Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » ned zář 11, 2022 12:18

Kupkolo ma pro registrovane zakazniky slevu 11%. Do dneska.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv zář 15, 2022 17:28

Ty jo.... až když to fčíl vidím naspané, tak mito došlo (mluvili o tom už ale i na předpopičasí) - o víkendu bude kosa... ale mělo by být bajkovatelno....
Předpověď na sobotu (00-24):
Polojasno až oblačno, během dne až zataženo a později odpoledne a večer místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, nejvyšší denní 11 až 15 °C.
Předpověď na neděli (00-24):
Zpočátku místy polojasno, jinak většinou oblačno až zataženo. Místy přeháňky, během dne četnější. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, nejvyšší denní 10 až 14 °C.

Tosem zvjedaff, zítra musím pohledat zimní hadry na bajka. Po týdnu kdy to nešlo (práce a pičasí) se ale těším, nežene.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » čtv zář 15, 2022 20:00

Dneska jsem potkal opravoveho piciklistu, ktery vam kazi jmeno. Prechod v Praze v Karline, bez svetel. Prechazelo plno lidi vcetne matek s kocarkama, auta zpusobne stala na obou stranach. Najednou se priritil ten kreten, objel stojici auta a projel primo mezi lidma asi tak 10 cm od jednoho kocarku :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 17, 2022 11:47

Tak.... bajk nebyl (ale mohl, škoda no): fčera večur začlo (uz zase scát), já sito teda v hlavě přepnul na "bajk eee" a ráno dyž sem stal, tak sice nescalo ale extra šedivo = vůbec semněměl myšlenky na bajka - byla vycházka (celá zasucha = čuli na bajku by to bývalo šlo taky, škoda no). Ale co už, pozdě bečet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » sob zář 17, 2022 13:29

Mě se podařilo včera zagravelovat ale už je to bída. Tady průběžně něco pořád padá, jezdit se rozumně moc nedá. Vyhlídka na příští týden taky dost mizerná.

Podzim je prostě tu.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 18, 2022 11:40

.. a neska bajk zase nebyl, tentokráte ale pěšky bylo správně. Kura, já bych točil nohama... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned zář 18, 2022 11:58

doufám, že stihnu aspoň konec sezóny od listopadu do prvního sněhu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned zář 18, 2022 13:06

Já volil mezi vycházkou s rodinou a bajkem. Vyhrál bajk, ale ve finále to stálo vcelku za prd. Jednak mě to vykropilo, druhak bylo všude mokro a do třetice byl pěkně debilní vítr.

Pár km jsem jel s nějákým žiletkářem a debatovali jsme o tom jestli nás to vykropí nebo ne, shodli jsme se že asi ne a když jsme se oddělili na křižovatce tak začlo kropit. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon zář 19, 2022 15:28

Do prkýnka.... o víkendu bajkovatelno nebylo, až do středy to má být stejně a ve čtvrtek to vypadá, že by to mohlo jít... a já budu kde? ...samozřejmě na služebce... grrrr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte zář 20, 2022 15:28

Etheric: Ještě jsem po minulém mazivu dočišťoval tu kazetu, jak jsem o tom minule tady psal a použil jsem tvoji metodu úzkých textilních pásků namočených v technickém benzínu. Kazeta vypadá jak nová :smt023
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4213
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte zář 20, 2022 17:16

Jj. Funguje :)

Už mám smontovanej stojan. Hned mi bylo jasný, proč je to tak levný - všechny ty spojný části, co by musely být z frézovanýho hliníku, jsou plastový odlitky. Chápu, ty frézovaný AL části by stály víc, než zbytek stojanu..
Ta nosná tyč nahoře bude chtít přejet rašplí, je to natřený barvou na omak ala omyvatelná olejovka, prostě zrcadlo, bodeť by se to neprotáčelo..
Už jen se dokopat a udělat si čas na tu brzdu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7990
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » úte zář 20, 2022 19:49

Aby se to neprotacelo, vloz tam kousek smirglu.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát zář 23, 2022 11:28

To sem zvjedaff - zítra ráno by to (konečně) mělo jít točit nohama, bude ale kosa = (zřejmě) full winter gear. Trasu mám v hlavě, těším se.
Počasí v noci (22-07):
Polojasno až oblačno, zpočátku místy i skoro jasno. Během noci postupně místy až zataženo, k ránu ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 5 až 2 °C, lokálně přízemní mrazíky.
Počasí přes den (07-24):
Oblačno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Večer postupně zataženo. Nejvyšší odpolední teploty 15 až 18 °C.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát zář 23, 2022 13:12

Já dneska byl lehce zagravelovat, svítilo (kolem 13C). Krátký dres + kraťasy + návleky na ruce a nohy bylo na spodní hraně teplotního komfortu, ale svítilo tak jsem se usmíval. :D

Full winter gear jsem zatím nevytáhl, ale už bylo termotriko + dlouhý dres + dlouhé rukavice (bylo asi 8C tuhle). Zimní gatě a ostatní věci zatím nedotčeny.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 24, 2022 11:52

Tak jo, neska sem (po 14ti dnech) zase točil nohama.... ale před bajkem to byl potrat na druhou se přinutit a první hodinu na bajku mě to vyloženě nebavilo, až potom se to zlomilo a už mě to bavilo/užil sem si to. V noci (zřejmě) bylo jasno = kosa, ale ráno to zešedlo = otěplilo se (+7), takže byl enem half winter gear. A na úplný závěr (příjezd k nám do dědiny po "kyklostezce" = bahnitá, vodnatá travnatá stezka docela z kopce mi f tom bagu ustřelilo přední kolo a lehnul sem (prtelí do toho baga), naštěstí to vypadá že sem starému člověkovi ani bajku nic neudělal (krom baga).

Předpopičasí na zítra ráno je taková nijaká "ojediněle slabý déšť", tak nevím, no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 24, 2022 17:03

Mno, dialektika - vymyslel sem na zítra neobvyklou trasu, začal sem se těšit a.... paxem si přečet čerstvou předpopičasí... a je po těšení...
Počasí dnes večer a v noci (18-07):
Zpočátku polojasno až oblačno, postupně zataženo, k ránu místy déšť, spíše na západě a severu kraje. Během noci ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 7 °C.

... prostě uvidíme ráno esli bajk nebo gorateks a pěšo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 25, 2022 11:48

Tak za bé) bylo správně - asi ve čtyři ráno začlo (lehce) scát a bylo to. Kura, jak ta bajko-sezona pěkně probíhala, tak druhá půlka září to stálo za prd - (skoro) furt nebajkovatelno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 25, 2022 16:50

Předpověď na středu (00-24):
Převážně oblačno, během odpoledne místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, nejvyšší denní 10 až 14 °C.

... to je nějak nezvykle optimistická předpopiča na volný den.... mno, uvidíme, chtěl bych... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte zář 27, 2022 12:01

Při pohledu z wokna (chčije tam) se to zdá neuvěřitelné:
Počasí v noci (22-07):
Oblačno až polojasno, přechodně zataženo, ojediněle přeháňky. Ojediněle se vytvoří mlhy. Nejnižší noční teploty 6 až 3 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.
Počasí přes den (07-24):
Zpočátku většinou polojasno, ojediněle mlhy. Během dne oblačno až zataženo, později odpoledne a večer postupně na většině území přeháňky nebo občasný déšť. Nejvyšší odpolední teploty 13 až 16 °C.

... bude sice kosa, ale mělo byto jít... točit nohama... kéžby... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 28, 2022 11:33

Neska to klaplo na jedničku, ráno sice byla kosa (+4) ale poloslunečno, vzal sem na sebe full winter gear a v prvním kopci (na slunku) mi bylo až moc těplo, na kopcích ale už nesfítilo = už to nebyl overkill. Křasný výlet, propojil sem několik (obvyklých) tras do jedné, líbilo se, neska mě to vyloženě bavilo, nohy se sice už tak ochotně jako v létě netočí (jako dycky na podzim "už se jim nechce"), ale co už.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 28, 2022 15:47

Kdysik (ca 2 roky zpět) sem si tu stěžoval, že mi sedlo (Selle Italia Flite) na bajku "odešlo" už po ca 40 výletech - takhle to vypadalo:
flite fake.jpg

Pořídil sem druhé, to samé, akoráth bylo krásněji zabalené, byla na něm visačka a vůbec se tvářilo líp a jo, dneska už můžu na 100% říct, že to první byl fake (asi z čajny), takhle totiž vypadá originál Selle Italia Flite po ca 100 výletech:
flite.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř zář 28, 2022 19:40

konečně jsme klacky postavil do kouta, rentgen vypadá dobře, teď to pořádně rozchodit a do zimy snad ještě něco stihnu odšlapat
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » stř zář 28, 2022 19:56

Jsem si rikal, ze ten cas nejak leti a pak jsem se radej kouknul. Tys mel sadru jen mesic? Myslel jsem, ze 6 tydnu je (v nasem veku) minimum, ja jsem ji mel skoro 8.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » stř zář 28, 2022 23:03

Sádru jako takovou jsem měl 3 dny. Tohle jsem tu někde psal, že místo toho mi můj chirurg dal takovou pevnou ortézu, že šlo se opírat o patu. Na gauči nebo u compu jsem to sundával a hýbal kotníkem, aby nezatuhl.
Dneska je to přesně 5 týdnů.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát zář 30, 2022 15:18

Kruciš... venku neska celý den víc či méně ščije (fčíl tam mrzgolí) a předpopičasí na zítra ráno slibuje/neslibuje....
Počasí v noci (22-07):
Většinou zataženo, během noci lokálně slabý déšť. K ránu ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 6 °C.
Počasí přes den (07-24):
Převážně zataženo, zpočátku lokálně slabý déšť a ojediněle mlhy. K večeru postupně na většině území déšť nebo přeháňky. V noci ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší odpolední teploty 14 až 17 °C.

...tosem teda zvjedaff, esli zítra ráno bude bajk nebo vycházka v gorateksu.
Na neděli je to trošku optimističtější...
Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, zpočátku místy přechodně i polojasno. Postupně na většině území přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, nejvyšší denní 13 až 17 °C.

... kéžbyto aspoň teda v neděli vyšlo, chtěl bych... točit nohama... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 1, 2022 11:45

Mno, tak za bé) = gorateks bylo správně, od rána extra šedivo, mha na hřebenu, místama mrzgolilo. Tak snad aspoň zítra, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 2, 2022 11:58

Jo, neska sem točil nohama... ráno sem stal a polojasno, snídaně, kafe a už sem se chystal vyrazit, dyž začlo z minimraku scát... po pár minutách to už přestávalo, taxem v mokru a mezi posledníma kapkama deště vyrazil a .... celou dobu už ani kapka, převážně i sfítilo = fajný výlet ale moře baga a vody fšude, klouzalo to fest (jednou sem zase lehnul, bez následků), nohy se točily celkem ochotně, prostě sem si to užil. Fčíl už i bajk umytý, f týdnu má být baboleto, tak bych ráth aspoň jednou, lépe 2x vyrazil. Du vymýšlet trasy.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 2, 2022 14:41

pavproch píše:ještě jeden Z-max WCS (bez Shield), tak ho tam na zbytek letošní sezony (a zřejmě i začátek příští) dám

Neska v tom bagu sem byl teda sakra ráth za Z max a jeho záběrové schopnosti v bagu - neprohrábnul sem ho ani raz, a to bylo místy 10i víc cm řídkého jílovitého klouzavého baga. Zato do strany mi to klouzalo fest (mokré kořeny napříč, šikmo svahem = to je na zabití, taky sem na jednom takovém kořenu neska zase lehnul).
zmax.jpg
zmax.jpg (26.23 KiB) Zobrazeno 1011 krát

Já se snad ještě po nějakém tom Zmax (bez Shield) podívám...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 2, 2022 15:24

Tak jo, 2 kousky objednány přímo u Ritchey International.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 2, 2022 19:48

Jak poznám, jestli mám správně nasazený řetěz? Četl jsem, že některé řetězy rozlišují i strany a podle toho se musí nasadit. Je to na tom řetězu nějak označené?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4213
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika