Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 22, 2022 11:40

Jo! Neska to byl výlet na 1*.

Rosničky slíbily a bylo - tady u nás od rána šedivo, skoro úplně zataženo, ale nezascalo. Chladno ale bylo a je = bylo to na dlouhé třiko, no. Kuleno OK, takže ráno snídaně, kafe a hurá proti kopci - pod Soláň, na hřeben, po něm až na Vysokou a zpět hřebenové ditto s odbočkou na boční hřeben a po něm až nad Hňupisko a dom. Moc křasne.

Bohužel ale každý dobrý pocit (fčera z nevrzajícího bajku) musí být (téměř okamžitě) potrestán - už zase vrže, jaxfiň + přidala se i zadní brzda, při brždění hučí. Chjo no.

No nic no, bajka umeju, nechám pád dní v garáži uschnout (stejně má scat = nebude bajkovatelno) a pak holt zase bude duchařina s honěním pazvuků. Ale co už, to holt patří k bajkování, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 22, 2022 11:48

Etheric píše:Lidl je pro mě synonymem nespolehlivosti, zejména s jejich nářadím mám nehezké zkušenosti, takže za mě ne

Já zase slyším od ostatních, jak jsou s těmi věcmi z Lidlu spokojení. Za dobrou cenu výrobky, které dobře slouží. Ale já osobně nevím, já tam nějak nenakupuji a nesleduji to.
Ale s tím šetřením souhlasím, ono je to dost často kontraproduktivní. Nic mě v životě nepřišlo tak draho, jako moje snaha ušetřit :D
Na druhou stranu to není úplně jednoznačné. I drahý výrobek dnes vůbec není zárukou kvality a levný výrobek může dobře sloužit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 22, 2022 12:40

Taky nejsem zastáncem laciného Lídla, ale... k thematu: před ca 3 rokama sem v Lídlu (bez jakýchkoli očekávání, prostě na zkoušku za 13 nebo 15 set nebo tak nějak) koupil nějakou no-name cyklo-přiblbu a dodnes ji bez jakýchkoli připomínek k funkci/výdrži spokojeně používám. Takže (občas/někdy) se tam dá koupit i kvalitní věc.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 22, 2022 13:49

Já viděl dobré recenze na stojan z Lidlu pro servis kol za dobré peníze, ale na eshopu už jej neprodávají. Jsem o něm přemýšlel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » ned kvě 22, 2022 14:06

Ad uvolnění čepu - zaviklat řetězem ze strany silou, jako bych ho chtěl stranově zlomit. Dvakrát na každou stranu a je to volný.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » ned kvě 22, 2022 14:14

Dromedaro píše:Já viděl dobré recenze na stojan z Lidlu pro servis kol za dobré peníze, ale na eshopu už jej neprodávají. Jsem o něm přemýšlel.

Ten je fajn. Uz par let ho pouzivam.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 14:18

@pp: vozíš ju na hlavě, hm, to je asi jako když koupíš nářadí, který jen vozíš.. Jak dobrá ta helma je zjistíš, až hodíš držku. Zrovna takový bezpečnostní věci bych z lidla nebral..

Stojan na kolo chcu koupit, kvůli servisu a mytí, ať to nemusím různě opírat. Musí to být stojan, který drží kolo za sedlovou trubku. Nijak jsem po tom nepátral, ale co jsem viděl, bylo to moc drahý. Stojan bude doma, klidně může být z lidlu. 8k a více za stojan dávat nebudu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 22, 2022 14:37

Etheric píše:Jak dobrá ta helma je zjistíš, až hodíš držku. Zrovna takový bezpečnostní věci bych z lidla nebral..

Mám na to stejný názor. I proto chci koupit nějakou značkovou helmu a ne z Decathlonu. Zatím jezdím bez helmy. Já to nerad nosím,ale dobrý to není, jezdit bez ní. K tomu kolu jsem dostal slevový poukaz na 1000Kč na helmy Lazer, ale ty mají pro mě malou velikost. Pokud by někdo měl zájem, můžu mu jej za nižší cenu odprodat, to bysme se domluvili za kolik. Kdyžtak SZ.

Jo,ten stojan by se mi taky hodil na servis, bez něj je to na prd. V Lidlu jej prodávali za devět stovek a jak teda zmiňují i zde, prý je dobrý. Ale když jsem se díval na eshopu,tak už byl vyprodaný. Pak ještě třeba v Decathlonu prodávají stojan cca za 1500Kč.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 14:46

Přesně tohle za 9set ještě prodávají, ale přesně tohle nechci https://www.lidl.cz/p/crivit-montazni-s ... -gEALw_wcB
Potřebuju takovej, kde se kolo chytá za sedlovou trubku. Ale 8k za něj dávat nehodlám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » ned kvě 22, 2022 14:50

Dromedaro píše:Zatím jezdím bez helmy.


Mnohem lepsi nez helma z Lidlu. I helma z Lidlu splňuje správný normy. Rozdíl bude Hlavne v hmotnosti a nějakých drobnostech.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » ned kvě 22, 2022 14:51

Etheric píše:Přesně tohle za 9set ještě prodávají, ale přesně tohle nechci https://www.lidl.cz/p/crivit-montazni-s ... -gEALw_wcB
Potřebuju takovej, kde se kolo chytá za sedlovou trubku. Ale 8k za něj dávat nehodlám

Tak to otoc a chyt za sedlovku.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 22, 2022 15:14

ZbynekN: Té formulaci nějak nerozumím. Že jezdit bez helmy je lepší než jezdit s helmou z Lidlu?

Etheric: Aha... to je on. Já se díval nedávno a ukazovalo mi to, že je nedostupný a nevěděl jsem jak ten Lidl eshop funguje, jestli znovu naskladňují. Tak já ho asi hned objednám, ikdyž teď už dělám tu objednávku příslušenství, to se prohnu. To kolo to je jak auto černá díra na prachy...

Jak to máte s tachometry? Používáte? Já si na tom ujíždím, sledovat kolik jsem ujel a kolik jedu aktuálně. Se dívám na ty bezdrátové a ty levnější podle recenzí nic moc. Taky ty bezdrátové mají prý slabší výdrž baterie, ale nepíše se o kolik. Tak nevím, jestli zase nevzít drátový, ale bez drátů by to bylo lepší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 15:18

Nevím, zda se to uchycení stojanu dá otočit. Jedině zkusit, jestli i lidl shop odpovídá na otázky zákazníků ke zboží.
Pokud by to otočit šlo, bylo by to fajn. Zpracování asi bude nic moc, jako všechno tohle, co jsem z lidlu měl v ruce.
Zkusím zákaznickou podporu a když nic, jedině objednat na zkoušku. Mám totiž obavy, že to bude moc subtilní, prostě krám, shit,... Mám s technickými věcmi z lidlu fakt blbý zkušenosti..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » ned kvě 22, 2022 15:23

@Dromedaro: Ironie.

@Etheric: Da se to otocit.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 15:34

Podle toho obrázku by to jít mělo, tu tyč, na který je kolo uchyceno, jistí šroub, tak to asi otočit půjde. Můžu objednat na zkoušku, zjistit, zda to je či není hrachovina. Ale až další měsíc, tento jsem /kvůli kolu/ vypeněžen..
Když koukám, kolik stojí takový stojany, musí ta až nesmyslně nízká cena toho z lidlu být někde vidět, to ať mi nikdo netvrdí, že ne... Otázkou je, kde ta nízká cena bude vidět.

Zítra jedu na garanční prohlídku, mám v plánu nějakých 104km na kole s cestou tam i zpět, což je ok, vyjíždím za tmy, termín mám na 8. Cestou zpět už mi dokonce i bude brzdit přední brzda :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » ned kvě 22, 2022 15:52

Etheric píše:Přesně tohle za 9set ještě prodávají, ale přesně tohle nechci https://www.lidl.cz/p/crivit-montazni-s ... -gEALw_wcB
Potřebuju takovej, kde se kolo chytá za sedlovou trubku. Ale 8k za něj dávat nehodlám
A v cem je problem? Normalne kolo do stojanu za sedlovku upnes ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod zonn » ned kvě 22, 2022 15:56

Aha, uz jsi na to prisel :-) Ten stojam mam asi 5 let a funguje bez problemu.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned kvě 22, 2022 16:01

@Etheric Recenze na ten stojan existuje.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 16:20

@Tomas: super, díky, recenze mi ušetřila vracení. Tudíž hledám jinde. Riskovat bezpečnost kola i svoji mi za to nestojí. Všechno v plastu, ani to nejde pořádně narovnat v tom.. Hrachovina.
Plus ten fakt, že s věcmi z lidlu mám fakt blbý zkušenosti. Potřebuju to stejný, jen bytelný a ne vše v plastu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 22, 2022 16:38

Montážní stojany na bajka mám dva (za střed i rám) a za posledních 5 let sem je nepoužil ani raz - vždycky zvednu bajka na ponk a servisuju ho na něm (vleze se tam doslova na milimetry přesně, náhoda), nebo, když sundavám kola, tak ho hodím vzhůru nohama na zem (= řídítka a sedlo) a sundám kola.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 16:45

Pokud máš nějakej pevnější než ten z lidlu, koupím ho :)
Já to opírám všude možně, je to voser a ta manipulace s tím kolem furt zdržuje.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 22, 2022 16:48

Etheric píše:Všechno v plastu, ani to nejde pořádně narovnat v tom..

No taky mě ta recenze trochu zklamala, že je to vše z plastu.
Ale zas když si přečteš komentáře, tak jsou s tím lidi spokojení a nic jim nepraská.
Zas to neplánuji používat nějak často, jen občas a na nějaké podrženi kola by to mohlo stačit a je zbytečné kupovat něco profi za 5tisíc.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 16:56

Na mě to působí dojmem šuntu, kterej nejde ani pořádně dotáhnout, aby v něm to kolo drželo. Takový věci nekupuju.
Že lidi jsou spokojeni.... Jak přesně jsou spokojeni? Jakože stylem "za ty prachy to jde"? To pro mě není spokojenost. Lidi jsou prý spokojeni i s kvalitou jídla v lidlu. Ale já bych z toho blil, na zkoušku jsem tam nakoupil a většinu toho vyhodil. Nebylo to zkažený, to ne, jen to prostě nechutnalo tak, jak by chutnat mělo, nebo to byl vysloveně hnus. Ale lidi si to chválí - já se ptám - co chválí? Kvalitu, nebo spíš tu cenu?
Za mě lidl ne, já su tam s kvalitou nadmíru nespokojen
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned kvě 22, 2022 16:57

@eth: Oba sou DIY (urob si sám) a oba sou nic moc. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 17:22

Na stojan nemám materiál a při těch cenách, plus kolik by mě to stálo času, si ho můžu rovnou koupit za plnou palbu. Jsem se tím ještě neprohrabával, ale snad do 5k něco použitelnýho bude. Musí to udržet kolo v poloze, v jaký ho tam připnu. To je můj požadavek, kterej ten krám z lidlu nesplňuje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Dromedaro » ned kvě 22, 2022 18:22

Etheric píše:Lidi jsou prý spokojeni i s kvalitou jídla v lidlu. Ale já bych z toho blil, na zkoušku jsem tam nakoupil a většinu toho vyhodil. Nebylo to zkažený, to ne, jen to prostě nechutnalo tak, jak by chutnat mělo, nebo to byl vysloveně hnus.

Válku a hladomor na tebe, to by tě z toho vyléčilo. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » ned kvě 22, 2022 18:51

Když je hlad, je i kačena dobrá. Pokud neni z lidlu :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Etheric » pon kvě 23, 2022 14:40

Výlet se vydařil, až na jeden úsek ve svahu podél řeky. Tři padlý stromy, kmeny jako kráva, po prsa bariéra. Nemalej tarzan s kolem :D Být méně fyzicky zdatný, musel bych to otočit, což by přidalo 48km..
Koupil jsem si i tu TPU duši, kupoval jsem ju za účelem těžítka do brašny, tak mi snad bude takhle sloužit..
Co jsem se bavil s týpkem v obchodě o odlehčení, můžu mít karbon kola, pár za 38 tisíc. To mě dost nahlodalo, že bych v zimě přezul? Ten rozdíl oproti základním alu bude asi dost znát..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon kvě 23, 2022 15:18

Já bych kabroň kola nechtěl, preferuju Alu ráfek protože dyž dostane ránu/zkřiví se lze ho srovnat (přinejhorším kladivem) zpět do tvaru, karboň dostane ránu a buď vydrží nebo (neopravitelně) prdne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » pon kvě 23, 2022 15:33

Karbon se da opravit dobre. Jen ne doma. Změna na kolech nebo na plastich je vzdy dobre znat. Ale jestli to ma pro tebe cenu, to si musíš říct sam.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika