicky trochu jinak. PD ma dve vrstvy - ta u tela "vytahuje" vlhkost (rozumej extremne rychle odvadi) do druhe vrstvy, ktera ma vetsi plochu vlaken (delsi vlakna), aby se vlhkost vysrazela a odparovala na vetsi plose, tj. co nejrychleji. Ale "odpareni" je v tomto pripade i prenos do dalsi vrstvy - tady do PA. Ta ji zase "vytahuje" tim, ze ji extremne rychle odvadi dal/ven a prakticky nic do sebe nenasaje.
Kvuli tomu muzes mit pocit, ze PD triko je na povrchu vlhke - ta vysrazena vlhkost tam ceka na odpareni/preneseni dal, ale nedostane se zpet do te prvni, "telove" vrstvy PD.

Takto PD popisovali i v nejakych testech funcionality, tj. neni to jen muj vymysl nebo marketingove keci Polartecu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » úte lis 29, 2022 9:06

to co popisujes je spis pwdry, pdelta viz jejich web: "hydrophilic fibers absorb and hold perspiration" a "moisture is held close to the body, with plenty of airflow around it" "This cooling technology intentionally reacts differently to sweat than wicking fabrics" "Instead of wicking and drying perspiration so fast your body doesn't actually benefit from sweat". "Delta fabric masterfully channels perspiration" z toho vseho mi vyplyva, ze vlhkost to rozprostre po vetsi plose, nez aby ji to poslalo dal a to vysvetluje, proc jsem pdelta triko mel vlhke na mnohem vetsi plose zatimco aktivita byla pomerne nizka.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř lis 30, 2022 0:12

Ano, Code 2.0 je Polartec Delta a ten se v zasade chova tak, jak je popsano. Delaji se na nem velke mokre fleky, ktere ovsem nejsou neprijemne. V tom odkazu je rozdil mezi nim a Power Dry docela slusne popsany a odpovida mym zkusenostem. I tomu, proc mi Delta vyhovuje v horku a v chladnejsim pocasi ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř lis 30, 2022 12:09

Vexo píše:to co popisujes je spis pwdry
To je jasne, kdyz jsem popisoval PowerDry :wink:. Doted totiz zkratka PD u tricek a Polartec materialu se na OF pouzivalo skoro vyhradne prave pro PowerDry a ja jsem si myslel, ze to stejne pouzivas i Ty. Jsem se nekoukal, z ceho je Code.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » stř lis 30, 2022 12:20

vexo - stříh mi v mé velikosti přesně sedí na tělo, a je tam díky těm strečovým panelům ještě i prostor pro lehčí flísku

porovnat střihy? Jsem typické M, vše, co mám od HP mi v té velikosti perfektně padne (kalhoty, mikiny, bundy), jen Active 2 má širší střih, když jsem ji zkoušel, tak mi byla na můj vkus na těle široká, S jsem měl dobré, ale asi krátké, nebylo mi až pod zadek, přičemž půvoní Active 1 mi v M seděla dobře, nevím, jestli to nebyl nějaký záměr, aby se tam pod tu v nové verzi vešly ještě další vrstvy........no a Minima mi v M sedla přesně
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř lis 30, 2022 18:32

Tak jsem si prinesl domu z 4campingu to DA Alpha triko. Hm, zitra jde zpet...

Co se tyce "izolace", funcknosti, tak funguje dobre - mimo mist s tema grafenovyma panelama. Pres ne jen v tom triku hrozne "tahne". Jednak pocitove propousti vzduch vice nez PA ( :(( ) , zimu jeste vice a mista (ramena a okoli) pod nima se silne ochlazuji. Citit to i kdyz si na triko dam mikinu z Polartec Classic 100.

Tj. pro mne a jine lidi citlive na ruzne propousteny chlad vubec nepouzitelny kus, ani jako prvni vrstva jen pres prodysnou SS nebo fleece mikinu nebo vetrovku.
Zkousel jsem davneji i tilko od Silvini, co o nem pise ret255, to ma vsude pouze PA a ten celkovy pocit byl uplne jiny. DA jsem mel na sobe pouze asi 10 minut, dal jsem si jej dolu pred ctvrt hodinou, ale i kdyz jsem se poradne oblekl, stale citim prochladle ramena a lopatky.

Ze jsem zjistil, ze ten material (PA) pro mne na holy trup neni, jsem trochu cekal. Je to stejne jako s vetsinou PES materialu, po nejake chvilce je mi na kuzi neprijemne a svedi - a ten zbytek jsou veci, ktere musim dat dolu okamzite.

Jo, velikost XL na hrudi cca odpovida tabulce velikosti DA. Spise mi prijde, ze je na funkcni pradlo mirne volnejsi, stejne jako rukavy - ale ja nejsem zadny svalovec.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř lis 30, 2022 19:29

apuka píše:funguje dobre - mimo mist s tema grafenovyma panelama.

To jsem si myslel, že to tak bude. Dík, ušetřil jsi mi 130 za vratku a hodinu mého času, děkuju :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř lis 30, 2022 19:42

Nemas zac... Mimochodem, pro nakup z 4campingu, pokud nemas pobliz jejich vydejnu muzes pouzit nakup pres Heureku, to mas potom zpetne poslani pres Zasilkovnu zdarma. Teda pokud o tom nevis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » stř lis 30, 2022 20:23

Další super info, díky! :smt023
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 1, 2022 8:21

tak to se s heurekou hodi, nekdy staci i napsat do obchodu a oni treba poslou kod sami.

me ty grafenovy panely vubec nevadi, ale mela sem to doma chvili nansobe, jeste sem v tom nikam nesla.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 10:19

Nj, doma... Doma mi taky sedělo tolik batohů, co se v terénu ukázalo, že mi to fungovat nebude ani za zlatý prase
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 1, 2022 11:35

jediny, co nezjistim je prodysnost/zadrzovani vlhkosti... jeste se mi nikdy nestalo, aby to doma sedelo a v terenu ne a co nesedi doma/v obchode idealne nekoupim/vratim.

jedina vyjimka sou boty, tam se to muze zmenit, ze napr zacne tlacit blbe umistenej cvok na haknuti tkanicek nebo ze komin macka mekky tkane ale az po 10km zacinaji byt citlicy a zacina to bolet/byt poznat.

pokud to apukovi vadi, kdyz si to na chvili oblece doma, je to neco jinyho.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 11:46

Mawenzi píše:jediny, co nezjistim je prodysnost/zadrzovani vlhkosti...

To je ale to nejdůležitější.
Hodně věcí, co mi sedělo doma, v terénu ne. Nebo ano, ale nakonec jsem to s velkým úspěchem používal k něčemu úplně jinému, než za jakým účelem jsem to koupil.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv pro 1, 2022 12:22

Mawenzi píše:pokud to apukovi vadi, kdyz si to na chvili oblece doma, je to neco jinyho
Presne tak - ja mam ty oblasti hodne citlive na rozdil v teplotach a chlad, takze mne se to projevilo okamzite. Coz je blba sprava pro podobne citlive lidi, napr. pro Etherica, ktery - pokud jsem to spravne pochopil - je na chlad taky hodne citlivy, ale pro mnoho jinych lidi nemusi znamenat nic, pro nektere dokonce mozna je to pozitivni.

Presneji receno - grafen je asi material, ktery nejlip ze vseho vede teplo. Tudiz bude telo taky ochlazovat tim, ze jej od nej odvadi hoodne rychle. Fajn pri prehrivani - uplne na nic (dokonce v jistych podminkach az nebezpecne), kdyz se clovek neprehriva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 13:22

Ten vodivej grafen je právě v oblasti, která je u mě dost citlivá na chlad. Z toho pak bolí záda raz dva
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv pro 1, 2022 14:30

Jo, presne!

Na celem je nejvetsi "sranda" to, ze to, co dela nam, dela i vetsine jinych lidi, vcetne nasledku - jen oni to tak ted jeste neciti, maji vuci tomu velkou toleranci. Ale cast z nich - jak velka, to se da jenom dohadovat -, pokud bude nechavat na ta mista takto pusobit dlouhodobe ty dusledky pociti za nekolik (desitek) let. To uz potom malokoho napadne, ze je to kvuli noseni nejakeho tricka (nebo jineho obleceni).
My mame "vyhodu" v tom, ze toto (uz) citime - Ty nejspis z duvodu vyrazne vyssi citlivosti organizmu na zmeny vseho mozneho, ja zase jako dusledek posahani zdravi mnoha lety "nestarostlivosti".

@Mawenzi: Tys psala, ze v kazdem tricku na cviceni se potis "ostosest" - nechces si zkusit koupit nejake celografenove tricko? Nekolik ceskych firem to taky vyrabi prave na vysokozatezovy sport, mozna zrovna pro Tebe by na tyto aktivity mohlo byt vhodne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 1, 2022 16:27

apuka
pro me je cviceni okrajova zalezitost, beru cokoli, co je doma, casto prave chybi i klimatizace v tech prostorech a ja bych se varila i kdybych lezela...

a v tom sertigu su sixe zpocena ale neprijemne mokra ani se mi nedre podpazi, protoze fakt to dobre saje do sebe z kuze...

jinak mam na fyzio a posilku tilko z tchiba za 200, prijde mi skoda tam utracet, ale podivat se po tom muzu.

jinak ja su citliva na ramenni klouby (kdyz hodne fuci a mam tilko) nebo na bederku (na coz chci zkusit kamoskou doporucovany threat wear, ale to nebude na vandry, spis na zimu do mesta), ale na lopatky fakt ne...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv pro 1, 2022 16:46

Mawenzi píše:ja su citliva na ramenni klouby (kdyz hodne fuci a mam tilko) nebo na bederku (na coz chci zkusit kamoskou doporucovany threat wear, ale to nebude na vandry, spis na zimu do mesta), ale na lopatky fakt ne...
V tom pripade bych tu DA Alphu oblekl a na chvili vysel v tom ven pred barak a obesel jej - to uz bys mela citit rozdil v izolaci a zjistit, jestli to na ramena vadi. Urcite lepe nez vevnitr.
Mne to tahlo jak na ramena tak na "oblast lopatek a mezi nima" - to je mozna presnejsi vyjadreni nez lopatky, protoze s nima problem nemam, jen s nervama, co jsou v pokozce na nich a mezi nima.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 2, 2022 6:53

nevim, jestli +2 stupne sou idealni na 15 minut chozeni jen v triku co vypada jak reseto, hlavne kvuli pofukovani vetru, a kdyz to udelam pod bundou tak to zas nepoznam. ale muzu to o vikendu zkusit.

od kolika let to citis? a neni to tak, zekazdej je nachylnej na neco jinyho? ja na velky klouby primarne (kolena, ramena) na chlad a zhorusje se ro od 25 ale celkove mam klouby bolavy, ztuhly, citlivy.. i lokty, zapesti.

ale zas zada jako takovy mi prijde ze mam uplne OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát pro 2, 2022 10:27

Nemusis v tom chodit 15 minut. Psal jsem "na chvili". Rozdil bys mela pocitit klidne uz za minutu - ja jsem to citil ihned po obleceni.

Ja do jiste miry to citim uz desitky let, ale do soucasneho stavu mne dorazila klimatizace v praci pred cca. 8-9-ti lety.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení