Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned říj 2, 2022 21:28

většinou i v návodu je napsáno, že musí být vidět vyražený kód řetězu normálně ze strany, jak se díváš ze strany přehazky
https://bike.shimano.com/en-EU/technologies/component/details/hg-x11.html

klacky jsem zas vylovil z kouta, normální chůze je na víc jak pár desítek metrů dost bolestivá, akorát ne v místě lomu, ale spíš na vnější hraně chodidla, asi to bud ještě chvíli trvat, než si noha zase zvykne na zátěž :-k
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon říj 3, 2022 8:05

Retězy SRAM (normální) = nikde není spáno, jakous tranou nasazovat = nasazuju jak mi to vyjde, na strany nehledím.
Rychlospojka ale by (aspoň si to myslím) měla být vyboulenou stranou na venkovní stranu.
normalni.jpg
normalni.jpg (8.75 KiB) Zobrazeno 1999 krát

spojka.jpg
spojka.jpg (32.18 KiB) Zobrazeno 1999 krát

Flat-top řetězy asi budou mít předepsanou orientaci, nevím, nemám, nezjišťoval sem.
flattop.jpg
flattop.jpg (15.82 KiB) Zobrazeno 1999 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pon říj 3, 2022 8:31

Jo, díky za info, dneska na to mrknu. Já už ten návod na řetěz nemám, ale ani mě to nenapadlo zkoumat.
Už jsem řetěz právě několikrát sundával a bez problémů. Ale teď jsem se v tom zase vrtal a při následné projížďce mi řetěz občas poskočil, v pravidelném intervalu při šlapání tam něco cvakne (a jakoby povyskočí) plus tam něco "lupe", Vše jen při šlapání. Tak jsem si vzpomněl, že jsem někde četl, že se to u některých řetězů musí hlídat ty strany při nasazování a napadlo mě, jestli tam ten řetěz nemám obráceně a předtím jsem jej tam náhodně dal vždy správně. Navíc mám jinou novou rychlospojku, ale u té jsem se do návodu díval a tu mám danou správně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 4, 2022 15:09

Kura, já se těším jak malé děcko na vánoce - zítra ráno by sice měla být kosa, ale jinak bajkovatelno, prci sem dohnal a předehnal = můžu. Kéžby (zdraví a tak).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř říj 5, 2022 10:55

Tak jo, těšení bylo naplněno - točil sem nohama - křasný výlet v masivu Radhoště nahoru dolů, baga a vody všude fest (i tam kde bývá sucho). Líbilo se a přitom sem vymyslel, že zítra repete a i kam poyedu. Už sa zase těším.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř říj 5, 2022 14:23

Jsem dnes konečně zase vytáhl gravel, posledních pár týdnu jsem měl dost poznamenaných vztahovými záležitostmi a tak jsem bajkoval minimálně.

Užil jsem si to po dlouhý době fakt fest. Byl ještě letní outfit s návleky a bylo akorát, kolem těch 14-16C v poledne, stromy se začínaj vybarvovat a hrozně jsem si to užil.

A zítra bude silnice, už jsem si to v hlavě něják naplánoval. Počasí vypadá tento týden hodně stabilně, prakticky bez deště a odpoledne 15-17-19, to beru. =D>
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř říj 5, 2022 17:28

Protože yezdim ráno = neska bylo jen 6 st = full winter gear (vč. dvojích fuseklí v zimních SPD) a zimní cyklo-bundy a proti kopci na slunku (naštěstí sfítilo jen chvíli, paxe natáhla vysoká oblačnost) to byl overkill - rozepínal sem bundu až na pupek. Zítra ale ráno má být zase jen 6st - opět se navleču. Kura, já se těšim.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv říj 6, 2022 10:54

Tak jo, i neska se výlet vydařil/líbil. Ráno nebyla taková kosa jak fčera, taxem vzal místo (zimní) bundy jen triko i rukavice jen PWS a ok, zima nebyla. Horko taky ne. Křasný výlet v masivu ČMlýna, houbařů fšude fpysk a fšici (polo)plné košíky = rostou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv říj 6, 2022 11:19

Tak. 2 kousky Ritchey Zmax Evolution WCS 2,1" (keflar patka) už mám fprackách, sklad bajko-spotřebáků je opět dostatečně zaplněn - fčíl (podzim/sračky) yezdím právě tenhle Zmax (excelentní záběr ve sračkách), až ho sjedu (vydrží tak max 1000 km), tak tam na příští léto (sucho) pude ten Shield (má jemnější/hustší vzorke = nezabírá ve sračkách tak moc, ale zase dýl vydrží) a další Zmax až zase na příští podzimek. Dobře to mám vymyšleno (...uvidíme, jaká bude realita).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 7, 2022 13:35

Kura, něco je špatně, to není normální - zítra je sobota (= volno) a přitom předpopičasí slibuje hezky. To opravdu není normální. Kéžby to vyšlo, chci... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2022 21:27

Mawenzi jde v sobotu na Snezku, proto bude prset tam a na mapach Aladina je to pekne videt :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 8, 2022 11:57

Jo, vyšlo to, točil sem nohama... ráno (skoro) jasno, pak oblačno (a fčíl už je tam zataženo), na říjen těplo - byl bajk, křasný okruh po těch našich kopečkách, akurváth:

a) Nohám se neska vůbec nechtělo (se točit), byl to dost potrat s neplánovanýma zastávkama tam, kde to indy vyjedu. Ale co už, hlavně že se točil a objel celou vytýčenou trasu.

b) Při přenášení bajku přes pokácené smrky (50m) sem zakopnul, lehnul a natáhnul si levou ruku v rameni (na které sem lehnul). Grrr na lesáky (že po sobě neuklidili).

Zítra ráno má být zase hezky, plán v hlavě je, bajk umytý od baga a bovdela, sem zvjedaff, esli sa nohy budou točit ochotněji a jak moc to rameno bude bolet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 8, 2022 14:28

Jo, fčíl sem si ešče uvědomil, že můj bajk už nějakou dobu "blbne": píská přední brzda - ale zvláštně (ne jako zvuk, to je normální pískání ale podmínky, kdy píská). Bývá normální, že mokrá brzdy píská (desky o kotouč), tahle to samozřejmě (dyž např. umeju bajka) dělá taky. Ale to nemyslím. Jedu opravdu dlouhý prudký sjezd - od začátku brzdím a ... až se přední brzda opravdu zahřeje, začne pískat (studená nebo jen trochu zahřátá je zticha). To sem ešče nezažil, odhaduju to na mastnotu v deskách, zkoušel sem to vyčistit Brake Cleanerem, ale zahřátá píská dál. Jezdím s tím, neřeším, ale doufám, že až ty desky sjedu a vyměním za jiné, tak to přestane (dávám tam jen OEM desky Shimano pro BRM9000).

EDIT: Tohle už je nejméně osmý pár OEM desek, co tam mám, prozatím to žádné nedělaly, až tady tenhle pár, proto doufám, že příští budou zase ok/zticha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 9, 2022 12:07

Neska sem zase točil nohama, bavilo mě to i dyž se nohám moc nechtělo (ono ale dycky na podzim to už s nohama není na žádné TdF), křasný okruh přes Soláň, aji jednoho bajkera sem na hřebenu potkal (nějaký ne-elektrikářský Canon s Lefty), líbilo se. Ruka/rameno po včerejším držkopádu při přenášení bajka (btw, neska sem to tam nesl zas, už bez držky) bolí ve všech polohách a činnostech - kromě držení řídítek na bajku - tam skoro nebolí (= to není normální). Bajk umytý (fčíl na podzim = sračky je třeba mýt po každém výletě), předpopičačasí slibuje scanec až na příští víkend, žeby zase v týdnu místo prce :bike: ?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 9, 2022 12:23

Ufff, zase jedna "hrůza" v hlavě snad překonaná.... Na bajkování v zimě i Zimě mám "zimní" SPD tretry Shimano SH-MW701, které místo klasických šněrovacích tkaniček mají čudlík utahující lanko:
spd.jpg

No a fčera, jaxem dojel z výletu, tak ten čudlík byl (zřejmě z toho zakopnutí/pádu při přenášení bajka) vyloupnutý z lože, volně blemcal na lanku. Sem ho tam nacvaknul zpět a měl v hlavě celou noc "hrůzu", že to nebude fungovat (= tretry - skoro nové/2 roky).
No, a neska před/při/po výletě sem si nato vůbec nevzpoměl - funguje jak má, stahuje/povoluje/drží. Ufff.

EDIT: Btw, má ten čudlík nějaké pojmenování = terminus technikus?
EDIT EDIT: Má, Shimano Boa®L6, jaxe to ale menuje hezky česky sem nezjistil.
EDIT EDIT EDIT: a má to i svůj web - https://www.boafit.com/en-gb/
EDIT EDIT EDIT EDIT: Tak i spousta článků o tom BOA systému v češtině používá jen to BOA, žádný český ekvivalent. Další hledání českého pojmenování vzdávám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pon říj 10, 2022 18:50

Včera gravel, dnes silnice, podzimu tomu zatím dost přeje. Dneska opět naprostý luxus, táhl mě gravel, ale silnice si mě taky musí užít.

A zítra se navlíknu ráno a dám jen oddychovku na gravelu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon říj 10, 2022 19:08

Ref gravel - byli jsme o víkendu v Jizerkách, kolem naší chalupy vedla v So dlouhá trasa Kola pro život. Jeli to i gravelisti. Nezvyklý pohled, fully, hardtaily a gravely ...
První chrti jeli do kopce asi stejným tempem, jak já z lehkého kopce. Pak dobrých 10 min nic a pak se začali trousit další. Jak z jiného vesmíru.
Byli jsme někde kolem půlky té šedesátky.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 11, 2022 13:52

Uvidím ráno, jak moc bude starý člověk po ránu bolet resp jak to bude na obloze vypadat, ale prce udělaná (do zásoby) = dyž to pude, tak bych chtěl zítra ráno točit nohama. Ve čtvrtek totiž nemůžu a v pátek rest day a pak už asi bude scát.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 14, 2022 12:31

Počasí přes den (07-24):
Převážně zataženo, během dne místy občasný déšť. Nejvyšší odpolední teploty 11 až 14 °C.

CHMU píše:Místy - jev se očekává na 30 až 69% plochy území (tj. zhruba na polovině území).

Takže zítra je to asitak fifty-fifty šance bajk/gorateks.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 15, 2022 11:30

Tak byl to ten druhý fifty, no. Fčera v předpopičasí sice ukazovali, že tady u nás nespadne ani kapka, ale ráno při pohledu na radar, jak rychle se scanec šířil od Z na V sem to vyhodnotil, že vycházka (preventivně v gorateksu) a vyrazil - 2,5 hodiny venku, z toho napřed 2 hodiny sucho až potom začlo scát = takže rozhodnutí se nakonec ukázalo správné. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 16, 2022 12:03

Jo! Neska to vyšlo (pičasím, zdravím) = točil sem nohama. Fajný výlet tady u nás pohřebech, baga je fšude fpysk, bajk ale už po výletě umytý a já taky.
Zítra musím být fprci, ale futerý.... :bike:
Předpověď na úterý (00-24):
Skoro jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, nejvyšší denní 16 až 20 °C.

...musím vymyslet kam.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 16, 2022 12:11

pavproch píše:bavilo mě to i dyž se nohám moc nechtělo (ono ale dycky na podzim to už s nohama není na žádné TdF)

Jo, i dyž mě bajking stále baví (= "dodýchám sezónu") tak nohám se už vyloženě nechce, neska všechna delší stoupání o jeden lehčí převod než v sezoně, ale co už...
pavproch píše:aji jednoho bajkera sem na hřebenu potkal

Tyjo, neska atyp = sem na hřebenu potkal (v protisměru) bandu asi 5-ti nebo 6-ti bajkerů a ani jeden nebyl elektrikář. Zato na cestě u Hňupiska (dojezd dom po výletě = sotva se už točil nohama) sem byl dojet a předjet párem "taky skoro důchodců" elektrikářů na bajcích.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned říj 16, 2022 21:37

konečně jsem po 8 tejdnech zase sedl na bajka, rodinohodiny najety ...
kosti vypadají v cajku, nic cestou nebolí
zato zadek si odvykl a těžce si zase zvyká, fyzička z léta taky ta tam :cry:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon říj 17, 2022 7:54

Ať se nohy točí (s radostí). :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pon říj 17, 2022 8:33

tak dneska klasická pracovní trasa, do kopce jsem musel řadit o 1 převod lehčí, ale to se snad do zimy ještě poddá
místama mlha, že se srážela i na řasách, hlavně níž, u řeky, na kopcích sluníčko a parádní podzimní barvy
ale je od soboty ještě mokro, bahýnko, mokré lupení trakci taky moc nepřidává
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon říj 17, 2022 12:01

Zítra má být 18 stupňů a slabej vítr, tak mám v plánu projet všechny osmistovky ŽV. Už to brzdí, komplet jsem to vyčistil a vyměnil řetěz, tak můžu jezdit.

Konečně jsem se dokopal k tý brzdě. Byla zavzdušněná a ne málo. Jakmile jsem odšrouboval šroub na páčce, kam se při odvzdušnění dává expanzní nádoba, bylo vidět, že olej chybí. Navíc tam nebyl olej Shimano, ale nějaký průsvitný.. Bych je v tý prodejně nakopal do řiti, prej že to zavzdušněný neni :evil:
Dal jsem tam nějaký max1 resin destičky, origo Shimano jsem koupil jiný než potřebuju a tu měli maximálně ty max, prej je to stejný...
Brzda funguje mnohem lépe - když zmáčknu dotvrda, zajede vidlice dolu, být zamčená, letím přes řidítka, už to konečně brzdí, třikrát hurá, kup si kolo za 60k a pošteluj si sám...

Ještě mě napadá jedna věc - brzdová páčka, jde tam nějak nastavit, abych nemusel tak promačkávat? Aby to mělo záběr už jen co zmáčknu trochu. Přidat olej? Nebo jinak? Jak? Díky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2022 10:57

Jo, jo, jo! Neska to teda klaplo, supr výlet v masivu Radhoště i dyž se nohám zase nechtělo taxe fest líbilo (slunko, těplo, bezvětřo). Vzal sem na sebe odlehčený zimní outfit (bez vrchní bundy) a nebylo mi nijak moc těplo. Křasa. Zřejmě poslední "letní" výlet letos, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2022 13:40

Až fčíl sem si fšimnul dotazu eth:

Jak moc klade brzdová páka "odpor" = brzdí u hydraulických brzd IMHO štelovat nejde, je třeba se naučit žít s tím, jak to je.

Moje zkušenost č. 1.: Cannona sem koupil s brzdama Shimano MT500 (Deore) a ty měly extra ostrý nástup brždění - stačilo trochu pohnout brzd. pákou a už to brzdilo, čím víc sem ale mačkal, tak to nijak extra víc nebrzdilo. Fčíl tam mám Shimano XTR (MT9000) a ty brzdí úplně jinak - pomalý nástup brzdného efektu (= trochu mačkám brzd. páku a nic moc to nebrzdí), čím víc ale mačkám tím líp to brzdí až do zablokování kola.

+ druhý poznatek: s novýma brzdovýma deskama to začně brzdit dřív (= při menším zmáčknutí páky) než s ojetýma (= je třeba promáčknout víc)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte říj 18, 2022 15:44

Fčíl sem brmbrmbrm na traktoru (trowa už neroste, ale listí je třeba sbírat téměř každý druhý den, kdy to už skončí?) a přitom mě napadlo se podívat na radar a předpopičasí - ten scanec by měl ještě v noci přes nás přejít a vyčasit se:
Počasí středa přes den (07-24):
Oblačno až polojasno, zpočátku lokálně mlhy. Místy i skoro jasno nebo jasno, zejména ráno a večer. Nejvyšší odpolední teploty 13 až 16 °C.

...žeby zítra ráno repete neška? Prce neuteče..... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte říj 18, 2022 19:17

Dneska bylo nádherně, ještě jsem si výlet protáhnul. Akorát dojedu dom a začne bouřka, ujížděl jsem jí hodinu a půl a stihnul to :)
Brzda brzdí úplně luxusně. A to je smutný, že si podle internetu vyservisuju mnohem líp, než mi to udělá mechanik, kterej se tím živí....

@pp: taky mi to funguje jak teď tobě, naštěstí už dobře.
Jo a viděl jsem nějakou páku, kde se ta hloubka promáčknutí nastavit dá. Takže teoreticky si to může každej nastavit, jak moc musíš mačkat. To je určitě fajn, ale nový páky kvůli tomu kupovat nebudu, bo to nějak nepotřebuju. Nicméně jsem zjistil, že to jde, s patřičnou páčkou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika