Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 21, 2022 5:04

apuka
proc by se pen nedal srovnat s profesionalnima kompaktama, coz je treba sony rx 100?

nebo co myslis profesionalni kompakt? protoze podle me bud je to profesionalni (ma to vymenny objektivy a vetsi cip) nebo je to kompakt a tam si myslim, ze to pen dokaze v pohode nahradit.

ja uz to tak cely koupila, takze nevim, zda je to z ali nebo odkud, ale vyhovuje mi ta kompaktnost a malost.

ale bez toho hledacku to na delsi ohniska neni ono, tak ted dilema zda penika prodat (tak za 2 asi) ale to mi zas prijde ze skoro nadela vic uzitku, kdyz si ho necham prave na ty vandry, kdy se o nej budu hodne bat. nojo, uz sem letos presvihla limit na techniku a neco dat pryc musim, ale 14-150 nikdo nechce :D tak mozna penik bude muset jit taky s kuzi na trh a pude o co bude zajem

ntz
jo kompromisy sou cesta do pekel, ses furt nespokojenej, ale nekdy nemas jinou moznost. ja ted fakt kompromis z myho pohledu zkusila a akorat su za ty prachy smutna a nedari se mi najit novyho kupce:D

muj kamos ma 2 stavy. bud se chodi min a bere FF nikona, nebo nazna, ze to nechce nosit (vaha) a pak radsi nema vubec nic.

me nastesti staci dokumentarni foto z vyletu, takze me je to jedno a moji kamaradi se radi podiji i na dokumentarni fota, protoze sami nikam moc nejezdi takze inspirace, podivani je to dostatecny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » čtv dub 21, 2022 7:52

Mawenzi píše:proc by se pen nedal srovnat s profesionalnima kompaktama, coz je treba sony rx 100?
"Lepsi a drazsi kompakt" neznamena jen "profesionalni kompakt" a uz vubec jsem nemyslel, ze se vsemi lepsimi a drazsimi kompakty. Mi je jasne, ze je par "kompaktu", na ktere nema (a nemaji na ne ani mnohe zrcadlovky), napr. takova Leica Q2 za 130+ tisic :-). Mysleno to bylo tak, ze je malo kompaktu, ktere poskytnou podobnou sluzbu (a moznosti) celkove - patri sem jak kvalita fotek, tak ergonomie - vcetne rozmeru a vahy - a moznosti nastaveni, pro narocnejsiho i doplnovani prislusenstvi. Navic v pomeru k cene. Samozrejme, kdyz si na M10 sezenes tu nejlepsi optiku, vybavis nejlepsim prislusenstvim, tak mas skoro profi vybaveni - akurat prijdes o hodne penez a uz to ztrati vyhodnost te kompaktnosti a vhodnosti noseni na outdoor.

Prave je to potom otazkou, co se mysli pod pojmem "profesionalni kompakt" (NTB, docela zajimava kombinace slov :-)). Kdyz to ma vymenne objektivy, tak je to spise bezzrcadlovka, kompakt je neco jako "vse v jednom" - teda alespon pro mne.

Jeste jsem si spomenul - mam dojem, ze Tys mela nekdy Oly E300. Pokud jej nahodou jeste mas (se to uz davno blbe prodava), tak by Te mohlo potesit, ze baterka z nej je pouzitelna i v M10, teda alespon v 1. verzi, nevim, jestli neco na ni menili v dalsich verzich. Kdyby se TI nepovedlo prodat PEN, tak alespon jeho baterku muzes taky vyuzit jako nahradni. Potesi, ze pri pravidelnem stridani se dobre drzi i ty origos baterky z E300, stare tak minimalne 12 let, dokonce nekolik let vubec nepouzivane a nedobijene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 21, 2022 8:17

apuka
pochopila jsem te tak, ze ten pen neni spatnej, ale v porovnani s drazsima kompaktama je to shitka :D

rozdil v penu a em10 je jen v hledacku a dvou rolerech (pro me) cip to ma stejnej.

zadnou starou zrcadlovku nemam, mivala sem lumixe, ale uz davno sel do sveta.

BLS-50 (em10) a BLS-5 (pen) by meli byt zamenitelny, budu to muset vyzkouset.

penik je kompaktnejsi, nez em10, ale porad je em10 dost mala (ne o moc vetsi) nez pen, takze vlastnictvi penika trochu ztraci smysl na to "maly a kompaktni", kdyz uz je to skoro jedno. em10 se 14-42 bude porad mala a kompaktni, ale ten hledacek se proste hodi. nebo aspon me, ja su starej slepon a na dispeju nemuzu nikdy nic najit:D

tesim se az ho pristi tyden testnu na vylete, budu treba moct mit pak ty dva fotaky pres rameno, telatko v pohotovostni poloze a zaroven neco na kyticky:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » čtv dub 21, 2022 8:38

No, ve srovnani prave napr. s tou Leicou to skoro jako "shitka" vypada :-). Ale takovych spickovych kompaktu moc neni a kdyz si PEN vybavis prvotridni optikou (a tu Olympus rozhodne ma), tak se Ti kvalita vyrazne zvedne a priblizi Leice - no a cena taky :-).
Ale ber to tak, ze se tady bavime o rozdilech zjistitelnych hlavne profesionalnim nebo spickovym fotografem a to nejspise az od jiste zvetseniny snimku. Teda krome dynamickeho rozsahu, tam FF nejspise udela svoje. Pro "normalni populaci" (tj. cca 70% populace kolem stredu v grafu normalniho rozlozeni) bude prakticky nerozeznatelne. Stejne jako kdyby se srovnavali fotky ze Sigmi a prumerneho mobilu v beznych pomerech pozorovani fotek.

Jo, PEN a M10 je hardwareove hodne podobne, ale M10 ma prece jen neco navic a hlavne ma lepsi SW a ergonomii. Co se tyce nastavovani, PEN, ktery jsem mel moznost "zkoumat" (asi PEN 3) mel prece jen mene moznosti nastavovani nez prvni verze M10, takze dalsi rozdil bude asi tam.

Tak si jej pekne odzkousej a poreferuj, jak se osvedcil ten maly pracant.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 21, 2022 9:05

tak porovnavat neco v cene 10t s leicou za 130 fakt muzes jen ty:D

ja toho moc nenastavuju a u mych fotek je uplne jedjo cim to fotim, aj mobil by to zvladl asi dost podobne:D

zadny lepsi objekrivy taky neplanuju, staci ki to jak to mam. ale s mobilem me nebavi ten proces.

pro me to sou dostatecny fotky a 90% potencialu techniky nikdy nenajdu. na druhou stranu kamos ma ted nove nikon FF po dlouhych letech s d90 a v podstate neni rozdil mezi myma a jeho. takze vzdycky kdyz je vidim tak me uklidnuje ze technika cloveka nespasi kdyz s ni neumi a nema voko, takze si uzivam u olyho x2 cropu na tele a su spokojena:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » čtv dub 21, 2022 9:54

dyk je tady vlakno o foceni tak proc to resite tady .. diky !!
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » čtv dub 21, 2022 10:08

ntz píše:dyk je tady vlakno o foceni tak proc to resite tady
:shock: :shock: :shock:
???

Co je to za dotaz ve vlaknu "Pokec o foceni"??? :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » čtv dub 21, 2022 12:03

@mike sem presunul i tuhle moji hlasku z vlakna o Skotsku ;)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » čtv dub 21, 2022 13:22

ntz: zase nevymyslej...

Co bylo presunuto je tady uz davno minimalne od rana, presunuti nemeni cas prispevku a Tvuj prispevek je z dneska 9:54 byl v tom case posledni prispevek v tomto vlaknu. Navic v takovem case mike jeste veselo spi. Ze by zrovna jediny prispevek tak dlouho bloudil v (k)analech servru a disku, tomu moc neverim.

Klidne se muzes priznat, ze ses pomylil a nezaregistroval presun nebo neco podobneho, to se muze stat kazdemu, ale fakt si nemusis jeste vymyselt. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » čtv dub 21, 2022 14:34

apuka píše:...ale fakt si nemusis jeste vymyselt. :wink:


pls krot se .. nevymyslim si ... tak to bylo nejak blbe otitulkovane a nebylo to "Re: Pokec o focení" .. proste jsem tu poznamku ze mate vlakno jinde, samozrejme psal v domeni, ze nepisete v tomhle vlakne .. to snad neni mozny :(
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2022 15:35

Nehadejte se nebo vas rozsednu :twisted:

Pri presunu zustava u kazdeho prispevku jeho puvodni titulek, coz je obvykle nazev puvodniho vlakna. Zmenit se to da jen rucne prispevek po prispevku. Udelat by to mohl bud moderator, a to teda fakt sorry, nebo autor daneho prispevku. Takze je to na vas, jestli vam to vadi ;-) Jinak teda nevim, jak vy, ale ja se ridim nazvem vlakna a tyhle "mezititulky" v podstate ani nevnimam.

Dale se pri presunu zachova poradi prispevku podle casu, coz muze vest k promiseni s prispevky ve vlaknu, kam byly presunuty. S tim se pokud vic nic delat neda.

ntz píše:@mike sem presunul i tuhle moji hlasku z vlakna o Skotsku

Ciste aby bylo jasno, nic takoveho jsem samozrejme neudelal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » čtv dub 21, 2022 15:58

dekujeme ... ale zjevne jsi zmenil ty titulky v tech jednotlivejch prispevcich ne ? Protoze ja vcera kdyz psal tu hlasku at mi nezasiraj vlakno o Skotsko dalsi pokracujici debatou o foceni mel za to, ze ten "mezititulek" bylo skotske vlakno .. proto jsem sampozrejme nabyl dojmu, zes' to do-presunul kdyz to ma najednou titulek "Poked o foceni" ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2022 16:06

Nejak ti nerozumim. Mezititulky jsem nemenil, nikdy to nedelam. Presun zacina tady a jak vidis, je tam puvodni titulek. Ty pokracuji az k prvnimu prispevku, ktery byl v tomhle vlakne. Nove prispevky taky maji samozrejme automaticky nazev vlakna.

Jestli myslis tenhle svuj prispevek, tak ten jsi psal sem. Cemuz ostatne odpovida i obsah. nechces sem prosim presunout
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » čtv dub 21, 2022 17:05

ntz píše:dyk je tady vlakno o foceni tak proc to resite tady .. diky !!


kdyz jsem psal tohle tak jsem si myslel, ze jsem ve Skotskem vlaknu .. myslel, ze si neco presouval i vc. tohodle prispevku, proto jsem dale pokracoval s tim, zes's to presunul odjinud, viz

ntz píše:@mike sem presunul i tuhle moji hlasku z vlakna o Skotsku ;)


prislo mi to automaticky logicke .. uz bych to ale nechal .. dyk se snad nic nestalo
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2022 17:22

OK, nestalo a uz se to snad vysvetlilo. Priste zkus aplikovat prislovi dvakrat mer, jednou rez ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » pon kvě 2, 2022 8:27

v rámci víkendového tréningu s těžším batohem s teenagerkou jsem konečně vyzkoušel karbonový cestovní stativ, co jsem na zkoušku vzal z Amazonu (povedlo se mi ho chytit za 80 EUR) a dá se to nosit, na báglu není moc poznat
když se nevytáhne prostřední tyč úplně nahoru, tak je to dobře stabilní
zkoušel jsem s 16-24/f4, ale delší čas než 1/4 vteřiny jsem nedostal - neměl jsem redukci na ND, objektiv jsem měl na víkend půjčený a docela se mi zamlouvá

docela zvažuju, že ten stativ v létě vezmu na přechod Laugavegur, to kilo a kousek navíc už unesu
večer bude světla dost min do 23h, na vodu nebo rychlé mraky
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pon kvě 2, 2022 15:03

zajimalo by me v cem je horsi/lepsi nez muj UL stativ, kterej ma pro zmenu "preskrtlou" price 260 eur a prodavaj ho za stovku ..

edit, uz to vidim, u tvyho pisou 1.33kg, muj vazi 980g i s pytlikem
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » pon kvě 2, 2022 15:11

před nějakým tím měsícem nebo dvěma ten Rollei byl kolem 130 ojro i na Amazonu
jinak ale vypadá jak přes kopírák, jen s jiným brandingem, hlava je trochu odlišná

edit: NG má vyšší max. výšku, Rollei má 142, NG má 158
Naposledy upravil Lipon dne pon kvě 2, 2022 15:18, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pon kvě 2, 2022 15:15

Ze tam ma "hodnotnejsi napis" :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod ntz » pon kvě 2, 2022 15:21

nechci bejt otravnej, ale ja ho nikdy nevidel vic nez za "kilo" ;) .. viz datum unor 2021
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 15:32

ntz píše:takhle to tam vypadalo kdyz zrovna na chvilku prestalo chcat a takhle to tam vypadalo posledni vecer


Ty fotografie jsou focené na Fuji X100F, jak jsi ji zde zmiňoval? Úplně jsem diskuzi pravidelně nesledoval, tak nevím, co jsi si nakonec vzal. Ty fotky jsou pěkné. Já jen, že si plánuji do budoucna pořídit jako univerzální fotoaparát Fuji X100V. Podle těch parametrů mi přijde pro mě jako ideální.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2022 15:47

ntz píše:takhle to tam vypadalo kdyz zrovna na chvilku prestalo chcat
To vypada, ze prestalo chcat a hned trpaslici (nebo co tam ve Skotsku zije) vylezli zpod zeme :-D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 15:57

ntz píše:Ty fotky nejsou moje ...

Aha, promiň. Jak jsem to četl v rychlosti, tak jsem pochopil, že nechceš dávat celou galerii, protože to nejsou všechno tvoje fotky, ale jen některé a ty tu ukazuješ.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod apuka » stř kvě 25, 2022 16:11

Zase mas dalsi namet na odlehceni vybavy. Pokud se Ti fotky libi, nakonec muzes skoncit u GoPro misto Fujiny :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » stř kvě 25, 2022 16:17

Dromedaro píše:Já jen, že si plánuji do budoucna pořídit jako univerzální fotoaparát Fuji X100V. Podle těch parametrů mi přijde pro mě jako ideální.


to ti nemuzu doporucit ... mam X100F a ten fotak je sice docela sympatickej, z fotografickeho hlediska a z ergonomie je to ale strasny ... nedoporucuju ... fuji bych nedoporucil ani svymu nepriteli .. Pokud chces unverzalni fotak s dobrym vystupem a s obrovskou flexibilitou (alespon na foceni krajiny a vubec na foceni venku) tak doporucuju treba tohle ... co se tyce vahy tak je to skoro nejlepsi pomer vaha : vykon co muzes mit (450g fotak, 135g 16-50mm a 405g 50-250mm)

to X100 je takovej specialni fotak ... fotak s vymenitelnejma objektivama ti proste da naprosto jine moznosti ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 25, 2022 16:25

zas pokud vetsina lidi foti mobilem a staci jim to /jsou zvykly na jedno sirsi ohnisko/ jen by radi lepsi vystup za horsich podminek a ergonomii ovladani, tak zas neco s pevnym sklem v podstate nemuze nestacit...

jinak tu fotku mas hezkou, na to zes psal ze snad je to rok cos zacal zas nejak fotit tak jen silna zavist, ze na to mas bunky:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 25, 2022 17:56

ntz píše:to ti nemuzu doporucit ... z fotografickeho hlediska a z ergonomie je to ale strasny ... nedoporucuju ...

Tak to mě překvapuje... já se na něj všude možně dočetl více méně velmi pozitivní recenze včetně kvality fotografií.
Ono, když jsem měl foťák s výměnnými skly, tak já stejně nejvíce používal to ohnisko 35mm (které mi tak nejvíce sedí) což ten Fuji X100F při započtení crop faktoru má. K tomu pevnému objektivu u té fujiny jdou dokoupit předsádky, které to ohnisko rozšíří nebo naopak prodlouží. A mně by to asi stačilo. Mít nějaká taková tři ohniska, ze kterých bych stejně asi používal jen to pevné a pak občas širokou předsádku třeba na oblohu nebo krajinu a to delší na nějaký občasný portrét. Já zase nemám rád třeba zoomy, protože s tím pak pořád zoomujů a jen mě to rozptyluje. Dlouhá ohniska také nemám rád. Já prostě, když mi ta fotka nejde vyfotit na 35mm, tak to dost často nefotím, protože s jiným ohniskem už se mi to nelíbí. Nejvíce mi prostě sedí těch 35mm. Já si zase nemohu dovolit více kvalitních foťáků a tohle mi pro moje použití přijde, že je takové univerzální. Chci to na krajiny, cestování, reportáže, street foto a pak třeba nějaké
momentky.

EDIT: Mě tak ještě napadá, že ty máš tu starší verzi a tam prý byly nějaké obrazové nedokonalosti, které už ale na té nové X100F být nemají a je celkově vychytanější.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » pát kvě 27, 2022 9:36

Dromedaro píše:Tak to mě překvapuje... já se na něj všude možně dočetl více méně velmi pozitivní recenze včetně kvality fotografií..


mam x100f, je to ale furt stejnej fotak ... x100v se ergonomii nelisi .. ten fotak je urcite skvelej a cool (alespon co se tyce vzhledu), ja jsem to "nedoporucovani" myslel spis ve vztahu k outdoor a pripadne landscape fotografii .. pokud jsi nikdy nemel zadnej poradnej fotak, resp. pokud aktivne nefotis s mainstreamovejma fotakama typu jakejkoliv digitalni Canon nebo Nikon s vymenejma objektivama tak ti asi nebude nic vadit protoze nemas to srovnani ..

je to na delsi debatu, nechci fuji hanet a nechci tady vypisovat nejaku obsahlou moji subjektivni recenzi, co si o tom myslim v tech jednotlivejch detailech ... snad ti byde stacit kdyz reknu, ze ten fotak vlastne miluju i nesnasim zaroven ... ale jsem rad, ze ho mam jako svoji casual (kasuááár) kameru ke svejm "normalnim" fotakum, na kterejch fotim 95% vseho co nafotim ..

@sobb - sorry za bordel tady, tohle vlakno je trosku stoka, nikde jinde ale bordel nedelam(e) ...
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 27, 2022 18:49

Co jsem četl, tak ten X100V se liší i v ergonomii. Ale hlavně jsem měl na mysli to, že je tam prý vylepšený ten objektiv.
Ale ano, kdybych si vybíral fotoaparát čistě na focení krajiny a přírodu, vyberu si jiný. To souhlasím. Jde mi o tu jeho univerzálnost. Ano, dosud jsem s nějakými lepšími mainstream digi fotoaparáty nefotil. Fotil jsem s moderním Nikonem, ale na kinofilm. Na Šumavě dva roky zpět jsem měl půjčený Canon zrcadlovku, ale už byl starší. Jinak já hlavně fotil pomocí historických fotoaparátů na kinofilm a středoformát a sám si dělal černobílé fotky v komoře. Teď mám akorát mobil, což mě štve. Hlavně, já třeba na nějaké čundry a treky potřebuji mít nějaký důvod a fotografie mi jej dává. Tak třeba teď ani nemám tolik chuti chodit na čundry a treky, když bych tam nemohl pořádně fotit.

ntz píše:je to na delsi debatu, nechci fuji hanet a nechci tady vypisovat nejaku obsahlou moji subjektivni recenzi, co si o tom myslim v tech jednotlivejch detailech ...

To ani nemusíš se nějak rozepisovat. Zase nějak moc nemusím detailní rozebírání technických detailů u fotoaparátu. Důležitá je fotka. A vynikající fotka není o technice. Kolikrát jsem měl největší radost ze svých fotografií pořízených dirkovou komorou. To bylo nádherné, tahat se lesem s velkou dřevěnou bednou, uvnitř mít fotopapír a k dispozici mít pouze jeden záběr. Ale zase když třeba už budu něco kupovat za čtyřicet tisíc, tak chci abych v té cenové relaci vybral pro sebe pokud možno co nejlépe.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod Bruca » pát kvě 27, 2022 20:03

Dromedaro - kdybys něco historického chtěl, mám tu zenity i s fotopuskou ;-)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru