SSL na forum

na nové kategorie, zlepšení apod.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: SSL na forum

Příspěvekod zoul » sob črc 30, 2022 17:43

Mně to SSL taky chybí, rád ho zařídím. Z mého naivního pohledu by mělo stačit někde nastavit proxy keš, která to SSL přidá a bude tahat data ze současného serveru. Takže by bylo potřeba nastavit tu proxy (můžu udělat já) a následně na ni přesměrovat DNS záznamy (musí udělat admin fóra). Nebo je v tom ještě nějaký háček?

PS. Pokud jde o „dárek“ ke dvacátému výročí, já bych nejradši přechod na Discourse, ale chápu, že to by bylo na mnohem delší debatu :)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2022 18:19

Zkus poslat SZ Vojtosovi, treba se domluvite.

zoul píše:já bych nejradši přechod na Discourse

Zasadni zmena na foru plnem konzervativnich asocialu? :twisted: Muzes napsat, jaka to ma z tveho pohledu vyhody proti phpBB? Jeden stary konzervativni mailing list, jehoz jsem clenem pres 20 let, presel pred casem na neco podobneho a zatim teda od clenstva nevidim zadne nadseni, spis naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod zoul » sob črc 30, 2022 18:46

Vojtovi jsem napsal.

phpBB má proti Discourse jedinou, a to zásadní výhodu – už tady je nainstalované a uživatelé jsou na něj zvyklí. Což respektuju a je to bezvadný důvod nechat věci tak, jak jsou. Jinak je Discourse prostě moderní alternativa postavená od základu pro třetí tisíciletí na základě zkušeností s „fóry předchozí generace“, jako je například právě to phpBB.

Discourse je lepší pro návštěvníky i provozovatele a moderátory. Pro návštěvníky má hlavně výrazně lepší UX – responzivní design dobře použitelný na telefonech, jednodušší formátování, bezproblémové přílohy, snazší přihlašování a podpora 2FA, jednodušší sledování oblíbených vláken, a takhle by se dalo pokračovat dlouho, viz třeba https://www.discourse.org/features.

Já už jsem vlastně taky konzerva a je mně jasný, že každá změna je principiálně k horšímu :), na druhou stranu stejně jako jsme všichni odložili kanady a usárny, bude časem dávat smysl i ten přechod od phpbb k něčemu modernímu.

[Používám Discourse v několika online fórech a jedno regionální provozuju.]
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: SSL na forum

Příspěvekod oodoow » sob črc 30, 2022 18:56

@zoul: No, to by bylo super, kdyby se třeba dal nahrát normálně obrázek a ne jako v minulém století.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2022 19:00

zoul píše:phpBB má proti Discourse jedinou, a to zásadní výhodu – už tady je nainstalované a uživatelé jsou na něj zvyklí. Což respektuju a je to bezvadný důvod nechat věci tak, jak jsou.

:smt023

zoul píše:Jinak je Discourse prostě moderní alternativa postavená od základu pro třetí tisíciletí

Treti tisicileti uz mame 22 let a kdy ze vzniklo phpBB? ;-)

zoul píše:Pro návštěvníky má hlavně výrazně lepší UX – responzivní design dobře použitelný na telefonech

Ja teda z responzivniho designu nadseny nejsem vubec nikde. Na telefonech je lepsi, ale na desktopu horsi az spatny, proste takovy nepekny kompromis. Urcite zalezi na konkretnim provedeni.

zoul píše:snazší přihlašování a podpora 2FA

Co muze byt snazsiho, nez automaticke prihlaseni na OF? 2FA se doufam da vypnout, jinak bych to videl jako showstopper. Pro forum tohodle typu je to IMO nesmysl.

oodoow píše:No, to by bylo super, kdyby se třeba dal nahrát normálně obrázek a ne jako v minulém století.

V minulem stoleti se obrazky nedaly nahravat vubec. Stava se z tebe frikulin :twisted:

Jako jo, obrazky by poresit chtely, ale to se da i v ramci phpBB.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod oodoow » sob črc 30, 2022 19:34

mike píše:Jako jo, obrazky by poresit chtely, ale to se da i v ramci phpBB.

Tak to pořeš, doprogramuj to, ať se to tam dá pěkně drag and drop hodit. 8)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2022 22:01

Tohle muzou udelat jen admini. Nejspis neni potreba nic programovat, stacilo by updatovat na (nej)novejsi verzi phpBB. Co je ovsem docela velky task, ktery se naposled delal v minulem desetileti. Po 13 letech by se to teda docela hodilo...

BTW, OF to castecne umi. Pretahni soubor na tlacitko Browse. Soubor se vybere a pak uz jen staci zmackout Prilozit soubor.

Jenze jak te znam, tak bys jeste chtel, aby ti to fotky zmensilo na rozumnou velikost, abys nemusel nic delat a fungovat jako spravny social s mobilem, co nic neumi, nicemu nerozumi, ale ma nutkavou potrebu vsechno sdilet ;-) Na to je nekde plugin, ale opet asi jen pro novejsi verze phpBB.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod oodoow » ned črc 31, 2022 6:58

Ty jsi trubka. :roll: Takže kdo si myslí, že je zbytečné dělat ručně něco, co funguje všude automaticky, je sociál s mobilem, který ničemu nerozumí nic neumí a má nutkavou potřebu všechno sdílet. No, asi další diskuse moc nemá smysl. 8)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: SSL na forum

Příspěvekod Etheric » ned črc 31, 2022 7:40

Já sem vkládám foto takto - nahrát do mailu jako přílohu - zmenšit "ano", stáhnout zmenšený foto, nahrát na fórum.. :twisted:
Zas to nedělám tak často, aby mi to nějak vadilo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » pon srp 1, 2022 15:13

oodoow píše:Takže kdo si myslí, že je zbytečné dělat ručně něco, co funguje všude automaticky, je sociál s mobilem, který ničemu nerozumí nic neumí a má nutkavou potřebu všechno sdílet.

Je zajimave, ze kdyz nekdo zacne vetu slovem "takze", tak obvykle nasleduje neco, co puvodni text nerika :twisted: Zkus to jeste jednou.

Asi takhle. Kdyby si na to stezoval Bezny Franta Uzivatel, tak chapu, protoze je to na prvni pokus obtiznejsi, nez je dneska zvykly. Tebe ovsem IT zivi a tohle je v zasade prkotina. Nice to have, ale to je tak asi vsechno. Rozhodne to neni duvod pro prechod na jiny typ fora. Dalo by se to brat jako jeden z malych duvodu, proc prejit na novejssi verzi phpBB.

oodoow píše:No, asi další diskuse moc nemá smysl.

Nemela smysl od zacatku ;-) Jestli chces neceho dosahnout a ne si jen stezovat, tak napis adminum. Moderatori maji uplne jinou ulohu a moznosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod oodoow » úte srp 2, 2022 8:20

mike píše: Nice to have, ale to je tak asi vsechno.

Však jsem psal, že by to bylo super, ne? Takže píšeš něco, co jsem napsal já. Tím pádem zbytečně. :wink:
Btw. kdybys neměl nějakou záhadnou obsesi úplně všechno komentovat i když to nemá smysl už od začátku jak píšeš, tak jsme si to mohli ušetřit. Já to psal zoulovi, že třeba napíše, jestli to v tom novém fungue líp, že se to tam drag and drop dá a víc člověk nemusí řešit.

mike píše:Nemela smysl od zacatku ;-)

No, jak jsem psal. Pořiď si facebook, tam můžeš hodit komentář pod každý post a nikdo si toho ani nevšimne, bo je to tam už stejně plné zbytečných keců a fóru se odlehčí. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: SSL na forum

Příspěvekod zoul » úte srp 2, 2022 9:26

Já jen dodám, že Discourse umí upload přes drag’n’drop a velikost obrázků optimalizuje automaticky, tj. dokonce pak posílá na klienta sadu obrázků v různém rozlišení, aby si klient mohl vybrat podle vlastní situace (TLDR: aby na telefony nechodily obrázky ve zbytečně obřím rozlišení).
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » úte srp 2, 2022 15:06

Na telefonu se to cte pres web nebo je na to potreba aplikace? Co migrace, byla by z phpBB mozna? Myslim vsechny uzivatele a prispevky. Co si vzpominam, tak pri poslednim update phpBB tady byla nejvetsi problem prave migrace a to tu bylo mozna o rad min prispevku...

oodoow píše:Pořiď si facebook, tam můžeš hodit komentář pod každý post a nikdo si toho ani nevšimne

Nenapada mne zadny racionalni duvod, proc bych to delal ;-) Pisu, kdyz mam pocit, ze mam co sdelit nebo si chci proste o tematu pokecat. Cimz nerikam, ze stejny dojem musi mit nutne i ostatni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod pavproch » úte srp 2, 2022 15:11

Neupgradovat, nemigrovat - do houva, které nesmrdí sa nešpárá!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » úte srp 2, 2022 15:13

Upgrade na nejnovejsi verzi phpBB by se hodil. Uz jen kvuli bezpecnosti. Ale taky kvuli ruznym vylepsenim, kterych za 13 let jiste bylo dost. To je v IT neco jako stoleti ;-) Ja jsem taky konzervativni, ale obcas neni od veci jit s dobou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod Krysha » úte srp 2, 2022 18:48

@mike: migrace určitě možná je, nějaké skripty existují, ale otázkou je nakolik složité by bylo dolaďování různých problémků na které se přijde až později - na jednom IT (ISP) fóru převod uskutečnili a drbky řešili dlouho...a že by mě teda discourse nějak nadchl, to ne. Největší problém mám s hledáním v rámci tématu, které je (díky lazy loadingu či jak se tomu říká) téměř nemožné (teda ne, že by to v phpbb bylo kdovíjaké terno - svého času mě to donutilo vytvořit si skripty ke spojení jednoho mnohodesítek-stránkového tématu do jedné stránky, aby se v tom dalo rozumně hledat), ale problémů tam bylo (a je - nicméně nevím kolik z toho jde na vrub adminovi toho fóra a kolik je dáno samotným discoursem) víc...

Ale překvapuje mě, že by s upgradem phpbb na novější verzi byly nějaké problémy - o jedno phpbb fórum se starám a tam jsem se poučil, že modifikace (zejména ty vlastní) jsou cesta do pekel, protože při upgradu se spousta věcí rozbije a modifikace na to nemusí být připravené, ale tady se snad nic moc extra nepoužívá...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » úte srp 2, 2022 19:00

Krysha píše:Největší problém mám s hledáním v rámci tématu, které je (díky lazy loadingu či jak se tomu říká) téměř nemožné

Tak tohle vylozene nesnasim a to kdekoliv. Jestli se to neda vypnout, tak za mne zasadni minus.

Krysha píše:o jedno phpbb fórum se starám a tam jsem se poučil, že modifikace (zejména ty vlastní) jsou cesta do pekel, protože při upgradu se spousta věcí rozbije a modifikace na to nemusí být připravené, ale tady se snad nic moc extra nepoužívá...

Prave, ze jo. Upravene Iridium a reklamy. Nakolik je to problem nedokazu posoudit, tyhle veci nedelam. Plus teda velky skok mezi verzema, 13 let neni malo. Predpokladam, ze ty updatujes postupne a pak to jde snaz.

Pouzivas jen standardni vzhledy nebo i nejake jine?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod zoul » čtv srp 4, 2022 8:06

Migrace z phpBB do Discourse je možná, ale u takhle velkého fóra by to určitě byla hromada práce a určitě by některé věci nedopadly 100%.

Hledání v rámci tématu má Discourse podle mě vyřešené dobře, respektive nevím, jak to udělat líp. Když zmáčknu Ctrl-F, naskočí dialog od Discourse, který hledá v rámci celého tématu bez ohledu na to, co je zrovna načtené. Pokud se mně tohle nelíbí, můžu zmáčknout znova Ctrl-F a naskočí klasicky vyhledávací dialog prohlížeče a hledám nativně v tom, co je načtené. Má to phpBB nějak líp?

Obecně souhlasím s tím, že co funguje, do toho se nesahá – akorát že v případě softwaru se tak člověk často dostane do situace, ze které už není snadná cesta ven. Postupně se sbírají drobné a větší problémy, upgrade z prehistorické verze je čím dál složitější a když pak jednou přijde opravdu velký problém, například hack způsobený neopravenou bezpečnostní dírou, tak je vymalováno.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: SSL na forum

Příspěvekod zoul » čtv srp 4, 2022 15:44

Abych se vrátil k tématu, koukal jsem ještě na to SSL a drobný háček je ve vkládaném obsahu, tedy například načítání obrázků. Když se strčí před outdoorforum.cz nějaká proxy, která udělá to SSL (což mně přijde jako nejjednodušší řešení), tak v HTML stejně zůstanou odkazy na soubory servírované přes HTTP. Ale některé proxy umí tyhle odkazy automaticky přepsat na HTTPS, takže by to mohlo fungovat – viz https://httpsiseasy.com. (Chtěl jsem to řešení přes Cloudflare vyzkoušet, ale bohužel to zdarma nejde na nějaké jiné, testovací doméně.)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » čtv srp 4, 2022 22:38

zoul píše:Migrace z phpBB do Discourse je možná, ale u takhle velkého fóra by to určitě byla hromada práce a určitě by některé věci nedopadly 100%.

Jj, vypada to na hromadu prace a casu s nejistym vysledkem...

zoul píše:Obecně souhlasím s tím, že co funguje, do toho se nesahá – akorát že v případě softwaru se tak člověk často dostane do situace, ze které už není snadná cesta ven. Postupně se sbírají drobné a větší problémy, upgrade z prehistorické verze je čím dál složitější a když pak jednou přijde opravdu velký problém, například hack způsobený neopravenou bezpečnostní dírou, tak je vymalováno.

Mas pravdu. Proto bych se primlouval aspon na update na nejnovejsi verzi phpBB. Ani to by nejspis nebylo malo prace a casu.

zoul píše:drobný háček je ve vkládaném obsahu, tedy například načítání obrázků

Myslis externi obrazky pres Img tag? Je nejaky duvod je resit? Stahuji se z jinych serveru a tam bud HTTPS je nebo ne, coz neni nase starost. Nebo myslis neco jineho?

BTW, jaky je smysl proxy? To by musela bezet na stejnem serveru, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod zoul » pát srp 5, 2022 7:10

Externí proxy (třeba ten Cloudflare) mně přišla jako nejmíň invazivní řešení, do velké míry to jde prostě zapnout a zapomenout, že to existuje (na Cloudflare by to asi šlo zadarmo). Nemuselo by se sahat na současný server. Nebyl by zabezpečený přenos z origin serveru k té proxy, ale to asi není zásadní.

Když máš na stránce zdroje načítané přes HTTP bez SSL, tak si klienti stěžujou, například prohlížeče neukážou ikonku zámku a podobně. Nevím, jak na to reaguje třeba Google, jestli penalizuje takhle „napůl SSL“ weby podobně jako weby úplně bez SSL.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: SSL na forum

Příspěvekod Krysha » pát srp 5, 2022 9:48

mike píše:Prave, ze jo. Upravene Iridium a reklamy. Nakolik je to problem nedokazu posoudit, tyhle veci nedelam. Plus teda velky skok mezi verzema, 13 let neni malo. Predpokladam, ze ty updatujes postupne a pak to jde snaz.

Pouzivas jen standardni vzhledy nebo i nejake jine?

Postupně jsem updatoval dokud to šlo, ale pak začaly rozbíjet některé již neudržované důležité doplňky - chvíli jsem je upravoval ručně, ale nejsem (php) programátor takže mě to postupně stálo tolik času, že jsem fórum zakonzervoval a už dlouho neaktualizuji vůbec...
Vzhled tam je (naštěstí) standardní...

zoul píše:Když zmáčknu Ctrl-F, naskočí dialog od Discourse, který hledá v rámci celého tématu bez ohledu na to, co je zrovna načtené. Pokud se mně tohle nelíbí, můžu zmáčknout znova Ctrl-F a naskočí klasicky vyhledávací dialog prohlížeče a hledám nativně v tom, co je načtené. Má to phpBB nějak líp?

Můj omyl - to mnou zmíněné forum totiž nakonec použilo flarum, tam je to fakt na nic. PHPbb má (v novější verzi) v každém tématu pole pro hledání v rámci tématu, což dělá něco podobného jako discourse.
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » pát srp 5, 2022 16:23

zoul píše:Nebyl by zabezpečený přenos z origin serveru k té proxy, ale to asi není zásadní.

Ja si teda prave myslim, ze je. Bud je to zabezpecene mezi serverem a prohlizecem nebo neni. Tohle spis vypada jako Potemkinova vesnice. Jaky je rozdil se napichnout mezi server a prohlizec nebo mezi server a proxy? V principu zadny.

Teda, ja to aspon beru z hlediska security. Jestli se to ma delat jen proto, aby to vypadalo dobre tj. neco jako virtue signalling, tak tomu nerozumim a rozumet nehodlam ;-)

zoul píše:Když máš na stránce zdroje načítané přes HTTP bez SSL, tak si klienti stěžujou, například prohlížeče neukážou ikonku zámku a podobně. Nevím, jak na to reaguje třeba Google, jestli penalizuje takhle „napůl SSL“ weby podobně jako weby úplně bez SSL.

Hmm a co to teda presne znamena? Ten Img tag? To je prece odkaz na externi zdroj, neni to soucast stranky a taky se to neda moc ovlivnit. Proste co tam kdo zada, to tam je. Vetsina z nich bude pres HTTPS, ale kdyz pres HTTP a nekdo to zmeni na HTTPS, tak to nemusi fungovat. Jedina moznost je tohle uplne zakazat, coz by mimochodem nebylo od veci, protoze nekteri umelci s tim dokazdou rozbit stranku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » pát srp 5, 2022 16:24

Krysha píše:Postupně jsem updatoval dokud to šlo, ale pak začaly rozbíjet některé již neudržované důležité doplňky - chvíli jsem je upravoval ručně, ale nejsem (php) programátor takže mě to postupně stálo tolik času, že jsem fórum zakonzervoval a už dlouho neaktualizuji vůbec...

Takze pripadny update po 13 letech bude velke dobrodruzstvi s nejistym koncem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: SSL na forum

Příspěvekod zoul » pát srp 5, 2022 18:06

mike píše:Ja si teda prave myslim, ze je. Bud je to zabezpecene mezi serverem a prohlizecem nebo neni. Tohle spis vypada jako Potemkinova vesnice. Jaky je rozdil se napichnout mezi server a prohlizec nebo mezi server a proxy? V principu zadny.


Rozdíl je například v SEO – weby bez SSL jsou Googlem penalizované a ta proxy tohle řeší. Pak taky SSL v některých případech urychluje načítání. Navrhuju to prostě jako řešení s dobrým poměrem cena/výkon.

Cloudflare podle mě umí dělat přepis těch HTTP odkazů na HTTPS chytře tak, aby se to nerozbilo: „Before a rewrite is applied, Cloudflare checks the HTTP resources to ensure they are accessible via HTTPS. If they are not available over HTTPS, Cloudflare cannot rewrite the URL.“
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: SSL na forum

Příspěvekod mike » pát srp 5, 2022 20:53

zoul píše:Rozdíl je například v SEO – weby bez SSL jsou Googlem penalizované a ta proxy tohle řeší.

V tomhle pripade je to spis plus ;-)


Zrovna tenhle efekt proxy IMO zabije (protoze mezi proxy a serverem bude porad puvodni protokol) a naopak by mohla zpusobit znizeni propustnosti.

zoul píše:Navrhuju to prostě jako řešení s dobrým poměrem cena/výkon.

Mne se to nelibi. Kdyz uz neco delam, tak poradne. Jediny technicky duvod pro HTTPS je bezpecnost a tohle bezpecne neni. Naopak, muze to vest k false sense of security. Prijde mi lepsi priznane nesifrovane spojeni nez takovahle skryta dira. To je jako by sis poridil bezpecnostni dvere a klic nechavat pod rohozkou.

zoul píše:Cloudflare podle mě umí dělat přepis těch HTTP odkazů na HTTPS chytře tak, aby se to nerozbilo

Fajn, dobre postavena Potemkinova vesnice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Návrhy