Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned lis 27, 2022 19:51

Tak jsem koupil ty Inov-8 Trailfly Ultra G 280. Black Friday v Sanasportu cena cca 3095,- to nešlo odolat.
Zatím jeden krátký běh a všechno fajn, snad vydrží dýl než Xodus, má totiž taky díry v podrážce bez gumy. :t:t
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » ned lis 27, 2022 20:11

no a já dneska zase vzal v rockpointu ty Hoky Speedgoat 5 wide, sleva ale jen 20% :-)

na ty inovejty jsem též na sanasportu hleděl, ale pak tu stránku raději zavřel, budou to skvělé boty....užij si to v nich, podrážka by měla vydržet, když jsem je nedávno zkoušel, tak jsem si to důkladně prohlížel...z mého pohledu ty boty nemají jedinou chybu....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » sob pro 10, 2022 10:38

tak reklamace VJ Ultra mi byla uznána a výrobce mi poslal nový pár bot............pokud to bude VJ sport 2, tak klobouk dolů, a těším se na ně,no a pokud původní verzi, bez inovací, tak si příští rok zopakujeme tohle kolečko….každopádně VJ je slušná firma, bo vyreklamovat boty po 1000 km asi není úplně běžné.........
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon pro 12, 2022 9:21

Hurá! Už sem to tu spal, moje tělo/doyebané nohy přestyl být kompatidebilní s kotníkovýma botkama, neska zase po roce sem do toho sněhu obul (kotníkové) okované Blizzardy a ... ufff, jo, s těmahle "zimníma teniskama" moje haxny furt ešče kompatidebilní sou, můžu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv pro 22, 2022 12:39

Navážu na svůj předchozí post:
pavproch píše:e to fčerejší destruktivní bastlení může mít (při budoucím používání) jeden nepříjemný side-efect. Chjo no.

Nemá, neska vyzkoušeno.
Jak píšu výše, jediné vyšší/kotníkové botky, které moje doyebané nohy snesou sou LaS Blizzard GTX (= do sněhu/ledu = ohřebované zespoda). Dyž už ale přijde obleva (neska), tak hřeby už netřeba (na asfaltu vydávají strašné zvuky), ale nízké LaS UR GTX (které jako jediné nízké taky moje haxny snesou) mají blbý/klouzavý vzorek = by byly "underkill".
Takže to (destruktivní) bastlení bylo: Z (nových/druhých) okovaných Blizzardů sem násilím vyrval všechny hřeby = mám vysoké boty, které moje haxna snesou, do klouzavých (ale ne ledovatých) vodnatých sraček. Hurá!
(A po těch hřebech tam zůstaly dírky, o kterých sem měl strach, že budou ve sračkách vydávat" čvachtavé" zvuky. Nevydávají. Uffff.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv pro 22, 2022 13:33

milarepa píše:pokud to bude VJ sport 2, tak klobouk dolů, a těším se na ně,no a pokud původní verzi, bez inovací, tak si příští rok zopakujeme tohle kolečko….každopádně VJ je slušná firma, bo vyreklamovat boty po 1000 km asi není úplně běžné.........

Tak jak to dopadlo? Kdybys dostal VJ Ultra 2 tak to by byl jackpot, ale myslím, že ještě nejsou vůbec v ČR.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř led 25, 2023 18:41

Fčíl je u nás bílo, chodím do/z prce po cestách a chodnících, které byly proplužené, fčíl už sou ale převážně holé, místama je ale (ráno = zmrzlo) zase čistosqoucí led. Každý den ráno mám dilema - Blizzardy s hřebama nebo bez? Obojí je totiž svým způsobem špatně - vezmu hřeby a celou dobu na dlažbě/asfaltu hážu jiskřičky a vydávám nepěkné zvuky, ty kousky po ledě ale jdu s jistotou, bez = na dlažbě a asfaltě je to ok, na ledě tancuju (neska sem sebou asi 5x málem yebnůl) .... chtělo byto tenisky se zasouvacíma hřebama = žebych něco DIY zase zbastlil?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv led 26, 2023 9:09

Neska bez hřebů, bo většina trasy je už po betoně, těch pár stovek metrů po ledě sem nějak ustál (s tanečkama ale bez náznaků pádu) až tady před firmou je prudký ledovatý sešup, já už byl myšlenkama ve firmě = klouzlo mito fest, já to nečekal, až mě fiklo v zádech. Ale neyebnůl sem sebů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob led 28, 2023 13:52

Ty jo, to bych nikdy neřekl, že je to (jedna fusekle) takový rozdíl... fčíl (celou zimu) chodím v LaS Blizzard (mám dvoje - s hřebama a bez) a to číslo 43 (= o půl čísla větší než všechny moje letní LaS) a vždy do nich nosím dvoje fusekle (= aby mi nebylo zima na pacinky). Fčíl sem narychlo potřeboval popojet Pindicou, taxem na sebe narychlo nazul (jen na jednu fusekli) ty bezhřebové Blizzardy a vyřídil to. Speciálně pravá bota ale (jak v ní byl ta noha volnější ref jedna fusekle) neskutečně prudila (= různě tlačila a netlačila, posouvala se, pata neseděla ve vložce atd.) Ty jo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv bře 2, 2023 21:42

Tak musím pochválit ty Inov-8 TrailFly Ultra G 280. Konečně Inov8 bota, co opravdu vydrží.
Střihl jsem si v nich tady Transgranaria závod 128km a 7000m+ technickým terénem přes písek, bláto, šutry a tak. Vršek nemá žádné poškození a podrážka jak nová. Jenom jsou dost zaprášený. Neměl jsem z toho ani jeden puchýř, což beru jako menší zázrak. Na 90.km jsem přemazal nohy a vyměnil ponožky, jinak jsem nemusel nic řešit.

Tyhle běžecké boty terénu jsou vždycky volba mezi pohodlností a tím jak dobře drží nohu. Tady se povedl aspoň za mě dobrý kompromis. Sice v nich nejde úplně valit z kopce dolů terénem, ale cupitat se dá a jsou dost široké a pohodlné na delší štreky. Zároveň jsou i docela prodyšné, takže se mi v nich nepotí noha.
Podrážka s příměsí grafénu na mokrém šutru trochu klouže (rozhodně víc než Vibram Megagrip anebo boty od VJ Sport), ale zas v podstatě nejde sešlapat. Vždycky je to něco za něco no.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv bře 2, 2023 22:04

oodoow píše:ale zas v podstatě nejde sešlapat.

Hold my beer... 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » stř bře 15, 2023 11:59

oodoow - z VJ Sport mi poslali tu původní verzi, nevadí, holt ji zase za rok vyřídím a další reklamace už bude ta nová verze :-)

tvůj postřeh s tou Trailfly Ultra 280 je super, když jsme ji zkoušel, tak jsem přesně takhle tipoval, že bude fungovat, pár kámošů už ji také má a totální spokojenost.........já to letos odběhám v těch Speedgoatech od Hoky a příští sezónu uvidím, teď vyšel nový Xodus Ultra, recenze vypadá dobře, ale ty drážky v podešvi zůstaly

https://www.doctorsofrunning.com/2023/03/saucony-xodus-ultra-2-review-2023.html

navíc chci příští rok běžet UTMB, asi TDS trasu, bo kámoši, co to už běželi, tvrdí, že to je nejzábavnější trasa - taková nekompromisní, žádné chodníčky kolem Mont Blancu jako na hlavní trase, ale pěkně na skály, tam by mi ty Xodus Ultra dávaly smysl, ale uvidím, jak budu s těma Speedgoaty spokojen......spíše mě láká vyzkoušet, jak v nich funguje ta super pěna PWRRUN PB, mám ji v silničních závodních karbonových Saucony Edorphin Pro 3 a v kombinaci s karbonovou deskou a speedrollem funguje neuvěřitelně zábavně, za 3 týdny je konečně pořádně otestuju na maratonu..........tak by mě zajímalo, jak si povede v trailu, sice bez karbonové desky a speedrollu, ve Speedgoatech je sice všechno dobře, ale ta tlumící pěna je jen EVA....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » úte bře 21, 2023 21:30

@mike reklamace TOPO po 80km me byla zamitnuta z duvodu, ze jsem boty nosil delsi dobu, nez doporucuje pan prodejce. Obuv byla nosena nevhodne v nevhodnem terenu. :finga: :finga:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » úte bře 21, 2023 21:38

@booze: To jsi kupoval v trisportshopu? :twisted:
Co to je za model? Ať si to náhodou nekoupím taky. :)
Osmdesát km je fakt tristní výdrž, jestli jsi s nimi neprováděl fakt něco nevhodného, tak bych na reklamaci trval.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte bře 21, 2023 21:41

@booze: jak jsi to dokazal? Trochu podrobnosti, prosim.

Ze uhadnu prodejce 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř bře 22, 2023 7:45

oodoow píše: To jsi kupoval v trisportshopu? :twisted:

Ano :wink:
oodoow píše:Co to je za model?

TOPO MT-3
oodoow píše:Osmdesát km je fakt tristní výdrž, jestli jsi s nimi neprováděl fakt něco nevhodného, tak bych na reklamaci trval.

Porusil jsem vsechny narizeni, ktere jsem mohl porusit, mel jsem je na nohach vic, nez jen dve hodiny denne, sel jsem s nima a nebezel, sel jsem s nima v lese a ne v terenu, boty byly moc ciste a nesmrdely, takze jsem je i pral a podobne pic.viny. Boty byly i u "soudniho znalce" :vom: , ktery prepapouskoval slova prodejce. :finga:

Co me nejvic nasr.lo, ze prodejce znam osobne a chodil jsem si k nemu boty zkouset a kupovat, meli jsme nadstandartni vztah. No a jelikoz jsem boty nereklamoval ja, ale nekdo jiny, a on nevedel ze jsem to ja, tak s tim vym.dal. :wink: Zaroven jsme reklamovali i TOPO s GTX (nevim ted model), kde soudni znalec napsal, ze boty byly pouzivane v mokru a na to nejsou delane proto je v nich dira a tece do nich. :shock: (normalne nedosity sev na jazyku a membrane asi 4mm) Tim to je pro me tecka za TOPO CR...
Po telefonicke domluve byl jsem nas.any a hodne nadaval, jsem obdrzel jiny par bot, ALE Terraventure 3, ktere jsou uplne na nic. Maji tvrdou podrazku a sitovina je jak pytel. Krasny pribeh :finga:
Edit: chyby
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř bře 22, 2023 9:48

TOPO MT2 po dvou letech a hodne km :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř bře 22, 2023 10:16

Takže mr trisportshop opět zvítězil? Co zkusit normálního znalce? Apuka určitě zná všechny postupy. :twisted:
Není to náhodou tak, že do šesti měsíců musí prodejce prokazovat, že to není výrobní vada atd..?

booze píše:TOPO s GTX (nevim ted model), kde soudni znalec napsal, ze boty byly pouzivane v mokru a na to nejsou delane proto je v nich dira a tece do nich

Tohle mi přijde už jako čistej trolling. :twisted:

booze píše:sel jsem s nima v lese a ne v terenu

Tohle taky. :lol:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Lipon » stř bře 22, 2023 12:57

nebyl to náhodou znalec objednanej prodejcem?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř bře 22, 2023 13:32

@oodoow: Jak jsem pochopil, tady uz doslo k "rozreseni".

Jinak ano - tento pripad vypada, ze by stal za reseni pres (skutecny) znalecky posudek a soud. Ja osobne bych to poslal do ITC Zlin.

Ty neskutecne vyjadreni "znalce" podle mne jsou vysledkem pouheho "posouzeni", mozna skutecnym znalcem. V tom pripade se ale nejedna o "uredni" znalecky posudek, je to jenom zhodnoceni dotycneho znalce bez jakekoliv pravni navaznosti. Je to jenom posouzeni stavu boty, klidne podle fotek (ze boty v rukou ani nemel), popisu pouzivani prodejcem jako i na zaklade jeho vyjadreni. Tuto "sluzbu" nabizi mnoho znalcu, vetsina ale kvuli tomu, aby pomohli zakaznikovi a hlavne na zaklade predbezneho zjisteni ho odradili od objednani skutecneho znaleckeho posudku za mnohonasobne vice penez. Taky nekteri z nich na zaklade popisu okolnosti a fotek neco podobneho udelaji i zdarma.
Na Slovensku, kde je povinnost prodejce pri odmitnuti predlozit i vyjadreni soudniho znalce (ne soudneznalecky posudek!!!) se toto pouziva pomerne casto jako levna cesta.

Kazdopadne, skoro jiste pod podobnym vyjadrenim jako citovane nebude kulate razitko znalce i s urednym cislem znaleckeho posudku. Kazdy znalec vi dobre, ze za neco podobneho by o to kulate razitko a opravneni soudniho znalce mohl prijit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř bře 22, 2023 16:05

booze píše:prodejce znam osobne a chodil jsem si k nemu boty zkouset a kupovat, meli jsme nadstandartni vztah.

Mohl bys mu v ramci nadstandardniho vztahu rozbit hubu a durazne vysvetlit, ze takhle se slusny prodejce k zakaznikum nechova?

A mohl bys sem hodit primo ten znalecky posudek, at si pocteme a porovname s mym? viewtopic.php?p=542179#p542179. Diky.

apuka píše:Kazdopadne, skoro jiste pod podobnym vyjadrenim jako citovane nebude kulate razitko znalce i s urednym cislem znaleckeho posudku. Kazdy znalec vi dobre, ze za neco podobneho by o to kulate razitko a opravneni soudniho znalce mohl prijit.

Pod tim mym kulate razitko je. Viz link vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Etheric » stř bře 22, 2023 16:23

Zlatej Tilak. Ten ti sice při reklamaci napíše podobný sračky, zato ti však velice vstřícně nabídne opravu téměř za náklady :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř bře 22, 2023 16:25

Tilak je v zasade solidni firma s rekneme nestandardnim pristupem k reklamacim, tohle je normalni zmrd.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř bře 22, 2023 16:27

Boha jeho, co a jak s těma teniskama děláte? Já sem neska (ingspirován fotkama tady výše) čuměl za všech stran na svoje babské LaS UR GTX (nachozeno odhadem 600km, z toho dost "sračkama") a kromě toho, že jsou špinavé jaxfiň, tak jinak netknuté, zřejmě pouze brzo odejde jedna tkanička - je polo-prošoupaná.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř bře 22, 2023 16:27

Tilak je (u mně) no-go.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř bře 22, 2023 16:33

Napis neco, co jsme nevedeli :roll:

Jinak by mne taky zajimalo, jak to booze behem 80 km udelal. Neni to treba rozpad PU u nejakych lezaku? Ty druhe po dvou letech bych bral, mne Topo vydrzi tak pul roku a 1500 km. Sice jeste nejsou az tak potrhane, ale podrazka je jako papir a nohy mam jen jedny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř bře 22, 2023 16:35

mike píše:Pod tim mym kulate razitko je.
Jo, ale nesplnuje tu druhou podminku
apuka píše:pod podobnym vyjadrenim jako citovane nebude kulate razitko znalce i s urednym cislem znaleckeho posudku
navic je to presne to "odborne posouzeni" a ne "Znalecky posudek". Ten druhy ma i jiste formalni pozadavky dane zakonem a znalec je zodpovedny za jeji pravdivost, abych tak rekl "podle nejlepsiho svedomi a vedomi" i s moznymi pravnymi dusledkami v pripade, ze tam napise nepravdu. Pricemz "jiny nazor" podporeny vedecky neznamena nepravdu, musi ale z neceho vychazet a musi si to vedet obhajit, nemuze to byt neco typu "ja si myslim" bez zduvodneni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř bře 22, 2023 16:39

Dej teda priklad/odkaz, jak ma vypadat ten spravny znalecky posudek. Ja jsem jeste zadny nevidel.

Jinak i proto bych chtel od boozeho videt original, co to vlastne presne bylo. V mem pripade si zmrd zrejme zadal posouzeni stavu bot, coz dostal, ovsem zadnym zpusobem nebyl zhodnocen zpusob vzniku zavady. Proste sepsala, ze jsem v botach chodil a ze je to na nich videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř bře 22, 2023 16:54

@mike: No hlavně ten tvůj posudek vypadá tak nějak normálně. By mě zajímalo, jak bys reagoval, kdybys tam měl napsaný ty věci jako booze (terén vs les, gtx boty vs chození v mokru). :twisted:

Podobný věci dělávalo v reklamacích vivobarefoot. Lidi se pak časem naučili kupovat si ty boty přímo v UK.. s tímhle to dopadne stejně.

pavproch píše:Já sem neska (ingspirován fotkama tady výše) čuměl za všech stran na svoje babské LaS UR GTX (nachozeno odhadem 600km, z toho dost "sračkama") a kromě toho, že jsou špinavé jaxfiň, tak jinak netknuté

Tohle bude mít víc důvodů. Ty tvoje (jestli jsem to rozluštil Uragano GTX) jsou už takový polopohorky. Robustní bota obrněná a prostě dělaná do hor. Taky se to odrazilo na váze boty. K tomu si přičti tvoji malou váhu, která má také velký vliv.
No a La Sportiva obecně prostě umí dělat boty co vydrží. Měl jsem jich spoustu a vydržely mi extrémně dlouho. Třeba La Sportiva Helios SR, který nejsou ani moc obrněný mi daly 2600km.
Oproti Topo jsou ale úzký a hůře větrají, takže preferuji Topo, který jsou prostě pohodlnější.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » stř bře 22, 2023 16:58

Bude Ti muset stacit jen prehled, co a jak tam ma byt, napr. tady v prvnim bode (a muzes si to podle toho primo najit v paragrafech).
Ja bych se musel prehrabat ve starych dokumentech (pokud to tam jeste mam), mozna bych nasel ten jediny, co jsem si nechal zpracovat - ale to bylo jeste podle starych pravidel (bylo to uz davno, snad 15+ let zpatky) a to jeste nebylo tolik upresneni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Běhání