Nemembránová SS bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » úte pro 14, 2021 12:37

Mám! (To byl teda fofr z Říše = potlesk pro DHL a PPL).

První průjem: Velikost M Gamma LT pasuje (ale je kupodivu nepatrně větší než M Epsilon LT), materiál/látka je přesně to co si sem si představoval. Takže zřejmě úspěšný nákup, spokojenost. Du z ní ostříhat visačky a všechna ta (pro mě zbytečná) stahovátka (spodní okraj). O víkendu to už zase spíš vypadá na vycházku než bajk, tak ji zřejmě otestuju.

A má parádně/volněji řešený stojací límec - po zapnutí zipsu až nahoru nikde na krku netáhne/nesvírá (jako svírá stávající quantic, proto ho nezapínám až nahoru).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » sob pro 18, 2021 12:39

Tak neska první fíld-test nové Gammy LT (kolem nuly, posněhovávalo, lehce pofukovalo) - nato, že mám na sobě novou bundu sem si za celou vycházku zpoměl 2x - při oblíkání, kdy hlavní zips neprudil a paq na kopcu, dyž sem ji zapnul až ke krku a do (širšího) límce fpohodě skoval bradu (to v Quanticu nešlo, byl nepříjemně natěsno kolem krku). Jinak bunda bunduje přesně tak, jaxem si představoval, byl to úspěšný kup. Zítra má fučet, tak ji prubnu jako větrovku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned pro 19, 2021 12:40

Takže neska nefučelo o nic víc než fčera = větrotest sa nekonal. Škoda, no.

Už fčera sem si fšim (a neska, jak bylo těpleji = víc sem se pařil, sa to opakovalo, krapet víc): po výletě při svlíkání rukávy zevnitř docela zavlhlé = Gamma LT nevětrá tak dokonale jako Epsilon LT (kde ty rukávy zapařit zevnitř dá opravdu fest práci), ale to u vycházkové bundy (mi) nevadí, po výletě ji nesuším na sobě a spodní (zapařené) vrstvy vysvlíkám (taky nesuším na sobě). Naopak u Epsilona (do prce) sem za to (extrémní) větrání mnohem radši, přicházím do prce prakticky suchý = fprci sa nepřevlíkám, takže proto sem za to větrání ráth.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pon pro 20, 2021 9:03

K temu Epsilonu: neska ráno polemlesemloukou4 s oklikou přes kopec (=350m převýšení), hodně svižně, mínus jedna až mínus dva, fučelo, na sobě tři vrstvy = do prce sem přišel sice s opoceným čelem, ale jinak suchý (jen na zádech pod batůžkem lehce zavhlý). Takže asitak moc ten Epsilon větrá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » úte pro 28, 2021 12:32

Tak až neska sem Gammu otestoval vě "větříku" (v poryvech na hřebenu to mohlo mít 10-12 metrů za kundu) = větrá pěkně, neprofoukne, ale vítr je cítit = odvětrává. Epsilon to ale není, ten by těch 10ms profouklo jak nic.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned led 9, 2022 17:28

Po několika výletech v Gammě LT (v chladnu = s dvou až třívrstevnou cibulí pod ní) krátké zhodnocení: Splňuje přesně to, co sem chtěl (být trochu víc "do zimy" než předchozí Quantic), ochrana před větrem dostačující, větrá ale taky docela dost, srážení potu zevnitř (hlavně v rukávech) sice je, ale ne moc, prostě spokojenost, byl to dobrý kup a inovace šatníku do zádveří.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Vexo » ned led 9, 2022 19:19

tahle bunda se mi taky libi, stejne jako gamma sl, kdybych nemel adekvatni nahradu, tak bych o nich uvazoval. LT bez kapuce je urcite dost elegantni na to vzit i "do mesta".
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod dkay » úte zář 27, 2022 10:01

pavproch píše:
Ta Embrace je z Schoeller WB 400 – 3XDRY® - dyž sem si to našel na webu Šelera, tak sice o membráně tam není ani slovo, ale furt tam píšou o větruvzdorné vrstvě mezi vnější a vnitřní látkou - bych měl obavy, že to bude nějaká "membrána" čili nebude to dýchat jako opravdová NEmembrána. Ale nemám patent na rozum.


Tak jsem vyměknul a jeden z posledních kusů na trhu nakonec ještě vzal, přestože jak jsem psal tu, tak cena stále je komických 6000. Chtěl jsem něco hodně prodyšného a větruodolného bez kapucy primárně na kolo, ale ne dedikovanou cyklo bundu s extrémním rozdílem v délce mezi zadním a předním dílem.

V první řadě je třeba říct, že to skutečně je nemembránový SS. Je to čistý krásný ve všech směrech flexibilní Schoeller WB400 ve velmi tenké (v porovnání s Mammut Laser) verzi s teňounkým zcela neizolačním liningem vespod. 3XDRY se netýká odolnosti proti dešti ale vysychání a transportu vlhkosti, takže opravdu žádná membrána. Schoeller sám o tom píše "the body’s natural cooling function is supported as the perspiration evaporates close to the body." a zmiňují že to je materiál specificky cílený na to ho nosit co nejblíže k tělu, takže žádná cibule! :) To se týká i zatím největší nevýhody kterou jsem objevil a to že ten vnitřní lining je velmi chladivý na kůži - prostě ten odvod potu a vysychání u téhle bundy má absolutní prim, vše ostatní jde stranou. To je i důvod proč i tak prodyšná bunda jako tahle má ještě navíc větrací zipy, které jsou většinou doménou membránovek. Ideální kombinace je tedy s Moirou nebo jakýmkoliv jiným "síťkovým" nebo gridovým baselayerem (příp. v zimě tílkem či trikem z Polartecu Alpha), prostě cokoliv co zabrání kontaktu toho liningu s kůží ale zároveň pustí pot co nejrychleji k té bundě.

Vyloženě těžké zátěži jsem bundu ještě nevystavil, ale na kole i pěšky do kopce jsem ji už vyzkoušel a ta prodyšnost opravdu je vysoká, disperze vlhosti intenzivní a vysychání rychlé, i na nemembránový softshell. Když jsem přidal občasné větrání bočními zipy v závislosti na směru větru a slunka, tak komfort opravdu parádní. Odvod potu funguje lépe než u Direct Alpine Jorasses, která v Lku váží o poznání méně, ale stejně vede vlhkost o něco hůře. Tzn. Embrace není tak dobrá proto že by to byla nějaká extrémně UL záležitost kde skoro není materiál a tak tam není kde akumulovat vlhkost, ta bunda je v podstatě těžká jak hovado - na nemembránovku. Je to ale prostě fakt povedený matroš.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 9:40

V Sušici v HP ještě měli poslední 3 kusy té bundy, jedno M a 2 L, byly schované úplně vzadu ve výprodejovém koutě...........hned jak jsem je tam zahlíd, tak jsem si je dal na sebe a byl jsem z nich nadšený, fakt skvělý materiál, přímo na tělo, elastický, příjemný.......a cena už byla přístupnější, něco pod 4 tisíce......

mladý Síga říkal, že z toho super materiálu už nic neberou, bo Schoeller brutálně zdražil a bylo by to za ty peníze už neprodejné.......a prý je tam díky té speciální struktuře nějak omezená prodyšnost, proto tam jsou větrací zipy a při prudkém stoupání do kopce doporučoval i větrat přes ty velké náprsní kapsy.......za něj to je též jasná volba - ideální na běžky atd.......
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod dkay » pát lis 18, 2022 16:22

milarepa píše:
mladý Síga říkal, že z toho super materiálu už nic neberou, bo Schoeller brutálně zdražil a bylo by to za ty peníze už neprodejné


Mno, to by vysvětlovalo proč dneska větší množství schoelleřích softshellů člověk najde v podstatě už jen u Ortovoxu a možná Mammutu... Tam se to v té ceně ztratí :lol: Hrozně mě bere Westalpenka, ale za ty love pro ní teď nemám opodstatnění :oops: :P

prý je tam díky té speciální struktuře nějak omezená prodyšnost, proto tam jsou větrací zipy a při prudkém stoupání do kopce doporučoval i větrat přes ty velké náprsní kapsy.......za něj to je též jasná volba - ideální na běžky atd.......


Jako určitě jsou na trhu prodyšnější SS, ale moje zkušenost je že vzhledem k robustnosti té bundy je ta prodyšnost obrovská a to že ten materiál roztahuje vlhkost víc do plochy fakt platí. Mega ultra lehkou SS která kvůli prodyšnosti dělá kompromisy na všech ostatních frontách umí ušít každý, tohle je jiná liga.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Vexo » pát lis 18, 2022 17:41

Hezky strucny popis zakladnich shell materialu a jejich prednosti - jeden z prispevku na zacatku Neoshell vs. Windstopper. WB-400 je perforovana membrana, podobne jako powershield. Vyborna vetruodolnost pri zachovani prodysnosti. Vyssi odolnost proti vode.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod dkay » pát lis 18, 2022 19:42

WB-400 v žádném případě membrána není! Ten odkazovaný thread je jednoduše mimo. Mám z něj bundy dvě, v různých variacích/hřejivostech, a přečetl jsem toho o něm dost.

Schoeller používá vespod nějaký "coating", což ale není to samé jako membrána. Možná to je to co milarepa zmiňoval s tou "speciální strukturou". Každopádně HP Embrace profouknu tak jako žádnou membránovku.

Co tak hledám, Schoeller kromě WB-400 v rodině WB měl další materiály a některé z nich membránu měly, možná to je to co některé lidi mate. Čtyřstovka je ale specificky a by design nemembránová.
Naposledy upravil sobb dne pát led 6, 2023 21:28, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena citace předchozího příspěvku
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Vexo » pát lis 18, 2022 20:34

Vždyť PU zátěr je taky coating a jsou to membrány. Také se tam zmiňuje, že žádné hardshell nejsou tak prodyšné jako tyto "perforované membrány". Samozřejmě, že příspěvek už je letitý a v dnešním vnímání se to může brát jinak, ale mně to shrnutí přišlo docela trefné.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » sob lis 19, 2022 2:54

Coating je zater a zater neni membrana.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » sob lis 19, 2022 13:36

Neska byla (letos první) vycházka v mrazu = cibule (tři vrstvy: arcteryx rho+ mmut aco light+ arcteryx gamma lt)) a bylo mi proti kopci i z kopce fajn, moc sem se nezpotil a pak zima taky nebylo. Takže zase sem si v hlavě potvrdil, že mně cibule funguje a proto nehodlám ty moderní výtvory (Alpha resp zatěplené bundy) vůbec ani zkoušet. Howgh. Jo, a taky potvrzuju co sem tu už kdesyk spal - pohodlnější (zimní) kalhoty než sou LaS Ode sem ešče na sobě neměl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Quido » sob lis 19, 2022 20:38

a nevadí ti, že tu řadu arcteryx kazíš prostředním mammutem...? :twisted:
(joke)
...neska bylo parádně, takže nebvylo nutné řešit déšť/sníh *
taky se mi cibule osvědčuje, ale pořád mne láká mít o jednu vrstvu méně, zatím neúspěšně, vždycky s tím počasí nějak zamává... :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 20, 2022 8:28

quido
taky se mi cibule osvedcuje a do teplot k nule to vlastne jinak moc neumim... a i pod nulu muzu mit klidne cibuli do -10 cca, ale vnimam vyhodu v tom, ze se neni nutny porad oblikat/vyslikat.

tu necibuli sem si vlastne vyzkousela nahodou koupi min zateplene hybrid bundy (kilpi), protoze sem chtela bundu do prace, ze ktere mi necouhaj ruce a zadek a nekdo na FB psal ze je fakt dlouha... a najednou sem zjistila, ze je fakt skvela hlavne na ven a ze ji ani tak moc nechci nicit na chozeni do prace :D

a jeji nejvetsi benefit byl prave v tom, ze v hustym snezeni, kdy byla zvenku uplne mokra (zkousela sem jit v plastence pres ni, ale to neslo, bych se uvarila a bylo teda jedno, jak ji promocim) tak dokud jsem byla v pohybu, tak sem porad citila tepelnej komfort.

to je ten rozdil mezi syntetickou zateplenou bundou a cibuli. Kdyby se mi promocila vetrovka, zrejme by za chvili byla promocena i mikina a me by byla dost velka zima. Da se rict ale, ze kdyz sem mela tu plastenku, mohla sem si misto vetrovky dat plastenku - no to bych se ale stejne varila ve vlastni stave a ta mikina by byla brzo durch, z cehoz plyne opet zima a diskomfort, mozna i nejaka hezka nemoc pak na doma :D

jinak sem celou dovolenou minulej tyden odchodila spokojene v teplotach kolem -2 - 5°C prave v cibuli, kdy sem si sundavala mezi vrstvu, kdyz sem vylezla na slunicko a oblikala do mrazovych kotlin, do studenyho lesa atd... a umelinu sem jen nosila v batohu, kdyby nahodou... a jo, asi 2x sem ju stejne pouzila, protoze uz mi bylo jedno, zda mit umelinu nebo mikinu v batohu... a jak pise mike vedle ve vlakne o torridce, vyhoda je, ze sbalena bunda nezabere zas tolik mista.

ta kilpi sice zabere asi podobne mista jako medvedice, tak uz bylo jedno co si vezmu, ale z hlediska tepelnyho komfortu radsi prevlikam horni vrstvu nez sundat vetrovku a dlouhej rukav do tilka v -3 stupnich na vetru, oblict medvedici a vetrovku :D s hybridkou proste jen sundam vetrovku a dam hybridku a ten dlouhej rukav hezky zustane na me :D

takze ja nejsu odpurce ani zastance zadne metody, cibuli mam proste radsi, nehlede na to, ze jestli mam 3 vrstvy nebo 3 vrstvy je skoro jedno :D ale vyhoda je tam pak v tech nizsich teplotach v tom, ze se prave nemusi ty dve horni vrstvy furt menit a zustavaji v podstate vsechny 3 porad. Teoreticky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned lis 20, 2022 12:41

Moment, nedorozumění - já dyž du ven v cibuli, tak v průběhu výletu žádné vrstvy nepřidávám/neubírám, od chalupy k chalupě pořád stejný počet vrstev - jen proti kopci rozepínám zipsy, z kopce zapínám.

Ref arc-mmt-arc= to je jen náhoda, že fčíl nosím tohle (dyž mrzne), jemi to úplně jedno (jaká značka to je), důležitá je funkce.
(Btw, neska to byla cibule LaS Motion - Mmt Aco light - Arc Gamma LT. A byla OK.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Quido » ned lis 20, 2022 13:59

ja proti kopci skoro vzdycky, pokud neni nejaky sileny ficak, mam o jednu vrstvu mene, nez nahore a pri sestupu...
Naposledy upravil Quido dne ned lis 20, 2022 20:25, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned lis 20, 2022 14:08

Jenomže to bych tu jednu vrstvu musel nosit = batoh. A já na vycházky chodím bez báglu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 20, 2022 14:34

pp
to ja chapu, ze to nosis vse takto a nemas batoh, ja batoh mam stejne skoro vzdycky, protoze si nedovude predstavit byt treba 5 - 10 hodin z domu a mezi tim se zmeni podminky treba i o 15°C tak su moc zhyckana chodit jen tak bez batohu a bez niceho a mit jen mobil v kapse:D ale kdyz nekdy vyrazim treba s psama a neodhadnu to tak si to porad muzu uvazat kolem pasu, na sundavani vrstvy absence batuzku problem neni :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned lis 20, 2022 14:59

Nosit tu jednu vrstvu omotanou kolem pasu je opruz, proto nesundavám a jen rozepínám zips.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Quido » ned lis 20, 2022 20:28

jasne, kazdy to mame nejak...
...ja taky radsi s baglem - byt malym... a ted, kdyz chodim skoro 70% s vnuckou, mam bagl vzdycky, tam jsou veci i pro ni :t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod apuka » pon lis 21, 2022 10:12

dkay píše:Hrozně mě bere Westalpenka, ale za ty love pro ní teď nemám opodstatnění :oops: :P
Co tak primo z ceskych distribuci (resp. v prvnim pripade ceske odnoze polske, s reklamaci/vracenim v CR kanclu) za 7553 Kc v XL... Nebo za 7443 Kc v M?
Lepsi nez ofiko cena 430 EUR.

Co se tyka "brutalniho zdrazeni" Schoelleru - jste si vsimli, jaky je rozdil v cenach prakticky vsech dobrych outdoorovych veci rekneme za posledni 3-4 roky (a jeste lepe delsi obdobi)? Myslim srovnani ceny "tehdy" a "ted" za prakticky stejne vyrobky. Materialy sly cenove neskutecne nahoru, jen nekteri vyrobci zdrazovaly postupne, nekteri skokove. Doprava sla skokove nahoru, prace taky - a covid taky prispel svoji nemalou mirou.
Popravde ale treba rict taky, ze platy (prumerne) taky sly nahoru docela dost.

Vyrobky ze Schoeller materialu byly vzdy docela drazsi nez z "beznych" - a v tom dlouhodobem horizontu mi ani neprijde pomerny rozdil nijak vyznamne jiny nez pred lety.
Naposledy upravil apuka dne pon lis 21, 2022 22:38, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod dkay » pon lis 21, 2022 10:19

apuka píše:Co tak primo z ceskych distribuci (resp. v prvnim pripade ceske odnoze polske, s reklamaci/vracenim v CR kanclu) za 7553 Kc v XL... Nebo za 7443 Kc v M?
Lepsi nez ofiko cena 430 EUR.


Dík, bohužel pro mě je teď důležitá ta část "pro ní teď nemám opodstatnění" tak mi tady chudáčkovi alkáčovi nemávej flaškou před ksichtem :lol: :lol: #gearfreak
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 21, 2022 18:33

apuka
ja si toho vsimla u moji perovky cummulus endurance, ze nejak za tech "par let" cena z cca 5000 sla na 8000 kdyz sem se divala, a jasne asi mohli inonovat treba material nebo strih ale muj plat nahoru za tech 5 let teda o 30% nahoru za tech 5 let nesel :D ale o 3% se na zacatku roku dorovnala inflace :D ale tak co, sem se letos prehoupla pres 20t na uctu a je to dost super pocit :)

ale fakt mi prijde sileny, ze takovej kus bundy stroji ranec, se z toho brzo stane zabava pro bohaty :D (a ano, co si budem povidat, ta torridka za 50% mesicniho prijmu me uplne rozbrecela, kdyz sem ji vyndala z krabice...)

ta westalpen bunda je teda dost divoka barevne ale ta slevicka je fakt jak hadr na byka, pokud se libi a je dobra :D

ja sem si uplne zamilovala tu montane krypton, chlupatej SS, do -5 jeste dobra, sice na postavani uz je to horsi (ale zablo me spis od noh uz) a na ty uzky rukavy si zvykam, ale nachapu, jak muzou byt rukavy v Lku proste tak tesny... tak se akorat blbe vyslika v buse kde mam malo mista :D a hlavne ji muzu nosit bez trika s dlouhym coz je dost velka vyhoda, coz mi hodne vadi na umelinach. Kez by umely bundy meli vevnitr neco ala SS bundy, prijemnou latku na dotek a ne ty igelitovy pertexy a ruzny hruzy neprijemny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pon lis 21, 2022 19:17

Po letní odstávce sem neska (tuhle zimu poprvé) šlapal do prce v Arc Epsilon LT a (opět) sem byl "překvapen" jak nádherně ten SS větrá - nezpotil sem se ani pod batůžkem. Oach!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Etheric » pon lis 21, 2022 19:28

@pp: jak je na tom s odolností proti větru?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » úte lis 22, 2022 9:24

Profoukne, velmi. A já su zato ráth. Třeba před chvílí - mínus 1, pofukovalo = bylo třeba třetí vrstvu pod to (Las Stride + Arc Motus + Epsilon).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Etheric » úte lis 22, 2022 10:12

Tak to je dost blbý..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení