DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » pon zář 20, 2021 15:07

Tomas píše:Mně se tedy s čistě pracím prostředkem nikdy nepodařilo dosáhnout "kuličkování" jako z výroby. Vždycky to stálo za prd.

No vsak. Zato tim Atsko sprejem to po tepelne aktivaci funguje. Rekl bych, ze ty praci prostredky maximalni snizi nasakani vody do latky, coz taky neni uplne od veci, ale kulickovani proste ne. Navic ti to naimpregnuji i zevnitr, coz uz funkcnich veci nechces.

Etheric píše:Pokud Nikwax nefunguje, nemůže fungovat ani jejich hydrofobní úprava peří..

Psal jsem o tom, co se da koupit, o tom, co delaji v tovarne nic nevim. Treba jejich impregnace na boty je ciste placebo, vubec nechapu, ze se jeste prodava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod apuka » pon zář 20, 2021 16:43

Etheric píše:Pokud Nikwax nefunguje, nemůže fungovat ani jejich hydrofobní úprava peří..
Proc by nemohla? Srovnavas celkem nesrovnatelne veci.

Jednak mozna u peri je to jina chemikalie, potrebujes to trochu jinak osetrit nez textilnii a jednak (asi hlavne) je neco jineho obchodni baleni pro domaci upravu a prumyslove zpracovani na certifikovanych zarizenich. Tam muzes pouzit i veci, ktere Ti do maloobchodu nepusti ani nahodou, zato zarizeni je muze zpracovavat bezpecne a taky to zarizeni muze pouzivat jiny zpusob, jak dostat co nejlepe ten prostredek v peri vsude a jak jej tam "fixovat", resp hoc i tepelne aktivovat nez jak to dostat to textilie a aktivovat tam.

Vzdyt i original textilie z vyroby vetsinou ma mnohem lip fungujici a dele drzici DWR nez kdyz to das obnovit sam, at uz cimkoliv a jakkoliv.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod Standa63 » sob srp 6, 2022 8:36

Jedna moje membránovka "ztratila" DWR.

Ještě jsem obnovu DWR na membránovce nikdy nedělal. Má někdo zkušenost, jaký způsob s jakým prostředkem přinese nejlepší a nejtrvalejší výsledek?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: DIY obnova DWR - výsledky/názory/komentáře

Příspěvekod mike » sob srp 6, 2022 18:34

Ve sestistrankovem vlakne primo na tohle tema se ptas, jestli ma nekdo zkusenosti? :-k Napadlo te si to vlakno nejdriv precist?

Takze ano, ma. Moje treba tady: viewtopic.php?p=497807#p497807. Pricemz radej znovu upozornim, ze je nutna tepelna aktivace, idealne v susicce. Bez ni je to uplne k nicemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Oblečení