Technické problémy s fórem - máte někdo?

týkající se technického rázu fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Tomas » úte srp 2, 2022 19:05

Jo, akorát tady už to není jen o bezpečnosti ale o celkové použitelnosti. Pokud smajlík v textu znamená ztracený příspěvek tak software určený pro diskusní fórum přestal plnit svou činnost.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » úte srp 2, 2022 19:06

To jeste nevime, cim to je, Dromedaro by na to mohl zpusobem pokus/omyl prijit.

Na desktopu to ale problem neni, takze to asi bude neco s kodovanim na mobilech. Nebo browserem, pouzivam FF a tam vsechno funguje.

edit: jeste jinak. Kdyby to byl casty problem, tak bychom o nem snad uz davno vedeli. Aspon doufam :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Tomas » úte srp 2, 2022 19:14

Jo, to je pravda. Já na to lézt na PHPBB této verze z mobilu nemám koule, ale tak jako tak je to problém fóra.

Pokud z něj přes mobil dokáže vyloudit takovýhle backtrace, není moc co řešit a je jedno jestli tam byl smajlík nebo ne.

Řešení je upgrade.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 2, 2022 19:59

Tak do těch konceptů se mi to neuložilo, tak jsem to napsal znovu. Při psaní jsem si uvědomil, že jsem v tom svém původním příspěvku zřejmě použil hotového smajlíka z klávesnice Samsungu namísto OF smajlíka. Což asi byl tedy ten důvod, protože nyní citovaný smajlík nevadil a vložení se provedlo. Ale text není úplně identický, tak kdoví jestli to bylo tím. Já používám prohlížeč, který ani nevím jak se jmenuje. To bude asi ten samsungový- ikona prohlížeče je bílá planetka s modrým prstencem
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod oodoow » úte srp 2, 2022 20:32

No, aby stránky vracely přímo chybu s SQL příkazem, to se fakt moc nevidí. :twisted:
Ale moc nevěřím, že by zrovna phpBB nemělo sql injection pořešené už v 2009. Takže jako jo, je to fail, že se tohle děje a že ukazuje vnitřní strukturu tabulek v db, ale to je něco, co se dá lehce zjistit i tak. Jako bezpečnostní díru to nevidím.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » úte srp 2, 2022 21:42

Dromedaro píše:Při psaní jsem si uvědomil, že jsem v tom svém původním příspěvku zřejmě použil hotového smajlíka z klávesnice Samsungu namísto OF smajlíka.

Skoro urcite. Nektere takove smajliky jsou zakodovane pres hromadu paznaku a navic se vsude zobrazuji jinak :roll:

Muzes ten smajlik zkusit znovu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 3, 2022 6:38

Tak jo, bylo to tím samsungovým smajlíkem. Jsem to teď zkusil a hodilo mi to stejnou hlášku s chybou. Jak jsem zvyklý normálně použivat ty emotikony z klávesnice, tak teď jsem na to zapomněl, že tady je to jinak a dal ho tam taky.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » stř srp 3, 2022 7:48

No, nektere samsungove smajliky se casto nedokazou zobrazit ani v ne-samsung mobilech - a to ani v obycejnych SMS. (Resp. se "neco" zobrazi, casto nejaka zmet znaku, rozhodne ne smajlik, ktery se tam daval.) Takze bych se tomu nedivil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » stř srp 3, 2022 16:19

Dromedaro píše:Tak jo, bylo to tím samsungovým smajlíkem. Jsem to teď zkusil a hodilo mi to stejnou hlášku s chybou.

Fajn, diky za overeni. Chyba je ovsem na strane phpBB, ze ty znaky neumi spravne escapovat. Laicky obalit tak, aby prosly. Misto smajliku by sice byla smes paznaku, ale to uz je problem odesilatele. Tohle fora.

apuka píše: nektere samsungove smajliky se casto nedokazou zobrazit ani v ne-samsung mobilech

Mne Android na mobilu mrsi i normalni textove smajliky v SMS. Mam misto nich nejake zelene prisery, ktere sice trochu meni vyraz podle smajliku, ale jsou tak male, ze to bez bryli nerozeznam :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod oodoow » čtv srp 11, 2022 15:43

Možná to není žádná novinka, ale předtím se mi to nestávalo. Když přijde mail od
vojtos@outdoorforum.cz
tak mi tam gmail přidá varování:

Be careful with this message
Gmail could not verify that it actually came from outdoorforum.cz. Avoid clicking links, downloading attachments, or replying with personal information.

Report spamReport phishing


Dal bych obrázek, ale jsem línej se s tím víteco. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv srp 11, 2022 20:14

Jaky konkretne mail? Upozorneni na SZ?

Dela to jeste nekomu jinemu? Mne na centrum.cz ne 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2022 7:25

Jo, upozornění na sz.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » pát srp 12, 2022 11:38

Můj mail na seznamu.cz taky nepíše nic mimořádného.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2022 18:47

@oodoow: s jinyma mailama podobne problemy nemas? Nedavno jsem narazil na popis, co vsechno se pri konfiguraci noveho mailserveru musi udelat, aby maily z nej GMail rovnou nezahazoval a docela jsem ziral. Spis dny nez hodiny prace. To za mych mladych kolejnich let jsem mel mailserver na Strahove nakonfigurovany za 5 minut [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2022 19:14

@mike: Ne, tohle vidím poprvé. Některý maily to samozřejmě háže rovou do spamu a v drtivé většině se trefí. Tenhle skončil v inboxu ale s varováním. Vypadá to na nějaký velký požadavky od google, našel jsem tohle vlákno, kde si lidi dost stěžují, že to nejde vypnout. Asi se zas google rozhodl, že je chytřejší než uživatel a bude ho varovat pořád a za každou cenu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2022 19:27

To je docela zabavna diskuse :D Tipuju, ze to bude neco takovehodle, jak psal ten chudak, co se tam snazi vysvetlovat: You will find that he is sending messages through an SMTP server that is not authorised to send email on behalf of the domain of his email address. Prave tohle nakonfigurovat pro kazdou domenu v hostingu je asi dost prace. Ovsem protokol nic takoveho nevyzaduje, to jsou "bezpecnostni" vymysly Google a podobnych.

Njn, kde jsou ty casy, kdy se clovek pripojil telnetem na port 25 a napsal mail s libovolnym odesilatelem... ;-)

Jak je to resitelne na strane OF netusim, na tve ovsem ano. Prejit na nejaky rozumnejsi mail ;-) Ja GMail mam kvuli uz nevim cemu, ale vubec ho nepouzivam. Otravoval mne i bez takovych vymozenosti.

Pricemz by urcite nebylo od veci, kdyby se na to Vojtos nebo Rejpaj koukli, jestli to tady obcas ctou. Muzes jim zkusit poslat SZ.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2022 20:15

No, mně to zas tak moc nevadí, protože si tady moc s nikým nevypisuju. A kdybych už si s někým chtěl dopisovat, tak si s ním radši vyměním mail a píšu mu normálně a ne přes forum, kde ještě mám ještě ke všemu pořád plnej inbox. :twisted:

To bylo jen tak pro zajímavost, mi přijde, že se to tu postupně celý rozpadá. :)

Zajímalo by mě, jestli tu má gmail ještě někdo a děje se mu to taky, logicky by se to asi mělo dít všem s gmailem. Dřív se to nedělo, takže je otázka, jestli proběhla změna na gmailu nebo na OF. Tipuju gmail, protože OF se nějak moc nemění. :D

Jinak gmail mi plně vyhovuje, nechce se mi sem vypisovat všechny výhody co to má, tak snad jenom, že prostě google má pod palcem celej internet, takže hodně dobře pozná kam který mail patří. (do spamu, do promotion, do social atd..).
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2022 20:36

oodoow píše:To bylo jen tak pro zajímavost, mi přijde, že se to tu postupně celý rozpadá. ... Tipuju gmail, protože OF se nějak moc nemění.

Tak rozpada nebo nemeni? :D Skoro urcite GMail, prave proto, ze se OF nemeni. Rozpad zadny nevidim, maximalne stagnaci, prubezne updatovani phpBB by fakt nebylo od veci.

oodoow píše:tak snad jenom, že prostě google má pod palcem celej internet

To je snad duvod proti pouzivani GMailu, ne? Monopoly a diktatury jsou sice zpocatku efektivni, ale ty konce...

oodoow píše:a ne přes forum, kde ještě mám ještě ke všemu pořád plnej inbox

Inbox se da uklidit, koukni se na Nastavení uložených zpráv a pravidel, pripadne se daji vyexportovat na disk. Zrovna jsem to vcera delal. Nebo je proste smazat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Krysha » sob srp 13, 2022 20:23

google postupně přitvrzuje (což ale vzhledem k množství e-mailového spamu není úplně špatně) a vypadá to, že (minimálně pro domény s větším provozem) vyžaduje SPF (a ideálně i DKIM)
ani jedno doména outdoorforum.cz nastavené nemá, proto e-maily z fóra začal označovat jako SPAM.
vyřešit SPF může poměrně jednoduše správce domény, DKIM vyžaduje spolupráci s provozovatelem serveru, aby nastavil podepisování odchozích e-mailů (není to nic složitého, řešil jsem to loni pro vlastní domény)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Rejpal » pon říj 31, 2022 22:25

ahoj všem, zase po čase.

Pracuji zrovna na úpravách stylu (pro nejnovější verzi phpBB) a přípravách upgradu celého fóra na nejnovější verzi.

Uvítal bych nějak stručně a věcně, seznam problémů co se tu vyskytují, abych se na ně mohl zaměřit.
Např. ten s emaily určitě fixnem. Stále se někomu objevují ty SQL chyby?
Uživatelský avatar
Rejpal
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 99
Registrován: stř zář 27, 2006 22:39
Bydliště: Praha

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 9:49

Teď mě tak napadlo, když je v plánu ten upgrade, že by bylo dobrý, kdyby byla možnost si uložit ve svém účtu jednotlivé příspěvky. Bývá tu spousta příspěvků s užitečnými odkazy nebo delšími vysvětlujícími texty, tak by bylo dobré, kdyby si je uživatelé mohli ukládat a ne je pak složitě dohledávat jako já teď. Ten vyhledavač taky úplně schopný není... Nevím tedy, jak reálné a technicky náročné to je. Jen takový nápad.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 30, 2023 18:09

Proč tu vždycky zůstane starý čas a nemění se to jako všude....?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát bře 31, 2023 0:55

Upgrade na novou verzi prida jen to, co umi nova verze. Prispevky nevim, pochybuju. To si ale prece muzes zaridit sam primo v browseru. Udelej si bookmarky, klidne si je muzes naskladat do folderu na to urceneho, bookmarky muzes sdilet mezi pocitaci i mobily... proc by melo forum duplikovat existujici obecnou funkcnost?

ad cas: proste to tak v phpBB je. Muzes si to zmenit sam, kdyz si v Uzivatelskem panelu nastavit jine casove pasmo (UTC+2). Jo, neni to pohodlne a ja na to kaslu (doma jsem jeste nepreridil ani hodiny...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » sob pro 30, 2023 16:53

Cca tyden se mi zmenilo chovani OF na tabletu. Predtim se normalne vratilo o stranku zpet pri tuknuti na systemove "tlacitko" zpet na spodku obrazovky. Ted kdyz tam tuknu, nic se zdanlive nedeje. Klidne mohu tukat desetkrat za sebou s malou pauzou - potom mam akurat v historii stranky (kdyz podrzim v prohlizeci sipku zpet vedle adresniho radku) desetkrat aktualni stranku.
Vratim se o stranku zpet pouze pri dvojkliku na systemove "tlacitko"zpet.

Android se naposledy aktualizoval koncem rijna, Chrome netusim. Tak se ptam, jestli je to jen muj problem nebo jej ma i jiny. Na mobilu (taky v Chromu) funguje vsejak ma. Stejne tak na jinych strankach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » sob pro 30, 2023 16:56

Me to odhlasuje a nejdou mi vkladat fotky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » ned pro 31, 2023 2:37

@apuka: to vypada na nejakou rozbitou reklamu. Nemas tam nejaky blokator? Zkusil jsi vystoupit a nastoupit? Cely tablet.

Mne se to na mobilu s Androidem chova normalne, na iShitu se Safari taky, samozrejme v ramci moznosti normalnosti toho zmetka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » ned pro 31, 2023 2:38

booze píše:nejdou mi vkladat fotky.

To znamena presne co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » ned pro 31, 2023 10:47

Kliknu na "vybrat soubor" a nic se nedeje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pon led 1, 2024 19:09

Co mas za prohlizec? Nemas vypnuty Javashit? Nemas blokator reklam, cookies apod? Funguje to normalne, je spousta moznosti, proc u tebe ne. Chce to trochu experimentovat, zacal bych restartem prohlizece, pak systemu a pak postupne vypinal vyse zminene veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Mawenzi » pon led 8, 2024 16:58

se mi nejak zmenil font nadpisu od vcera a v nastaveni sem to nenasla :D

ze bych si to treba omylem prepla :D
Přílohy
of.jpg
of.jpg (57.02 KiB) Zobrazeno 818 krát
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Problémy