Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Gerill » stř srp 10, 2022 19:39

Zdravím,
mohli byste mi prosím doporučit nějaký spacáky (komfort kolem 0, váha do kila), pro lidi co spí převážně na boku, břiše, ideálně pokrčená noha a mají tendence se dost převalovat? :-k ..quilt spíše nechci.

Chtěl bych ho v kombinaci s Nemo Tensor Insulated na konci srpna vytáhnout na tenhle trek do Alp. - https://www.svetoutdooru.cz/hory/prechod-schladmingskych-taur-uchvatny-trek-kolem-jezer/

Zaujal mě BIG AGNES - Sidewinder SL,
https://www.youtube.com/watch?v=2er_VkamAcw
speciálně navrženej pro lidi co spí na boku ..nemáte s ním náhodou někdo zkušenost?

Budu rád za každý nápad. [-o<
Gerill
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 10, 2022 19:24

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř srp 10, 2022 21:25

Napad: kup si uplne normalni spacak. Idealne lehky perak s normalnim plnenim (tj. 50:50), pak se muzes prevalovat do aleluja i se spacakem. Spim na boku nebo na brise s pokrcenou nohou. Mam SJ Koteku 500 a nikdy jsem s ni nemel zadny problem. Je celkem na telo, a tak se hybe se mnou. Fakt za tim neni potreba hledat nic specialniho.

Trek je to pekny, sel jsem ho pred mnoha lety. Zacatek parkovite Riesachfalle a od pulky tretiho dne stejne. Akorat se snaz trefit cas jeste pred standardnim zhorsenim pocasi (maly monzun) na konci srpna nebo zacatku zari. Tohle se ale klidne da i v pulce zari, babi leto by mohlo byt idealni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod firebird » ned zář 25, 2022 19:56

Zdravím,
mám současně Husky Drape péřový spacák (700 cuin, 600g peří) a v teplotách kolem nuly je pro mě extrémně nedostačující ikdyž je zde uveden komfort - na 2 stupních - spím v něm v péřovce a téměř ve všem oblečení, které mám dostupné, zvažuji tedy výměnu za jeden z níže uvedených modelů - který byste spíše doporučili? (využití cca 50x ročně s přepravou zahrnující kompresi spacáku a jeho časté balení vlhkého - ať už kvůli bouřím, které stan ne vždy zvládá ve výškách nad 4000 metrů dobře, nebo kvůli silným dešťům).


První varianta - Patizon DPRO 890 - 890g kachního peří 700 cuin, komfort -9, -17 limit

Druhá zvažovaná varianta - Cumulus Paynam včetně modifikace pro větší množství peří - 690g husího peří 850 cuin, komkfort uveden -9, limit -17

Co z toho by mohlo být výhřevnější a zároveň odolné na časté skladování v kompresním obalu včetně skladování za vlhkého stavu - větší množství peří v plnivosti 700 cuin z kachny, nebo spíše menší množství v plnivosti 850 cuin z husy?

Rozměr 130 g hmotnosti zde pro mě tolik podstatný v tomto případě není, potřebuji hlavně odolnost pro časté používání a kompresní skladování při roadtripech na 1-2 měsíce ročně a větší výhřevnost, než u současného Husky.

Díky moc předem za rady/tipy!
firebird
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 25, 2022 19:46

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » ned zář 25, 2022 21:28

@firebird:

Podle referencí bych šel do Cumulusu... nicméně, pokud se často pohybuješ ve výškách nad 4000m n.m., pak bych šel asi do něčeho "silnějšího" ...a zvažoval bych jiný stan...

Že ti Husky nevyhovoval se nedivím, ani kdybych neznal parametry...
Jinak, pokud i do Cumulusu polezeš navlečený, jak popisuješ, nepomůže ti ani ten.

A jedna technická poznámka - žádný spacák, který se běžně prodává, nedisponuje jakoukoli výhřevností - spacáky "pouze", více či méně dobře, izolují...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » pon zář 26, 2022 8:14

Ja bych jeste pripomenul, ze
firebird píše:odolné na časté skladování v kompresním obalu včetně skladování za vlhkého stavu ...
potřebuji hlavně odolnost pro časté používání a kompresní skladování při roadtripech na 1-2 měsíce ročně
tyto podminky nesplni zadny rozumny spacak.

Skladovani stlaceneho spacaku s vlhkym perim delsi dobu je spolehliva cesta do rychleho zniceni peri. Jak polamani, tak i pripadneho plesniveni. Tudiz i ke snizovani izolacnich schopnosti, mozna i docela vyraznemu. Vubec nebude zalezet na vyrobci, modelu ani na kvalite peri (no jo, mozna nejakych 300 cuin by to lamani az tak nevadilo, na tom by uz nebylo co pokazit :-)).
(Kdybys potom premyslel nad syntetickym, tak tam zase to stlacovani povede k jeste rychlejsi ztrate izolacni schopnosti.)

Taky bych se primlouval k trochu "silnejsimu" spacaku (s lepsim teplenym komfortem). Nad 4000 bude i v lete nadranem casto pod nulou. Teda, pokud nechodis na ctrytisicovky nekde v tropech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » pon zář 26, 2022 9:47

apuka píše:Taky bych se primlouval k trochu "silnejsimu" spacaku (s lepsim teplenym komfortem). Nad 4000 bude i v lete nadranem casto pod nulou. Teda, pokud nechodis na ctrytisicovky nekde v tropech.


hm... ve 4 tisicich uz je to celkem jedno - napr. pri ceste kolem nebo na Kilimanzaro mas sice ve dne klidne pres +30°C, ale v noci zase klidne k -20°C
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod firebird » pon zář 26, 2022 9:59

Díky moc za reakce, použití spacáku je zamýšleno především v nejteplejších letních měsících, kdy často cestuji po horách, tzn. červen-září, kdy se i u výšky 4000 metrů drží v Evropě příznivé teploty kolem 0, tuto výšku pak budu opakovaně přesahovat jen v Himalájích ale v rámci ubytování na chatách, tudíž opět by nemělo dojít k teplotám hluboce pod 0. V ostatních 80-90% případů bude spacák využíván během těchto letních měsíců ve výškách jen kolem 2000 - 3000, kde jsem doposud až na pár vyjímek vystačil s pouhými 600g 700 cuin husího peří (low cost husky péřový spacák), takže zas tak černě bych to neviděl, navíc šetřím každý cm místa, neboť čtvrt batohu zabírá kromě kempovací i foto výbava.

Jediné co mě tedy zajímalo, zdali dosáhnu nějak znatelně větší výdrže spacáku, kdybych pořídil spacák kde bude např. těch 900 g kachního/husího peří v plnivosti jen 700 cuin, než pak nižší hmotnost výplně - 690g husy v plnivosti 850 cuin.

Pokud by měl ten rozdíl v následné výdrži být zanedbatelný, tak samozřejmě zvolím raději menší váhu s vyšší plnivostí - neboli výše zmiňovaný Cumulus, samotné teploty jsou pak u obojích variant uváděny totožné...
firebird
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 25, 2022 19:46

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » pon zář 26, 2022 10:42

firebird píše:Jediné co mě tedy zajímalo, zdali dosáhnu nějak znatelně větší výdrže spacáku, kdybych pořídil spacák ...
Nejvyraznejsi zvyseni vydrze spacaku dosahnes, pokud jej nebudes skladat vlhky (no to pripadne mokry), rano jej nekde prehodis rozeply, alespon na nejakou dobu, napr. v case snidane, kazdou zastavku jej roztahnes aby se susil. No a pokud jej budes nosit delsi dobu kompresovany, tak zase co nejrychleji jej nekde vytahnout a rozlozit - zase staci alespon par minut, at trochu nabere loft.

Jinak je naprosto jedno, jaky spacak a s jakym perim koupis. Az Ti peri splesnivy, tak uz bude plesnive na furt.

Mozna jedine, co by mohlo pomoci, alespon trochu je hydrofobni peri, ktere by melo nasakovat vlhkosti vyrazne min nez bezne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Quido » pon zář 26, 2022 11:08

IMHO bych si na těch 80-90% čundrování ve výškách kolem 2000 m n.m. pořídil jiný spacák, než do Himalájí či do těch 4 000 m n.m. a více... (btw. mezi 2 a 3 tis. výškových metrů je už dost rozdíl, ale je to místo od místa, lokalita od lokality, kontinent od kontinentu...)

A fakt netuším, kudy chodíš, ale z mých zkušeností v takové výšce je noční teplota kolem 0°C velmi nepravděpodobná, např. ani v létě v Pyrenejích ve výškách, o kterých píšeš, jsem nezažil v noci teplotu nad nulou... tož fakt nevím
:roll:
A za mne, není důvod, aby byl spacák pravidelně mokrý...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod vandrpa » čtv lis 10, 2022 22:21

Ahoj, přemýšlím o upgradu spacáku. Teď mám dinis https://www.huskycz.cz/spacaky-perove-dinis-10-c-zelena

Za noc dost často měním polohu a točit se v něm neni moc pohodlné, nedej bože si chtít sundat/navlíc ponožky. To mě vede k myšlence zkusit quilt.

Husky zde není úplně love brand, jak je na tom Sea to Summit:)? Pošilhávám po Cinder Cd II https://www.4camping.cz/p/spacak-sea-to ... ular/#seda tj. měl bych si trochu pomoci jak váhou, tak tepelným komfortem.
Dělají i verzi s větší plnivostí https://www.4camping.cz/p/spacak-sea-to ... seda-zluta 750 vs 850cuin , ale chtějí za to docela zaplatit a jestli jsem to pochopil správně, tak je těch pár gramů vykoupeno ještě nižší žívotností.

Vyplatí se quilt? Máte nějakého ozkoušeného favorita? Má-li to vydržet 10+let/150+nocí, tak jsem ochoten investovat nějakou korunu navíc.

Díky za rady.

v
vandrpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 29, 2022 19:02

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » pát lis 11, 2022 5:19

Quilt proč ne, ale nutností je velmi kvalitní karimatka, ideálně širší verze, když se chceš točit. Objednej domů a vyzkoušej doma jak se v tom cítíš.
Btw ty ceny nejsou vůbec mimo, kvalitní peří je prostě drahý a raději bych šel do vyššího cuin, rozdíl v životnosti záleží zejména na tvém chování ke spacáku, ne na jeho plnivosti..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod vandrpa » pát lis 11, 2022 11:54

a tady z té dvojice máš nějakého favorita?
sea ember ebii X cumulus quilt 350
nylon X perex
90/10 X 95/5
ULTRA-DRY 850+ Loft X 850
https://travelight.cz/produkt/cumulus-quilt-350/
https://www.4camping.cz/p/spacak-sea-to ... seda-zluta
vandrpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 29, 2022 19:02

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » pát lis 11, 2022 12:55

Já neznám tvoje výlety, nevím, kde a jak v tom budeš spát. Každopádně favorit je vždy výrobek s lepšími parametry, obzvláště u věcí, co jsou nadlouho, tam se na cenu nekouká. Stejně to musíš vyzkoušet, aby ses přesvědčil, že to není moc ouzký nebo jinak nevyhovující
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod vandrpa » pát lis 11, 2022 16:30

Jasný, mě se jedná o letní přechody, případně po zbytek roku jižnější destinace (tarp/bivak). Ty dva quilty co jsem vybral jsou cenově v podstatě na stejno a liší se pouze ve víše zmíněných parametrech na které nemám názor.
vandrpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 29, 2022 19:02

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » pát lis 11, 2022 18:02

Hlavně koukej po rozměrech, abys v tom nebyl jako v kazajce..
Výše zmíněný parametry vychází tak, že oba quilty budou fungovat téměř stejně, rozdíl při zmíněným použití nemáš šanci poznat. Rozdíl vidím v tom "dry", pokud je to hydrofobní úprava peří /o té tu bylo psáno dost/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » sob lis 12, 2022 17:54

Opatrne s tim quiltem. Neni to pro kazdeho, jen pro lidi, co opravdu vedi, co delaji. Sam bych do toho nesel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Riokai » pát led 20, 2023 10:51

Ahoj, chci si koupit péřák na léto - brzké jaro/podzim, využíval bych ho především v českém prostředí hor a v létě při přechodech severských zemí (např. letos Faerské Ostrovy, Dánsko) kde by teploty měly být do těch 5 stupňů +-. Tím, že ho budu používat hodně při přechodech, a taky že jsem v poslední době začal být tak trochu úchyl na UL ( 8-[ ), tak jsem omezil výběr na UL spacáky s váhou okolo 600g. Ve výsledku se rozhoduju mezi dvěma spacáky:

Sir Joseph Koteka III 290 velikost 190
http://www.sirjoseph.cz/cz/produkty/spa ... 90-714.htm

Patizon Dpro 290 velikost M
https://www.patizon.com/p/p-patizon-dpr ... d=552c#354

Co jsem procházel, tak oba mají vesměs podobné parametry, Patizon udává o trošku lepší tepelný komfort ale s nižší plnivosti peří a vyšší váhou. U Patizonu se píše, že dpro serie by měla mít větší prostor a komfort oproti dřívějším řadám a i tady na fóru jsem četl, že např SJ spacáky jsou obecně užší, nícméně jsem docela střízlík, takže mi (nejspíše) užší spacák nevadí, navíc podle parametrů, pokud je čtu správně, by měl mít ten SJ Koteka prostor větší než Patizon Dpro.

Zatím jsem byl nakloněn Kotece, ale pořád váham a proto zkouším psát sem o nějaké rady, osobně nemám s péřáky moc zkušeností, používal jsem doteď většinou syntetiku např. od Vanga, takže kdybyste měli nějaké doporučení, případně zkušenost i s jiným spacákem podobných parametrů, které hledám, tak bych byl vděčný. Díky!
Riokai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 20, 2023 10:24

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » pát led 20, 2023 11:38

idealni je jit a ty spacaky si vyzkouset a prohlednout ... koteky maj u hudyho

https://spacaky.heureka.cz/sir-joseph-k ... /#prehled/
https://spacaky.heureka.cz/sir-joseph-k ... /#prehled/

a dpro maj napriklad v hanibalu

https://spacaky.heureka.cz/patizon-dpro-290/#prehled/

myslim, ze oba (resp. vsechny tri - ackoliv ja bych asi nechtel koteku mk.2 kam se neda zapnout hlava) jsou dobre spacaky, tady se fakt poradit neda, ze jeden je lepsi nez druhej ... jdi a vyzkousej co ti vic sedne (strihem, barvou, pocitem)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » stř úno 15, 2023 17:31

coze ???? v clanku tady je napsano

Většinou ve stanu. Na treku žijete hlavně ve spacáku, je to váš jediný domov. Každý večer jsem se těšila do péřáku od beskydské firmy Patizon. Potřebovala jsem něco lehkého a teplého, ale aby to nevlhlo. Peří s hydrofobní úpravou skvěle zvládlo monzunové deště.

Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sv ... droj=patro

Patizon nedela HF peri o.O
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Riokai » sob bře 25, 2023 10:32

Nedávno jsem viděl podcast se spoluzakladatelem Patizonu a ten říkal, že něco s HF peřím teď testují, ale v běžném sortimentu to nemají, tak leda že by poskytly nějaký testovací kus.
Riokai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 20, 2023 10:24

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod irem » pon dub 3, 2023 7:11

Nemate, prosim, nekdo srovnani nebo alespon postrehy ke spacakum SJ Koteka III 500 a Cumulus Panyam 450? Nejake zasadni duvody pro / proti jednomu z nich?
Ciste parametrove oba odpovidaji tomu, co shanim.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 9:57

Ja mam Cumulus Panyam 450, kterej jsem nahradil Patizonem G400 ... Moje zena ma SJ (myslim, ze to je prave Koteka) a take ode me dostala Patizon G400, takze jsme tyhle spacaky jsme oba prenechali detem ..

Nerikam, ze to hraje roli univerzalne pro kazdeho, oba spacaky jsou ale docela uzke a me vyhovuje mit spacak sirsi a pohodlnejsi .. Cumulus ma mavic plneni 55:45 (vrsek:spodek - a driv pouzival dokonce 60:40), coz mnoha lidem take nevyhovuje ..

Myslim si, ze oba spacaky jsou hodne srovnatelne .. SJ neni jak Jurek a jde s dobou, takze taky sije z Pertexu (alespon vrsek) .. Chtelo by to vyzkouset, kterej ti lepe sedne (coz se v pripade cumulusu tezko dela, maj ho jen dva eshopy v cesku) ... Cumulus nabizi take konfigurator, coz je celkem unikatni

https://cumulus.equipment/eu_en/wizard/ ... uct/id/56/

Oba maj vyhody a nevyhody .. myslim ale ze jsou srovnatelne .. 55:45 plneni v pripade Cumulusu bych asi zmenil v konfiguratoru na 50:50 .. Idealne bych oba vyzkousel a resil podle sedi/nesedi, libi/nelibi ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod irem » pon dub 3, 2023 10:08

Diky. Strihove mi ani jeden spacak nevadi, oba jsem mela v ruce, takze vim, ze material mi take neni neprijemny na omak. Libi/nelibi nehraje roli, musi to hlavne dobre fungovat (OK ... a nebyt neonove ruzove).
Jak pises, oba maji vyhody a nevyhody, ale zadna z tech, ktere vidim se mi nezda rozhodujici pro nebo proti koupi :) Takze zkousim, jestli nekdo, kdo ty spacaky ma / mel na nich vidi nejake zasadni plusy / minusy, ktere bez vyzkouseni v praxi proste nepoznam.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ntz » pon dub 3, 2023 10:32

Ja ti teda jeste napisu, co bych zmenil v tom konfiguratoru u Panyamu

- chtel bych plneni 50:50
- chtel bych 3mm 1:1 zip (default je 5mm)
- pridal bych si neco v ramenou - nabizej +10cm a nebo +22, ja mam +10 a mel jsem dat +22, ale tech +10 je pro vetsinu lidi asi dostatecnejch
- zvazil bych to hydrofobni peri

jinak nevim, na jake nevyhody (a plusy a minusy) cekas .. Cumulus i SJ jsou premiove spacaky ktere jsou prakticky stejne ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » pon dub 3, 2023 16:39

Cumulus
-nema testovani EN
-plneni 45:55 oyeb na testovani EN (ja to citim)
-850+ cuin drzi vlhkost a pomaleji schne
+sirsi strih u noh

SJ
-uzky strih
-je dost na telo a obcas mi byla zima na kycle (brrr jeste ted to citim)

Proc trvas na techto dvou modelech? Vlez si do nich a zkus se pretocit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 17:19

Jak v těch pytlích spíte? S rukami podél těla nebo složenými na hrudi když ležíte na zádech? Já měl vždy se spacáky problém a to i s Cumulusem +22cm navíc, že jsem nevěděl, kam s rukama... Ruce podél těla mít nemůžu, na zádech se taky nevyspím. Spím na boku a jediná možnost jak ve spacáku zaujmout tak nějak pohodlnou polohu byla na boku s jednou rukou podél těla a druhou pokrčenou do tak ostrýho úhlu, že to už za chvíli nebylo pohodlný a po delší chvíli to bylo ultra nepohodlný až bolestivý. I se spacákem rozšířeným o 22cm. Jediná možnost, jak mít ruce v pohodlné poloze, abych mohl normálně usnout, byla rozepnout spacák a dát jim volnost, což je možný tak v hezký letní noci....
Máte někdo podobný problémy, že ve spacáku nevíte, kam s rukama? Nebo za to může moje ADHD a tiky, kvůli čemuž nevydrží ruce chvíli v klidu /ani v noci/? Tohle mi na spaní venku vadilo snad ze všeho nejvíc. Ještě víc, než tahat ten spacák s stan celej den :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod booze » pon dub 3, 2023 19:36

Etheric píše:Jak v těch pytlích spíte?

Prenatalni poloha, na boku s necim pod hlavou, na brichu. S dobrou karoskou se vyspim vzdy dobre.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pon dub 3, 2023 19:52

Ja napul na boku a na brise, ruce podel tela, neco pod hlavou. Zpocatku mi to vadi, jelikoz doma mam pod hlavou ruku, ale za par dni si zvyknu. Ve spacaku se tak da ruka jen kdyz je teplo, coz obvykle neni.

booze píše:-je dost na telo a obcas mi byla zima na kycle (brrr jeste ted to citim)

Mozna bys mel zhubnout :twisted: Mam puvodni Koteku 500 a tohle se mi nikdy nestalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » pon dub 3, 2023 19:58

Jo, ale mně jde o to, co s rukama. Nenašel jsem způsob, jak je umístit, aby to bylo ok. Tak mě zajímá, jestli to tak má i někdo další, nebo je to jen kvůli mému ADHD atd
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » pon dub 3, 2023 20:07

No, kdyz jsme chodili v jedne praci stridave na hodinku-dve zdrimnout, ja jsem mel taky problem,z emi trvalo hodne dlouho, kym jsem nasel "nejakou" polohu. Jen mne vadilo poruzne, jednou ruka/ruce, jednou nohy, jednou poloha hlavy, ... - vzdy stejny spacak, stejna karimatka a stejne "neco" pod hlavu, ale skoro vzdy se menila "dobra" poloha. Co bylo dobre jeden dem dalsi den uz nemuselo byt.

Netusim, proc to bylo tak, normalne spim dokopy ve dvou polohach, ale ve spacaku to neslo. (Coz je jedne z duvodu, proc ani nechci nikam jit spat do spacaku - nejak podobne jsem to mel jeste i kdyz jsme chodili pod stan).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky