Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » úte úno 22, 2022 19:52

@Etheric - diky, uz jsem ho samozrejme guglil a zaradil do hledacku jakmile jsi to poprvy zminil ;) .. chystam se na to .. navic my ho uz mame doma .. pouziva ho na neco moje zena
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » úte úno 22, 2022 19:58

Jeste abych se doplnil s tim olivovym olejem citronem ... ted jsem se koukal, fakt piju pul sklenicky co ma 0.1L a ten citron tam jen nakapu, on krasne klesne na dno a udela tam takovy bochanky, nemicham, na 3x-4x to vypiju (a fakt mi to chutna, opravdu si uzivam tu chut) a tu sklenici vyplachnu troskou vody a tim to zapiju a pak asi 10-15 minut nepiju a teprve pak vypiju 0.5L vody s druhou pulkou citronu a pak za dalsich 10 minut si dam snidani ..

vzdycky si slibuju na zacatku noveho roku jako predsevzeti, ze to budu delat pravidelne fakt kazdy rano a ze kazdy rano budu snidat a ze budu pit alespon 3L tekutin a ze navecer budu nejpozdeji zrat v 7 ... :P, v cele krase mi to vydrzi tak maximalne vzdy 14 dnu .. ale ten olivac s tim citronem delam dlouhodobe asi nejvic ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 20:00

Já měl nějakej levnější MCT a nebylo to vono, ten od Powerlogy je lepší, bez alergenů a máš jistotu, že to je kvalitní čistej produkt.
Ani nevím, jestli má krom jídla ten olej nějaký jiný využití. Panty bych s tim nemazal :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » úte úno 22, 2022 20:33

Etheric píše:nechápu, že např lidi se sedavým zaměstnáním a velmi malou aktivitou maj na výletě /v terénu, nepřízni počasí s almarou na zádech/ menší potřebu jíst, než když leží doma na pupku. Tohle mi hlava nebere.
Ja jsem uz nekolikrat na OF psal, ze ja mam nejvetsi vydej energie v praci za pocitacem. Ono to slozite premysleni teda dokaze spalit hodne kalorii - i kdyz v tabulkach se to nepocita. Venku, jak jsem psal, fyzickou namahu se snazim (automaticky) optimalizovat, tudiz ta spotreba je asi mensi, nez tabulkova. Zase u tebe, jak jsi rychly, chodis hodne a navic - podle Tvych slov - rad poskakujes, popobehnes, to vsechno je dalsi zadanka na prisun kalorii.
Etheric píše:@GM: když mě ty sladký věci nezasytí... Tvaroh ano, ale jedině naslano, nasladko bych měl co dělat, abych to zvládl pozřít. Dobrovolně se cpát sladkým tvarohem nebudu :)
Ale to Ti taky nikdo neradil. Kase muzes mit i slane, nebo se zeleninou, klobasou, cockou,..., olejem. Samozrejme, ne nasypat do koupenych ovocnych :-D, ale udelat si svoje - ryzovou, pohankouvou, jahlovou, ale klidne i ovesnou. Vsak napr. i ryzi muzes mit nasladko nebo naslano.

Mimochodem neni pravda, ze by Te kase nenasytila - ona Te nasyti a to hodne, zaludek budes mit plny. Jen pokud mas dobre nebo prilis dobre a rychle traveni, tak ji rychle vytravis, hlavne ovesnou. Vsak za mych mladych casu si pamatuji srandu, jak jsme byli v Norsku a sli jsme na tamejsi velkou atrakci, hrebenovku Bessegen, tak jsem se dole u chaty nacpal musli (a necim na zapiti), zaludek k prasknuti a hned jsme vyrazili. Ja jsem se za asi 15 minut musel normalne zastavit, protoze jsem najednou mel pocit totalne prazdneho zaludku a hrozny hlad. Tak jsem si tam dal jeste tak 10-15 deka musli a potom to bylo dobre az do obeda (tj. tak 1,5 - 2 hodiny) :-). Jenze tehdy jsem v praci a doma jedl jenom jednou denne - zacal rano po vstavani a skoncil jsem vecer v posteli. (A pritom jsem si stale drzel svych cca 63-64 kil vahy.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » úte úno 22, 2022 20:57

Slanou kaši jedině bramborovou nebo hrachovou, jinou formu nezvládnu pozřít. Přičemž ta hrachová jako jediná zasytí, ale ta je pro outdoor dost nepraktická.
Oves a takový voloviny nežeru, nejsu kůň :twisted: Hlavně mě to fakt nezasytí. O rejži, nudlích a podobně ani nemluvě. To neni pořádný jídlo.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod ntz » úte úno 22, 2022 21:19

Etheric píše:O rejži, nudlích a podobně ani nemluvě. To neni pořádný jídlo.


ty jsi nejakej zpovykanej :D ... co kus-kus (to je testovina ve skutecnosti), podle me se dobre dela a ma podobne vlastnosti jako kase (protoze je obvykhle hodne jemnej) ?
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » stř úno 23, 2022 0:09

Etheric píše:Jo, další :D Nevím proč.. Nemá náhodou Šipka v logu soba nebo podobnou zvěřinu? Možná proto, jinak nevím..
Tělo chce jíst podle výkonu, čím větší, tím víc jídla potřebuje.
Naopak nemám chuť ani potřebu moc jíst, když se válím doma..

:D Jj, má, a ještě horší je název jejího webu :wink: Bych si měla dělat čárky a pak bychom každou měly se šipkou společně zapít flaškou moruškovice, jak vás tady my holky šikovný mateme :mrgreen:

Energii určitě, ale jak píšu výš, opravdu mi přijde, že se zvýší efektivita.
Doma proti tomu, co jíme na vejletech s batohem, asi doslova žereme (pravda, nikdy jsem to nepřepočítavala na váhu v sušeném stavu, třeba to není tak hrozný a je to jen pocit)
Je zajímavý, že na výletu mi to prostě stačí, většinou se nepřejím (teda pokud se k večeři nerozhodnem sníst dvouporcovku Travellunche najednou), ale ani nemám potřebu jíst něco dalšího.

Ještě jste tu diskutovali stav, kdy člověk nic nepozře. Ty to máš úplně jiné a v tom nic poradit nedokážu. Mi se taková situace při vejletech (nepočítám nemoci, to je jiná situace) stala jen párkrát po naprostým vyšťavení, nebo trochu i kvůli výšce. Jednou na tom byl Laďa o trochu líp, takže poté, co jsme si dali jako vzpruhu hroznový cukr, mě zvládl donutit k vaření a hlavně k jídlu (jinak bych prostě usnula). Jindy jsme na tom byli mizerně oba, z toho si pamatuju jen, že jsem při vytahování spacáku narazila na jakousi čokoládovou tyčinku, kterou jsme nějak pochroupali napůl a zapadli do spacáků, kde jsme dlouho klepali kosu, než jsme usnuli. Kdybychom se tehdy najedli a napili, tak nám bylo líp, ale nedali jsme to, páč jsme bábovky :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » stř úno 23, 2022 0:21

ntz píše:co kus-kus (to je testovina ve skutecnosti)
Nevím, jaký má ke kuskusu vztah Etheric, mně to přijde na vejlety jako parádní jídlo. Poněvadž je to chutný a nemusí se vařit, vlastně stačí jen horká voda. Já mám kuskus zažitý po ránu nasladko (většinou s cukrem, rozinkama, čokoládou nebo kakaem, v zimě se občas i másílko najde :) ), poněvadž jsem jej vůbec poprvé takto kdysi dávno jedla v Maroku. Ale samozřejmě je skvělej i ve slaných variantách.

Taky jej míváme nasladko k snídani i doma.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 23, 2022 5:02

Kuskus je v pohodě, ten celozrnný. Stojí 60Kč za půl kila ale často bejvá v akci za půl, tak ho vždycky nakoupím do zásoby
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 23, 2022 6:21

me se naopak venku stava, ze se nemuzu dojist... nekdy si vemu big porci adventure menu a pulku dam kamosum a nekdy jen malou a mam porad hlad... chtela bych to resit nudlovyma polivkama vifon, bohuzel ale nemam zdroj kam na ne chodit. samo nudle si muzu koupit zvlast ale uz mi vyhovuje ze je to naporcovamy a zabaleny.

od doby, co sem zacala mnohem vic jist i v beznym zivote mam proste venku furt potrebu jist, vubec nedokazu celej den slapat na snidani, 2 tycinkach a veceri jako v minulosti:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 23, 2022 8:33

Co chceš řešit nudlema vifon? To je snad to nejhladovější jídlo vůbec, obzvláště ty rýžový. Prázdný kalorie, živiny nula celá nic plus v těch vifon je velmi solidní koktejl chemie. Tohle nic neřeší, naopak problém ještě zhorší
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 23, 2022 10:04

ja teda v nudlich nevidela ve slozeni zadnej koktejl + s tim mam dobry zkusenosti, to ze je to hladovy jidlo pro tebe neznamena, ze nekomu jinymu to nevyhuje

edit: navic me trocha nejakyho zelirovaciho pripravku aby to byly instantni nudle jednou za cas nezabije.

pokud by byl tip na instantni ryzovy nudle v rozumnym baleni at jsou to jakoby jednoporcovy polivky tak to nemusi byt nutne ten vifon ale nikde sem nic podobnyho nwvidela, obcas nudle "lucka" ale ty sem dlouho nwvidela
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 23, 2022 11:29

Já co viděl od značky vifon, i ty samotný nudle měly zvýrazňovač chuti a dalších několik prvků periodické soustavy, které do jídla rozhodně nepatří. Obzvláště pro tvoje zažívání, který bylo roky týráno, je tohle "jídlo" hřebík do rakve.. Já tě mám rád a myslím to s tebou dobře, tyhle věci dokážou nadělat celkem paseku..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 23, 2022 12:09

radsi mam tuto
https://www.countrylife.cz/polevka-nudl ... g-risolino

ale vetsinou ji skoro nikde nemaji.

jinak 2x za mesic me takova polivka asi neoddela a denne bych ji stejne nejedla.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 23, 2022 12:31

Tady by mi dost vadil sojový olej. Pro tělo něco jako palma, možná ještě horší..
U jídla funguje kumulační efekt. Jednou za čas sníst nějakej sajrajt se může zdát ok, ale není, když je těch sajrajtů víc. Ono se to nasčítá, jeden sajrajt v tom, druhej v onom... Zažívání však máme jen jedno. Tyhle vysoce zpracovaný potraviny jsou to nejhorší. Téměř NULA výživných látek, jen prázdný kalorie
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 23, 2022 14:05

pokud se bavis o slozeni nudli, ktery ti vadi u vifonu, proc do toho tahas sojovy olej, kterej je v tom ochucovacim pytliku a ne v nudlich?

jinak me to chutna, vypiju s nudlema i nejakou vodu a pokud mam chut na neco malyho teplyho, tak nudle plnej ucel.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » stř úno 23, 2022 14:35

V těch nudlích často bývá zvýrazňovač chuti nebo jinej balast. V nudlích jako takových, ne jen v sáčku s kořením.
Každopádně to fakt není na najezení se. Na to zahřátí jo, je to vpodstatě takovej čaj s prázdnými kaloriemi navíc..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 16, 2022 18:57

nedavno jsem na instagramu objevila mali jidlo - chodim tam tak 1x za 3 mesice, a narazila jsem na ne nahodou
https://malijidlo.wixsite.com/mali

nerikam, ze je to levna varianta domaciho /bezmasyho/bezlepkovyho jidla ale pro nekoho, kdo travi doma tolik casu jako ja /prakticky pouze prespavam/ je to dobra varianta jak si zase osvezit jidlo venku.

osobne mam pohanku a cocku, da se toho i uplacat bezlepkovy "burger", nemusi to byt pouze k zaliti. je to typ jidla co se ma se povarit v presnym mnozstvi vody, aby beze zbytku nacucalo. ja 15 min rozhodne nevarila, uvedla k varu, 15 minut odstat, zkusit konzistenci a jedla. bylo to docela dobry, a je to zas nejaka zmena.

bohuzel primarni marketing je asi pres instagram:(
Přílohy
tmp-cam-9095615645913864179.jpg
20220316_184627_768x816.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát bře 25, 2022 2:40

mike 4.09.2016 píše:Na ceste z Alp jsem mel ve Vidni na nadrazi trochu casu, a tak jsem se stavil v Intersparu. Koupil jsem (mj.) testoviny Giovanni Rana, ciste jako pokus, neznal jsem to. Velice prijemne prekvapily, chutnejsi hotove jsem nejedl. Daly by se pouzit i outdoorove, tyhle se varily minutu a 250 g byla hodne slusna porce. Najedli by se i dva.

Nevite nekdo, jestli se u nas daji nekde koupit? Z Intersparu bohuzel nadelali Blberty, dneska jsem v jednom byvalem byl a co z toho udelali je fakt hnus ](*,)

Odpovim si po letech sam a ostatni to muzete brat jako dopocuceni. Testoviny Rana maji uz nejakou dobu v deBille, driv jen omezenou nabidku a v posledni dobe se slusne rozsirila. Jak nemusim polotovary, tak tohle si obcas koupim a pouziju, kdyz se mi nechce varit. Ne vsechny jsou skvele, ale vetsina je dobrych a nektere jeste lepsi. Aktualne mi asi nejvic chutnaji tyhle: https://www.giovannirana.eu/products/fr ... -and-bacon. Samozrejme to chce trochu masla a parmazanu, ale venku by se daly i bez niceho. Tech 250 g je pro mne akorat a to jim hodne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát bře 25, 2022 6:19

Hezký, jak dlouho se to vaří? Jedl jsem už xy různých plněných, těstovin, ale všechny se vařily moc dlouho.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát bře 25, 2022 7:28

Obvykle dve minuty, vyjimky jednu nebo tri. To se da prezit i venku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát bře 25, 2022 11:00

To je v pohodě, když to není 10 nebo 12 minut..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát dub 8, 2022 8:33

Objevil jsem fajn věc, většinou takový věci nemusim, ale tohle je úplně jiný
IMG_20220408_092732.jpg

IMG_20220408_093021.jpg

Praktický balení 35g, jen to není nejlevnější, ale tak už to u dobrých věcí bývá..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 8, 2022 12:08

V Lidlu mají za dobrou cenu 16,90Kč (horní je za 19,90Kč) tyhle čistě přírodní RAW tyčinky bez nějakých chemických a dalších přísad. Hmotnost je 50g.

2.jpg
2.jpg (102.63 KiB) Zobrazeno 6747 krát
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » pát dub 15, 2022 18:41

Další super tip, opět není nejlevnější, zato je to však jedno z nej nej, co se dá v daný kategorii sehnat. Ta chuť za ty prachy stojí a v batohu to vydrží i v létě dlouhý týdny..
https://jamon.cz/salamy-a-pastiky/210-s ... 1200g.html
Má však jednu zásadní nevýhodu - kupován předem na výlet by ten salám chtěl zamčít do trezoru s časovým zámkem. Je to fakt extrémně chutný a žravý, chodit kolem něj každej den a nemoci zakrojit je v tomto případě forma mučení. Tenhle se fakt povedl a to říkám jako člověk, kterej má na masný výrobky extrémně mlsnou hubu a 98% "jídla" mu nejde pod nos, povětšinou kvůli aditivům a nepříliš kvalitním surovinám či zrychlenému procesu výroby atd..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod tor88 » pon srp 8, 2022 11:17

Jsem vyzkoušel ty vajíčka. Tak asi poprvé a naposled
Kdo by na ně dle toho obrázku nedostal chuť? Jen obsah je dost jiný :cry: Hodinu povařte vajíčka nasucho bez soli a získate tuto věc. Ten čýs a ham jsem tam taky nepotkal.
ObrázekObrázek

Mě navnadili tím Spicy meat mix with bulgur
https://basecampfood.com/products/adventure-menu-spicy-meat-mix-with-bulgur
To bylo vyrazně okořeněné, kusy masa super \:D/ klobasa sice chutnala jako papir i tak 8/10
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 8, 2022 12:23

me ty vejce chutnaji, je kozny ze si mel nejakej blbej kus?
nechces vyrobci napsat jak se k tomu postavi?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod obda » pon srp 8, 2022 16:49

tor88 píše:Ten čýs a ham jsem tam taky nepotkal.

Podle složení jsou goudy 2 % a šunky 5 % - v sušeném stavu. Tedy 1,5 g a 3,75 g. A předpokládám, že zas tolik vody do sebe nevezmou. Což se ve 270 g výsledného pokrmu docela ztratí :wink:
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod tor88 » úte srp 9, 2022 7:32

Jak jsem psal spíš velké očekevaní, že budu mít kremové vajíčka. Ten výsledek je spíš "navlhčený vaječný prášek" Nějak mi přišlo, že se to nespojilo.
Ano určitě jsem tam dál přes 200+ml vroucí vody, promíchal a čekal 20+min :wink:

Dobré jídlo do kempu je pak https://www.expresmenu.com/e-shop/ Měl jsem komplet menu ve vaničce (koprovku) ta je přesně tak hnusná jak by jste od trvanlivehé jidla čekali :D Sladké dezerty taky nic moc.
Zato ty ty masa s omačkou v pytlikách jsou parádá ! To chutná jako normalně uvařené jídlo. Na to že to má trvanlivost 1+ rok a skladovaní 1+30C =D> Asi nějak dobře zakonzervované, že se to neprojevilo na změně chuti :wink:
Jen to fakt na hory není, kdo by to tahal.
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned zář 11, 2022 10:13

Našel jsem recept na podzimní matlaninu na cesty, shodou okolností jsem všechny ingredience měl doma skladem, tak jsem to zkusil a výsledek pozitivně překvapil. Je to i chutný a hodně sytý. Příště zkusím s lískoořechovym máslem a domácí marmeládou z aronie.

110 g přepuštěného másla
110 g kokosového oleje
65 g kešu másla
115 g medu
125 g kolagenového prášku
1 lusk vanilka
225 g mandlové mouky
Špetka himalájské soli
2 lžíce včelího pylu
2 lžíce brusinek

Kulatou nebo hranatou formu vyložte pečícím papírem. Ve velké míse promíchejte kolagen, mandlovou mouku a sůl. Ve střední míse smíchejte roztopené ghee, kokosový olej, kešu máslo a vanilku. Smíchejte suché s mokrými ingrediencemi. Vzniklé těsto vložte do připravené formy a přitlačte. Posypejte včelím pylem a nechte ztuhnout.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Treking