Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » stř říj 12, 2022 7:02

S těmi slevovými kartami se dá dost ušetřit. U nás v trafice např ke kartonu dostaneš sedmičku Jagera, Beefeatera, Finlandie,.... Pokud nepiješ, máš dárek, případně to můžeš prodat, vyměnit,...
I v potravinách jsou na karty hezký slevy. Mám věrnostních karet téměř dvacet, ovšem jedna jediná z těch všech je plastová, všechny ostatní jsou virtuální..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » stř říj 12, 2022 10:00

Tak virtuální karty/registrace s výhodami u různých eshopů mám taky dost.
K cigárám dostávám v trafice něco i bez registrace. Nedávno jsem dostal ke třem krabičkám dvě plechovky Plzně.

Nedávno jsem byl v Tescu a tam mi přijde, že ty slevy pro členy jsou pěkné, ale jinde mi přijde, že jsou to korunové slevy. V tom Tescu to dělá rozdíly třeba 30-40Kč oproti běžným cenám a většinu z toho, co kupuju. Mě by zajímalo, co z toho ty obchody mají. V čem je to pro ně výhodné. Jestli pak s těmi daty obchodují nebo sledují, co kdo kupuje a co se nejvíce prodává a pak podle toho cílí reklamu a dělají akce?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned říj 16, 2022 21:23

Kdo nema v hlave, musi mit v nohach... Chtel jsem vyjimecne udelat knedliky, a tak jsem se cestou z vychazky stavil v Bille, abych koupil mleko a rohliky, jelikoz takove veci doma nemivam. Az po navratu mi doslo, ze potrebuju jeste drozdi, a tak jsem tam bezel znovu. Aspon mam 2.3 km navic do zaznamu :D

V Bille jsem byl po dlouhe dobe a konstatuju upadek. Driv jsem tam kupoval kachni prsa s kosti, ktera jinde nevidim, a tak jsem prosel maso, jestli tam nejsou. Ani nahodou, plny regal kurat, vetsinou estebackych, kterych bych se nedotkl ani tyci. Zadne pouzitelne maso. Pak jsem chtel vzit maslo a nenasel ho. Ptal jsem se prodavacky, jestli ho nekam nepremistili a pry ne, ale bylo ve sleve a lidi ho vykoupili. To jsem snad od konce sociku nezazil, aby v superhyper nebylo maslo :shock: A ne, neni to zadny maly kram. Njn, dalsi duvod, proc zustat u on-line nakupovani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte lis 22, 2022 14:39

Cifiks!
Právě sem si zase (svou zbrklostí) přidělal starosti... sem se moc prudce otočil u stolu a nechtě přitom smetl na podlahu moje brille (Rudy Project Perception Flip-up) co ležely na stole a čekaly až je "obleču" na cestu dom z prce = jeden vnější zorník je poškrábaný, přesně v místě, kde se člověk nejvíc dívá skrz. Mně drbne.Ty brejle mám dvoje už asi 15 let, mám už za ty roky na ně spoustu "náhradních dílů", ale zrovna náhradní zatmavené zorníky nemám. Du je shánět. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Stížnost

Příspěvekod Lipon » úte lis 22, 2022 19:40

Takže to ti budu držet palce. Já kdysi dávno sháněl na normální brejle na kolo RP náhradní zorníky a neuspěl jsem ani u dovozce ani výrobce ani z druhovýroby.
Před asi 3 roky na jiné od konkurence a naštěstí jsem našel přes eBay ze států, to ještě bylo osvobozené DPH. I tak to byla druhovýroba, ale naštěstí firma co se optikou zabývá.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř lis 23, 2022 11:52

Tak asi budu mít - RudyProject mají ještě poslední zorníky skladem, objednáno. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát lis 25, 2022 14:42

Mám, sou trochu světlejší než bych si přál, ale mám, hurá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 17:53

Stěžuju si na období adventu, obchody narvaný k prasknutí. Jsem šel na nákup, ale když jsem to tam viděl, řekl jsem si, že NRG ze zásob bude vcelku chutná večeře :twisted:
No nic, půjdu nakoupit zítra hned v 7 ráno, to snad bude lepší..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Dromedaro » čtv pro 1, 2022 18:07

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » čtv pro 1, 2022 20:37

Toto je můj nejoblíbenější vánoční song už léta :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod Etheric » pát pro 2, 2022 17:41

Stěžuju si na toho, kdo plní mléko do lahví. Koupil jsem si jídlo na výlet a jako pití s sebou zvolil plnotučný mlíko, měl jsem na něj chuť. Uprostřed lesa jsem při prvním loku zjistil, že v ruce držím 1l plnotučný smetany, alespoň čtyřicítky. Moje jediný pití #-o
Něco málo přes 3dcl jsem statečně dal, zbytek mám v lednici. Jak se tohle může stát?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob pro 17, 2022 12:48

A cákryš.... starý ynženýr strojař naráží na skleněnou zeď (sklerozu)..... juniorka študuje na dochtora a přišla za mnou, že by k zápočtu potřebovala vysvětlit integrály a derivace, že tam mají jednu otázku k nim a že se s tím na gymplu nikdy nepotkala.... měl bych znát, znal sem, ale... prostě skleroza vítězí = to zas bude ("pedagogická a rodičovská") ostuda.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob pro 17, 2022 17:28

Tak ostuda (snad) nebude tak veliká - tenhle popupárně naučný článek mi to dost připoměl/osvěžil.... ale ta skleněné nemoc toho teda sežrala sakra dost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » sob pro 17, 2022 18:49

To jako ze jsi zapomnel i uplne zaklady? :shock: Nejake speky uz bych dohromady taky nedal, ale to co vidim letmo v tom odkazu je snad jasne, ne? Ucivo prvniho semestru. Dej ji ten clanek precist, at to nezvrtas ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned pro 18, 2022 12:45

Já se teda přiznám, že sem integrál/derivaci naposledy vypočítával na VŠ, v praxi se nepamatuju, že bych to kdy potřeboval. A to je už 30 let.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2022 15:45

Nejde o pocitani, ale o chapani principu. Mam pocit, ze integraly jsem od skoly taky skoro nepotreboval, pouzivaji se ale aplikovane. Zato derivace pouzivam denne, parametry opci na burze jsou prvni a druhe derivace ;-) Samozrejme je nepocitam, ty uz jsou vypocitace, ale potrebuju rozumet tomu, co ktery znamena.

Vzdyt je to nadherne jednoduche a geometricky predstavitelne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon pro 19, 2022 16:33

mike píše:To jako ze jsi zapomnel i uplne zaklady?
mike píše:Nejde o pocitani, ale o chapani principu.
No, ja jsem skoncil Matfyz (ale informatiku), meli jsme 5 semestru matematickou analyzu, ale z integralu/derivaci bych toho moc nedal.

Je ale pravda, ze my jsme to probirali uplne jinak nez na technickych skolach - sli jsme do hloubky a i do "speku", jen jinych nez Vy myslite. Ale nikdy jsme nedelali veci tykajici se technicke aplikace, resp. to, co je dulezite pro technicke obory. No a vzhledem k tomu, ze to byly natolik odborne zalezitosti, ktere sly uplne mimo nas obor, tak drtiva vetsina to zapomela na VS a kratce po dvakrat - prvnikrat po zkousce, druhykrat po statnicich.

Jo, nejaky princip, hlavne "geometricky" bych pri trose snahy asi dal dokopy, ale nejsem si uplne jisty, ze zrovna toto by potrebovala budouci "dochtorka". Presneji receno, unika mi duvod, proc by to mela vubec vedet - toto neni ucivo na medicine (pokud teda pavprochovske "dochtorka" znamena budouci MUDr. a ne JUDr., PUDr., RSDr. /- to uz snad uplne zrusili :-)/ - u techto taky nepotrebuje, PhDr. - tady pouze u vybranych specializaci). Jo, umim si predstavit nektere medicinske specializace, resp. obory na rozhrani nekolika vednych oboru, kde by se to vyuzit dalo, ale tyto specializace se nejspise oddeluji az ve vyssich rocnicich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2022 16:40

Nekomplikuj to. Doktorka nejspis potrebuje prave uplne zaklady, aby vedela, wocogou. Takze by ji klidne mohl stacit ten odkazovany clanek.

Umeni je podat veci jednoduse a pochopitelne tj. vystihnout podstatu a vyhnout se nepodstatnym detailum. Ty mas dar praveho opaku :twisted: Nejsi sam, jeden takovy sileny matfyzak nas ucil statistiku a nenaucil vubec nic, prave proto, ze dokazal neuveritelnym zpusobem zkomplikovat i ty nejjednodussi veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon pro 19, 2022 16:42

Já teda po těch letech zapoměl i ten "geometrický" princip (ale ten článek mi to osvěžil = při čtení sem si zase zpoměl). Podobnosti neznám, jen vím že to je otázka č. 80 ke klasifikovanému zápočtu (test), ale z jakého oboru nevím - to se dozvím, až ji to budu vysvětlovat (přes vánoce). A jo, študuje na MUDra, Masarykova v Brunnu a stežuje si, že po nich chtějí milion takovýhle (zdánlivě) nesouvisejících (s "dochtorem") věcí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » pon pro 19, 2022 17:00

@pp: Možná vyčkej až dorazí, jestli k tomu nebude mít nějaké studijní materiály.

Mně před pár lety zaskočila švagrová studující na zdravotní sestru (magisterské studium). Jestli prý bych jí neporadila, že mají něco ze statistiky, tak když mám ten matfyz... Vůbec jsem se nechytala :oops:. Naštěstí se ukázalo, že na data, která mají nějak zpracovat, stačí použít vhodnou funkci v Excelu, která vyplivne správný výsledek :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon pro 19, 2022 17:25

@GM: nejaky uplny zaklad pravdepodobnosti a statistiky je potrebny jak pro doktora tak i pro sestry, alespon ty soucasne - minimalne se hodi pri vykazovani veci pojistovne a manazerum :-).

Ale u derivaci a integralu me fakt vubec ale vubec nic, na co by to mohli potrebovat nenapadava.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon pro 19, 2022 18:12

Mne jen tak napadlo, ale muze to byt uplne mimo, nic blizsiho o tom nevim... Kdyz se meri, jak rychle telo zpracovava cukr, tak vyjde nejaka krivka (hladina v urcitych intervalech). Jeji integral bude odpovidat mnozstvi cukru a derivace rychlosti jeho zpracovani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » pon pro 19, 2022 19:21

Jo, teoreticky by neco podobneho byt mohlo, jenze toto pocitani neni pro bezneho doktora. Dela to pristroj a ten sestavuje a "programuje" bud tym nebo nekdo z mnou spominaneho "mezioboru".

Vzdyt Tebe jako doktora taky nemusi zajimat, jak se pocita z krvi napr. CRP - staci Ti, kdyz nejake cislo vyplyvne laborka nebo pristroj. Ty, doktor, se ucis hlavne interpretaci toho cisla a jak to dat do souvislosti s jinymi daty.

Ale mozna se mylim a na Masarycce v Brne se rozhodli delat z mediku obecne velice dobre vzdelane odborniky :-) (po par zkusenostech s jinymi jejich fakultami, resp. akademikmi z nich bych se tomu ani tak moc nedivil...).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod sobb » úte pro 20, 2022 23:25

Anebo je to prostě jen součást síta (nepostřehla jsem v kterým ročníku mladá pp je). Schopnost něco pochopit a ne jen nabiflovat nazpaměť, na to je matika docela fajn.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř pro 21, 2022 1:24

To jo a nekterym prevazne doktorkam tato schopnost chybi.

@apuka: soucasti vzdelani by melo byt, jak se k tem cislum dojde. Ne ze by to nekdy prakticky delali, ale vedet by to meli. Pripadne to mozna i nekteri delat muzou, prvni rocniky jsou spis vseobecne, specializace prijde az pozdeji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » stř pro 21, 2022 19:51

apuka píše:@GM: nejaky uplny zaklad pravdepodobnosti a statistiky je potrebny jak pro doktora tak i pro sestry, alespon ty soucasne - minimalne se hodi pri vykazovani veci pojistovne a manazerum :-).

Předpokládám, že na tebou zmíněnou statistiku by se hodila spíš přednáška z byrokracie, aby dotyční věděli jak správně nakrmit úředního šimla. Možná občas použijí součet, ale na to jim budou stačit matematické znalosti prvního stupně základní školy. Silně pochybuju, že zdravotní sestry budou statisticky zpracovávat data z nějakých lékařských výzkumů. Takže třeba ukázat, na nějakých příkladech jak množinu dat přechroustá nějaká statistická funkce (software) a jak se výsledek pro lékařské využití interpretuje, ale určitě bych po nich nechtěla, aby studovaly ty statistické vnitřnosti.

Kdysi jsem občas doučovala matiku holku ze zdravotnického lycea. Matika cca jako na gymplu, ale patrně s horším výkladem, přesah do zdravotnictví žádný. Naštěstí nechtěla vědět k čemu jí to bude, šlo jí jen o to spočítat aspoň nějaké příklady v písemce, aby prolezla. Holky opisovaly příklady z tabule, aniž věděly o co jde, já se pak snažila to z jejího sešitu dešifrovat a ukázat, které ze vzorečků napsaných v sešitě tam byly použité. Z matiky nepropadla, ale že by jí to kdy k něčemu bylo, nebo ji to dokonce naučilo logicky myslet, silně pochybuju.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř pro 21, 2022 20:00

@GM: Ja jsem myslel spise do ruznych vykazu neco jako prumery, "rozdeleni", atd. Napr. jako vykaz, kolik procent z prijmu se vyuziva na co, uplne zakladny prehled vyuziti nejakych vysetrovacich metod, pozitivity/negativity a pod. Zase se v tom natolik nevyznam, abych uvadel presne veci - muzes ale napr. z VZP zkusit stahnout formulare ruznych vykazu :-).

Proto jsem psal "uplny zaklad", pricemz tim "uplny" jsem nemyslel "cely zaklad" ale neco jako nejzakladnejsi zaklad zakladu. Myslim, ze by ses nekdy divila, co vsechno v ordinacich musi vyplnovat pro pojistovnu, pro vedeni, ... - a neco z toho dela doktor, neco ale i sestry.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod GreyMouse » stř pro 21, 2022 21:23

Nevím, co myslíš "rozdělením", ale na průměr nebo procenta snad nepotřebují přednášku z pravděpodobnosti. Možná to není látka prvního, ale druhého stupně ZŠ, ale beztak většinou jen doplňují nasčítané hodnoty a ty průměry a procenta už se z toho počítají jinde. Teda aspoň kdyby nějaké analýzy a statistiky zajímaly mě, tak si vyžádám absolutní čísla, protože z těch ty odvozené informace dostanu, ale naopak už často ne ;-)

EDIT: A nějaké doktorské výkazy pro pojišťovnu fakt hledat nebudu ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Stížnost

Příspěvekod zonn » stř pro 21, 2022 21:54

apuka píše:@GM: Ja jsem myslel spise do ruznych vykazu neco jako prumery, "rozdeleni", atd. Napr. jako vykaz, kolik procent z prijmu se vyuziva na co, uplne zakladny prehled vyuziti nejakych vysetrovacich metod, pozitivity/negativity a pod. Zase se v tom natolik nevyznam, abych uvadel presne veci - muzes ale napr. z VZP zkusit stahnout formulare ruznych vykazu :-).

Proto jsem psal "uplny zaklad", pricemz tim "uplny" jsem nemyslel "cely zaklad" ale neco jako nejzakladnejsi zaklad zakladu. Myslim, ze by ses nekdy divila, co vsechno v ordinacich musi vyplnovat pro pojistovnu, pro vedeni, ... - a neco z toho dela doktor, neco ale i sestry.
Jo, jasne :-D Clovece, zkus se nekdy vratit na zem a zeptej se zdravotnich sester, jaka je jejich prace ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv pro 22, 2022 2:34

Jak to myslis, vratit? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec