Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » sob kvě 7, 2022 13:40

Jen technicka - pokud byly "fusekle jen lehce celoplosne zavlhle" po 3-hodinove chuzi v desti, i kdyz ne moc intenzivnim, tak to nevypada na problem membrany, spise srazeni potu. Kdyby Ti odesla membrana, tak bys mel nejspise "bodove" mokro a jinde "sucho", rozhodne ne "celoplosne", to by TI musela odejit i membrana najednou "celoplosne". Soudit, ze to pot nebyl, bo to nechvachtalo, ale uz studilo je ponekud mimo...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob kvě 7, 2022 13:58

Ono jeto jedno, jaxem spla výše - jedna má roztržený/prodřený svršek = jsou zralé na výměnu. Jen comi přijdou ty babské.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte kvě 10, 2022 13:36

Babské LaS UR GTX mám, babská 42,5 je stejná jako chlapská 42,5, sou (mému woku) moc křasne (barvičkama), už sem na ně vystříkal jedny (poslední) třešničky, nechám je uschnout a pak použiju. A staré pudou (ešče nevím, esli do kuka nebo do koňťoše pro bezďáče).

Btw, byly (zřejmě díky okrajové babské velikosti) ve výrazné slevě. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 12, 2022 7:42

Neska první ostré nasazení - polemlesemloukou4 do prce, rosa moc nebyla, zato pylu jsou fšude tuny = už sou špinavější než ty staré. Vše OK (očekávatelně) = staré už sou v kuka, budiž jim země lehká.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte kvě 17, 2022 8:11

Neska první ostrý test babských LaS UR GTX v mokré trowě = nepustily (skrz membránu) dovnitř, ale trochu nateklo vrchem = kraťsy bez nohávů + vysoká mokrá trowa = steklo to po nohách a fuseklích, no. Už sušim.
Do doby než jézeďáci posekají budu muset buď pořídit chůdy nebo.... si tu svou stezku (až budu doma sekat trowu) pro-forrestuju, to je nápad!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte kvě 17, 2022 17:39

Tak sem to nakonec neska pořešil inak: Vytáhnul sem motokozu a tu stezku její pomocí pročistil od vysoké trowy (na šířku záběru 30cm = to stačí, už nebudou mokré nohy), byla to ale práce nadýl, bo toho bylo tak 600 metrů, no..... :t:t
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 19, 2022 13:42

Je to možné? LaS UR GTX chlapské a Las UR GTX babské, obojí číslo 42.5 EUR a v obou vypadá OEM vložka stejně a je stejně tlustá - ale ty vložky nejsou stejné! Chlapské = vložka je tužší, babské = vložka je jak bláto, měkkounká. Fíha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » čtv kvě 19, 2022 14:55

Predpokladam spravne, ze jsi tu "chlapskou" vlozku jsi vyhodil spolu s botou? :wink:

Jinak je to docela mozne, vem ze damske modely mohou mit - teoreticky - i o neco mekci podesev, proste celkove lepsi "odpruzeni". Precejen chlapy jsou "drsnaci", co vydrzi vice, "baby" zase jsou nekdy princezny, ktere citi i ten pidi-hrasek pod dvanacti perinami, pardon podesvi a vlozkou :-) (Soudim podle lidovych pohadek, nehante mne, ze jsem "nekorektni" :wink:.

Alespon zjistis ty nikde nepsane rozdily.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 19, 2022 15:48

Ne, porovnávám "nové" vložky v babských (odšlapáno esli 25km, ne víc) a "nové" (nepoužité) vložky v chlapských (mám doma ještě jedny v rezervě až na ně přijde čas).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 26, 2022 10:43

Ty jo, neblokovatelná reklama na auto.cz mi (poté, co sem nedávno objednával LaS UR GTX babské) fčíl furt nutí LaS UR babské a .... musím uznat, že se dělají v (mému woku) mnohem líbivějších barvách než chlapské.... já ale žádné fčíl nepotřebuju, krom těch babských (nosím je, líbí , fungujou a spokojenost) mám v zásobě ešče jedny chlapské, takže asitak...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 30, 2022 10:21

dotaz. blizi se 100 vokolo brna. nedelam si iluze ale 40 bych mohla dat, pokud koleno nebude predvadet to co v sobotu...

no a dotaz.

mam altra timp trail s nachozenyma cca 610km s vahou kolem 80 - 85kg

bude velkej rozdil vzit si uplne novy timptraily v tlumeni? ( protoze prvnich 30km asfalt... ) nebo je rozdil zanedbatelnej?

na druhou stranu stabilni zatez 80kg neni asi taky malo a uz to na roznosenejch botach muzw byt znat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon kvě 30, 2022 10:35

Podíval bych se, jestli je nemáš sešlapaný nějak křivě. To se mi stalo na Altra Escalante. Prostě podrážka byla fakt nakřivo a tak jsem je radši vyhodil.
Jinak moje Topo MTN Racer 2 maj teď cca 1400km a pořád jsou v pohodě. Musím uznat, že tenhle model se jim fakt povedl.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 30, 2022 10:58

krive seslapany nejsou, podrazka je OK. nicmene mi jde prave jen a pouze o 30km tim asfaltem, zda v novejch muze byt realne lepsi pocit tlumeni na tom asfaltu, nebo spis jen placebo.

jinak doufam, ze vydrzi letos celej zbytek roku, jak chodim malo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon kvě 30, 2022 12:19

Reálně v nich být určitě lepší pocit může, protože tlumení se reálně postupně opotřebovává. Při běhu to asi půjde poznat víc než při chůzi, ale i při chůzi tam rozdíl bude.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 30, 2022 12:21

diky za nahled, ja si rikala zda to neni blbost takze jdu do toho
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » pon kvě 30, 2022 13:17

Blbost to urcite neni. Ze zacatku me i prekvapovalo, jak novy par stejne boty casto pusobi o dost tlumeneji/. Po 700km v botach to uz muze byt poznat. S novymi urcite chybu neudelas.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Etheric » pon kvě 30, 2022 13:24

Jj, akorát to chce před výletem vyzkoušet, zda ten pár není vadný a vše je jak má být
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 17:35

@Mawenzi: 610 km uz poznat bude. Urcite si v novych dej aspon 5 km prochazku, jestli tam neni neco spatne. Idealni by bylo rozslapnuti aspon 50 km, 100 je lepsi, mne bezecke uplne sednou tak okolo 200.

oodoow píše:Jinak moje Topo MTN Racer 2 maj teď cca 1400km a pořád jsou v pohodě. Musím uznat, že tenhle model se jim fakt povedl.

Moje maji 1700 (1690) a prave je vyrazuju. Ve svrsku jsou tri mensi diry, ktere se zvetsuji pomalu, ty by do 2000 vydrzely. Nevydrzely podrazky resp. moje noha. Slacha pod patou. Vcera jsem vzal po tydnu pohorky, bolelo to od zacatku a po 35 km fest. Tentokrat to prislo skoro bez varovani, jeste minulou nedeli dobry, ke konci tydne jsem to na vychazkach lehce citil, ale nic podstatneho a zadne priznaky jako ranni ztuhlost. Takze jsem to ignoroval, normalne trva tydny az mesice, nez se to vyvine. A ted takovy zlom, pritom druha noha je uplne OK. Ono to teda vypada spis jako akutni zraneni, nez chronicky zanet, ktery je obvykly... ani to neboli pri stisku ze stran, ale uprostred je na dotyk bolestive misto. Pritom si nejsem vedom toho, ze bych treba slapnul na sutr nebo tak neco. Njn, snad se to stejne rychle i spravi, prechazim na novy par.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pon kvě 30, 2022 17:42

Mawenzi píše: vzit si uplne novy timptraily

mike píše:Idealni by bylo rozslapnuti aspon 50 km, 100 je lepsi, mne bezecke uplne sednou tak okolo 200.

To mě napadlo taky (obecná úvaha), že nové botky je třeba "rozšlápnout". A hned uvedu i vyjímku: Já když si koupím (bez zkoušení) nový pár LaS UR GTX 42,5, tak je můžu vybalit z krabice, obout a vyrazit třeba na výlet desítky kilometrů bez rozšlápnutí, to mám už vyzkoušeno, že to jde, tak mi pasujou na nohu. A nové jsou tužší, ale že by líp tlumily sem nikdy nepotřehnul.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 18:03

Kdysi jsem odjel do Dolomit v uplne novych Alaskach koupenych vecer pred odjezdem a bylo to v pohode, tak mi sedi. Ale i tak byly po 200 km lepsi a po 500 km nejlepsi. Bezeckym staci min, ale taky se postupne na nohu natvaruji.

Rozdil v tlumeni teda poznam, zvlast ted mezi starym Topo parem po 1700 km a novym je uplne zasadni. No a nohy to bohuzel taky poznaji, jak jsem psal vys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 20:40

Mam za sebou prvni vychazku v novych Topo a rozdil v tlumeni je fakt zasadni. Taky rozdil v pevnosti bot a vzorku, dneska jsem se konecne neklouzal. V podstate jsem z nich nadseny, akorat jsem na ne blbec mel prejit o tyden driv. Trvalo asi dva kilometry, nez se noha rozesla a prestala (skoro) bolet. Njn, priste je asi automaticky vyradim po 1500 km i kdyz budou vypada jeste pouzitelne.

Porovnal jsem vysku noveho a stareho paru a rozdil vzadu je asi 1 cm. Z toho tak pulku dela vzorek a druhou seslapane tlumeni. A to si myslim, ze vevnitr by byl rozdil jeste vetsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » pon kvě 30, 2022 22:06

Sice nemám žádný dvoje úplně stejný boty, protože je vždycky přestanou vyrábět, než je stihnu zničit. Nicméně souhlas s ostatními, ten rozdíl v tlumení u nových, versus už dost chozených bot je obrovský. Zrovna teď jsem párkrát vejletovala v nových Reebok a ten rozdíl je oproti ochozeným fakt znát. Takže pro Maw - též si myslím, že rozdíl mezi novýma, a těma, co za sebou mají 600 kiláků bude. A na tu stovku bych si, zvlášť v Tvým případě, kvůli tlumení vzala ty nový, pokud je máš.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 22:09

Malo chodis :twisted: Mne ted vydrzi boty pul roku a to vetsinou prestat vyrabet nestihnou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » pon kvě 30, 2022 22:16

Mám hodně bot, nenosím jedny :wink: A pořád ani zdaleka nevážím tolik, co Ty :twisted:

A samozřejmě chodím míň, nepořádám každodenní dostihy, mám i jiné věci na práci :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 23:27

Ja mam taky hodne bot ;-) Taky zdaleka tolik nemeris a s tou vahou mas sanci mne dohnat :twisted:

Napriklad? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » pon kvě 30, 2022 23:35

Ale kilometry si honíš převážně v jedněch až dvou :wink: Nejde o dohánění ani váhy ani centimetrů, nýbrž o zátěž na boty, která je u mě o dost nižší.

Zrovna dneska nazvedaná víc než tuna při štípání dřeva pětikilovým kalačem :wink: Rostou mi svaly, heč! :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2022 23:39

Doufam, ze priste nebudes vypadat takhle :twisted:

Obrázek
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod sobb » pon kvě 30, 2022 23:44

Ne, mám účes na krátko :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 31, 2022 4:30

pp a ty tvoje sou tlumeny bezecky nebo s nejakym mensim tlumenim? jetsli nebude rozdil v tom.

mam ve skrini standartne alespon 1 par do zasoby, aktualne mam 2 pary, kdyz nekdo prodava spatne koupenej par, hned to beru:D protoze 4500 aktualne je proste silena suma za boty...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod apuka » úte kvě 31, 2022 8:40

@Mawe: S novyma urcite chybu neudelas - jen vezmi v potaz, co psal Etheric: vyzkousej je pred akci, alespon par km, jestli nahodou neni nekde nejaka skryta vada - napr. "kriva" podrazka, zkrabateny kus latky nekde mezi podrazkou a vnitrkem, ujete siti a pod.. Veci, ktere zbeznym pohledem nezjistis. Jinak bys mohla dopadnout spatne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Běhání