Fotografické chlubítko

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pon zář 26, 2022 19:11

ntz píše:tak kdyz mate chlubitko, tak se taky pochlubim .. byl jsem tedka o vikendu na vylete a sel jsem pres Jetrichovice .. tak se se stavil na dolskej mlyn ..

edit: kua, jak tam mam dat tu fotku aby se zobrazila spravne ???

fajne...
no schvalne, jestli si poradis, kdyz tak rozumis fotkam :twisted: :supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod ntz » pon zář 26, 2022 19:18

a) nerozumim fotkam - teda nejak specialne, jen me bavi foceni ..
b) asi si neporadim, nevim jak dat fotku v originalni velikosti, aby se spravne "skejlovala" a aby se vam po kliku na ni otevrela v novem okne nebo takovem tom pop-up nahledu .. tahle verze phpBB je fakt prehistoricka ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1955
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pon zář 26, 2022 22:14

ano je, ale my ji mame radi takovou, jaka je...taky to neni portal primarne na fotky...
*
foto musis zmensit na stanovene rozliseni, pokud chces prezentovat original, pak jedine nekam ulozit (Rajce atp.) a sem dát link... jinak to asi nepujde
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » čtv zář 29, 2022 8:48

stromy, lesy...

P7080397_.jpg


1385857_10201177194805133_1023474771_n.jpg


PB210017.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pát zář 30, 2022 7:24

vzpomínky na Švýcarsko 1

(srpnový sníh ve výkách kolem 2 000m n.m.)

na Gibelu.jpg


cestou na Gibel (pravý srpnový sníh!).jpg


cestou na Gibel.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pát zář 30, 2022 7:31

vzpomínky na Švýcarsko 2

(Planplatten - Haaggen - Fulenbergu)

na Planplatten _.jpg


cesta z Planplatten na Haaggen.jpg


pohled z úpatí Fulenbergu - jezera Melchsee, Tannensee a Engstlensee.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Etheric » pát zář 30, 2022 7:59

Brr, je mi zima už jen z tý fotky :D
Kolik stupňů tam bylo, co vítr? Výhledy to můžou být luxusní, někdy bych se rád podíval na takový místa, třeba se povede.. Určitě existuje způsob, jak bych se tam mohl podívat.
Zkouším chodit i v zimě, sice třeba jen 20-30km za den, ale aspoň něco.
IMG_20220119_112633.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8027
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pát zář 30, 2022 8:00

vzpomínky na Švýcarsko 2

(Triiftbrücke u ledovce Trift nad Gadmenem)

cestou na Triiftbrücke .jpg


na Triiftbrücke.jpg


na Underi Trift.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pát zář 30, 2022 8:48

Etheric píše:Brr, je mi zima už jen z tý fotky :D
Kolik stupňů tam bylo, co vítr?


To nebylo v zimě, ale v srpnu... :wink:

Byli jsme v oblasti Haslital poblíž jezera Brienzersee - byl to první den po příjezdu, vyšli jsme z výšky asi 1150 m n.m. a bylo asi 18-20 °C, předpověď byla na dešťové přeháňky, ale nakonec na Gibelu sněžilo, bylo asi -4 °C, chvílemi dost vítr (odhaduju tak 40-60 km/h)... a jak jsme scházeli dolů, už bylo asi 15°C a déšť... a sbírali jsme václavky (!) - pššt , to se tam nesmí :-..

Ideální den na strádání, prověření výbavy a morálně volních vlastností jednotlivce... :mrgreen:
...v noci pak nasněžilo a skoro všude nad 2 000 m byly mraky sněhu (viz ty obrázky z Planplatten - Haaggen - Fulenbergu)
Přílohy
59547_1430577637618_4102303_n.jpg
40945_1430078145131_3246970_n.jpg
59547_1430577597617_2250662_n.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » sob říj 1, 2022 15:48

tak dneska nebylo skoro nic videt - slunicko vysvitlo jen na 1/2 hodky a stejne tu mlhu nepremohlo, zabalil jsem to a sel dom...
(ilustracni foto)
11241437_10206101053658527_363260659632961916_o.jpg
Naposledy upravil Quido dne sob říj 1, 2022 18:10, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 1, 2022 16:43

tak fotka s holcinou v cervene bunde je uplne bozska, v lete -4 asi cloveka zaskoci i na horach trochu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9346
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » sob říj 1, 2022 18:03

no jo, vitr ficel, ty mraky (mimochodem pusobily, ze jsou na dosah) valily kolem jak sfina, to na fotce pochopitelne neni videt), takze pocitove to bylo tak -15 °
...podobne situace na horach se daji zazit pomerne casto, ale tady to bylo fakt velmi pusobive a zazitek zustal dost hluboko :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod apuka » sob říj 1, 2022 18:07

Mawenzi píše:v lete -4 asi cloveka zaskoci i na horach trochu
Vis, ze ani ne tak moc? Hodne zavisi, kde jsi.

Sam jsem uz nekolikrat psal, ze je problem s oblekanim,,kdyz vyrazis pri 20+, dojdes nekde pod nulu, nekdy docela vyrazne, s vetrem (abych o desti a snehu radeji nerikal nic) a zase prijdes dolu do 20+. Nebo nekdy presne naopak, rano prizemni mraziky v udoli a odpoledne +27 v celodennim stinu ve 2755m nad morem (Vernagthutte nekdy po pul pate odpoledne, uz jsem o tom nekolikrat psal).

Taky v Arlbergu jsme nekolik dnu za sebou vyrazeli za slunecneho pocasi, prijemna teplota a v udoli od cca 1600-1700m bylo (uz nekolik dnu permanentne) zatazeno a zacal snih. U chat (cca 2200-2500m) bylo 20+ cm snehu. Zisli jsme zpet - a tam zase (resp. cely den bylo) jasno a teplo.
Podobne jsme vyrazili na Hoher Riffler (to je nejakych 3168m) z Pettneu, pohodove pocasicko, na chate E.Graf (2375) hutte zacalo lit, za chvili dest se snehem az snezeni, to jsme se schovali na nejakou dobu, potom prestalo, zustala jen mlha a jsme vyrazili. Na stezce snih, kazdym vyskovym metrem vice. Byly tam stopy, pekne serpentiny - jenze kazdou zatackou min, az najednou skoncily uplne. Nahoru jsem dosel jen sam (syn mel tehdy nejakych ani ne 10), horko-tezko jsem nachazel cestu, snehu tam bylo pul metru i vice, mnohdy ale sfoukaneho do tvrda. Cestou dolu pod sedlem je uzsi zleb a tam jsem v mlze jen slysel, jak z jedne i druhe strany padaji nejake docela velke skaly ale nevidel vubec nic. No,, presel jsem ten uzkynusek hodne rychle :-).
Dole na ubytovani uz zase bylo slunicko tesne pred zapadem a pomerne teplo...

Abych o vyssich ledovcovych polohach nepsal, tam klidne uprostred leta za den napadne pul metru i vice snehu, potom zacnou padat "lavinky" a pod. Teplota taky klidne klesnei hodne pod nulu, napr. pod Mount Blanc muze byt i -20.

Zase k teme vlakna - v takovych podminkach se daji nafotit docela zajimave fotky, napr. ja jsem na tom Hohr Riffleri fotil ve sve slapeji ve snehu nejakeho zmrzleho nestastneho pavoucka, manzelka jinde fotila ruznobarevne hezke kyticky vykukujici ze snehu a pod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16490
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Etheric » sob říj 1, 2022 18:30

Tak to mám asi smůlu, když tam mrzne i v létě. Tak mi bude muset stačit vidět takovou krajinu na fotkách ..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8027
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » sob říj 1, 2022 19:48

staci se spravne oblect, resp. vziot si do hor, co se ma brat... :wink:
... ostatně, je pořád léto a příroda to neřeší
Přílohy
na Planplatten_f.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Etheric » sob říj 1, 2022 19:58

Chodim po osmistovkách v tom, v čem lidi lezou na velehory a su tak spokojen.. Netuším, co bych si měl oblíct do tak vysokých hor. Bude muset stačit vidět je z fotek
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8027
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod apuka » ned říj 2, 2022 10:42

Etheric píše:Tak to mám asi smůlu, když tam mrzne i v létě.
Zase to neni "kazdodenni stav" v tech alpskych oblastech, dokonce obcas ani primo na ledovcich (:evil:). Proto jsem dal ten mistni (na chate) meteostanici potvrdeny opacny extrem 27stupnu ve 2700+ metrech a to jeste "co by kamenem dohodil" od docela velkych ledovcu, v miste, kam jsem cely zpoceny (jak salalo horko z podloz, na ktere palilo cely den slunce) dosel z hodne blizkych tritisicovek pres svah a potom udoli, kde jeste nekolik let nazad byl ledovec.

Navic si muzes vybrat oblasti, kde byva tepleji - typicky vapencove pohori, kde Ti klidne muze byt - kdyz se zadari - pocitove tepleji nad 2000m nez u nas v 500m. I v tom Otztalu, ktery je druhou nevyssi (a asi nejzalednenejsi) oblasti Rakouska si muzes vybrat podle predpovedi, kam pujdes - je to udoli dlouhe nejakych skoro 70 km, spousta bocnych udolicek, zacina v cca 800+m a konci sedlem ve 2700m. Pokud nejsi dlouho dopredu vazany casem ale muzes se rozhodovat trochu operativne, tak jen v Rakousku mas na vyber z mnoha ruznorodych oblasti. Nizsich i vyssich, blizsich i vzdalenejsich, ale prakticky vsude se relativne v pohode dostanes z CR verejnou dopravou. (Pisu o A proto, ze vlakem a busem je to jinam trochu slozitejsi a moc zkusenosti s tim nemam. O tom muze poreferovat jiny.)
Navic je v Alpach vsude spousta tras, ktere nevedou na nejvyssi kopce, ale spise v ubocich nebo udolich, lesich, k chatam - i tam jsou nadherne vyhledy, zajimavosti.

Z druhe strany - nekdy asi v 1998(?) jsme byli kolem Cyrila a Metodeje na jednom tabore v Buchlovicich, tj. nekde v cca 250-ti metrech. Za cely tyden nevystoupila teplota na 7 (sedm) stupnu a rano bylo venku kolem 1-2 stupne, sem-tam prizemny mraz. K tomu neustale prselo, 100% vlhkost... Takze se neprijemnych zim v lete muzes dockat i u nas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16490
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » ned říj 2, 2022 11:05

Podle mych zkusenosti je nejcastejsim a nejvetsim prekvapkem vitr, hlavne na hrebenech, kdy treba jdes s kratkym rukavem, krasnych 20-22°C a najednou vejdes do mista, kde z udoli (v Alpach je tech uzavrenych inverznich udoli docela dost) zacne ficet studeny vitr jak sfina, to ti klidne pocitove sunda dolu 10° i vice... proto se taky doproucuje to proslule vrstvbeni odevu, protoze to muzes klidne nest v batohu, i kdyz pak pouzijes treba na 1/2 hodky, ale to ti zachrani zdravi, o pohode ani nemluvim...
Přílohy
P8270315_x.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod apuka » ned říj 2, 2022 17:32

Jo, vitr je problem a nekdy docela velky. Nemusi byt ani "zimni podminky".

To jsem se chtel zeptat uz jinde, ale jsem se nedostal k tomu. Ted v Otztalu jsem tak pulku dnu resil problem - vyjdu na hreben, az potud je stale pocasi, jsem na to obleceny. Tam nahore ale stezka vede mezi skalami, jednou na jedne potom na druhe strane hrebena a strida se to. Problemy jsou dva a jejich synergeticky efekt je hodne silny:
1) ne jedne strane hrebena sviti od rana slunicko, tj. je to tam prehrate, sala horko, prime slunce pali, je tam bezvetri (zavetrna strana), clovek se poti i jenom v tricku
2) na druhe strane fouka silny vitr (ja jsem mel odhadem od 40 po 90 km/h, proste az k vichrici), na tu stranu jak je den dlouhy nezasviti slunce nebo dostane akurat posledni vecerni louce, je to do udoli typu "mrazova kotlina", na spodku jeste velke pleso se studenou vodou nebo vitr vane jeste od ledovcu.

Teoreticky by k tomu mohlo dojit i u nas, ale neznam misto, kde bych to zazil.

Ten spolecny efekt je, ze se pocitove teploty na dvou stranach lisi tak o 15-20, nekdy i vice stupnu. No a ta stezka strida strany, tj. tyto teploty se stridaji. Nekdy po peti minutach, nekdy po deseti - a nekdy po dvou. Bohuzel, neni videt, kde se to prede mnou zmeni. Otazka za milion je - jak se ted oblect??? Neustale se prevlekat nedava smysl, to bych - s trochou prehaneni - nic jineho nedelal. Takove obleceni, ktere by dalo tech 15-20 stupnu rozdilu jednoduse nemam.

Nakonec jsem to resil tak, ze jsem si pri prvnim takovem pripadu, kdy jsem hodne rychle zacal vychladat, jsem si na sebe dal pertexku, vetrovku. Idealni to ale neni, na slunci je horko, na vetru a stinu zima - ale lepsi nez bez ni. ZKousel jsem i Polartec Alpha bundu, ale v tom se na slunci nedalo, nedalo se ani v Rab Vapor Rise... Samozrejme, na slunci ani uplne rozepnuti zipu nestacilo.

Jak byste resili takovou situaci, jak byste se oblekli?
(Vim, ze je toto uz hodne OT - i kdyz zrovna pri tomto pripade mi to stridani teplot hodne vadil i pri foceni, vlastne jsem kvuli tomu na techto mistech prakticky nic neodfotil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16490
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » ned říj 2, 2022 19:14

To mám když se hodně ožeru, pak moje noc vypadá podobně - chvíli horko, jak sfiňa, chvíli se třepu zimou... Ale zůstávám přikrytý. :oops:
Radši se budu potit, než bych prochladl... stejně tak na horách, radši snesu chvíli horko, než bych řádně prochladl, protože pak řešení následků může být na dlouho. S tím, co popisuješ, jsem se taky několikrát setkal. Konkrétně v létě to řeším lehkou ss mikinou a na to větrovku. Časem jsem prostřídal více druhů a značek, poslední 2 roky nejvíce používám (za předpokladu, že 1. vrstva je nějaké coolmax tričko s krátkým rukávem, což je nejčastěji) TNF Quest FZ (taková ss mikina s tím čtverečkovným vnitřním "mikrofleecem", nebo co to je, a na to větrovku/lehkou ss Rab Borelias s kapucou. Na ručičky ss rukavice (mám nějaké tenší od Dare 2B, nebo BD HeavyWeight) - podle situace - oboje mám většinou s sebou). Na studené straně se komplet zapnu a pokud ta šílenost netrvá déle, než hodinu, jsem spolehlivě v komfortní teplotní zóně, kór, když se hýbu, na teplejší straně se komplet rozepnu a dá se to nějaký čas vydržet, záda se potí tak nebo tak, takže to je jedno... U focení mi to nevadí, dokud se nezamlžuje čočka či filtr, ale to se stává spíše v zimě, v létě zřídkakdy...

Takto může ta situace pak vypadat na fotkách...

P8270348_x.jpg


P8280209_.jpg


P8270355_.jpg
Naposledy upravil Quido dne ned říj 2, 2022 21:28, celkově upraveno 3
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » ned říj 2, 2022 19:15

Etheric píše:Chodim po osmistovkách v tom, v čem lidi lezou na velehory a su tak spokojen.. Netuším, co bych si měl oblíct do tak vysokých hor. Bude muset stačit vidět je z fotek


...tohle bys nedal?
Výška cca 2500 m n.m., 1. srpnový týden...
Přílohy
P9011654_800.jpg
Naposledy upravil Quido dne úte říj 11, 2022 7:45, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Etheric » pon říj 3, 2022 4:00

V triku určitě ne, ale jinak možná jo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8027
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pon říj 3, 2022 7:53

@Etheric:
Tak stačí mikina, nebo bunda, v tom nevidím problém... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pon říj 17, 2022 9:41

já ten říjen prostě miluju - každý rok mne bere...

javorniky - 00 nad velkým javorníkem.jpg


javorniky - beskydská rána.jpg


javorniky -  Image13.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2022 10:42

@Quido: Jo jesenne vyhledy jsou moc hezke. Ted jedno "stouchnuti" - u prvni fotky pises nazev "Nad Velkym Javornikem". Tos fotil z dromu nebo je tam vyhlidka (zda se mi, zes to opravdu fotil na javornickem a ne "frenstatskem/morkovskem" V. Javorniku, kde vyhlidka je, ale vyhledy jsou jine)?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16490
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Quido » pon říj 17, 2022 13:28

je to z Velkého Javorníku (na pomezí ČR/SK) - vzadu ty modré hory, vidíš zleva Kněhyně - Smrk - Lysá - Travný...
není to z dronu, je to z mobilu... a proč jsem fotku nazval nad Velkým Javorníkem nevím - nehledej v tom žádnou logiku :roll:

EDIT: ještě je možné, že jsem myslel tu přírodní rezervaci, co se jmenuje Veľký Javorník, či sedlo Veľký Javorník... tudíž "nad", jelikož je to výše ;-)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod ntz » pon říj 31, 2022 22:58

Naposledy upravil ntz dne úte lis 1, 2022 1:32, celkově upraveno 1
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1955
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Tomas » úte lis 1, 2022 1:11

@NTZ Paráda.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 1, 2022 7:41

NTZ: =D>
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4247
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 1, 2022 8:01

NTZ
krasny, ty prvni jsou z toho mista jak si psal, nebo si nakonec jel jinam? jinak je mi uplne lito, ze sem se nikam nedostala kdyz to vidim :D to musela byt pastva pro oci
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9346
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru