Co odpudí holuby z domu?

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod mike » stř bře 30, 2022 23:00

Novicok bude takovy tradicnejsi ;-) Zajdi se zeptat na Hrad, mistni pacient pry vi, kde se u nas vyrabi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod Lipon » čtv bře 31, 2022 21:08

k tomu bych musel mit vlastni skafandr a nedejboze, aby fouklo proti, zlatej roundup
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod mike » čtv bře 31, 2022 21:15

Roundup je na rostliny, holubum nejspis nic neudela. Ledaze bys ji chtel jako odvetu zlikvidovat fikus :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod sobb » pát dub 1, 2022 0:47

Vidíš, na to jsem se chtěla Lipona optat, co má přesně s Roundupem za lubem, respektive co ví, a my ne.
Nicméně neškodný zcela jistě není, nikdy nevěř Monsantu :wink: Neředěný bude vysoce dráždivý. Karcinogenní účinky glyfosátu sice nejsou prokázány, ale to bude nespíš jen otázka času. Rakovina u holubů by ovšem byl poněkud běh na dlouhou trať, to asi nebude Liponův plán.

Lipon: někde jsem viděla reklamu na nějaký odpuzovač proti holubům a obecně ftactvu, mělo to být netoxické. Akorát to bylo určený přímo na povrchy, kam dosedají a netuším, jaký to má dostřel (a jestli to opravdu funguje).

Celkem dobře proti holubům fungují i poštolky, ale ty asi na balkóně chovat nebudeš, bylo by to z bláta do louže :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod mike » pát dub 1, 2022 1:04

Ten odpuzovac jsem mu nabizel vyse, jestli teda myslis to same. Je to lepkave a ptakum je to neprijemne. Ale musi se to dostat primo tam, kde sedaji, coz tady asi bude problem. Zas jsme na OF, takze by si Lipon mohl vzit sedak, povesit lano na topeni, slanovat k sousedce na balkon, udelat poradek s holubama a pak zase vyprusikovat domu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod sobb » pát dub 1, 2022 1:17

Na Tvůj link koukám až teď, ale to ono nebylo. Určitě by to šlo dohledat, ale to případně nechám na Liponovi, pokud usoudí, že by to s drobnou horolezeckou vložkou anebo sprejem na seflie tyči, mohla být správná cesta.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod mike » pát dub 1, 2022 1:20

Blesk: Zabijel holuby selfie tyci! :twisted:

Jinak jestli myslis neco smradlaveho, tak jak jsem psal vyse, u nas to zkouseli a bez uspechu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod sobb » pát dub 1, 2022 1:25

:lol: chudáci holubi, ještě neví, co je čeká ...

Nevím, co myslím, jsem na to viděla jen reklamu a nestudovala to. Ale byl to repelent, takže asi nějaká smradlavost.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod mike » pát dub 1, 2022 1:26

Smrady muzou fungovat na nejake normalni ptaky, ale holub je prase a snese vsechno. Jak tu nekdo kdysi psal, holubi jsou letajici potkani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod sobb » pát dub 1, 2022 1:31

Bylo to určený na holuby, takže by to fungovat mohlo. Létající potkani se městkým holubům přezdívá kvůli přenášení chorob, ne způsobu života. V podstatě jsou to chudáci, ale ve městech je to bez násilí jen těžko řešitelný problém. Každopádně lepší než chytat a zplyňovat mi přijde omezení potravy (což u Liponovy holubomilné sousedky evidentně nefunguje), znepřístupnění hnízdění a podpora dravců.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod mike » pát dub 1, 2022 1:38

Sousedi tu s nima vazne valcili roky a nakonec to skoncilo tema sitema a bodcema. Coz neni nic pekneho, ale jedine, co opravdu funguje. Nikdo je tu nekrmil, proste si zvykli a navic je jich tak moc, ze vyuzivaji veskere dostupne misto.

Choroby urcite, ale myslim, ze i zpusob zivota. Jestli chces, muzu ti ukazat, co provadeji nedaleko odtud, fakt hnus. Jinak mi teda prijde odchyt a plyn trochu humannejsi, nez dravec, ktery je roztrha, ale proti gustu... ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod Lipon » pát dub 1, 2022 8:54

já bych by pro dravce, ať ti vyříděj pěkně klasicky
Roundup byl s nadsázkou myšlen na ten asi milion vrhlíků, kterýma pokryla obě terasy a v té džungli se pak schovávají ty lítací krysy
v podstatě neškodnější Agent Orange lokálně aplikovaný :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod apuka » pát dub 1, 2022 10:45

Ja jsem myslel uplne vazne, ze by ses mel podivat po nejakem chovateli dravce. Pripadne se zeptat na ObUrade, jestli nemaji nekoho. Ono by stacilo par navstev, ti holuby by se asi obratili jinam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Co odpudí holuby z domu?

Příspěvekod Lipon » pát dub 1, 2022 11:50

jak se pp připomněl se sousedovic hyenou, tak mě napadlo, jestli by nefungoval pepřák, ne s rozprašovačem, ale takovej ten úzkej paprsek tekutiny, skropit jim tim hnízdo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Předchozí

Zpět na Člověk a příroda