Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » úte lis 15, 2022 20:01

apuka píše:Ja si myslim, ...
10 radku textu
... O ostatnych vyrobcich nevim, co maji.


Jestlim odpovidas na muj dotaz vcetne uvdene prosby, pak ma mike 10-tinaásbnou pravdu (já se totiz domnival, ze jsi jen dyslektik) ](*,)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » stř lis 16, 2022 19:14

Víte někdo, jak se používají tyhle tenké pružné úchyty na bederáku a ramenních popruzích batohu Rab Aeon LT 25...?

Rab Aeon LT 25.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Brunpaint » čtv led 26, 2023 22:23

Ahoj, nevlastní tu někdo prosím Osprey Talon 33 “poslední generaci” ve velikosti l/xl? Mám starší verzi a přemýšlím nad updatem, líbí se mi především pevná výztuha zad, nicméně s talonem co mám teď často létám a mohu ho mít jako carry on zavazadlo, kdežto nový talon je o cca 5cm vyšší, zajímalo by mě ale kolik cm měří batoh od spodní hrany po vrchol výztuhy resp. po část kde začíná víko batohu, jde mi o to jestli jsem schopen ho zmáčknout do max výšky 56cm, tak jestli by se nenašla nějaká dobrá duše, která by mi to změřila? Moc díky za pomoc. Při nejhorším budu muset běžet s metrem do outdoor shopu. :D
Brunpaint
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 21, 2022 15:31

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pát led 27, 2023 8:56

Quido píše:Víte někdo, jak se používají tyhle tenké pružné úchyty na bederáku a ramenních popruzích batohu Rab Aeon LT 25...?
To bude na uchyceni hulek, nebo presneji - alespon jak popisuji na tomto videu nekdy kolem 3:20 - na rychle uchyceni skladacich hulek typu Z-Pole. Alespon ty spodni uchyty, nevim, jestli i ty vrchni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » sob úno 4, 2023 12:06

@apuka:
diky, to jsem uz videl, ale moc chytry z toho nejsem - to ze mi ukazou poutka, ktera maji byt na hulky, jeste nepochopim, jak se pouzivaji...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Petr30 » pon úno 6, 2023 12:16

Zdravím, prosím o radu s výběrem nových batohů kolem 30l pro mě (186cm, 75kg) i manželku (172cm, 60kg). Primární účel jsou vícedenní túry s přespáváním v chatách, ideální velikost do 56cm, resp. 25cm tloušťky (často lítáme a pokud je to jen trochu možné, vyhýbáme se odbavení batohů).

U dámských batohů jsem takových našel vícero, líbí se mi např. Osprey Tempest 34 III, případně Tempest Pro 28, ty mají rozměry 55 x 29 x 22 cm, což je jako carry on ideální.
Pánské verze ale mívají o pár litrů a +- 7cm víc, takže se jako carry on nevejdou (vím, že často projdou bez povšimnutí i větší batohy ale pro svůj klid bych rád ten limit +- splňoval). Pánský Osprey jsem zatím největší do zmíněného rozměru našel Talon 26, z dalších třeba Montane Trailblazer 30 nebo Gossamer Gear Kumo 36. Díky za postřehy !
Petr30
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 6, 2023 9:14

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon úno 6, 2023 13:55

@Petr30: batohy, které zmiňuješ, jsou každý úplně jiný. Najdi eshop, kde maj několik batohů, co chceš vyzkoušet a objednej. Klidně z víc shopů, třeba 5 batohů, když budeš mít kliku, 4 vrátíš a 1 ti zbyde. Nebo jestli bydlíš ve velkým městě, vyzkoušej v obchodech.

Taky furt hledám batoh 25-30l, všechno má buď síťku v zádech, nebo moc dlouhý záda, nepoddajný tvrdý záda či naopak záda jen látka úplně bez výztuhy, nebo je to pytel bez kapes... Teď jsem objevil jeden 25l, kterej vypadá normálně, tj klasicky řešený popruhy a záda bez různých moderností, https://8a.cz/turisticky-batoh-montura- ... pack-black
Sice nemá přední strečovou kapsu a má boční stahování jen jedním popruhem a ne dvěma, ale má normální ohebný záda polstrovaný pěnou bez kovu /není to nepoddajný prkno/ a má normální popruhy, žádný ultra "S" tvary, tenčené odvětrané, do stylu běžecké vesty atd....
Ještě se mi líbí Bergans driv 24, ale ten má celej vršek s popruhy pohyblivej a já chcu, aby batoh pevně seděl tak, jak ho já nastavím.
Vysoký stovky batohů jsem prošel a najít nějaký "obyč" turistický, ne lezecký, ne skialpový, ne se síťovanými zády, ne s popruhy ala běžecká vesta,... To je fakt porod
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Petr30 » pon úno 6, 2023 14:25

Časem je samozřejmě vyzkouším, snad teda bude kde.. Ale zatím jsem pouze ve fázi hledání podle velikosti a technických parametrů, rád mám z čeho vybírat a trochu mi štve, že třeba vyhledávání či filtrování batohů podle rozměrů žádný web nenabízí, často dokonce rozměry vůbec neuvádí.. :( Proto si říkám, že mi třeba někdo ulehčí práci, umím si představit, že asi nebudu sám, kdo chce mít batoh jako carry on..

A musím říct, že se mi zatím docela líbí ten MONTANE TRAILBLAZER 30, má super poměr velikosti a objemu, stojí pár korun a čtu na něj samou chválu..
Petr30
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 6, 2023 9:14

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon úno 6, 2023 15:44

Jestli ti nevadí mít něco mezi batohem a běžeckou vestou, což přesně ten Trailblazer je.. Taky zkus do toho naložit všechny věci a uvidíš, že najednou to může být nepoužitelný... Takže si stejně musíš vyzkoušet všechny koncepty batohů, abys věděl, kterej konkrétní vyhovuje, kterej ne a proč, abys mohl vědět, co vůbec hledáš..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » stř úno 8, 2023 13:24

Etheric píše:najít nějaký "obyč" turistický, ne lezecký, ne skialpový, ne se síťovanými zády, ne s popruhy ala běžecká vesta,... To je fakt porod


Musíš hledat. Začínají se objevovat výrobci kteří šijí třeba styl Deutra Futury 28 z roku 2005. Jenom to nejsou značky které jsou tu "in" a nebo se o nich vlastně ani neví. Známá má na prodejně báglík Axon Prodigy 35. Prostě taková klasika, říkám made in China, to bude šmejd ale když jsme ho otočili naruby tak kvalita zpracování naprosto v pohodě, srovnatelná s jinýma a matroš taky v pohodě. Dvě chyby to má a to že o tuhle značku by si nikdo neopřel ani kolo a málokdo tento bágl má takže říct co vydrží nejde. Přitom cena oproti těm inovacemi přetaženým nesmyslům poloviční.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř úno 8, 2023 15:14

Deuter futura je přesně co nechci - síť v zádech = těžiště dále od těla, zbytečná váha navíc, batoh uvnitř prohnutý že to ubírá objemu a ten průvan mezi zády, to je děs. Taková 35l = vpodstatě běžná 25l kvůli tomu prohnutí... Pro mě nepoužitelný, nosím během sezóny i click clack dózy, který zpět nesu plný ovoce, to do prohnutýho batohu nejde zabalit..
China-made-like věci nekupuju.. Navíc ten Axon má popruhy na tak malý batoh extra, extra široký, tohle přesně nehledám. Su "S" postavy..

A chcu něco, kde mám záruku kvality - všechny batohy kategorie 25-30l se modlí, abych si je nekoupil. Tuto velikost nosím na víc než 90% mých výletů, tj 200+ akcí za rok, to už je celkem záhul, takže požadavek na kvalitu /předpoklad kvality/ je zásadní. Chápu, může být i levná kvalitní věc, ale to je 1 ze sta a nemám peníze ani čas, abych mohl hledat v této kategorii. Takže tady jdu jen a pouze po tom nejlepším.

Už mám na výdejním místě ten batoh Montura, zítra, nejdéle pozítří přijde honorář a jdu pro něj, tak uvidím, snad padne. Měla by to být klasická, echt odolná batožina, s kapsami na drobnosti, poddajnými zády bez kovu a klasickými popruhy, teď jen jak padne ta velikost, dělá se pouze jedna..
Zas na mě vyšla ta krásná, svítivá, nebesky modrá. Mohl jsem si teda tentokrát vybrat černo černou, ale dávat za to 500 navíc se mi nechtělo, stejně mám většinu věcí svítivě modrou, kupoval jsem podle vlastností, tahle barva na mě shodou okolností vždycky vyšla :) Že na některý ortodoxní outdooristy tahle barva, nošená v přírodě, působí jako červenej hadr na býka, to mi je úplně u zadele, mně se zas nelíbí ta zelená, hnědá a jejich odstíny :rolleyes:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pát úno 10, 2023 9:51

Montura Pila 25 je doma. Asi jako každej batoh má něco super, co předchozí neměl, ale taky mu chybí něco, co předchozí měl. Ale podrobněji:
Chválím bederák, kterej jde vyndat /místo něj jde použít přiložený popruh/ a hlavně ten bederák jde nastavit v rozsahu, jak jsme zvyklí z velkých batohů.
Záda fajn, uprostřed hliníkový pruh, který půjde vyndat, ale zatím nechám, ono to i sedí, ničemu nevadí a časem se to natvaruje na tělo.
Popruhy normální, nic široký a tlustý nebo nemožných tvarů zařezávajících se do podpaží.
Kapsy plně dostačující, odpovídající použití takového batohu.
Materiál vypadá, že vydrží dost, což je jedině plus.
Pláštěnka beze švů a má velmi chytře vyřešený jištění, nemůže se stát, že by uletěla.
Horší je to s váhou, váží víc, než můj 40l batoh, ale zas je to pořádnej materiál a mělo by to vydržet. Po uříznutí popruhů na svou délku, sundání nesmyslů jako poutka na hole atp, ta váha trochu půjde dolů.
Batoh samozřejmě nestojí, jako naprostá většina těch nových. Ale ten tvar je na nošení fajn, akorát to bude zachvíli jak prase, jak se to bude různě opírat, když nestojí, ale to funkčnosti neubírá.
Trochu mi vadí, že nemá čelní síťovou kapsu, kterou su zvyklej používat, ale co už, místa je v něm dost..

Tenhle si nechám, konečně vyhovující batoh, kde sedí délka zad, bederák, ramenní popruhy a má použitelný kapsy :prayer:
4 roky by vydržet mohl. Životnost batohu této kategorie je u mě většinou 3 roky, to jest bezmála 700 výletů, opravdu málo kterej batoh vydrží déle. Spíš mi odejde dříve. Tak su zvědav, 4 roky by ten Montura vydržet mohl.
Super, máme další pěknej batoh do přehledu, jsem ani nevěděl, že Montura dělá i batohy, našel jsem ho úplně náhodou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » stř úno 15, 2023 11:32

@Etheric:
hezky jsi to shrnul... jen mi potvrď či vyvrať můj dojem:
1/ zdá se mi hodně velký na ten údaj 25 l - zdá se větší, hlavně dost široký, třeba proti mmému BD Nitro 22 který ve skutečnosti odpovídá jiným batohům 30 l...
2/ namísto čelní síťové kapsy je tam kapsa na zip z pravé strany, nebo ten zip je to něco jiného?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř úno 15, 2023 13:34

Velkej je jako LA Eclipse 25, za kterej jsem hledal náhradu. Eclipse má akorát širší spodek, je kratší a trochu buclatější, zatímco Montura je užší a vyšší celkově. Když opomenu rozdíl v tom, že Eclipse má navíc čelní síťovou kapsu, jsou to velikostně stejný batohy. Čili těch 25l odpovídá, cca. Ale třeba ve srovnání s Corazon hiker 25 je ta Montura skoro o půlku větší. Jenže ten hiker je zas extra prťavej batoh. Tak si vyber. Litráží to je jak LA, aspoň ty dva modely 25l, co jsem od nich měl. Ale když by na něm bylo napsáno 27l, věřil bych tomu. Je to spíše jedna z těch větších 25.

V čele batohu neni nic, na boku toho čela je akorát ouzká kapsa na zip dobrá tak na mapu nebo podobně.
Takže plně použitelný kapsy jsou jedna zvenku zvrchu ze strany dál od zad /velice povedená/, jedna horní vnitřní na straně u zad /super na těžší věci, jako telefon a Steripen atp, je to hned u zad/, boční vnější kapsy a jedna kapsa na bederáku. Pak je tam krom tý "mapový" ještě jedna kapsa na bederáku bez zipu /na bordel/ a uvnitř u zad přepážka na pitnej vak, ale já tam nosim doklady a permity, je to jediný místo v batohu, kde nezmačkám několik archů A4.

Celej ten batoh včetně pláštěnky má 1033g. Ořežu poutka na hole, zkrátím popruhy na svou délku a su pod kilem. A to se dá ještě vyndat výztuha ze zad a sundat bederák, takže to s tou vahou není zas až tak zlý, jak jsem původně myslel..

A Quido by musel buď oželet sedání na batoh, nebo používat bez výztuhy. Ta má být tvarovaná ta tvar zad, nikoliv prdele :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » stř úno 15, 2023 15:31

Jestli budeš mít čas a chuť, zkus mi ten batoh nacpanej změřit (VxŠxH), ať mám lepší představu - podle fotek u prodejců mi přijde na 25 l velikej ... díky

Když už si nedokážeš odpustit tyhle nesmyslný narážky, tak ti prozradím malé tajemství: Výztuha, která by se měla zbortit při sednutí na batoh, je pak na 2 věci, to není žádná výztuha, ale závaží :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř úno 15, 2023 21:16

Výztuha batohu je věc, která může být i tenký hliníkový pás, který svůj účel plní skvěle. Není to předpružený drát, ale i tenký pruh hliníku, který má právě tu výhodu, že se vyvarujte přesně na tvé tělo a zároveň ti nejsou prkenná záda ;)
Někomu holt vyhovuje tahle soft, přizpůsobivá výztuha, jiný chce tvrdý ocelový rám, věc vkusu. Nicméně na tento batoh mi tato výztuha přijde na 100% skvěle řešená. Nechcu 25l batoh s expedičními tvrdými zády, na ten se sice dá sednout, ale tento systém mi nevyhovuje a většinou je moc těžký. Hlavní problém je však v tom, že výztuhu si potřebuju natvarovat na své tělo - to ty jednoduché AL umí, teb předpružený drát nikoliv - tam to musí sednout, jinak s tím nehneš, narozdíl od toho AL proužku. Jinak to nebyla narážka, fakt ne, jen konstatování možností využití batohu k účelům, kw kterém nejsou vyrobeny :)

Batoh ti zítra změřím, všechny rozměry. Můžeš pls udělat to stejný s tvým BD? Já chtěl batoh minimálně 25l a maximálně 30, čili dostal jsem něco mezi, to přesně jsem chtěl :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » stř úno 15, 2023 22:44

já se tu ale nechci bavit o výztuze zad batohu - tos tu zavlekl sám - notabene u tak malého batohu, kde to nemá moc význam, pokud tedy je tak malý, jak proklamují... a když už, tak jsou i jiné vhodnější způsoby, než nějaký hliníkový plát, nebo co to tam je... i řešení s různýma předepnutýma síťkama jsem zkoušel, ale to mi nevyhovuje
:wink:
OK, to ti budu vděčný - můj BD ma 54x29x21, když odečtu 10% na zaoblení, tak mi to dává 29,6 l, proklamovaných je 22 l... ještě to má pružnou kapsu na čele, takže klidně cca 5 l navrch...
viz např. zde (v jiném barevném provedení) - na tento batoh v dané velikostní kategorii nedám dopustit, byť jsem předtím vyzkoušel na desítky batohů... mám ho už 9. rokem a není na to něm vůbec znát (pravda, nechodím sním každý týden a furt, na delší akce beru větší batoh) :wink:
Rád bych něco menšího na jednodenky čí půldenky, ale nemůžu si pořád nějak vybrat, tak jsem koukal na ten tvůj, ale zdá se mi zase velký, tož bych si to chtěl ověřit...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř úno 15, 2023 22:57

Jasně, řešení je více. Třeba na takovým malým batohu má ta jednoduchá, ale funkční výztuha vyhodu, že když do něj cestou přibyde 3,4,5 kg ovoce, váhu to hezky rozloží. Každopádně komu nedává smysl ta výztuha u takového batohu, může ju vyndat ;)
Jsou tam záda vyztužený pěnou, tak nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat bez výztuhy.
Těch výztuh je xy řešení, spousta z nich je, pevná, tj když nesedne, máš smůlu. Některý jdou ale natvarovat i vyndat.

Pro zajímavost - jaká výztuha vyhovuje tobě nejvíc? Já raději tyto batohy bez výztuhy, respektive stačí záda vyztužená pěnou. Ale tady mám pocit, že ten pruh hliníku opravdu dobře pomáhá rozkládat zátěž. Samozřejmě je to velice individuální, tak by mě zajímalo, jaký výztuhy ti vyhovují a, jaký ne.

Zítra to změřím. Jelikož to není kvádr, půjde to hůř, objem z toho fakt nevypočítám, ale pokusím se to změřit co nejlépe. Každopádně je to jedna z těch větších 25, mohla by mít tam, 27-28l.

Ad velikost: stačila by mi 12 - 15, ale dáš tam litr vody, primaloftku, titan hrnek a vařič, filtr, lékárnu, jídlo... A jsi úplně plnej. Takovej batoh se mi nese hůř, než ta 25 z půlku plná. Do ní ještě můžu cestou z výletu nacpat nákup :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » čtv úno 16, 2023 8:08

nedelej z toho vedu - je to skoro kvádr, staci vyska, sirka a hloubka od zad a odeecist tech 10-15%, neni treba to nějak dramatizovat, je to orientacni informace...

Jasne, kazdy ma jine potreby, jina priority a jiny druh cestovani... na jednodenky beru varic vyjimecne, nakup urcite behem tripu nedelam, takze mne spise z batohu ubyde (snezene jidlo, vypita voda), nez by pribylo, leda bych narazil na nejaky hodne zajimavy suvenyr... a na pripadny neplanovany nalez hub ci jiny ulovek mam vzdy s sebou sitku
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » čtv úno 16, 2023 9:57

Quido píše:Rád bych něco menšího na jednodenky čí půldenky, ale nemůžu si pořád nějak vybrat
Pokud bys shanel neco rozumne minimalistickeho,t ak se koukni na Ortovox Trace 25 nebo Trace 20. Na pohled sice divne vypadajici batoh, ale je to plne vybaveny skialpinisticky (tj. uchyceni na lav. vybavu, lyze, helmu), ktery ale v pohode muzes puzit na cokoliv, co je na lopatu a sondu nijak nezavazi a da se pripadne pouzit na neco jineho. Jednoduchy batuzek, kupodivu s pomerne slusnymi zadama (vyjimatelna pena, vhodna i jako sedak, bo tvar batohu na sezeni vhodny neni :wink:), ma skvelou bocni kapsu na lahev se dvema vstupy (ale jen jednu). No a drzak na helmu muzes castecne pouzit i jako pruznou kapsu na bundu/mikinu nebo neco jineho primerene velkeho - jen bacha, ze to neni uzavrena kapsa, tj. na male veci nevhodne.

Jsem to koupil manzelce ve verzi 18S (damska "dvacitka") a s oblibou to nosi na puldenni skialpy, kde nepotrebuje prilis moc (jidlo a vice obleceni) nebo na kolo a nemuze si jej vynachvalit.

Jinak si na tech strankach muzes jeste podivat i po jinych mensich batozich Ortovox, Mountain Equipment i neco od jinych vyrobcu. Mozna bys na nejaky vhodny mohl narazit. Z tech Ortovoxu si muzes nektere modely vyzkouset v Ostravici nebo Trojanovicich, bohuzel ME maji jen na malo mistech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv úno 16, 2023 11:16

Já zas neberu termosku a su pryč od rána do noci, takže nesu vpodstatě vše, co na vícedenní výlet s výjimkou toho, že netáhnu věci na spaní.
Nákup během tripu vážně nedělám, jak ty podsunuješ. To až na konci cestou dom, abych do krámu nemusel zbytečně další den..
Z éry sítěk a tašek jsem taky už vyrost, houby neberu a zkus si táhnout 5kg hrušek v ruce 25km, fakt nic moc, v batohu je to lepší a donesu je v lepším stavu. A tak celkově, nesnáším nacpaný batohy, obzvláště ty malý nacpaný, to je děs. Raději otrochu větší bez potřeby stlačovat obsah. Ta Montura je pro většinu mých akcí akorát. Rozměry:
IMG_20230216_100506.jpg

IMG_20230216_101007.jpg

IMG_20230216_101131.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » čtv úno 16, 2023 11:27

OK, šak to píšu, že každý to má jinak - já zese reději plný batoh a pěkně vytvarovaný, než poloprázdný, pak mám tendenci brát zbytečnosti... hrušky v takovém množství nekupuju... síťku jako tašku, jak si to představuješ, jsem nemyslel, ale stahovatelnou síťku, kterou pak případně zavěsí na batoh... košík netahám, ale jinak, houby jsou fajn
:mrgreen:

Dík za rozměry, ale jaksi postrádám šířku...
:roll:
Naposledy upravil Quido dne čtv úno 16, 2023 11:28, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv úno 16, 2023 11:28

IMG_20230216_112223.jpg


Toť asi tak vše. Vypadá to, že je menší, než tvůj BD
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » čtv úno 16, 2023 11:32

to jo, sotva 20 l, ale vypadá na zádech mnohem větší... co mne zaráží na těch fotkách, že z boku má na výšku cca 42 cm, ale měřeno na zádech je to 50 cm
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv úno 16, 2023 11:36

Quido píše:pak mám tendenci brát zbytečnosti...

hrušky v takovém množství nekupuju...

síťku jako tašku, jak si to představuješ, jsem nemyslel, ale stahovatelnou síťku, kterou pak případně zavěsí na batoh...

Chyba je pak v tvé hlavě, já tímto netrpim :)

To by mě ani nenapadlo. Někde ještě totiž volně rostou v přírodě. I jiný ovoce..

Super, ideální k rozhození těžiště. Ale sto lidí, sto chutí.

Šířku jsem chtěl poslat obratem, jdou jen 3 přílohy v jedný zprávě, ale tys reagoval dřív, nech si prosím ty svý debilní xichty :roll:

Quido píše:to jo, sotva 20 l,

Rozdíl délky v měření - tvar batohu, proto ty fotky rozdílný.
Tak jestli ty tohle vidíš jako 20l, okamžitě v zájmu fóra ukončujeme debatu a už se dál nebudeme bavit, protože bysme se akorát začali hádat, ty jsi dle mého názoru úplně mimo /anebo člověk, který se v tomto vysloveně výžívá, nejspíše od obojího trochu/. Ani s jedním takovým nechci mít nic společného :vom:
Navíc v 60+ bys už snad mohl vědět, že na základě těchto fotek říct "sotva 20l" je nebetyčná blbost. Bohužel, nevíš, a nejen tohle, ale to je fuk, s tebou už se nechcu bavit, jsi pro mě nesmyslná existence na této planetě a konec =;
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » čtv úno 16, 2023 12:16

Etheric píše:Tak jestli ty tohle vidíš jako 20l
Vis, ze ja a Quido se malokdy shodneme, ale tady je evidentne neco spatne. Pokud ten batoh aproximujes jako krychli a na vypocet vnejsiho objemu zasadis do vzorecku Tve namerene hodnoty, jak jsou videt na fotkach, tak dostanec hodnotu hodne blizkou 20l. A to ta krychle bude urcite vetsi nez samotny batoh.

Mozna je to foceno ze spatneho uhlu nebo je tam blba viditelnost nebo neco jineho, ale z uvedenych hodnot to tak vychazi.

Zkus napsat ciselne ty namerene hodnoty delky, vysky a sirky, at nemusime hadat z fotek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » čtv úno 16, 2023 12:46

Etheric píše:Chyba je pak v tvé hlavě, já tímto netrpim


To mne těší, že máš takvou starost o mou hlavu, ale tím se nezatěžuj... :wink:
taky se netrápím, čím trpíš ty, a že toho je dost...

Etheric píše:To by mě ani nenapadlo. Někde ještě totiž volně rostou v přírodě. I jiný ovoce..

Těch, co jsou k jídlu, volně rozhodně není moc, jestli vůbec - takže normálně kradeš?

Etheric píše:Super, ideální k rozhození těžiště. Ale sto lidí, sto chutí.

jakože poloprázdný batoh je ideální k rozložení těžiště? Kór u 20 l batohu...
:smt082

Etheric píše:... nech si prosím ty svý debilní xichty

to nech laskavě na mne, to je moje věc... děkuji :prayer:

Etheric píše:Rozdíl délky v měření - tvar batohu, proto ty fotky rozdílný. ....
Navíc v 60+ bys už snad mohl vědět, že na základě těchto fotek říct "sotva 20l" je nebetyčná blbost. Bohužel, nevíš, a nejen tohle, ale to je fuk, s tebou už se nechci bavit, jsi pro mě nesmyslná existence na této planetě a konec =;

Tak si nech ty infantilní, rádoby machrovský kecy kolem, stačilo napsat ty rozměry na mou slušnou žádost, a bylo... ale ty ne, ty musíš pořád rýt... že tě to pořád baví...? Anebo je to je tím, že si doma nemáš s kým popovídat, nebo musíš držet papuli...?
:-s
Že jsem se vůbec ptal - a to jsem doufal, že když se zeptám jen na rozměry, že z toho nic nemůže být, ale to bys nebyl ty, aby ses nenastartoval...
Tož dík za ochotu a nevyčerpej se tady úplně...
=;
Naposledy upravil Quido dne čtv úno 16, 2023 12:53, celkově upraveno 3
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » čtv úno 16, 2023 12:50

apuka píše:Vis, ze ja a Quido se malokdy shodneme, ale tady je evidentne neco spatne. Pokud ten batoh aproximujes jako krychli a na vypocet vnejsiho objemu zasadis do vzorecku Tve namerene hodnoty, jak jsou videt na fotkach, tak dostanec hodnotu hodne blizkou 20l. A to ta krychle bude urcite vetsi nez samotny batoh.
Mozna je to foceno ze spatneho uhlu nebo je tam blba viditelnost nebo neco jineho, ale z uvedenych hodnot to tak vychazi.
Zkus napsat ciselne ty namerene hodnoty delky, vysky a sirky, at nemusime hadat z fotek.

Jasne, ze jsem vychazel z uvedenych fotek... napsal jsem i jak to pocitam, ale to neni ten problem...
Vic po nem nemuzeme chtit... a neni to o vypoctu, on si jen hledá záminku, jak se nastartovat, aby pak mohl tvrdit, ze jsem ho vyprovokoval... Sry, ale ja mu to ulehcovat nebudu ;-)


EDIT:
jen malá technicka - aproximace je ke kvadru; krychle je urcity druh kvadru, ale to tady nehrozi...
Naposledy upravil Quido dne pát úno 17, 2023 12:52, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » čtv úno 16, 2023 13:09

Za tu krychli se omlouvam, samozrejme ze je to kvadr. To je tak, kdyz clovek pise vedle prave otevrene krabice (opravdu) ve tvaru krychle, co privezla PPL. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv úno 16, 2023 14:00

Quido píše:Těch, co jsou k jídlu, volně rozhodně není moc, jestli vůbec - takže normálně kradeš?

jakože poloprázdný batoh je ideální k rozložení těžiště? Kór u 20 l batohu...

Ale je, starý, rozpadlý zaniklý stavení a okolo dlouho neudržovaný sady či stromy.. Ale když chodíš jen po stezkách, či VHT, tak tohle neobjevíš. A že si hned domýšlíš
krádež? Ubohý :roll:
Ano, ten poloprázdný batoh si zabalím tak dokonale a pohodlně /není nutná komprese věcí uvnitř/, že o polovinu menší, plně naložený batoh se může jít vycpat. Smutné, že jsi ve svém věku ještě toto nezjistil :roll:

Že tebe baví pořád provokovat a nedělej ze sebe vola, že to tak není :evil:

Hele, srát už na to, konzervativní "důchodce" a progresivní mlaďas se prostě neshodnou, když ten první není schopen normálně, klidně, bez narážek komentovat. To je pak těžký.
Takže raději nereaguj, nebo reaguj tak, aby to bylo hodno tvému věku a inteligenci, pubertu máš dávno za sebou. Anebo se raději nebavme vůbec. To je jako skalní tramp a UL hiker, taková debata nemá cenu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy