Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 9, 2022 12:40

Moc sem to nestudoval, ale tipuju, že neska je už většina plášťů "tubeless-ready".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 9, 2022 12:51

No někde právě zmiňují, že jsou bezdušové pláště a jinde píší o pláštích všeobecně.
To stejné v eshopech. Někde to mají rozdělené na pláště bezduše a duše a někde vše v jednom bez označení jestli je to i na bezduše.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 9, 2022 12:55

Tak jo:
tubeless.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 9, 2022 13:35

pavproch píše:Litrovka Muc Off Dry Lube mi vydrží asi rok, možná dva (60 až 100 výletů). Nepatlám to ale z té litrovky přímo na řetěz (s tou nesmáčnutelnou alu láhví to jde blbě) ale přelívám do malé plastové dávkovací dózičky.

Ešče sem si zpoměl - pozdě ale přece: Ta litrovka se tady u nás v CZ prodává za 13-14 set, já ji naposled koupil v Reichu za asi 35E, čuli výrazně levněji.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 9, 2022 15:24

Toho dělení jsem si na kupkolo nevšiml...
Ale teda jo, je potřeba speciální pláště pro to určené, napsali mi to i z kološopu kam jsem psal dotaz.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 9, 2022 15:28

pavproch píše:Mám v hlavě bajko-Hamleta.... "´vozit či nevozit?"

Během cesty z prce semito v hlavě rozleželo... protože Márfy, budu tu pumpu vozit s sebou i nadále.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 9, 2022 15:45

pavproch píše:Jaxem spal dříff, zadní plášť už moc vzorku nemá, ale nějak s tím ještě přes léto poyezdim a na podzim (do kluzkých sraček) dám nový Ritchey Zmax Shield dozadu. Plán je, uvidíme jaká bude realita.

Realita možná bude že tam nový plášť pude dříff - jak se sjíždí vzorek (už skoro do hladka), tak sem si neska fšimnul, že začal lehce "házet" (přitom na ráfku je nasazený rovně a doposud neházel)... budu to sledovat a dyž mě to bude s.át moc, taho vyměním, náhradní mám. Ale moc semi do toho nechce, to zas bude potrat při prvním nasazení a nafouknutí ho do ráfku srovnat, aby neházel a chodil pěkně rovně.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte srp 9, 2022 16:10

Dromedaro píše:Tak asi ještě plus pláště, ne?

Ne, ty nepočítám, ty bych koupil stejně, taky nějaký z top řad, a ty se už všechny dělají tubeless ready /v rámci mtb/.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 9, 2022 16:18

pavproch píše: protože Márfy

Je to tak. Tisíckrát mám něco s sebou a nepotřebuju to, jednou to nevezmu a potřebuju to.

K těm plášťům. Přemýšlel jsem, jestli to má smysl, kupovat teď s hladkým vzorkem. Podzim se blíží a bude to na mokru klouzat. Jestli nekoupit teď hrubší a hladší začátkem příští sezony. :((
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » úte srp 9, 2022 17:14

Klouzání záleží též na směsi, ne jen na vzorku.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 9, 2022 17:30

Tak. To bysme měli - pumpu sem nějak rozchodil a namazal aby nerezla dál, (zřejmě i) pumpuje, nebudu s sebou vozit jen "zbytečnou" zátěž.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 11, 2022 10:48

Tak jo, neska zase byl výlet.... po hřebenu tady okolo, fajne, ráno křasně chladno ale ne moc, ale sem nějaký moc unavený, proč? Takže zbytek neška a zítra rest. Plán na další výlet ale už v hlavě je.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv srp 11, 2022 11:34

Včera pěkná cesta z práce domů přes Klecanský háj a vyhlídku na Vltavu

Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv srp 11, 2022 12:55

Sem tu spal, že ... zadní plášť pude... někdy. Pude neska odpoledne, už sem se rozhodnul, že na to šáhnu (i dyž do věcí, které - nějak - fungujou sa nešahá, udělám to.) Dyž sem totiž prohlížel svůj sklad, taxem zsitil (skleroza) že kromě dvou náhradních Z-max WCS Shield 2,1" mám (už roky na skladě) ještě jeden Z-max WCS (bez Shield), tak ho tam na zbytek letošní sezony (a zřejmě i začátek příští) dám a až se sjede (což nebude trvat dlouho, tyhle Zmaxy moc nevydrží) tak tam teprv dám ten Shield.

EDIT o hodinu a půl později: Zmax je tam, samozřejmě sem se zbabral od mlíka, ale jinak se to celkem nebránilo. Fčíl musím doufat, že mlíko+projetí okolo chalupy (aby se mlíko rozlilo) bude stačit nato, aby držel tlak. Zítra to zkontroluju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » čtv srp 11, 2022 20:20

@Lipon: moje oblibena vyhlidka :) Kde prosimte pracujes, ze tudy jezdis z prace? Pocitas neutrony v Rezi? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 11, 2022 20:46

Nevím kdo mi to tu poradil, ale díky za radu, abych s sebou vozil v brašničce i gumové rukavice. Do té brašny jsem si je dal a dneska jsem díky tomu neměl zasv*něné celé ruce od oleje. Jsem při čekání na zelenou z nudy prošlápl dozadu a spadl a kousl se mi řetěz.

Pavproch: To tvoje mazivo také tak špiní?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 11, 2022 22:23

pavproch píše:Sem tu spal, že ... zadní plášť pude... někdy.

A ty máš na zadním kole jiný plášť než na předním? Jsem se díval, že jsou pláště určené přímo na zadní kola, třeba tento: Schwalbe Racing ...

Pak jsem moc nenašel, že by pláště s tubelles měli nějaký hladší vzorek, teda tak, jak si hladký vzorek představuji já, že to bude fakt bez špuntů. Ale třeba tady u těchto Schwalbe Thunder... a podobných píší, že nízký valivý odpor, rychlé odvalování atd. Jsou pro můj záměr ( být rychlejší :) ) vhodné s takovýmto vzorkem?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát srp 12, 2022 6:45

Tak už z principu se často dávají na horáky odlišný pláště. Dozadu potřebuješ záběr, vepředu vedení.

Mike: v centru, ale domů jezdím různýma "zkratkama". Většinou přes Letnou do Stromovky, kolem zoo a pak od útulku už je několik tras, kudy nahoru a domů. Modrá od útulku, Draháň - tam buď zkraje modrá nahoru, nebo po cestě a pak asi 100m potokem, to hlavně v létě, panelkou na konečnou autobusů, nebo pak Klecánky a údolím doprava nebo dříve popsanou stojkou na první vyhlídku.
No a tady tu naposled popsanou vyhlídku jsem jel poprvý. Z Klecan vilkama do polí, zadem do Zdib, kolem skládky, hvězdárna, ďáblický hřbitov.
Naposledy upravil Lipon dne pát srp 12, 2022 8:06, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 12, 2022 7:04

Lipon píše:Tak už z principu se často dávají já horáky odlišný pláště. Dozadu potřebuješ záběr, vepředu vedení.

Tak to člověk potřebuje nejen u horského kola.
Tak jo, tak to taky teď takhle udělám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pát srp 12, 2022 9:07

Mám oba pláště stejný a pohoda. Nezkoušel jsem ale na tomhle kole dát dozadu jinej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 12, 2022 10:11

Lipon píše:Dozadu potřebuješ záběr, vepředu vedení.

Tak. Vepředu mám Schwalbe Thunder Burt, vzadu Ritchey Zmax (fčíl starší model, jinak Shield), obojí 2,1".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 12, 2022 10:50

apuka píše:
mike píše:Cyklistu tam nepotkas.
Ja Ti teda nevim, ja se setkavam na mnoha normalnich VHT stezkach, klidne i nad 3000m (v Jiznim Tyrolsku nad 3300, tam to dokonce oficialne inzeruji jako vhodny "prejezd" pres pohori i s "vyjezdem" na vrchol 3300+ ]

To bymě teda (už jen ze zvědavosti, nepojedu tam s bajkem) zajímalo, které kopce konkrétně to jsou. O 3000+ na bajku já akoráth vím (byl sem tam na bajku 2x) o Mt. Chaberton ve Francii (3136mnm)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 12, 2022 15:21

Dromedaro píše:Pavproch: To tvoje mazivo také tak špiní?

Ten Dry Lube je (zřejmě) založený na vodní bázi, odpařuje se, ale pomalu, mažu před každým výletem (a to dost) = při výletě je řetěz vlhký = člověk se o něj zašpiní, ale ne moc. Když stihne uschnout před výletem, tak skoro nešpiní. Jaxem tu už spal, ale při každém mytí bajku hadicí (= každé 2-3 výlety dyž je sucho, každý výlet, dyž bago) je řetěz a převody úplně do čista - neušpiníš se o něj. Když to srovnám s mazivem na bázi oleje, tak je to "výrazně míň černého bordela" na řetězu a převodech.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2022 15:58

pavproch píše:To bymě teda (už jen ze zvědavosti, nepojedu tam s bajkem) zajímalo, které kopce konkrétně to jsou.
Napr. Hintere Schöntaufspitze doporucuji i "oficialni" turisticke instituce jako skvely MTB vylet. Na linku mas jeden z popisu vyjezdu (a potom sjezdu) z Martelltalu, ale dela se to i z druhe strany ze Suldenu/Soldy.
Ja jsem sel (pesky) prechod z Martelltalu na horni stanici lanovky smerem k Suldenu, jen cestou k sedlu kolem mne projelo minimalne tak 50 cyklistu, spise jeste vice. Na sedle bylo odlozenych tak 20-30 kol, co sli nahoru na vrchol pesky, ale byli tam nahore i s kolama. Jasne, ze nejvice lidi si slo uzivat "skvely sjezd" asi 1000+ vyskovych metru na uzke stezce, viz foto, stezka vede pres prostredek smerem vpravo dolu, je tam jeden nestastny cyklista z tech ctyr nebo peti na fotce:
Cykliste1.JPG

Tak si muzes domyslet, jak moc jsme si to uzivali my, pesaci, hlavne v podobnych mistech.

Jo, kupodivu vetsina z tech "sjezdaru" nebyli mladici, ale Nemci kolem 45-60 let...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2022 16:05

Toto je nejvyse, co jsem na cyklisty narazil, ale zrovna v te oblasti maji skoro ve vsech udolich cesticky - na vrcholky, pres sedla, lanovkou nahoru a potom sjezd pres turstezku dolu... V Rakousku jich je min, protoze se to oficialne nepodporuje (tam maji i z lanovek spise vybudovany trail smerem dolu, kde turiste nechodi), ale jezy nektere "hrebenovky" a nekteri obcas i pekne slozite cesticky, samozrejme na turistickych stezkach. Dokonce tento tyden jsem nekde narazil i na strankach jedne chaty, ze doporucovali pro odvazne a zkusene cyklisty vyjet na jednu tritisicovku jednym bocnym hrebenem a druhym dolu (hm, ja premyslim, jestli na tu stezku mam pesky... :-k ).

Edit: Mimochodem,kdyz se v tom prvnim linku rozklikne zalozka "Router in der Nahe", je tam par podobnych cesticek, jen tak kolem 2980m nejvyssi bod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát srp 12, 2022 17:41

Kuju, zvědavost ukojena.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 12, 2022 17:46

pavproch píše: člověk se o něj zašpiní, ale ne moc. Když to srovnám s mazivem na bázi oleje, tak je to "výrazně míň černého bordela" na řetězu a převodech.

Díky. Tak já jej koupím asi hned. Jsem 14 dní zpět čistil řetěz, kazety, převodník (koupil jsem si na to i ty čistící kartáče) pak namazal a vše je od toho oleje a nalepené špíny zase jak před čištěním. Ty rukavice jsem měl včera jak čert a všeho, čeho se ten řetěz dotkl, bylo taky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2022 18:19

Lipon píše:Mike: v centru, ale domů jezdím různýma "zkratkama".

To jsou pekne zkratky :D Ale na kole to asi vypada jinak, zvlast kdyz je podel Vltavy rovina. Ve vsedni den se tam snad ani nemusi motat lidi.

Lipon píše:No a tady tu naposled popsanou vyhlídku jsem jel poprvý. Z Klecan vilkama do polí, zadem do Zdib, kolem skládky, hvězdárna, ďáblický hřbitov.

Ja tam chodim primo od reky lesem, ale to bys musel hodit kolo na ramena ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2022 18:24

apuka píše:Ja jsem sel (pesky) prechod z Martelltalu na horni stanici lanovky smerem k Suldenu, jen cestou k sedlu kolem mne projelo minimalne tak 50 cyklistu, spise jeste vice. Na sedle bylo odlozenych tak 20-30 kol, co sli nahoru na vrchol pesky, ale byli tam nahore i s kolama.

Fajn, ale to jsou lanovkove trasy a oficialni sjezdy. Na normalnich horskych stezkach daleko od lanovek a civilizace je nastaesti nepotkas. Ja jsem zatim potkal cyklisty jen na (dobre) ceste k chatam, vys uz ne. Prece nedava smysl nest kolo vetsinu cesty na rameni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Olchor » sob srp 13, 2022 8:24

No to já potkávám cyklisty ( nebo aspoň stopy po nich) na různých neuvěřitelných místech. Třeba před pár lety jsme šli neznačenou stezkou pod hřebenem Karavanek, civilizace široko daleko žádná, terén napůl horolezecký, kde se vzal, tu se vzal cyklista. Drásal se v protisměru, kolo na zádech, před sebou ještě min. 2hod polohoro terénu. Nebo nedávno nad Vrátnou dolinou, modrá značka na hřeben pod Chleb. Byl dost nakrklej, že mu to poradili a ptal se, jak cesta vypadá dál. Nepotěšili jsme ho.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika