Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » sob črc 30, 2022 16:56

dej pak vědět, jak jsi spokojený.....vypadají dobře, mám teď do terénu v rotaci VJ Ultra, inovejt Roclite 275 a Trail Talon 235, plus inovejt Rocfly G 390.....no a na zimní běhání po sněhu a ledu VJ Sarva Xante s hřeby
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv srp 4, 2022 11:00

Tak. Jaxem tu už spal, fčíl chodím do/z prce v babských LaS UR GTX (od května = max 600 km) a gorateks stále ještě gorateksuje, nicméně..... objevil sem jiný problém (reklamovat to ale samozřejmě nebudu, nejsem apuka) - prošoupal se svršek pod kotníkem, od čeho nevím, není to místo nijak namáhané. Tohle mi doposud žádný z těch 10-ti párů, co sem doposud zničil (vždy začal téct gorateks, jinak ale nejevily známky žádného poškození), neudělal. Žeby babské byly i nějaké míň "vzpurného" matariálu než chlapské?
ur.jpg
ur.jpg (65.34 KiB) Zobrazeno 6873 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Etheric » čtv srp 4, 2022 11:07

To mám na všech botech, někde i dřív, než začnou protejkat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv srp 4, 2022 11:16

pavproch píše:prošoupal se svršek pod kotníkem, od čeho nevím, není to místo nijak namáhané
Mozna se to Tobe na zadnych jinych nestalo, ale ze by na tom miste ten material nebyl namahany, to bych teda vubec netvrdil, spise naopak... Jen to mozna neni pri noseni tak videt.

Jinak mozna "babske" nemusi mit mene odolny matros, staci kdyz maji nekde trochu jinak tvarovane kopytu, napr. u paty nebo pod kotnikem, nekde o milimetrik posunuty sev, atd. Takove malinke zmeny, ktere pri bezne m porovnani s panskymi ani nevsimnes, ale v konecnim dusledku mohou zpusobit neco - i podobneho jako u Tebe.

Toto bych rozhodne nereklamoval, hlavne ne pri Tvem zpusobu pouzivani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon srp 8, 2022 8:53

Jednou je nikdy, dvakrát je zvyk. A mně to potkalo už podruhé, v hlavě mám otázku - proč? ... na kterou nenacházím odpověď...

Sobotní vycházka v dešti bez gorateksu, na nohách LaS UR GTX, nateklo do nich (fest = čvachtačka) vrchem (po lýtkách, jak scalo fest a já neměl na sobě gorateks/nohávy). Nic zvláštního (kromě mokra) sem na nohách resp. nohách v botách nepozoroval / nic nikde netlačilo, nebolelo. No a neska sem na cestu do prce (sucho) obul (už usušené) ty samé Las UR GTX a... myslel sem, že se zjevím, šíleně citlivé/otlačené prsty na obou nohách (krom palce všechny) = bolelo to při každém kroku/došlápnutí. To samé semi už jednou v minulosti stalo taky = vycházka v dešti, čvachtající botky = otlačené prsty. Kura, proč? Zavazuju/dotahuju furt stejně, fusekle taky furt ty samé.... hmmmm? #-o

EDIT: Dyž v těch samých LaS UR GTX pochoduju za sucha, tak mi NIKDY ty prsty neotlačí / následně nebolí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod malejjarda » pon srp 8, 2022 10:01

Nemůže to být tím, že sušením se boty trochu srazí a musí se znovu rozchodit?
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 8, 2022 10:14

taky bych si to tipla, me se teda uplne nestava ze se srazi, ale ze susenim uschnou v divnym tvaru ale pak staci chvilka (par km) nez se tonzas usadi spravne (kdyz soubto mekky teniskoidni boty)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon srp 8, 2022 10:22

Suším (rosa atd) často a nikdy netlačí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 8, 2022 10:48

a s rosou je mas taky tolik durch?
za me je rozdil zda rosa nebonteeba 4h chacenc a sodoma gomora ale rychle si zase sednou na nohu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon srp 8, 2022 11:11

Od rosy/mokré trávy jsou mokré zvenku, ne zevnitř.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob srp 27, 2022 12:07

O pár příspěvků výš ukazuju na fotce, jaxe ty babské LaS UR GTX prošoupaly, zvětšuje se to (= možná to bude důvodem k vyřazení tohodle páru, dokonce předtím, než GTX začně pouštět, prozatím je v rose/dešti uvnitř sucho).

Kdesyk tu (myslím) mawe v žertu spala, že si měla pořídit (dyž ještě byly) 10 párů jakýchsi botek, se kterýma je spokojena, na to sem reagoval, že já si doma držím zásobu LaS UR GTX (se kterýma sem taky spokojen), aktuálně mám dole v garáži dvě krabice. A dobře, že je mám, protože sem fčíl jen tak cvičně čuměl na zelený čtvereček a ... LaS UR GTX men už nemají vůbec a women v páru (malých) čísel. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 29, 2022 7:47

ano ano, zkusenost pravi drzet v zasobe dost bot, aby byl prostor hledat naslednika:D

jinak altra timp trail 2 versus tip trail 1 -

1) v1 mekkoucka na doslap, sirsi, hadrovej svrsek
- beru na delsi trasy, je dost pohodlnejsi, ani po 30km necitim otlaky na slapce, do asfaltovejsiho terenu nutnost, bejde se silna polstrovana fuska na vytuneni mechoveho mekka

2) v2 docela tvrdsi doslap, uzsi, svrsek je pevnejsi material
- po 30km otlaky na slapce, bolestivost (pokud je vic asfaltu a tvrdyho), nevejde de silna ponozka, zrychluje pocit oslapanosti a boleni
- ve vlhku mnohem dyl i bez prokokavych ponozek drzi vlhkost venku, i pokud udelam jeden krok do mokry travy, nemam hned botu durch na ponozku

aktualne mam cca v1: 700/v2: 400 km a chtelo by to kombo obou tech bot, pevnejsi a odolnejsi svrsek s sirkou a mechovou mekkosti.
letos asi na radu jeste lonepeaky ze skrine neprijdou.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon srp 29, 2022 7:59

Ty babské LaSUR GTX (700km, víc ne): Hmmm, tak GTX ve špičce levé nohy už (trochu) pouští (po nočním dešti ca 600 m vysokou mokrou trovou = botky zvenku durch, pravá vevnitř sucho, levá tohle).... myslím, že (dříf nebo později) pudou, ref i to prošoupání.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon srp 29, 2022 15:19

Byl to boj (už sem ho chtěl vyhlásit za marný), ale nakonec se podařilo.... babské LaS UR GTX 42.5 už sou kdesyk na cestě ze Španělska ke mně = na domácí zásoby nebudu muset šáhnout. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte zář 6, 2022 15:34

Ty roztrhnuté a promokající (neska ráno sem zase na palci odplaval) babské UR GTX jsou už minulost, právě sem převzal balík ze Španělska s novýma, zase babskýma 42,5. Třešničky aplikovány, zítra bych chtěl bajkovat, ale ve čtvrtek v nich už bude polemlesemloukou4.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » stř zář 7, 2022 13:58

Fčíl sem ty nové babské LaS UR GTX 42.5 (sou tentokráte tmavě červené) podrobil pořádné prohlídce a.... nášivka GTX je na jiném místě než byly na těch předchozích a vůbec svršek se zdá být z jiného/pevnějšího materiálu/tkaniny. Zítra bude první field test (ráno = mokrá vysoká trowa). (Jinak jako obvykle - koupeno bez zkoušení, 42.5 pasuje naprosto přesně.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv zář 8, 2022 8:29

Jo, mokrá trowa - gorateksujou, polemlemsemloukou4 = netlačí, je to (jak sem očekával) ok.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod slash1111 » pon zář 26, 2022 13:14

Inov-8 Race Ultra 270 Heritage po 1000km.
Zvrsok aj vnutro bez nejakych poskodeni. Podrazka trosku zodrata v strede za prstami a na vonkajsej hrane paty.
(Bohuzial sa uz nedaju kupit a "nova konepcia" Inov8 mi nevyhovuje, takze mam Topo)

20220926_135326.jpg
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod ntz » pon zář 26, 2022 15:24

byl jsem nahodou v Decathlonu a ty jejich boty na trailrun vypadaj docela dobre .. maj i po internetu dobre recenze ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » pon zář 26, 2022 16:56

@slash: Nevyhovovaly by ti Inov-8 Trailtalon 235? Pocitove je to jeste docela podobne Ultra 270
@ntz: Mas pravdu. Treba ty jejich modre zavodky jsou fakt zajimave, obecne v trailrunningu udelali fakt krok vpred. Jediny problem, je, ze nemivaji moc slevy. Takze pokud clovek chce koupit boty v dany moment a nehledat slevy, je to dobra moznost. Kdyz je clovek ochotny si trochu pockat a pohledat, tak kolem tech 2k uz najde lonske modely, ktere puvodne staly vyrazne vic. Pak trochu odpada vyhoda Decathlonu jako budget obchodu. Kdyby vse bylo za DMOC, tak taky nakupuju v Devathlonu
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte zář 27, 2022 8:51

pavproch píše:LaS Ultra Raptor GTX mid (kotníkové) = mám, tlumí imho dostatečně (2,5cm PuR pod patou).

pavproch píše:sem su spal o té své odřenině (z boty) na noze, co se nechtěla měsíce zahojit, až nakonec pomohl ActiMaris (kuju za tip!) - po ca 2 měsících mazání se ta rána zavřela

Dyž sa to rána způsobená odřeninou z těch (blbě zavázaných) Raptorů Mid zavřela, taxem neska ty Midy zase vyzkoušel.... a NE, NE a NE... to nepude, neska sem tkaničky dotáhnul správně, ale to původně odřené místo (je na pravém kotníku, který mám od úrazu 1987 zbytnělý/nateklý = artroza v něm a tak) je s těma Midama nekompatibilní - tlačí/škrábou/dřou. Grrrr! Takže du smolit ingzeráth na Midy a modlit se, aby v zimě - ve sněhu a bagu chodím v kotníkových LaS Uragano resp Blizzard to v nich šlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon říj 17, 2022 8:09

Letos od jara chodím výhradně (do prce i na vycházky) v babských LaS UR GTX 42,5 (už druhých). V sobotu sem ale na vycházku vzal ty samé chlapské (taky už rozchozené circa rok, ležely jak mrcha na sušáku, tak sem je zase vytáhnul, bo bago a nechtělo semi ty babské do prce zase čistit) = ty babské jsou opravdu (o fous) jiné, měkší, pohodlnější - samozřejmě jen o trošku, i v těch chlapských moje zparchantělé nohy neprotestovaly. Ale rozdíl tam je.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » pon říj 17, 2022 17:04

tak ve VJ Ultra už mám naběháno skoro tisíc kilometrů, většinu z nich v technickém terénu (v lehčím terénu běhám v inovejtech), absolvovaly pár ultra trailových závodů (B7, Zapomenuté hory, atd.....), řekl bych, že jsem je vůbec nešetřil, dostaly slušný záhul.....a vypadají furt skoro jako nové.....jediná známka opotřebení je mírně sešlapaný střed chodidla na špuntech, jinak je vzorek v cajku, a svršek, kromě mírného opotřebení v ohybu nártu, vypadá velmi zachovale.....kvalifikovaný odhad je, že mi ještě takových 500 km vydrží.......

z těch bot jsem vyloženě nadšen, je to držák a skvěle a bezpečně vedou nohu, tlumení je tam tak přesně akorát, aby běh byl technicky zábavný.....

rozhodl jsem se, že až je dorasuju, tak beru jeho nástupce VJ Ultra 2....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2022 22:07

Jestli vypadaji skoro jako nove, proc by mely vydrzet jen dalsich 500 km? Mne Topo MTN Racer 2 vydrzi taky asi tech 1500, ale 1000 uz je na nich znat. Hlavne osoupana podrazka, ale i tak nejak celkove. Vlastne se ted v ohybu ve spicce udelala prvni dirka a koukam, ze maji 1250. Pocitove uz jsou trochu barefootove a podrazka je ve vnejsi casti spicek skoro dohladka.

(coz mi pripomnelo, ze musi objednat dalsi)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Krysha » úte říj 18, 2022 7:44

@milarepa: jak jsou na tom ty VJ Ultra se šířkou ve špičce v porovnání s Inov-8 ROCFLY G 390 (ty jsou super, ale na léto moc teplé a ujíždí jazyk)? A dá se někde u nás koupit i ta v2?
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » úte říj 18, 2022 8:21

bo jsem si je teď po záhulu na závodě pořádně vydrhl a nestačil se divit, když jsem si je čisté prohlížel :-)

více než dalších 500 km nevydrží z jednoduchého důvodu, vše má svou mez použitelnosti....

Krysha - tady máš skvělé srovnání
https://www.roadtrailrun.com/2022/07/vj-ultra-2-multi-tester-review-11.html
jinak prodyšnost není jejich Top vlastnost.....ale dá se to....
kde koupit u nás VJ ultra 2? Psal jsem dotaz na jejich českého distributora, tak uvidím, co odepíše....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob lis 5, 2022 13:04

Druhý zážitek z nešní vycházky: LaS UR GTX (nachozeno v nich sotva 300 km = GTX ešče krásně gorateksuje). Ale... neska sotva sem vyšel, tak je to ca 600m skrz pole s polovzostlou trowou, byla fest mokrá po dešti - začaly mě obě nohy studit fest a dokonce sem myslel, že je slyším i čvachtat zevnitř - a takle to bylo celou vycházku - na 100% sem byl přesvědčený, že GTX pustilo a že po vycházce vyzuju úplně mokré fusekle. Prd, vyzul sem 100% suché fuski - takže to celé byly jen klamavé pocity. Uffff (nemusím šahat na svoji skladovou zásobu dalších LaS UR GTX).
Zřejmě ta voda na trowě byla extra studená (při zemi asi bylo míň než těch 8 st 3m nad zemí kde mám těploměr), jinak si to nedokážu vysvětlit - normálně vlezu do mokré trowy, cítím, jak botky zvenku promoknou. ale nijak moc nestudí, neska studily/čvachtaly fest.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob lis 5, 2022 14:37

Ze studi je normalni, cvachtani je divne. Jestli nechces, aby studily, tak si vem pohorky :twisted:

V mokru nosim do behacich bot membranove ponozky a pres ty to taky studi i kdyz je vevnitr sucho. Voda v bote cvachta, ale ta je tam opravdu. Boty pak musi na topeni, kde pekne smrdi :roll: Furt ale min, nez kdybych je nechal mokre v predsini.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob lis 5, 2022 14:57

Já dyž mám "pořádkovou" mánii, tak po vycházce / cestě do prce/zprce ty zvenku mokré Las taky suším (v zeleném čtverečku sem na to koupil teplovzdušný fukar, teda dva - jeden mám fprci, druhý doma). Momentálně ale mánii nemám, tak nesuším.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob lis 5, 2022 15:01

Membranove bych asi taky nesusil, ale kdyz natece do nemembranovych, tak strasne zasmradnou. Dokud bylo teplo, tak jsem je daval na balkon, ale ted je kosa a lezt druhy den do mokrych se mi fakt nechce :)

BTW, jak tohle resite ostatni? Letos je nejak extra mokro, driv se mi to moc nedelo, ted skoro denne. Kdyz neprsi, tak je vecer rosa a tolik, ze na promoceni uplne staci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání