Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát lis 18, 2022 20:38

To by me taky zajimalo, protoze "nebylo toho malo" mi vubec nesedi s tim, co v nabidce vidim...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » úte lis 22, 2022 10:19

Tilak se vydal na tenký led a zkombinoval membránu s PA - Nebba TPG https://mailchi.mp/212eeb7efc02/online- ... rodej-2022

Moje zkušenost z poslední generace Mammut Ultimate je, že aktuální iterace Infinia dýchá luxusně, takže by to nemusela být tragedie, ale uvidíme.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2022 11:44

Moc tomu neverim... PA neudycha ani Microlight, ani Quantum Air, coz jsou o rad(y?) prodysnejsi materialy nez Infinium.

Takto se zase vraci k casum, kdy vyrobci nevedeli, co s Alphou (mnozi to nevedi do ted) a davali to mezi dve vrstvy obycejneho Quantumu. Proste se to pouzije jako "bezna" izolace na zatepleni - ale na to jsou vhodnejsi jine izolace, ktere "dychanim" budou na urovni Infinia, mozna i vys, i kdyz hodne daleko od PA. Na staticke zatepleni (tj. mimo vetsi pohyb a to venku na vzduchu) PA vhodne neni.

Ale urcite se najde spousta skvelych recenzi, jak nova bunda je skvele neprofoukava, dostatecne nepromokava a "primerane tepla". :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Vexo » stř lis 23, 2022 1:16

Je tezky srovnavat PA, ktera ma 250+ CFM a k tomu nejakou svrchni vrstvu, ktera ma v lepsim pripade nad 50 CFM. Vzal jsem si na behani lehke triko, na to DA alpha a na to vetrovku se 60 CFM a stejne se na velke casti ramen a podpazi vetrovky vysrazela vlhkost, pocitove samozrejme nic znat nebylo. Takze PA bez svrchni vstvy jde celkem slusne provozovat i bez neceho dalsiho.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř lis 23, 2022 11:21

Jo. Ze neverim tomu tilakackemu vyrobku je spise ale dane tim, ze takova kombinace zdegraduje pouziti PA na obycejnou zateplovacku, coz je opravdu skoda. Nebo na pouziti na pouze kratkou dobu silne aktivity.

Jinak jsi popsal presne i moje zkusenosti s PA v Marmot Aplha (120g PA s Microlightem) - vnejsi latka nedokaze odvest veskerou vlhkost predanou PA, tak navlhne, ale i kdyz je te vlhkosti vice, zpet se pres PA to nedostane. Zato z tricka PA doslova vysaje vlhkost, kdyby nahodou tricko prece jen navlhlo potem, za chvili po vrcholu aktivity to z nej PA "odsaje" - mne to udelalo i z bavlnenou spodni vrstvou, coz nedokazalo nic jineho.
Tato vlastnost vsak pri pouziti vlhkost malo odvadejiciho vnejsiho materialu muze byt kontraproduktivni, protoze v extremnim pripade se tam vlhkost zacne kondenzovat mezi vnejsi latkou a PA. No a i kdyz je mozna Infinium nejlepe "dychajici" membrana, tak i obycajny Quantum bude proti ni v tomto smeru lepsi.

Navic konkretne u tohoto Tilaku se mi uz vubec nelibi, ze je to zateplene na tele a ramenou, ruce zustavaji bez izolace - uplne potom nechapu urceni na "skialpinizmus, beh nebo bezecke lyzovani", hlavne ten skialp. Směrem nahoru v tom bude horko (a otevirat v zime zip na bunde s PA neni nejlepsi napad), uz jen kvuli Infiniu, smerem dolu zase zima na ruce, ten rozdil (ne)izolace bude podle mne prilis velky. Jedine, co si zaslouzi pochvalu je, ze PA je az "za ramena", tj. opravdu ochrani cely ramenni kloub. Coz vubec neni samozrejmosti.

Nebo presneji - presne ta koncepce zapadava do toho, o cem jsem psal ve vlaknu o zateplenych bundach. Je to vhodne pro nekoho, komu zrovna toto vyhovuje. To ale neni vetsina populace, resp. te jeji casti, ktera by mohla mit o podobnou bundu zajem. No a ten zbytek nema zase nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř lis 23, 2022 11:55

apuka píše:Tato vlastnost vsak pri pouziti vlhkost malo odvadejiciho vnejsiho materialu muze byt kontraproduktivni, protoze v extremnim pripade se tam vlhkost zacne kondenzovat mezi vnejsi latkou a PA.


Mám bundu, která kombinuje PA s extra mizerně prodyšným šusťákem a je fakt, že směrem do kopce jsem ji při pěší turistice zkusil použít jednou a nikdy více. Na sestup se docela dá, ale kde je úplně super jsou táhlé zimní sjezdy na kole a podle mě na skialpech to bude podobné (byť méně kritické, protože 1. na těch lyžích člověk většinou nejede desítky km v rychlostech desítek km/h až ke dveřím domu; 2. na lyžích člověk aktivuje i při sjezdu docela dost svalů, na rozdíl od kola).

Kdo lítá na MTB po kopcích na kole celoročně ví, že když je třeba se po nastoupaných stovkách vertů dostat v teplotách kolem 0 dolů domu, je prodyšnost úplně komicky irelevantní faktor. Absolutně všechno je v tu chvíli podřízeno zateplení a větruodolnosti, vše ostatní jde stranou. No a pro tenle use case se mi právě ta "špatně" prodyšná hybridní šustka s Alphou osvědčila, protože jak píšeš, Alpha umí odvést kupu práce i když je zavřená a udrží mi torzo v teple a svršek nepustí dovnitř vítr. Jo, je fakt že by tam pro takový případ teda nemusela být ta Alpha ale cokoliv jiného, ale pak by zase utrpěla sbalitelnost. Takhle tu bundu sroluju do zadní kapsy na cyklo bundě nebo dresu. Navíc ten šusťák sice blbě dýchá, ale vysychá rychleji než jakákoliv jiný materiál co jsem kdy viděl. Otočíš bundu naruby, hodíš na slunko a za chvíli je suchá.

Mluvím o Dynafit Elevation, kterou jsem tu už zmiňoval.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř lis 23, 2022 14:01

dkay píše:... je prodyšnost úplně komicky irelevantní faktor
Ano, jenze je pro mne velkou otazkou, jestli nebude naopak hodne relevantni faktor, ze na rukou zadne zatepleni neni. Pro mne je.

Cimz jsme zase u toho, ze je to - stejne jako Tilak - bunda pouze pro rel. uzky okruh lidi, kterim to nejspis prave toto vyhovuje. Pokud Ti nevyhovuje, tak nas nezajimas, hledej nekde jinde - jenze vetsina vyrobcu jde stejnou cestou. Ze by hlavnim duvodem bylo mysleni, ze kdyz nekdo je ochotny davat velke penize do vybaveni na kolo/skialp, tak asi bude ochotnejsi si dobre zaplatit i pekne prachy na obleceni, ktere jinde pouzije jen slozite?. Ze bude chtit byt IN a "nesnaset" pohledy tech svatecnych IN cyklistu/skialpinistu, v cem to proboha je (takove poznamky jsem osobne nekolikrat zazil, i kdyz nebyly adresovane mne, ja nemam ani skialp ani kolo, zato byly adresovane "matadorum", kteri danou cinnost delali uz hodne let, davno predtim, nez se to stalo IN, ale stale pouzivali sve plne funkcni stare vybaveni i obleceni)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » stř lis 23, 2022 15:03

v apuka vesmíru není žádná radost, tam se každý tomu druhému jen vysmívá, lidé jsou na sebe hrubí a dělají si navzájem jen naschvály......obchodníci podvádějí, zákazníci kradou.....na Ondřejníku je furt orkán, a pod ním hrozí záplavy......a v tomto zlém světě se pohybuje jeden jediný spravedlivý jedinec, jako respekt tobě, apuko, v tomhle pekle bych fakt nechtěl fungovat....

třeba tohle od Tilaku mi přijde jako super ohoz do hor pro tu vaši partu pomalu vymírajících dinosaurů
https://www.tilak.cz/cs/odin-bunda
https://www.tilak.cz/cs/loke-bunda
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř lis 23, 2022 15:52

@milarepa: Nechces si dat studenou sprchu??? Znovu jsi predvedl sve skvele lidske i jine vlastnosti a schopnosti, presne v duchu nejlepsich dezinformatoru...
milarepa píše:v apuka vesmíru není žádná radost, tam se každý tomu druhému jen vysmívá, lidé jsou na sebe hrubí a dělají si navzájem jen naschvály......obchodníci podvádějí, zákazníci kradou.....na Ondřejníku je furt orkán, a pod ním hrozí záplavy......a v tomto zlém světě se pohybuje jeden jediný spravedlivý jedinec, jako respekt tobě, apuko, v tomhle pekle bych fakt nechtěl fungovat....]

Vsimas si, ze to, co je modre je presne charakteristika toho, jak Ty tady casto pises a vyjadrujes se o jinych - ale u mne bys takove vyjadrovani tezko nasel. Takze sis pekne nabehl, protoze podle svych prispevku v "takovem pekle fungujes" prave Ty :wink:

Myslim, ze by ses mel trochu krotit, Tvoje podobne prispevky plne nenavisti sem, myslim, opravdu nepatri. Ukazujes se takto opakovane a vubec ne jenom vuci mne.

Mimochodem, zajimave, ze podobne problemy jako pisu ma na OF hodne lidi, pisou o tom... (A o zadnem orkanu na Ondrejniku jsem nikdy nepsal, v Beskydech jsem o tom psal na Lyse :wink:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř lis 23, 2022 16:52

milarepa píše:třeba tohle od Tilaku mi přijde jako super ohoz do hor pro tu vaši partu pomalu vymírajících dinosaurů
https://www.tilak.cz/cs/odin-bunda
https://www.tilak.cz/cs/loke-bunda


Vysolit takové love za bundu z bavlny (a je mi jedno kolik fancy přídomků má) mi přijde jako naprosté šílenství, ale uznávám že nejsem cílovka... kdybych chodil do lesů páchat nepotivé aktivity, asi bych mluvil jinak.

apuka píše:Ze by hlavnim duvodem bylo mysleni, ze kdyz nekdo je ochotny davat velke penize do vybaveni na kolo/skialp, tak asi bude ochotnejsi si dobre zaplatit i pekne prachy na obleceni, ktere jinde pouzije jen slozite?


Já osobně to řeším tak že drtivou většinu oblečení v poslední době jsem koupil z druhé ruky, ne kvuli penězům ale z principu. Jo, chtít funkční oblečení a ještě navíc vyznávat systém dvou vrstev se může rychle zvrhnout v zatraceně drahý koníček. A kolo jsem koupil za pětadvacet klacků u Kulhánka ve Frýdlantu... a odjezdil na něm věci o kterých se většině módních bajkerů s koly za čtyřnásobek ani nezdá :wink:

apuka píše:takove poznamky jsem osobne nekolikrat zazil, i kdyz nebyly adresovane mne, ja nemam ani skialp ani kolo, zato byly adresovane "matadorum", kteri danou cinnost delali uz hodne let, davno predtim, nez se to stalo IN, ale stale pouzivali sve plne funkcni stare vybaveni i obleceni


Je to tak - ty nevyoblíkanější opičky v outdooru jsou většinou ty největší lamky. Občas co vidím na horách, tak mám problém udržet kamennou tvář. Naštěstí hory mají způsoby jak tyhle lidi donutit se rychle "odkopat" :) Je to jeden z důvodů proč nikdy nechodím na Lysou od Bezruče - koncentrace těchhle lidí je tam zdaleka největší v okolí, protože velké parkoviště a je to krátká a rychlá trasa typu "šup to hodit na fejsbuček a rychle do offisu". Kromě toho ta trasa má nudný profil a je úzká, prostě tragedie. Sorry, offtopic, jsem se rozohnil :twisted:
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2022 17:07

dkay píše:Já osobně to řeším tak že drtivou většinu oblečení v poslední době jsem koupil z druhé ruky, ne kvuli penězům ale z principu.

Z jakeho principu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř lis 23, 2022 17:17

mike píše:
dkay píše:Já osobně to řeším tak že drtivou většinu oblečení v poslední době jsem koupil z druhé ruky, ne kvuli penězům ale z principu.

Z jakeho principu?


Dopad na planetu a lidi. Pokud nejde sehnat to co potřebuju z druhé ruky (nebo to jsou věci kde takový kompromis dělat nechci - např. spodní prádlo), dívám se na značky co vyrábí v Evropě abych minimalizoval dopad na přírodu a podporu východoasijské otrocké práce. S odstupem času jsem zjistil, že mě to téměř nijak neomezuje (max. třeba v designu, ale ne technicky), dá se tak sehnat hromada kvalitního oblečení.

To ale neni vetsina populace, resp. te jeji casti, ktera by mohla mit o podobnou bundu zajem. No a ten zbytek nema zase nic.


Na Alpha bundu od Norrony ses díval? Asi jsem aktuálně nepotkal žádnou více konzistentně Alphou zaizolovanou bundu. Jo, nemá všude stejnou gramáž, ale 120ka Alpha všude by byla nesmysl, byla by pro aktivní pohyb použitelná jen v tužších mrazech a to by byla škoda.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » stř lis 23, 2022 17:55

dkay píše:Asi jsem aktuálně nepotkal žádnou více konzistentně Alphou zaizolovanou bundu. Jo, nemá všude stejnou gramáž, ale 120ka Alpha všude by byla nesmysl, byla by pro aktivní pohyb použitelná jen v tužších mrazech a to by byla škoda.

Mám už dlouho Rab Alpha Direct a ta má všude stejnou gramáž (aspoň myslím) a jo, pokud v ní chceš běhat, tak musí být pod nulou, jinak moc teplo. Teď ji nosím po městě a pod ní jenom triko s krátkým rukávem a je to tak akorát na pohyb.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 23, 2022 20:12

oodoow
vypada dobre, me skoro mrzi koupe torridky, protoze si myslim, ze ta rab alpha flash mikina mozna za tretinu ceny udela 80% sluzby... skoda, ze u tech bund ma rab tak priserny barvy. ne ze bych si ji sla koupit, ale i kdybych ji chtela tak ty kombinace me odradi...

u tech alpha bund me hodne vyhovuje,ze muzou byt hned na tilko a nevyzaduji jeste na tilko mezivrstvu s rukavem jak umeliny, takze clovek se nemusi porad jak retard oblikat a vyslikat vsude ze 2 vrstev (v buse, v praci atd...)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod dkay » stř lis 23, 2022 21:06

oodoow píše:Mám už dlouho Rab Alpha Direct a ta má všude stejnou gramáž (aspoň myslím) a jo, pokud v ní chceš běhat, tak musí být pod nulou, jinak moc teplo. Teď ji nosím po městě a pod ní jenom triko s krátkým rukávem a je to tak akorát na pohyb.


Ta mě napadla jako první (kámoš má nějakou starší verzi kdy se dělala v jednodušším jednobarevném designu), ale nedařilo se mi ji najít (furt mi to cpalo Rab Alpha Flash), tak jsem tak nějak usoudil že ji Rab podle hesla "co funguje to patří zrušit" zaříznul...
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » stř lis 23, 2022 23:41

@mawenzi: Torridka bude asi sbalitelnější, ale zas ta syntetická izolace se časem ztrácí. A jo máš pravdu, že tohle je o hodně přijemnější na kůži. Já mám tu modrou barvu a přijde mi super, ale to je asi individuální.
Dokonce má i super kapuci narozdíl od většiny RAB bund, kde mají kapuci na helmu a bez ní nepoužitelnou.
@dkay: Ty jo, asi máš pravdu, až mi doslouží, tak další si už asi nekoupím, protože nebude kde.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 24, 2022 6:14

no prave ja bych brala sedou, cernou nebo khaki:D aj tu modrou bych prezila, kdyby nemela dve barvy v jednom:D

myslis, ze rab neudela nastupce? pokud veci z alphy rozproda snadno, tak by ho to mohlo motivovat pokracovat dal v tech modelech.

prave to se mi na podobnych bundach z alphy libi, ze konecne to znamena nemit porad 3 vrstvy na tele /tilko/dlouhej/bundu.

ze staci oblict bundu na tilko a nemuset se porad ohlizet na tu mezivrstvu.

ta rab alpha flash byl zarucenej jeden z nejlepsich kaufu pro me osobne co to funkcnosti, prijemnosti a uzitecnosti.

nejaka tenoucka alpha aka "tenky funkcni triko" by pak mohla byt paradni i pod umely bundy, kdy by 100% odvadela svoji praci narozdil od experimentu s ruzne spatnyma trikama.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » čtv lis 24, 2022 9:15

na včerejším večerním výšlapu na Smrk jsem otestoval novou bundu od HP s Polartec Alpha 136 g/m2
https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/panske-bundy-vesty/zateplene-bundy/total-alpha-2-0-jacket.html

dole bylo kolem nuly, drobně sněžilo, na sobě jsem měl kalhoty Cascade light od DA a pod bundou lehoučké a prodyšné triko HP Code 2 z Polartecu Delta.....a jelikož jsem nevěděl, co od toho materiálu čekat a nahoře může být orkán :-)), tak jsem si dal pro zichr do batohu lehkou flísku Rab Filament.....

a jo, byl jsem nadšený....fajn to fungovalo, bunda s teplem dynamicky pracovala.....do prudkého hangu jsem se nepřehříval, nahoře při krátké zastávce úplně nevychladnul a při sestupu to byl naprostý komfort...kamarádi projevili velkou trpělivost, bo jsem jim na výstupu co 20 minut hlásil své aktuální pocity z termoregulačních vlastností bundy.....

fajn kousek, ještě musím vychytat jakou základní vrstvu do jakých podmínek u ní použít a přes zimu si v ní užiju spousty zábavy....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Krysha » čtv lis 24, 2022 13:21

@milarepa : 136g/m2 alphy si v takovém počasí při svižném tempu do kopce fakt nedovedu představit - mám starou (celočernou) verzi rab alpha direct (120g/m2) a je pro mě při svižném stoupání použitelná tak od -5°C spíš kolem -10°C, kolem 0°C mi přijde ideální 60-80g/m2 doplněno prodyšnou svrchní látkou (u té alpha direct to trochu kazí použitý pertex microlight - ale třeba u nové verze dali prodyšnější verzi)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » čtv lis 24, 2022 15:06

tak já k tomu přistoupil naprosto bez konceptů, a byl zvědavý, jak ta pro mě nová technologie reálně funguje.......

na vrcholu asi byla kosa, bo kámoši nahazovali teplé vrstvy, nějakých -5 tam asi mohlo být......každopádně výstup tím dlouhým a strmým hangem ta bunda zvládla, jak to udělala, nevím....:-), možná, že ty větrací panely z merina mají něco do sebe a vnější materiál je prodyšný Pertex Quantum Air.....

v sobotu ji vezmu na Malou Fatru a uvidím, jak tam bude fungovat, jdu z Vrútek na Suchý vrch a pak přejdu celý hřeben na Stoh, z něj pak dolů na vlak do Kralovan.....do baťůžku pro jistotu přihodím teplejší spodní vrstvu jako zálohu
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 24, 2022 15:15

milarepa
podle popisu ma.merino panely na bocich a ve vnitrji casti rukavu coz znamena v podpazi. jak si bunda poradila s vlhkosti v tech mistech?
zrovma merino ktery drzi vodu mi prijde jako divna kombinace
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod milarepa » čtv lis 24, 2022 15:43

dokud nevyzkoušíš, tak nevíš.....

ten materiál je Tecnowool merino
https://www.highpoint.cz/hp-podpora/materialy/tecnowool-merino.html

Tecnowool Merino (67% Polyester, 26% Merino wool, 7% elastan)

a zřejmě funguje dobře, bo to jako celek fungovalo
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv lis 24, 2022 16:12

Sice HP na tom odkazu od milarepy pise ponekud blbosti, navic pouze o merinu a to sv te smesi chova o dost jinak nez ciste, ale v te smesi to muze fungovat dobre.

Jen nesmis dat na predsudky o merinu/vlne, ktere mas s vice-mene cistym merinem. Jinak delas stejnou chybu jako HP na tom linku, jen z opacne strany. Vsak jsem uz parkrat psal i u zateplenych bund, ze ty naplne PES/Merino funguji uplne jinak nez merinove tricko nebo veci.
Ber jako priklad turisticke hole - kdyby byly z cisteho bezneho hliniku, bylo by to opravdu k nicemu. Ale oni jsou sice z hliniky, ale z jeho specialni slitiny, coz zpusobuje naprosto odlisne chovani nez cisty hlinik. Stejne to muze byt s upletem PES/Merino - tam jeste zalezi, jak je to udelane, kdyz se (jako to dela napr Smartwool nebo Icebreaker) obali PES vlakno merinovymi, bude to mit stejne vlastnosti co se tyce odvodu a zadrzeni vlhkosti, jen vydrze vyrazne dele a vice, kdyz to bude naopak, tak se zpusob odvodu i zadrzeni vlhkosti meni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 24, 2022 16:34

apuka
predpokladam, ze to je nejaka smes, protoze cisty merino ani nema takovou odolnost

a nemam predsudky, mam jen zkusenosti s par kusama obleceno z merina a i devold expedition kterej ma kombinaci a merino zvenku mi v podpazi drzelo hodne vlhkost, takze se spis ptam ze zvedavosti na konkretizovani nejasneho

milarepa
diky, proto se ptam. ono "jako celek to fungovalo" nutne nerika nic o tom,zda ten odvod v podpazi byl taky uplne cajk nebo si tam byl zpocenej "jak ses zvyklej", ale zbytek bundy fungoval skvele.

proste nejak sem to nepopochopila, jak to myslis a explicitne ujasneny je to jasny i debilum jako ja:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2022 16:39

Slozeni prece napsal:
milarepa píše:Tecnowool Merino (67% Polyester, 26% Merino wool, 7% elastan)

To ovsem neni merino, ale PES s primesi merina. V podstate nekala reklama ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv lis 24, 2022 23:07

Nekala reklama to neni - jen text o merinu ponekud vytrzeny z kontextu a zamereny pouze na jednu slozku materialu, pricemz ta kombinace ma mirne jine vlastnosti. Ale vlastne nikde se tam ani nepise, ze ten samotny material ma uvedene vlastnosti, to se pise pouze o merinu... :roll:

Takový skvělý tréniíg chápání textu a jeste lepsi co se tyce chapani kontextu. Resp. ze presne jak se to nema delat... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv lis 24, 2022 23:25

Takze jinymi slovy v podstate nekala reklama, jak jsem psal :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát lis 25, 2022 9:54

Co je nekala reklama je specifikovane v zakone. Napr.kdyz uvadis nepravdive udaje o vyrobku, co by nejspise jako jedine tady prichazelo v uvahu. Tady se ale zadne nepravdive veci neuvadeji (kdyz pominu napr. ze vlakno pod, myslim uvadeli 25 mikronu neskrabe). Pouze psali jen o soucasti daneho upletu - ale tam psali pravdu. Nikde ale nemas tvrzeni, ze samotny ten uplet ma tyto vlastnosti. Vlastne o tom samotnem materiali v popisu toho skoro nic nenapsali...
Proto jsem psal, ze jento dobre cviceni na chapani textu a kontextu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2022 15:56

:roll: nebavim se o formulaci v zakone, pisu v podstate...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Quido » pát lis 25, 2022 16:31

apuka píše:Co je nekala reklama je specifikovane v zakone. .....


https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4

Když už potřebuješ výklad smyslu, tak je to nekalá reklama ve smysu lživá - neuvádějící pravdu, nebo celou pravdu, resp. překroucenou pravdu... taková je ale téměř každá reklama - je to věčný boj mezi tím, jak by to mělo být, aby svět byl dobré místo k životu a tím, jak to je nyní :roll:
EDIT: a co si budeme povídat, i ten zákon je napsán velmi "kulišácky" (to snad víš, co znamená)
Naposledy upravil Quido dne ned lis 27, 2022 22:57, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení