Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Etheric » stř lis 24, 2021 8:55

mike píše:Furt pisu, ze primaloftky nejsou propocene, jsou naopak vevnitr uplne suche

Přesně tak, narozdíl od vrstvení, kdy se fakt musím pohybovat na spodní hranici komfortu, jinak se zapotim i já bez ohledu na kvalitu vrstvev. A to je pak teprve diskomfort.
Jinak mám opravdu problém se před každým kopcem svléct a na každým kopci obléct, to stejný při zastávkách či přechodech ze závětří na větrnou stranu. Je to větší voser, než kvůli každýmu loku vody tahat flašku z vnitřku batohu s víkem... Naštěstí s primaloftkou a jedním trikem pod ní tohle řešit nemusím. Vrstvení je pro mě přežitek, asi jako kožený pohory, bavlněná celta,.... Doba pokročila ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř lis 24, 2021 13:21

Mawenzi píše:kupovat alpha mikinu za 3500 nebo zateplenou bundu za 3500? a je otazka zda ta alpha by opravdu odvadela dobre tu vlhkost
Alpha urcite by odvadela vlhkost dobre, podlozene laboratornim merenim to nemam, ale samotna alpha mozna odvadi skoro o rad lip nez synt. izolace (i Primaloft). Problemem ale je, jestli to zvladne odvadet i vnejsi vrstva bundy s Alphou.

No a konkretne Tobe bych uplne nedoporucoval na zimu Alpha bundu jako jedinou uz jen kvuli tomu, ze pri stani Te bude lip izolovat bezna zateplena bunda. Takze s Alphou bys stejne musela na delsi foceni, vareni, atd. nosit nejakou perovku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 24, 2021 13:35

apuka
tak to myslim, pri stejne cene je pro me alpha stejne k nicemu relativne.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod davvee » pon lis 29, 2021 14:33

Zdravím,

hledám pro přítelkyni na Vánoce nemembránovou softshelku. Ale na netu je toho tak málo mi přijde. A když už tak dámské jsou v hrozných barvách. Hledám tak ideálně kolem dvojky. Highpont venus se již nedělá, Drift 2.0 v požadované barvě jsem nenašel. Pak leda Rab borealis. Pekná je Tilak Trango, ale ta už je na mě finančně moc.
Nějaký nápad ?
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pon lis 29, 2021 16:29

Jen technicka k te Rab Borealis - promyslej, jaky typ SS ji chces darovat. Borealis bude spise jen jako prijemnejsi nahrada vetrovky, ale moc nezahriva. Ona je skvela na "sve" ucely ale pokud chces neco jako Trango nebo Drift, tak budes mozna zklamany, ty jsou uplne jine.

K cenam - bohuzel, posledni dobou jde vsechno hrozne nahoru i v outdooru...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Gerry » úte čer 7, 2022 16:20

Ahoj,

rozhodla jsem se pořídit si nějakou relativně univerzální bundu na turistiku. Ačkoliv je mi jasný, že nic jako univerzální bunda neexistuje, došla jsem po přečtení článků a některých vláken tady k závěru, že momentálně bude asi nejlepší investovat do nějaké softshell bundy s tím, že v budoucnu bych pořídila nějakou nepromokavou vrstvu.
Do teď jsem si vystačila tak nějak s tím co mám doma, ale asi je na čase koupit pořádnou bundu.
Hledám bundu, která bude vhodná především do podmínek hor ČR/SK, ideálně využitelná celoročně (jaro- podzim) samozřejmě s tím, že bych podle ročního obdob a potřeb přizpůsobovala další vrstvy. Dál bych ji využívala i na procházky se psem v lese, na kolo a popřípadě na běžky, nicméně primární jsou hory. Dost se potím, takže důležitý je pro mě aspekt prodyšnosti. Zároveň by měla zvládnout nějakou jemnější přeháňku, mrholení apod. Cenově bych se ráda vešla cca do 4.000 Kč.
Našla jsem si zatím 4 varianty:
- Tilak - trango https://www.tilak.cz/cs/trango-s-kapuci-lady
- High point - Atom lady hoody jacket https://www.highpoint.cz/produkty/damsk ... acket.html
- Direct Alpine - brenta lady https://www.hudy.cz/brenta-lady?variant ... ize=403583
- Rab - Borealis Wmns https://www.hanibal.cz/rab-borealis-wmns_z22664/#8650

Byla bych vděčná za nějaké věcné rady, podle čeho se rozhodnout a jakou bundu si pořídit.
Gerry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 29, 2020 19:15

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 7, 2022 16:36

tak treba trango bude "tlusta" a spis podzimne - zimne - jarni, rab borealis je naopak spis jarne - letne - podzimni, takze pokud jednu univerzalni, je vzdycky lepsi tensi, protoze v trangu se v lete uvaris, atom je tak neco mezi a DA neznam, ale vyapda zajimave, bude podle vahy spis lehka ala rab borealis.

na borealisu mi vadi vysoko polozeny kapsy. Pokud jednu celorocni, vynechala bych trango, je to moje prvni SS bunda a mam ji jen prave mimo letni sezonu a vlastne nejlepsi je v zime :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod milarepa » stř čer 8, 2022 7:57

pokud chceš softshell do nejširších podmínek, tak běž do Atomu od High Pointu, je velmi prodyšný, skvěle střižený a ze super materiálu, mám ho, a jsem velmi spokojený, jako se vším od téhle super značky, používám ho v rozmezí přibližně od +10 do -5, a vydrží toho opravdu hodně

Borealis je též super, ale nevykryje ti tolik podmínek, v podstatě to je taková odolnější větrovka..... DA bude podle váhy něco podobného, Tilak má kámoš, fajn bunda, ale spíše do chladnějších podmínek
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř čer 8, 2022 8:37

Ja to vidim podobne jako Mawenzi. Taky neznam DA, ale asi je to neco podobneho jako Borealis. Tilak je uz, da se rict, mirne zateplena SS. Ten Atom mi prijde (jen podle vahy a fotek a i podle rozsahu teplot pro milarepu) na univerzalni bundu prilis tlusta. Taky vem do uvahy pri hodnoceni milarepovho prispevku o Atomu, ze on neni moc potivy clovek, takze Tvuj pocit ze super prodysnosti muze byt jiny (ale nemusi). Lepsi by bylo hodnoceni od potivce.

Starsi verzi Borealisu (tehdy jeste bunda nemela DWR, tj. pouze do sucheho pocasi) je pouzitelna cely rok- V lete (mne) nedela problem ji mit na sobe klidne i v +25, v zime si ji obcas oblekam na profukujici tlustejsi flisku, byl jsem tak v Tatrach pod -10 v cerstvem az silnejsim vetru. Ale nova verze ma DWR proti vlhkosti a ten material muze byt o fous mene prodysny (ale opravdu jen o fous), zase Te ochrani pred jemnym mrholenim.

Co se tyce tech kapes, je to otazka zvyku a taky jestli chodis s batohem s bederakem. Pokud ano, mozna ocenis, ze se do nich dostanes (no, ne uplne) bez odepnuti bederaku. Nebo kdybys delala canicross s "uvazkem" kolem pasu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Softshell s kapucou

Příspěvekod Lipon » stř čer 8, 2022 9:02

Trango může být problém koupit, krámy nemají vůbec nebo okrajové velikosti, eshop jen některé velikosti
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » pát zář 16, 2022 17:53

milarepa píše:pokud chceš softshell do nejširších podmínek, tak běž do Atomu od High Pointu, je velmi prodyšný, skvěle střižený a ze super materiálu...


Taky mam zkusenost s touto bundou... matros je opravdu skvely, to potvrzuji, mozna az prilis robustni, bohuzel, mne nesedi strih a stve mne ta kapuce jen na gumku... a ty pretpotobni dizajnove kreace u HP mne taky zacinaji vadit,
nicmene tuhle znacku mam porad v oblibe!
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod milarepa » sob zář 17, 2022 17:13

asi máš jiný typ postavy, mě všechny věci od HP perfektně padnou...:-)

ta kapuce na gumu mi zase perfektně sedí a nemám s ní nejmenší problém, stejné jako u jejich větrovky

díval jsem se teď na jejich web a začínají doplňovat nabídku o novou podzimní kolekci, přijde mi, že na designu zapracovali

někdy v listopadu chci projít Šumavu, vezmu to přes Sušici a koupím si u nich na náměstí kalhoty Gondogoro, minule, když jsem si je tam zkoušel, tak mi perfektně seděly a líbily se mi, i tu barvu bych překousl, bo jsou super, jejich nová kolekce to třeba ještě posune výše, a snad budou i v jiné barvě :-)
https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni-high-point/kalhoty-panske/softshellove-kalhoty/gondogoro-2-0-pants.html
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Quido » pon zář 19, 2022 10:31

mám od nich ještě Electron a Star - ty sedí dobře, ale Atom nesedí... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 8, 2022 6:55

opet letos zkousim vypsat vyberko na bundu do mesta za starou perfetni zajo bundu, ze ktere sem vyrostla...

idealne neco jako ta zajo bunda (model si davno nevzpomenu), tedy SS (nemembranovy) a zevnitr nejakej chlup (zajo mela takovou tu powergrid strukturu s jemnym chlpupkem), v techto teplotach do mesta idealni + neprofukava funkce jako dulezita soucast navic.

kapuce nebyla takova ta elasticka presne na hlavu pod helmu ale spus takova bundo kapucova, takze na mestsky krapani super ze neprselo na bryle (+ ty podhelmovy kapuce sou blby, ze s nasazenou kapuci a hybani hlavou narazi na bryle ta latka a ja to dost nesnasim).

- zatim asi budu nosit lehce zateplenou hybridku kilpi adisu, ale rada bych bundu, ktera muze prijit primo na holy ruce a nevyzaduje jeste triko s dlouhym rukavem pod to... nebo nosim tilak trango, ale radsi bych do prace mela zase dedikovanou bundu.

na nakup nespecham, (nedelam si iluze ze v pristich letech sezenu) ale na nic podobnyho sem dlouho nenarazila, tak treba mate tipy.

byla to nejlepsi bunda do mesta, co sem kdy mela na podzim/jaro.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Vexo » stř lis 9, 2022 23:46

pokud chces neco nobl, tak z power shield pro.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 10, 2022 5:36

hm tak bundicka pekna, ale neuvadi nikde na jakou vysku ani vysku modelky, to mi uz staci u tilaku nebo HP ze jejich XL mi sou maly... a XXL uz treba ani nemaj na zkousku...

kapuci na obrazku nema nasazenou aby se dala udelat predstava jak to vypada a power shiled pro je fakt prodysnej jako standartni strecova SS?

palka priserna na bundu do mesta, ale sesona sage barvu sem si prave zamilovala, proc jiny vyrobci nedoakzou delat z damy oku lahodicich barev obleceni:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 10, 2022 5:47

ale mozna sem nasla i co se da vyzkouset montane fem krypton hoodie

https://www.4camping.cz/p/damska-bunda- ... n-hoodie-1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 10, 2022 17:49

takova nahoda, montane meli za 2200 posledni 3 kusy v alpsportu...

a zjistila sem ze to je asi znacka pro zakrsly obezy, protoze M mi bylo tak na hrane s mikinou (pres prsa tesne, pres boky volnejsi, jinak delka na hrane prijatelna, L dobry pres hrudnik, pres boky uz teda mam rezervu a krasne delsi, dokonce rukavy skoro na konec dlani).

pekna pevna kapuce a vyssi stojacek pres bradu a naprsni kapsa.

fakt sem ji neodolala, zevnitr ma chloupek prijemnej na holy telo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 11, 2022 5:53

tak a jeste poznamka k montane krypton - mohla by mit o fous sirsi rukavy, na mikinu s dirou na palec, kdy mam kus rukavu uz na dlani, je bunda na dlani dost tesna a podivat se na hodinky je spis nerealny. s rukavem mikiny shrnutym v zapesti je to lepsi. ze sou rukavy o fous uzsi sem si vsimla uz v obchode, clovek ji musi z ruky spis stahnout nez "proste vytahnout ruku", ale neni to nijak nepohodlny, jem tesnejsi. zas treba nemuze kolem dlane zafukovat.

uz sem ji prubla rano do prace, 0,5°C na technostrech mikine progress torez a super, v tilak trango mi vcera pri postavani bylo chladno, tak s trochou stesti zas vydrzi 8-10 a vyssi limec sice nenahradi satek, ale jak je matros pevnejsi, tak lip drzi tvar a lepe chrani proti vetru.

su spokojena a asi mam navic taku tip na vyrobce, u nejz muzu kupovat damske obleceni v ramci velikostni tabulky:D casto mi XL je na hrane a XXL se moc nedela pro damy, sedelo mi zajo, ktery uz nema moc nejakou dohu co nabidnout a montane vypada jakonpresne vyrobce pro me:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pomasko » ned lis 13, 2022 16:51

Ahojte!

Uvažujem nad výmenou svojej hrubšej zajovskej softshellky za niečo ľahšie a univerzálnejšie. Do oka mi padla Rab Borealis, hlavne pre svoj, vraj, úzky strih. Mám 188 cm a niečo málo vyše 70 kg, takže som celkom pavúk. Ak niekto vlastníte túto bundu, ako vám sedí? Prípadne za rozmery vo veľkosti L/XL by som bol veľmi vďačný.
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod pavproch » ned lis 13, 2022 17:56

Mám Borealis ve verzi BEZ kapuce, moje míry jsou 178cm/75kg, v pase 81cm a mám M, není na mně úplně upnutá (např. v pase ca 3-4cm rezerva).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Vexo » ned lis 13, 2022 22:58

Hodně vyštíhlený střih má např. ME Aerofoil, jsou ve slevě, ale L mají jen jedno, XL bohužel ne, jestli lavíruješ mezi velikostma, chtělo by to spíš větší.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Tomas » pon lis 14, 2022 9:13

Mám 183/85kg, v pase něco kolem 90 a hrudník přes 100 a Borealis ve velikost L mi je bez problémů. Tak bych usuzoval, že ti to L taky musí být. XL by byla už asi celkem plachta (minimálně na mně určitě).

Jestli chceš nějáký konkrétní rozměr, můžu změřit.

Jinak od Rabu mám docela dost věcí a všechno v L a sedí mi to fajnově.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pon lis 14, 2022 10:24

Ja si zase myslim, ze pokud pomasko shani uzky strih, tak L pro nej nebude. Ja mam sice starsi verzi, ale strih se nijak moc nezmenil a ja se svym cca 183 cm a 82+ kg to jeste nemam uple na tele, takze on, kdyz vazi o 12-15 kg a jeste je o par cm vyssi to bude mit ponekud volnejsi. Ja svoje - a to vubec ne uzce strizene - veci z dobty, kdy jsem mel tak kolem tech 70 teda moc neobleknu, tj. je tam docela rozdil v rozmerech.

Myslim si, ze to bude treba vyzkouset. Uz dve veci od Rabu jsem posledni dobou kupoval sice v L, ale kdyz jsem zkusil i M, bo to bylo trochu volnejsi v L, tak me prekvapilo, ze i tu mensi velikost bych klidne mohl nosit jak mirne sportovejsi strih. Takze holt, bude se to muset vyzkouset.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Tomas » pon lis 14, 2022 11:07

Tak úplně na těle to Lko nemám ani já.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ntz » pon lis 14, 2022 11:40

jj, Rab Borealis + Rab Torque je uzasna kombinace ... akorat me teda stve, ze ty Torque se zacinaji po jedne sezone lehce rozpadat (neni to tak strasne, uz se ale zacalo parat nekolik svu), dal jsem jim dost zahulit ... nicmene maj to bejt kalhoty na lezeni, cemuz se dost smeju ... to jako vydrzej jednu cestu v horach, ze se na cloveku rozpadnou, kdyz dosahnes vrcholu ?? haha
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2022 22:54

Tomas píše:Mám 183/85kg, v pase něco kolem 90 a hrudník přes 100 a Borealis ve velikost L mi je bez problémů. ... XL by byla už asi celkem plachta (minimálně na mně určitě).

Hmm. Aktualne mam velmi podobne rozmery (180/83), Borealis mam XL a mensi bych mit nemohl. Pres hrudnik je mi tak tak, pravda, mam asi 110+. Pres ramena taky, celkove mi pripada spis uzky. Vsechno od Rabu mam XL a o L bych ani neuvazoval.

Holt to chce zkouset na konkretni postavu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod DALE » úte lis 15, 2022 11:12

Mam to hodne podobne jako Mike - aktualne cca 186 cm a 87-88 kg a Borealis mam XL (i starsi Ventus mam v XL) a nemuzu si vynachvalit. S tenci mikinou je to pres hrudnik akorat (Lko by nestacilo) a i rukavy mi sedi dost presne.
Takze to s 188 cm a 70 kg bude treba vyzkouset a najit nejakej kompromis - ale asi to na tobe bude trochu vlat... No a nebo pribrat 20 kg a je to vyreseny :)
DALE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv led 10, 2013 0:50

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod ntz » úte lis 15, 2022 11:55

ja vepr. mam Borealis XXL a Torque XXL (bohuzel nemam verzi long tech kalhot) a taky jsou mi akorat :P .. verzi XL jsem mel jako elastaky ... to nebylo ono
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2022 15:14

DALE píše:Takze to s 188 cm a 70 kg bude treba vyzkouset a najit nejakej kompromis - ale asi to na tobe bude trochu vlat... No a nebo pribrat 20 kg a je to vyreseny :)

Njn, s postavou mimo bezny rozsah se holt musi delat kompromisy a volit znacky, ktere jsou posunute timhle smerem. Ale to zrovna Rab je, spis na vychrtliky.

Jinak ani 20 kilo navic by to resit nemuselo, muze jit i o stavbu kostry. Ja jsem za posledni roky shodil pres 10 kilo a obleceni mam furt stejne a nemam pocit, ze by na mne nejak vlalo. Hrudnik a ramena se nezmensily, akorat bricho, coz je pozitivni 8)

@ntz: tak mne napada, mas konto na Mastodontu? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení